banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 08:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Apr 2018, 00:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kad je na tom mjestu patrola, preko pješačkog kod pijace se može preći bez problema.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2018, 02:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Brza policijska vozila bez oznaka na jesen bi trebalo da “love” nesavjesne vozače na putevima širom Srpske, jer je u toku nabavka dva presretača.

U Ministarstvu unutrašnjih poslova RS potvrdili su da je u toku nabavka uređaja za automatsko mjerenje brzine kretanja automobila koji se ugrađuju u neobilježena službena vozila.

“Namjena ove opreme je evidentiranje i sankcionisanje saobraćajnih prekršaja prekoračenja brzine kretanja vozila, kao i preventivno djelovanje na svijest vozača. Riječ je o automatskim uređajima, bez mogućnosti uticaja policijskih službenika na njihov rad“ istakli su u MUP-u.

Direktor Agencije za bezbjednost saobraćaja RS Milija Radović je rekao da je tender otvoren do 9. jula, te da je vrijednost dva presretača bez PDV-a 160.000 maraka.

“Novac je obezbijeđen iz posebnog fonda u koji se uplaćuje jedan odsto od obaveznog osiguranja vozila u saobraćaju. Uz saglasnost Vlade RS raspisan je postupak javne nabavke”, rekao je Radović i dodao da su mnogi već preuzeli tendersku dokumentaciju, te da očekuje da će uskoro stići i prve ponude. Radović je kazao da je obaveza agencije da nabavi dva uređaja, dok će vozila obezbijediti MUP Srpske.

“Osim što će mjeriti brzinu kretanja vozila, prepoznavaće registarske tablice vozila i tako utvrditi da li je registrovano, da li je prošlo kroz crveno svjetlo na semaforu i da li je bilo preticanja na punoj liniji”, pojasnio je Radović i dodao da je ovo prvi put da Srpska nabavlja presretače. On smatra da će vozači, znajući da ih na drumovima “lovi” presretač, biti mnogo oprezniji.

“To vozilo neće biti uočljivo za druge učesnike u saobraćaju i vozači neće znati gdje se nalaze, pa će sigurno više poštovati saobraćajne propise”, rekao je Radović.

Istakao je da je prema tenderskoj dokumentaciji rok isporuke 90 dana, te da će ako sve prođe kako treba, već u oktobru presretači krstariti drumovima.

Brzim policijskim vozilima bez oznaka, koji nesavjesne vozače zaustavljaju svijetlećim signalom “pratite nas”, mogu se pohvaliti tri kantona u FBiH, kao i zemlje u regionu. Hrvatska je prije nekoliko dana nabavila 20 presretača, a na putevima Srbije osim automobila patroliraju i motociklisti presretači.

Autoputevi

Milija Radović je rekao da je veoma teško kontrolisati brzinu na autoputevima.

“Koliko znam do sada takve kontrole nisu ni rađene, jer je na autoputu ograničenje 130 kilometara na čas. S obzirom na to da Srpska svakim danom dobija nove kilometre autoputa, vjerujem da će presretači posebno biti korišćeni na tim dionicama”, dodao je on.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2018, 13:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2244
Lokacija: Trn
Citiraj:
BANJALUKA - Brzinu kretanja vozila na putevima u Republici Srpskoj od danas će kontrolisati dva nova najsavremenija radarska uređaja čija je vrijednost 187.200 KM, koje je nabavila Agencija za bezbjednost saobraćaja Republike Srpske.

Direktor Agencija za bezbjednost saobraćaja Srpske Milija Radović rekao je da su mobilni dual radari nabavljeni iz sredstava osiguranja pri registraciji automobila, od čega je jedan odsto ili oko milion KM namijenjeno za unapređenje saobraćaja.

"Ova dva radara dobiće Ministarstvo unutrašnjih poslova Srpske na korištenje, koje će sada imati na raspolaganju četiri dual radara za mjerenje brzine kretanje vozila bez prisustva policije, što Ministarstvu omogućava veliku efikasnost", rekao je novinarima Radović, koji je danas od firme "MRG eksport-import" preuzeo nove radare.

On je naveo da će radari u svim vremenskim uslovima mjeriti brzinu kretanja vozila do 320 kilometara na čas, te izrazio uvjerenje da će u narednom periodu sačuvati veliki broj života, jer će doprinijeti da učesnici više poštuju ograničenja.

Prema njegovim riječima, u planu je nabavka dva presretača koji se koriste u vozilima u pokretu, za koje je završena javna nabavka.

"Do kraja avgusta trebalo bi da budu postavljena i tri nova stacionarna radara, od kojih jedan na području Zvornika, a dva na području opštine Milići", rekao je Radović.

On kaže da je, prema nepotpunim informacijama, u prvih šest mjeseci ove godine poginulo 49 lica u saobraćajnim nesrećama, što je za četiri više nego u istom periodu prošle godine, te da je 238 teško povrijeđeno, što je za devet lica manje nego u uporednom periodu.

Predstavnik firme "MRG eksport-import" Gojko Vezmar rekao je da je riječ o automatskim i radarima najsavremenije generacije.

"Policija Republike Srpske ide u korak sa policijom u najrazvijenijim zemljama svijeta, jer se takvi koriste i u Engleskoj, Americi i u Australiji", rekao je Vezmar.

On je napomenuo da je najznačajnija karakteristika ovih radara što su jednako pravedni prema svim učesnicima u saobraćaju, jer kontorliše sva vozila koja prođu kroz, maksimalno, šest saobraćajnih traka.


https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... ara/488032


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2018, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
Znaci bas nemaju para :) U medjuvremenu u Francuskoj: https://www.connexionfrance.com/French- ... limit-drop


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2020, 03:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
srijeda19. avgust 2020.
Crna statistika: U RS prvih nekoliko dana ovog mjeseca poginulo čak 14 osoba
Objavljeni posljedni podaci Ministarstva unutrašnjih poslova RS
Posljedni podaci Ministarstva unutrašnjih poslova RS o soabraćajnim nesrećama / Ilustracija
POSLJEDNI PODACI MINISTARSTVA UNUTRAŠNJIH POSLOVA RS O SOABRAĆAJNIM NESREĆAMA / ILUSTRACIJA
A | A
Podijeli
U saobraćajnim nesrećama na putevima u Republici Srpskoj prvih 18 dana poginulo je 14 osoba.

Pokazuju ovo posljedni podaci Ministarstva unutrašnjih poslova RS.

MUP RS realizuje akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju sa akcentom na kontrolu brzine kretanja vozila, utvrđivanja alkoholisanosti vozača i prisustva opojnih droga ili psihoaktivnih lijekova u organizmu.

Kako su naveli iz MUP-a RS, akcija se realizuje sa ciljem sprečavanja saobraćajnih nesreća sa težim posljedicama. Pojačane kontrole sprovodit će se svakodnevno do 30. avgusta.

- Ministarstvo unutrašnjih poslova poziva sve učesnike u saobraćaju, bez obzira da li se radi o vozačima automobila, motocikla, bicikla, pješacima ili drugima, da poštuju saobraćajne propsie i da se odgovorno ponašaju u saobraćaju, te da svojim ponašanjem u skladu sa načelima kamapnje „Vozi oprezno – putuj bezbjedno“ doprinesu povoljnijem stanju u oblasti bezbjednosti saobraćaja na području Republike Srpske - saopćeno je iz MUP-a RS.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2020, 14:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Više od milion vozila registrovano u BiH: Skoro 60 odsto starije od 15 godina
21. Avgusta 2020. 14:59 Redakcija
U BiH je prošle godine registrovano ukupno 1.094.515 drumskih motornih vozila, od čega se 940.933 ili 86 odsto odnosi na putnička vozila, a od ukupnog broja registrovanih njih 57,7 odsto su starija od 15 godina, podaci su Agencije za statistiku BiH.

Kada je riječ o starosti registrovanih drumskih motornih vozila u prošloj godini 25,4 odsto su starosti između 11 i 15 godina, 11 odsto između šest i 10 godina, 3,8 odsto između tri i pet godina, a 2,1 odsto su stari dvije ili manje od dvije godine.

Od ukupnog broja putničkih vozila, njih 798.607 su starija od 10 godina, 96.616 su starosti između šest i 10 godina, 30.473 između tri i pet godina, 15.233 dvije ili manje od dvije godine, a četiri motorna vozila su neraspoređena.

Od ukupnog broja registrovanih motornih vozila prošle godine, 91.168 ili 8,3 odsto su teretna, dok se 5,7 odsto odnosi na sve ostale kategorije vozila.

Od ukupnog broja registrovanih motornih vozila, 89.959 ili 8,2 odsto odnosi se na prvi put registrovana drumska motorna vozila u 2018.godini.

Prema tipu pogonske energije, 74,6 odsto vozila koristi dizel, 21,4 odsto benzin, a četiri odsto koristi sve ostale tipove.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2020, 13:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36383
Evo lijepo se ubaci ispred mene neki turcin sa bijelim merc c klase t-777 na skretanju lijevo sa tranzita u Rosulje. Sve sa telefonom u ruci.
Da li sam ja magnet za egoiste?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2020, 14:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39393
Lokacija: Месечева икра
Kad te vidi takvog garavog misli da si njegov zemo i da se nećeš ljutiti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2020, 14:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36383
Ne vozim bijele mercedese (bar jos ne) da bio vrele turske ili romske krvi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2020, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Privremena vozačka za početnike: Prevencija smrtonosne vožnje ili kažnjavanje i onih koji nisu krivi?
Citiraj:
Ukoliko budu usvojene zakonske promjene iz oblasti bezbjednosti saobraćaja prva vozačka dozvola u BiH mogla bi trajati samo dvije godine, a tek nakon njenog isteka vozači će ovaj dokument moći produžiti na 10 godina.

У преводу на наш, политичари и ухљеби неће чекати 10 већ 2 године да им свако од нових возача уплати лову за продужење возачке. И то ће побољшати сигурност у саобраћају. Хип хип хура!

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2020, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36383
Vr' genijalno poput punktova za zatamnjene sajbe, a danas vidim frajera sa zalijepljenom folijom preko sofersajbe. Toliko. Vr'!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2020, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2346
Ne kontam, šta trebaš da uradiš da ti ne produže vozačku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2020, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Прецизно се још ваљда не зна, а и то у суштини може натјерати новопечене шофере да пажљивије возе, али проблем је само у томе што је и Ивић рекао, ова држава како да живи од издавања личних докумената. Нека буде бесплатна возачка (та након двије године), али зашто кад се и на томе може ишчупати новац из новчаника народа.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2020, 06:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5072
Lokacija: Banja Luka
I ja mislim da je to glupa odluka, donijeta samo radi punjenja budžeta.
Već je zakonom o bezbjednosti saobraćaja definisano da vozači početnici sa dozvolom do 2 godine starom skupljanjem 4 kaznena boda gube istu, i moraju ponovo polagati.
Trpati sve u isti koš je besmisleno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2020, 02:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Putevi u BiH i ostalim zemljama u regionu, izuzimajući Sloveniju, spadaju u najrizičnije u Evropi, pokazuje detaljna analiza.

Statistika za prošlu godinu pokazuje da se na bh. putevima, u odnosu na milion stanovnika, ginulo preko tri puta više nego u Švedskoj.

Prema podacima Bosanskohercegovačkog auto-moto kluba (BIHAMK), stopa smrtnosti u saobraćajnim nesrećama u BiH je lani iznosila 74 osobe na milion stanovnika, što nas, istina, svrstava u bolje rangirane zemlje regije, ali smo i dalje daleko od evropskog prosjeka (51 poginula osoba na milion stanovnika).

Zemlje s najmanjim brojem poginulih u odnosu na milion stanovnika bile su Švedska (22) i Irska (29), dok Rumunija (96), Bugarska (89) i Poljska (77) prikazuju najveću stopu smrtnosti u saobraćajnim nesrećama u 2019. godini.

Kada je u pitanju naš region, u Sjevernoj Makedoniji poginulo je 66 lica na milion građana, u Hrvatskoj 73, u Crnoj Gori 76, u Srbiji 77, a u Albaniji 80 osoba.

Stručnjaci ističu da postoje brojni faktori koji utiču na smrtnost na putevima, a mogli bi se razvrstati u nekoliko grupa, gdje spadaju greške vozača, tehnična neispravnost vozila, te stanje kolovoza.


“Na prvom mjestu je ljudski faktor – brza vožnja, nepropisno preticanje, oduzimanje prvenstva, alkohol, droge… Tu spada i nedovoljna vještina vozača”, kaže za “Nezavisne novine” Ševal Kovačević, inženjer saobraćaja.

Kovačević, koji je i ovlašteni sudski vještak za saobraćaj BiH, ističe da je problem i nekvalitetna saobraćajna infrastruktura.


“Neophodne su rekonstrukcija i modernizacija magistralne i regionalne putne mreže”, ističe Kovačević.

Prema njegovim riječima, činjenica da na 100.000 stanovnika imamo 2,5 do tri puta više poginulih u odnosu na evropski zapad govori sama za sebe.


“To je jedno katastrofalno stanje”, rekao je Kovačević.

Milija Radović, v.d. zamjenika direktora Agencije za bezbjednost saobraćaja RS, kaže da evropske zemlje poput, recimo, Švedske, imaju mnogo veći standard u odnosu na BiH, pa objektivno imaju i više mogućnosti za ulaganje u bezbjednost saobraćaja.


“Samim tim su u situaciji da mogu da postignu bolje rezultate. Jedan norveški stručnjak je izjavio da su preduslovi za bezbjednost saobraćaja ekonomska sposobnost i voljnost plaćanja. U toj rečenici je sve rečeno”, istakao je Radović.

Prema njegovim riječima, sve evropske zemlje imaju sisteme kontrole učesnika u saobraćaju razvijene mnogo prije nego što su kod nas razvijeni.


“Ne možete preslikati nešto što se radi u Švedskoj ili Njemačkoj na naše uslove. Mi kasnimo 30-40 godina u svim oblastima, pa i u oblasti saobraćaja. Svijest ljudi nije ista. Nije isti ni rad policije”, kaže Radović za “Nezavisne”.

BIHAMK je, inače, izračunao da se ipak i u BiH u proteklim godinama smanjivao broj poginulih na putevima.


“Kad je riječ o posljedicama saobraćajnih nezgoda u našoj zemlji, evidentno je da je tokom protekle tri godine došlo do znatnijeg smanjenja broja smrtno stradalih u saobraćajnim nezgodama, dok se broj teže povrijeđenih povećao. U 2017. godini zabilježeno je 298 smrtnih slučajeva, u 2018. godini 277, dok se broj smrtnih slučajeva u 2019. godini smanjio na 261”, naveli su iz BIHAMK-a.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2021, 12:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2346
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... etu/673463

Koliko se ljudi uopšte misli vezati zbog sigurnosti u autobusu?
Ja još nisam vidio autobus gdje je omogućeno vezanje pojasa (iako pojas postoji, on je "zataknut" negdje da ne smeta)
Mislim da bi te vozač i ostali putnici ismijali kada bi tražio da se svežeš u busu. Kod nas je uvijek- do jednom. A veliki je broj onih koje je sramota da se veže.
Koliko vas se veže u autu na zadnjem sjedištu? Neću spominjati prednje sjedište (ko se ne veže naprijed, glup je ko felna, ha pu )

I ono što mene najviše zanima, koliko ljudi uopšte pridodaju značaja kada je riječ o sigurnosti djece u autu? Mislim da tu možemo pronaći nekoliko kategorija roditelja:

1. ništa mu ne treba, šta će mu biti?
2. imam sjedište samo za pokazati, dijete i onako ne sjedi u njemu. Ako i sjedi, nije vezano. U prevodu, šta će mu biti.
3. Daj najjeftiniju sjedalicu, da ispoštujem zakon
4. Kvalitetna sjedalica i dijete uvijek vezano u njoj.

Mislim da u ovu zadnju kategoriju spada svega 10% vozača/roditelja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2021, 12:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11313
Lokacija: PL / BL
Ja sam u zadnjoj.
A navike se lako koriguju kaznama za nepoštovanje.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2021, 12:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2346
mirdza je napisao:
Ja sam u zadnjoj.
A navike se lako koriguju kaznama za nepoštovanje.


Meni je nevjerovatno da "tokmaka" trebaš novčano kazniti da bi on mislio na svoj i život svoga djeteta.

Nedavno me prijateljica zamolila da joj izaberem neku autosjedalicu za bebicu. U skladu sa budžetom, kupila je britax romer 9-18kg. Kada je njen muž rekao društvu i porodici koja je cijena sjedalice, hladno su ga ismijali i rekli da je budala, da je mogao kupiti sjedalicu od 100KM.
Te stvari ne možeš ispraviti novčanim kaznama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2021, 12:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3024
Dijete svakako kategorija 4, valjda zdrav razum nalaže tako.


A što se tiče busa od juče, jebiga, Šiptari su svakako


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2021, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Сјећам се оног превртања Павловића на транзиту 2014. с тим што је то линија гдје 50 људи сједи, 100 стоји...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Rider on the storm i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs