banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 16:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Jun 2015, 00:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Od početka godine u saobraćajnim nesrećama na području Banjaluke poginulo je 16 osoba, mnogo više u odnosu na tri stradale osobe u 2014, odnosno osmoro poginulih još godinu ranije.Iz Gradske uprave grada Banjaluka saopšteno je da će Odsjek za saobraćaj u narednih sedam dana sačiniti plan aktivnosti u koji bi bili uključeni svi subjekti i institucije, sa jasnim i preciznim zaduženjima, kako bi se zaustavio negativni trend i podigao nivo bezbjednosti saobraćaja u gradu.Savjet za bezbjednost saobraćaja grada Banjaluka apeluje na sugrađane, učesnike u saobraćaju, da poštuju saobraćajne propise i da budu svjesni da se saobraćajne nesreće ne dešavaju drugima i da oni svojim propisnim ponašenjem čuvaju živote.

Izvor: Agencije

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 19:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Jedan radar napisao
više kazni nego cijela
banjalučka policija!

http://www.bl-portal.com/banjaluka/novo ... icija.html

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2015, 19:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Racunaju li mito u tu statistiku policajaca


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2015, 02:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Umjesto da završe iza rešetaka nakon što se za volanom ogriješe u saobraćaju, vozači u RS mogli bi kaznu da otplaćuju tako što će je odraditi.

Riječ je o ideji stručnjaka, koja bi uskoro trebalo da preraste u inicijativu, a moguće je i u praksu, što bi, kada se podvuče crta, imalo višestruki značaj pošto to pokazuju iskustva pojedinih država u regionu poput Srbije.

"Vi ako novčanu kaznu pretvorite u kaznu zatvora, na dvostrukoj ste šteti. Prvo, počinilac prekršaja nije platio kaznu, a drugo, država ima trošak jer ga u zatvoru mora hraniti i o njemu brinuti", pojasnio je Milija Radović, direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja RS.

Krivični zakon RS, kako je pojasnio, ima odredbu da se kazna zatvora zamijeni kaznom u vidu dobrovoljnog, društveno odgovornog rada, ali ta odredba nije mogla da stupi na snagu jer nisu doneseni potrebni podzakonski akti.

Da oni budu doneseni, po Radovićevim riječima, biće podnesena inicijativa Ministarstvu pravde RS, što će vjerovatno, kako je kazao, biti i jedan od zaključaka 4. međunarodne konferencije "Bezbjednost saobraćaja u lokalnoj zajednici", koja je počela danas i još sutra se održava u Banjaluci.

"Naravno, predstoje nam traženje poslodavaca i ugovori s njima, ali mi smatramo da je, slično kao u Srbiji, potrebno da se naprave izmjene zakonske regulative, kako bi se kazna prekršaja pretvarala u kaznu društveno odgovornog rada", kaže Radović.

Naglasio je da bi, nakon ugovora sa poslodavcima, bilo moguće da vozači svoju kaznu odrade i svi bi od toga imali koristi.

"Počinioci krivičnih djela iz oblasti saobraćaja nisu isto što i kriminalci, već ljudi koji su se zbog propusta ogriješili o zakon, i ujedno su ljudi koji su za poslodavce prihvatljivi", rekao nam je Radović u pauzi međunarodne konferencije "Bezbjednost saobraćaja u lokalnoj zajednici".

Tokom te konferencije brojni stručnjaci iz oblasti saobraćaja su juče, a i danas će, razmijeniti svoja iskustva. Nedeljko Čubrilović, predsjednik Narodne skupštine RS, rekao je da su vlasti RS u proteklom periodu uložile velike napore u poboljšanje bezbjednosti saobraćaja.

Otvarajući konferenciju, Čubrilović, kojem je uručena posebna povelja Savjeta za bezbjednost saobraćaja, ukazao je na neophodnost stalnog ulaganja u podizanje bezbjednosti saobraćaja na putevima, sa primarnim ciljem da se smanji broj stradalih na putevima.

Neđo Trninić, ministar saobraćaja i veza RS, kazao je da je cilj ove konferencije da se ukaže na bezbjednost saobraćaja.

"Naročito je važno da ukažemo na značaj lokalnih zajednica u sprovođenju bezbjednosti saobraćaja jer je alarmantan statistički podatak da je potpuno jednak broj saobraćajnih nesreća na regionalnim i magistralnim putevima, zbog čega treba upozoriti vozače na oprez u blizini škola i vrtića", kaže Trninić.

On je potvrdio da je u planu nabavka 16 radara i da će to biti uskoro realizovano. Trninić je rekao da je u RS u posljednjih nekoliko godina zabilježeno smanjenje broja udesa, povrijeđenih i poginulih, ali da je, nažalost, u ovoj godini taj broj povećan.

Radović je naveo da je za devet mjeseci ove godine broj poginulih u saobraćajnim nesrećama u RS povećan za 30 odsto, zbog čega je zaključeno da je potrebna pojačana represija i kontrola u saobraćaju, te usklađivanje kazni za prekršaje u saobraćaju sa kaznama u regionu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2015, 22:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Fena
15.12.2015 13:17
BANJA LUKA – U Banjoj Luci je 11.decembra sankcionisano 50 pješaka i 42 vozača zbog počinjenih prekršaja u saobraćaju.

Pješaci su kažnjeni zbog kretanja po kolovozu na mjestima gdje postoji trotoar, ali i prelaska kolovoza za vrijeme trajanja zabrane prelaska na sabraćajnom svjetlosnom znaku i prelaska kolovoza izvan za to obilježenih prelaza, saopšteno je danas iz Centra javne bezbjednosti Banja Luka.

Kod ukupno 42 sankcionisana vozača, njih 31 nije propustio pješaka na obilježenim pješačkim prelazima gdje je saobraćaj regulisan svjetlosnim saobraćajnim znakom, a 11 vozača zbog počinjenih drugih prekršaja iz Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima BiH.

Iz Centar javne bezbjednosti Banja Luka pozivaju sve učesnike u saobraćaju, sa posebnim akcentom na ''odnos vozač- pješak'', da se pridržavaju zakonskih propisa iz oblasti bezbjednosti u saobraćaju, a policijski službenici će i u narednom periodu nastaviti sa pojačanim kontrolama učesnika u saobraćaju.


To narodna milicijo!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2015, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Malo pješaka, sem ako nije riječ o učinku za jednog policajca.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2015, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da je samo jedan dan da ih poredaju od Trga do Malte sa obe strane, da vidiš kako bi disciplinovali pješake.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Poslednji put menjao filozof sa vrbasa dana 17 Dec 2015, 23:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2015, 22:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Ова година је ужас живи. То говоре и статистички подаци. Више погинулих, више саобраћајки, више повријеђених него прошле. А још није завршена.
У мом градићу рецимо, погинуло је 9 људи више него прошле године.
Казне, казне и само казне! Новчане.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2015, 07:34 
Kod nas je primitivizam problem, svaki baja ima svoj zakon kojeg se pridržava.


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2015, 22:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Srazmjerno šajtovu trebaju kazne!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2016, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4169
Lokacija: Banja Luka
U zadnjih mjesec dana viđam već četvrti udes na istom mjestu.
Cesta Krupa na Vrbasu - Bočac, poslije brane jedno 2 kilometra, a jedno kilometar prije skretanja za HC Bočac.
Serija 3-4 krivine, i na oko izgledaju kao da na nekim mjestima imaju kontra pad. U prvoj desnoj sam vidio u Vrbasu auto, samo je jedna guma virila iz vode, a kao za inat tu nema bankine. Prvo se popeo desno na brdo, pa se odbio lijevo u rijeku. Ne znam jel' preživio. Tu ima i malo proširenje do Vrbasa, puno ostataka i plastika raznih boja otpalih sa auta.
Ovi ostali koje sam vidio su imali malo više sreće pa su "samo" žuljali od brdo.
Nije problem kad je suvo, i pri nekim normalnim brzinama 50-60-70km/h, ali ako se po mokrom uđe malo brže, i još ako se dirne kočnica u pogrešnom trenutku, očigledno bude svega...

Eto, pa ako se sjetite - usporite.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2016, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prije jedno dvije tri sedmice, policija vrši uviđaj negdje tu, bankina mu spasila život, s obzirom kakav je položaj auta bio, poprječio se, a i policija se nije obezbjedila, stoje u toj krivini neko naleti i može sve da ih odnese.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 16:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Neki dan frajer prelazi cestu na potezu prema Laktašima, sve preko onih delta blokova....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 16:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Najgore je što će budalu neko morati da nosi na duši.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
barem tuda se moze razvuci visoka ograda

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 19:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
100 m sa preponama

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Cemu sluze oni otvori u ovim laktaskim tunelima, kao neki zaklon?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 20:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Kakvi otvori?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Misliš oni sa strane,kao vrata?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2016, 20:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
blaf77 je napisao:
Cemu sluze oni otvori u ovim laktaskim tunelima, kao neki zaklon?

To imaš u svim tunelima uglavnom. Ulazi do postrojenja za ventilaciju, struju i sl...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs