banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Dec 2014, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zemlje sa jakom kinematografijom prave i jake reklame.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bvLaTupw-hk[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H5EyOnccJLg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6YEoYGArMas[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nEkgXSnmCEY[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NjFnoU0IJrE[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o-Ai5AGLgLM[/youtube]

Ali ova hrvatska ih je sve oduvala.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TLBNLb0bIBQ[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2014, 23:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Hertzog je napisao:
Neki dan videh novi momenat u saobracajnoj kulturi:

Crveno na semaforu kod male stanice i cekaju dva auta u smeru prema novoj varosi... Lik se iz istog pravca priblizava i mrzi ga da ceka u toj "guzvi", skrece uslovno desno prema PMF-u, a onda se odmah preko pune okrece u smeru prema centru i opet na uslovnu skrece desno i produzava prema novoj varosi... Ljudska glupost nema granica


Najbolje je kad se ide istocnim tranzitom od Metala prema Boriku, a na onom semaforu, gdje se desno ide u Olimpijskih pobjednika, a posto je lijevo mrtva traka, jer vodi na banjalucko, likovi sad u tu lijevu traku odu i onda kao na uslovno desno.

I sad lupam, sta npr, da ja iz desne trake krenem pravo i slucajno ga udarim, ko bi tu bio kriv?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2014, 23:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Manje poginulih na putevima
Objavljeno: 20.12.2014. - 08:48
Od početka ove godine na putevima u RS poginulo je 120 osoba, što je za 22 lica manje u odnosu na isti period lani, potvrdio je Milija Radović, direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja RS.
Autor: Nezavisne Novine
Veličina slova: a a a

Prema njegovim riječima, taj pozitivni pokazatelj rezultat je rada svih nadležnih institucija, koje su preduzele brojne preventivne aktivnosti kako bi bio smanjen crni bilans u saobraćaju.

"Ove pokazatelje smo stavili sebi za cilj za 2014. godinu, ali ne možemo biti u potpunosti zadovoljni. U ovoj godini imali smo obimnije i opsežnije kampanje, sa ciljnim grupama kao što su vozači trektora, pješaci, a rađeno je i na vezivanju pojasa", podsjetio je Radović.

Kako je dodao, sprovedena je i kampanja čiji je cilj da bude smanjen broj prekršaja koji se odnose na nedozvoljenu brzinu kretanja vozila.

"Čeka nas da radimo na tome da bude povećan broj onih koji koriste sigurnosni pojas u vozilu, jer time ne možemo biti zadovoljni, pošto procenat, kada je riječ o prednjim sjedištima, iznosi 55 odsto, dok u Srbiji iznosi 75 odsto, a čak i u toj zemlji apsolutno nisu zadovoljni", rekao je Radović.

I Ranko Babić, generalni sekretar Auto-moto saveza (AMS) RS, kazao je da su pozitivni pomaci, kada je riječ o bezbjednosti saobraćaja, rezultat aktivnosti svih nadležnih institucija.

"To je zasluga svih nas zajedno. Sve što radimo, ako se to na vrijeme i kvalitetno ne prenese na zadnjeg korisnika, nema pravog rezultata. Meni je drago što smo se svi okupili u takvom projektu, te da je Narodna skupština RS prepoznala mogućnost upravljanja saobraćajnom bezbjednošću, donijela strategiju, odredila nosioce. Drago nam je da su rezultati bolji, ali još nismo zadovoljni. Mislim da možemo biti mnogo bolji što se tiče bezbjednosti saobraćaja", navodi Babić.

Prema "najsvježijim" podacima iz MUP-a RS, u novembru se u RS dogodilo 758 saobraćajnih nezgoda, od kojih je osam sa smrtnom posljedicom, a što je za trećinu manje od istog mjeseca prošle godine.

"Takođe, 44 nezgode su s teško povrijeđenima i 128 sa lakše povrijeđenim licima. Od ukupnog broja saobraćajnih nezgoda, 578 su bile samo sa materijalnom štetom", navode iz MUP-a RS.

Kako su nam potvrdili iz Agencije za bezbjednost saobraćaja RS, dogodine će biti izrađen sveobuhvatan projekat o tome šta će u RS biti urađeno u narednih 10 godina kada je u pitanju saobraćajno vaspitanje i obrazovanje najmlađih.

"Mi smatramo da je ulaganje u djecu najbolje ulaganje. Ako djecu naučimo da odgovorno učestvuju u saobraćaju, imaćemo bezbjednije sljedeće generacije", pojašnjavaju iz te agencije.

Takođe, između ostalog, 2015. godine više pažnje biće posvećeno i indikatoru koji se odnosi na procenat vozača pod uticajem alkohola, ali i brzinu kretanja automobila.

"Ako vozači prekoračuju brzinu, to ne može dati dobar rezultat u smislu broja saobraćajnih nezgoda i njihovih posljedica", naglašavaju iz Agencije za bezbjednost saobraćaja RS.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DMG-eN1iibY[/youtube]

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 01:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eEJTuULp33M[/youtube]

Šta kažu nije poginulo dovoljno ljudi da bi se oni počešali po guzici?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
300m odatle je nadvožnjak, a ispod žica preko zelene površine, koja se opet zaobilazi, tako da je jedino rješenje od početka do kraja staviti žicu ili betonske stubove, kao na putu prema Trnu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Samo bodljikavu žicu visoku bar dva metra i obavezno zakačiti na visokonaponsku mrežu za one koji pokušaju preskočiti.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 12:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
@philby: Ti kao sve za bezbijedniji saobracaj, a podsjesno od Lausa da se napravi geto :lol:.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Ko kaže da je podsvjesno? :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2014, 23:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Возачу из Зворника 36 казнених бодова
Возачу из Зворника 36 казнених бодова 29.12.2014 00:59 | Маријана Миљић

Бањалука - На подручју Српске од почетка ове године до 19. децембра 136 возача добило је десет и више казнених бодова, а у овом периоду највећи број бодова и то чак 36 зарадио је возач из Зворника.

У Министарству унутрашњих послова (МУП) РС казали су да је од јануара до 19. децембра 409 возача добило седам и више казнених бодова.

У МУП су нагласили да су за 11 мјесеци ове године привремено одузете 13.654 возачке дозволе због вожње под дејством алкохола, те 148 дозвола због управљања возилом под утицајем опојне дроге и психоактивних лијекова.

Директор Агенције за безбједност саобраћаја РС Милија Радовић је казао да према правилнику, који је од почетка ове године ступио на снагу, возачи у БиХ који добију седам и више казнених бодова морају да похађају предавања из области саобраћајних прописа, док су они са десет и више казнених бодова обавезни да полажу теоријски дио возачког испита.

- Примјеном овог правилника биће издвојени и санкционисани они возачи који масовно крше саобраћајне прописе - рекао је Радовић.

Он сматра да ће и обавезно трежњење возача који имају више од један промил алкохола у крви, те бројне друге кампање које се спроводе довести до мањег броја саобраћајних несрећа.

- Већ су постигнути одређени резултати, јер је у саобраћајним несрећама ове године на путевима у Српској погинуло 126 људи, док је у истом периоду лани 151 особа изгубила живот - рекао је Радовић.

Предсједник Удружења за унапређење саобраћаја града Бањалука Миленко Јаћимовић рекао је да упркос свим мјерама које су предузете с циљем спречавања саобраћајних несрећа и даље велики број возача вози под дејством алкохола и не поштује саобраћајне прописе.

- Када је у питању возач из Зворника, очигледно је да је ријеч о вишеструком повратнику у кршењу саобраћајних прописа - рекао је Јаћимовић.
Предавања

У Агенцији за безбједност саобраћаја РС рекли су да сви возачи са седам и више казнених бодова морају да поднесу пријаву за похађање предавања из области саобраћајних прописа.

Додали су да се оним возачима који одбију да се пријаве на предавање одузима возачка дозвола те им се не враћа све док не донесу потврду да су прошли предавања.


Oduzeo bih ja njemu i ličnu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Citiraj:
Додали су да се оним возачима који одбију да се пријаве на предавање одузима возачка дозвола те им се не враћа све док не донесу потврду да су прошли предавања.

Presmijesno...pa takvima i ne treba vozacka, masa njih poslije oduzimanja vozacke ladno voze bez vozacke. Lik koji je mene umalo ubio prosavsi kroz crveno na semaforu, sacekao je svog sina da doveze drugo auto i ladno se odvezao u tom drugom autu pred nosom drotova. I nikom nista :)
Takve kao on bih automatski slao u zatvor, drugacije se stanje nece ni malo popraviti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 16:33 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Pih, mene je udario na trotoaru jaro kao pješaka, dosla policija - nikom nista, nije me polomio, nema stete na autu, ne mozes dokazati da te udario, iako imaju 2 svjedoka. Otišli kuci, a on mrtav pijan za volanom nastavio da se vože.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2015, 03:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=19NpQk2JCiE[/youtube]

Nazalost, ali to su putevi preko prokletija, malo p namjerno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
prevrtanju autobusa je kumovao delta blok sto na pocetku puta ima kosinu, tako rekose na tv, kao i to da toga nema u evropi

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2015, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Postavljeni prvi umetnuti saobraćajni znakovi

Slika

U Banjaluci su prvi put postavljeni, odnosno umetnuti saobraćajni znakovi na površinu kolovoza, rečeno je Srni u Gradskoj upravi.


Umetnuti saobraćajni znakovi postavljeni su na kolovoz u Solunskoj ulici, i to “ograničenje brzine na 30 kilometara na čas” čiji prečnik iznosi 75 centimetara i “djeca na putu” čija dužina iznosi jedan metar.

U gradskom Odjeljenju za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja ističu da je ovim završen projekat “umirivanja saobraćaja” u zoni Solunske ulice, u kojoj je se nalazi vrtić i osnovna škola.

“Iskustva evropskih gradova pokazuju da je ovo veoma efiksan način za prenošenje informacija odnosno ograničenja i zabrana vozačima, zato što se ovi znakovi neprestano nalaze u vidnom polju vozača i njihova percipcija je odlična”, pojasnili su u nadležnom Odjeljenju za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja.

Slika

U ovom odjeljenju podsjećaju da je krajem prošle godine započeta realizacija prvog projekta ovakve vrste u Banjaluci, gdje je umjesto dosadašnjeg načina “umirivanja saobraćaja” pomoću “ležećih policajaca” od gumenih segmenata izgrađen uzdignuti pješački prelazr.

Kako bi u večernjim, noćnim i u uslovima smanjene vidljivosti prelaz bio što bolje vidljiv, na površinu kolovoza su ugrađeni katadiopteri koji svijetle kada su obasjani svjetlima farova.

Na kontrasnim tablama žute boje umetnuti su saobraćajni znakovi koji obavještavaju vozače da ulaze u zonu škole, da je brzina ograničena na 30 kilometara na čas, te da se toj lokaciji nalazi uzdignuti pješaki prelaz.

“Projekat u Solunskoj ulici u potpunosti je dao pozitivne rezultate, i naišao na pohvale naših sugrađana, a na naročito zadovoljstvo najmlađih učesnika u saobraćaju jer je došlo do `znatnog umirivanja` saobraćaja u zoni osnovne škole i vrtića, koji su smješteni u toj ulici”, zaključili su u nadležnom odjeljenju.


Uzdignut pješčaki prelaz, prvi put čujem za tako nešto.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2015, 20:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Више од половине возача у Бањој Луци не користи безбједносни појас. Тачније, безбједносни појас у граду користи свега 42,65 одсто наших суграђана., показало је истраживање које је Градска управа провела на три моста (Ребровачки, Венеција и Градски мост) током протеклог мјесеца, у периоду од 7:30 до 11:30 часова, и то снимајући возила која иду ка граду.
Ово је био повод да Град Бања Лука покрене превентивну кампању под називом „Завежи за живот“, која има за циљ да код Бањалучана развије свијест о употреби безбједносног појаса.
-Ових дана ће по граду бити постављени плакати и возачима ће бити дијељени леци на којима је на један сликовит начин појашњено због чега треба употребљавати безбједносни појас и које су еневтуалне посљедице његовог некориштења – кажу у Одсјеку за саобраћај.
Појашњавају да је употреба безбједносног појаса битна са два апсекта: као пасивни елемент безбједности саобраћаја смањује се тежина повреде приликом настанка саобраћајних незгода, односно тежина настале саобраћајне незгоде, а с друге стране употреба безбједносног појаса код возача утиче на развијање свјести тако да се директно утиче на понашање возача у саобраћају, те ће возач који веже појас другачије размишљати и правилније се понашати у саобраћају.
-Подаци са наших улица се углавном поклапају са ситуацијом у окружењу, а то је далеко мање него што би било пожељно са аспекта безбједности саобраћаја. Земље које имају најбоље резултате у кориштењу безбједносног појаса у возилима у свјетским размјерима су: Шведска, Њемачка и Француска у којима 98 одсто возача и сапутника користи појас – кажу у надлежном Одсјеку.
Ако се не користи безбједносни појас, могућност смртног исхода у саобраћајној незгоди десет пута је већа. Понекад и саобраћајна незгода при брзини од 30 км на сат може резултирати смрћу, а они који користе појас немају никакве посљедице. Интересантан је податак да су возач и сапутник на предњем сједалу изложени пет пута већем ризику од страдња у саобраћајној незгоди ако путници на задњим сједиштима нису везани, јер невезани путници са задњег сједишта већ при брзини од 50 км на сат бивају избачени према напријед силом која је 30 до 60 пута већа од њихове тежине! Појас спрјечава и испадање из возила у току незгоде приликом превртања када 75 одсто људи који испадну из возила погину!
Иначе, прво возило са уграђеним појасом с три причврсне тачке произвео је „Волво“ 1959. године.

ШТА КАЖУ ВОЗАЧИ ЗАШТО НЕ КОРИСТЕ ПОЈАС:

возим се у граду,
нећу доживјети саобраћајну незгоду јер сам добар возач,
сам ћу се задржати,
појасеви су неудобни,
не требам појас имам ваздушни јастук у возилу,
бојим се да ће ме појасе заробити у возилу...

ЧИЊЕНИЦЕ:

Сила удара при брзини од 50 км/х једнака је паду са трећег спрата зграде.
Особа која сједи на предњем сједалу може сама себе заштити при брзини до 7 км/х.
Ризик од фаталних исхода и озбиљних повреда се, употребом појаса, смањује за 50 %.
Ваздушни јастуци заједно са појасевима повећавају њихову ефикасност за 40 %.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2015, 20:51 
Ne koriste mozak,a kamoli pojaseve...ovaj jedan rodjak mi uvijek govori kako se ne trebam vezati kada sam sa njim u autu...

Covjek moze razviti maksimalnu brzinu u prosjeku oko 30 km/h ako se ne varam? E pa neka se zatrci onda iz sve snage u zid pa neka poslije toga zamisli kako bi bilo pri duplo vecoj brzini...

A ovi gore argumenti tipa dobar sam vozac i slicno, samo se nasmijati koliko ljudi mogu biti glupi... :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Jun 2015, 20:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Nek sam ja skoro platio kaznu od preko 300 km za pojas, pa i ne bilo 98%. Iako se radilo o vozilu od 22 tone, s pojasom ili bez ne zaustavi ga niko, ali sad je lekcija naucena, i to je ipak najbolji nacin.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2015, 21:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zar moraju vozači autobusa i kamiona vezati pojas? Kad sam ja polagao nisu trebali...U kamionima ih nije ni bilo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2015, 21:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Što ih u kamione ne ugrađuju?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2015, 21:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Naravno da postoje.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs