banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 11:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Mar 2016, 20:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9272
Da, kao vrata, ali ovde vidim samo beton, nikakvih otvora, vrata...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2016, 09:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Jebi ih,možda neko sklonište u slučaju katastrofe.
Nego,nešto bi se trebalo učiniti sa onom krivinom kod karanovačkog mosta,ljudi kad ne izgiboh neki dan. Okrenuo sam se za 360 stepeni + skoro još za 180. Sreća pa nikoga nije bilo na cesti. Rano jutro kišica pada. Ja kriv 100% a krivina ne izgleda zajebano ali je veoma jebena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2016, 09:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5022
Lokacija: Gradiška
Možda ne treba ništa učiniti sa krivinom, možda treba nešto učiniti sa tvojim gumama i vožnjom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2016, 10:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Slažem se,ali nisam jedini. Svako malo neko tu izleti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Mar 2016, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
sto puta ponovljeno...cuvajte se krivina u Topicima,to su one poslije motela Dragana jer je kontra nagib i katapultira vas u kontra traku ili u vrbas,krivine kod mosta jer je u vjecitom hladu i blizu vrbasa pa je non stop klizava,u zadnjih par mjeseci sam vidio 5 ili 6 udesa tj izlijetanja tu,srecom baca u brinu i krivina na izlazu iz rekavica.....ko da imaju podzemne vode...bukvalno samo izbaci auto sa kolovoza na sva tri mjesta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 12:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Da se koristi bezbjednosni pojas najmanje 20 života u Srpskoj bi godišnje bilo spaseno

Da se koristi bezbjednosni pojas najmanje 20 života u Srpskoj bi godišnje bilo spaseno
Da se koristi bezbjednosni pojas najmanje 20 života u Srpskoj bi godišnje bilo spaseno
Srna
25.04.2017 13:33
BANJALUKA - Direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske Milija Radović istakao je da se upotrebom pojaseva smanjuje rizik od smrtnog povređivanja do 50 odsto na prednjim sjedištima, a na zadnjim do 75 odsto.

"Godišnje bi, najmanje, 20 života u Republici Srpskoj bilo spaseno da se koristi bezbjednosni pojas, a najmanje 100 ne bi dobilo teške povrede", rekao je Radović na konferenciji za novinare u Banjaluci povodom početka preventivne kampanje u Republici Srpskoj "Zaveži! Dosta priče, veži pojas!".

On je naveo da je na uzorku od 1.000 vozila na ulicama Banjaluke primijećeno da 66 odsto putnika koristi pojas, što je povećanje u odnosu na raniji period.

Generalni sekretar Auto-moto saveza Republike Srpske Ranko Babić rekao je da i dalje u gradovima nije zabilježen veći porast upotrebe pojaseva kako je očekivano nakon što su pooštrene kaznene odredbe, odnosno ljudi više koriste pojas van naseljenog mjesta.

On je konstatovao da su u tom smislu žene odgovornije od muškaraca, te je pozvao građane da poštuju zakon, ne zbog kazni, već zbog mogućih posljedica po vozače i saputnike.

Komandir Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Banjaluka Dragan Milošević podsjetio je da su od 15. februara na snazi pojačane sankcije za nekorištenje bezbjednosnog pojasa u vozilima, koje iznose od 100 do 300 KM.

On je naveo da je ova policijska stanica od 1. januara do 15. februara, do primjene novih zakonskih odredbi, izdala 790 prekršaja, a od 15. februara do danas 540 prekršaja zbog nekorištenja bezbjednosnog pojasa.

Kampanja "Zaveži! Dosta priče, veži pojas!"će trajati do 31. maja. NJen cilj je povećanje nivoa bezbjednosti saobraćaja u Srpskoj povećanjem upotrebe bezbjednosnih pojaseva kod vozača i putnika u vozilu.

Preventivnu kampanju organizuju ministarstva saobraćaja i veza, unutrašnjih poslova, zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske, Agencija za bezbjednost saobraćaja, Auto-moto savez Srpske, te jedinice lokalne samouprave i Radio-televizija Republike Srpske kao medijski pokrovitelj.


_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Када ће и зашто већ нису испод пасареле на под Старчевици поставити бодљикаву жицу и пустити струју кроз њу? Умро је дио мене јуче када су неке двије шипарице искочиле.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 13:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
@Vladimir, jeste baš, ono je užasno tamo. Mene oduševljava ljenost našeg naroda, koji će radi par metara uštede rizikovati glavu i pretrčavati tranzit


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8484
I pride im vozač kriv, kada se nešto desi(to obavezno čujem od nevozača).
Odmah da se ogradim- ima prilično stoke i za volanom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2017, 15:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10242
kontam da li na temu stub srama ili na frustracije da okacim :-?

vjetar je8e znanje, samo jedan vijak drzi semafor.
Spoiler:
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2017, 15:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12642
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Prijavi policiji, popravice ga oko bozica...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2018, 01:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zasto NIKADA ne treba da vezujete sigurnosni pojas!
https://m.youtube.com/watch?v=wjiX9gCh1iI

Edukativan klip.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 17:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2015, 23:44
Postovi: 16
Evo me opet u Bl nakon nekog vremena...prvo sta je ovo sa policijom da nije uveden policajski sat pa na svakom su koraku,gledaju ima li ljudi lične,zaustavljaju promet,voze sa rotirkama nisam vidio ovo do sada..
Posto nisam iz Bl da li je ovo stanje vama normalno 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9831
Lokacija: Далеко од раја
Čini mi se da je ovih dana neka akcija da malo dovedu u red kamikaze pa više zaustavljaju i kažnjavaju.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Mar 2018, 20:57 
Ja nisam nista primijetio.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Apr 2018, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Posto ne znam gdje da napisem ovo , napisacu ovdje. Ako moderator nadje za shodno da premjesti negdje drugo nemem nista protiv.

Elem prije odprilike pola sata vracajuci se kuci iz Doca pored Crkvene prema Trznici nailazim na patrolu(e) policije i nazvacu ih dal interventna ili jedinica za podrsku (nebitno jer voze vw transporter), kod one apoteke kruznog oblika uz Trznicu. Vec su bili zaustavili nekog tako da me nisu zaustavljali , prolazim onaj pjesacki prelaz i raskrsnicu te se prestrojavam lijevo na semaforu kod knjizare Kultura. Usporavam jer mi gori crveno svijetlo . Krajickom oka gledam na unutrasnjem retrovizoru kako mi se velikom brzinom primice bijeli audi. I to nije neka dresina nego nesto poprilicno novo, koliko sam mogao primjetiti po masci i svjetlima. Skoro mi se lijepi uz branik. Poslije desetak sekudi iz pravca Trznice ,audiju prilazi sa lijeve strane policijski kombi sa upaljenom rotacijom i sirenom i staje paralelno sa audijem zauzimajuci traku za vozila i suprotnog smijera. Malo me zasljepljuju farovi pa ne vidjeh dobro a i ne cuh sve sta su razgovarali , ali sam razaznao kad je policajac pored vrata audija zagalamio MA IZLAZI KAD TI KAZEM i izvukao vozaca kroz otvoren prozor od audija. Upalilo mi se zeleno i nisam se zadrzavao a u retrovizoru sam vidio da su ovoga ubacili u kombi .... Gotovo sam siguran da je prosao pored njih velikom brzinom ili da su ga mozda i zaustavljali a da im nije stao ....

Cestitam im na intervenciji!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2018, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Večeras je akcija u BL


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2018, 22:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Sta ganjaju? Sta je prioritet?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2018, 22:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Alkohol, ima ih i sa strane. Pisalo se danas po netu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2018, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8728
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
shakal je napisao:
Večeras je akcija u BL



Ako ...i treba.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs