banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 08:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Spoiler:
Manitu s grtalicom isao ispred mene dok sam polagao, pa nije bilo tih problema sa saobracajem i pjesacima :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 10 Nov 2009, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Testove iz prve, a voznju iz treceg puta...jebiga, kod nas u doboju ako ne platis mozes biti Huan Pablo Montoja al neces iz prve poloziti...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 19 Nov 2009, 18:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 19 Nov 2009, 18:04
Postovi: 2
testovi iz prve voznja b iz prve i voznja c1 iz prve
a za polaganje c kategorije nemoze se odmah polagati vec mora imati polozenu c1 kategoriju pa nakon godine dana se moze da polaze c kategorija
za c1 kategoriju je cas 30 KM a mora se odraditi 10 casova a testovi se polazu kao za svaku kategoriju sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 01 Mar 2010, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Aj da malo oživim ovu temu :D Stvarno imam puno toga da kažem, pa ću zato numerisati :D

1.čitam postove sa prethodnih stranica, mnogo vas je položilo iz prve. Ako ste polagali u BL pretpostavljam da su neki od vas sigurno imali vezu. Čisto sumnjam da vas je toliko položilo vožnju iz prve regularno u BL(mada je moguće)

Kao što reče skeva:
skeva je napisao:
Testove iz prve, a voznju iz treceg puta...jebiga, kod nas u doboju ako ne platis mozes biti Huan Pablo Montoja al neces iz prve poloziti...

a isto je ovakvo stanje i u BL...iz prve slabo ko položi regularno, uglavnom je polaganje iz prve rezervisano za one koji imaju vezu, pa onda ove ostale obaraju :D

2.Iskreno i ja da sam imao vezu pokušao bih da sredim da položim iz prve, jer ono polaganje po meni i nije baš neki dobar pokazivač koliko je neko dobar vozač. Tek se na ulici kasnije stiče iskustvo. Ima dosta osoba koje su položile mnogo lakše nego ja pa sad ne smiju da uđu sami u auto, mada to nije pravilo jer ima i onih koji padaju sa razlogom pošto veze nemaju sa životom.

3.Prva pomoć - kod nas je to čista formalnost(mada zavisi kod koje doktorice dođete na ispit), ali po meni to je velika greška, i mislim da bi se mnogo ozbiljnije trebala polagati prva pomoć i da bi trebalo i praktično da se vježba i polaže!!!! Znam da se mnogi od vas ne slažu sa tim, ali vjerujte mi ako to jednom naučite kako treba to je jedna divna stvar koja će vam pomoći u životu, dakle ne samo za vrijeme vožnje nego i u nekim životnim situacijama!
Većina ljudi nije svjesna koliko griješi kod nekih stvari, i takođe nisu svijesni koliko bi puno mogli pomoći samo da završe kurs prve pomoći...

3.E sad moje iskustvo dok sam polagao vozački(nažalost jako loše iskustvo :( )
Položio sam vozački prije 3 i po godine. Od tada dosta vozim i mogu reći da sam dosta siguran u vožnji i ponekad malo brže vozim(mada nisam od onih mladih momaka koji vole da jurcaju 80 na sat kroz grad... sve ima svoje mjesto i vrijeme). Uglavnom se prilagođavam uslovima puta.


Na obuku sam išao u autoškolu Krajina. Ne volim nikome da pravim lošu reklamu, ali me stvarno za njih veže jedno loše iskustvo. Instruktor koji je mene obučavao, POGREŠNO me učio neke stvari! Npr. kad god skrećem normalno je da prije skretanja prebacim iz treće u drugu i polako skrenem, eventualno da malo pritisnem kočnicu ako treba. Ali moj instruktor me je tjerao da svaki put dok skrećem držim kvačilo pritisnuto sve dok ne skrenem :roll:

Ja sam naravno mislio da tako treba jer nikad prije nisam vozio. I bilo je tu još nekih sitnica. Npr. nikad mi nije rekao da preko ležećeg odradim "prvu u pokretu" nego sam uvijek držao auto u drugoj i pritisnuto kvačilo kad prelazim preko ležećeg. A onaj Polo bio dosta nov i dovoljno je bilo da idem 2-3 na sat i on je kretao u drugoj brzini.

Nuliram test iz prve, i padnem na poligonu! (koje ironije, a svaki put sam makar 15 minuta vježbao poligon jer AŠ Krajina ima svoj sopstveni)
Meni je bilo glupo kod tog poligona jer se nije učilo kako da steknem osjećaj nego kako da napamet parkiram, tačno se znalo da mi onaj štap mora biti na sredini zadnjeg prozorčića...

Položim poligon iz druge i padnem prvi put na vožnji, onaj iz komisije mi zaustavio auto i pitao jesam li normalan i zašto po klizavom putu ja kad skrećem držim pritisnuto kvačilo, jer će nas odnijeti i tri pm. a ja onako tupo gledam i kažem pa tako me instruktor naučio :(

Drugi put na vožnji opet okinem. Tad mom starom pukne film i prebaci me u AŠ Volan. Tek kad sam tamo odradio 10 časova na starom kliu kecu, vidio sam da ja nemam pojma o vožnji(ali su me makar tada naučili kako da pravilno vozim)

I onda izađem treći put i padnem i iz četvrtog položim.

Sve u svemu čitavo polaganje, obuka, test i ostalo sve sam platio 960 KM :-? (a da ne pričam što sam se namučio oko svega toga i što su me pogrešno učili, uf sad mi muka dođe čim pomislim na to...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 02:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Šajin je napisao:
. Čisto sumnjam da vas je toliko položilo vožnju iz prve regularno u BL(mada je moguće)

...iz prve slabo ko položi regularno, uglavnom je polaganje iz prve rezervisano za one koji imaju vezu, pa onda ove ostale obaraju :D

...)

Kakva ljubomora.
Ja sam polozio iz prve, cak sam odvozio samo 28 casova i rekao instruktor ostavicemo ovo sto je ostalo ako padnes, a vezu naravno nisam imao. Teorija je totalno glupa - cuj ostale obaraju. Ne mogu oni tebe oboriti ako sve vozis kako treba.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 12:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
En rise.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 12:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Koliko sam mogao da primijetim na primjeru mojih poznanika - iz prvog puta polazu samo oni koji voze "skolski" i naravno bez gresaka tipa kacenje ivicnjaka i sl. Svako ko je previse siguran u svoje mogucnosti polaze po nekoliko puta. I znam desetine takvih primjera...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Ja pao zbog spore voznje kroz Borik, u onoj ulici gdje su postavljene 'vibracione trake'. Isao skoro 40, rekose mi da je moglo brze, i to im jedini razlog bi. Mars u mp3.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 13:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A ja prvi put zbog prebrze voznje i zbog toga sto sam isao blizu ivicnjaka (ma sta to znacilo) :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 13:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Cini mi se da sam to vec pisao - padao snijeg iz neba i zemlje - prst pred okom se nije vidjeo. Oborili me na 'nesigurnoj voznji' (sto i nije bilo daleko od istine jer sam htio d'umrem od straha kol'ko je Golf 2 1.6D na celavim ljetnim gumama plesao po cesti :lol: ). Drugi put polozio bez problema. Par mjeseci nakon polozenog me 2 pandura u Golfu 1 1.6D spicila u prednja desna vrata tako da sam sam sva 'polaganja' obavio u kratkom vremenskom roku i otad sam uzoran vozac :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 14:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Sto bih lagala? :roll:

Testove i voznju iz prve. Prije voznje drmnula duplu votku i odvezla krug bnolje nego Schumi :lol:

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 14:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
V@nja je napisao:
Cini mi se da sam to vec pisao - padao snijeg iz neba i zemlje - prst pred okom se nije vidjeo. Oborili me na 'nesigurnoj voznji' (sto i nije bilo daleko od istine jer sam htio d'umrem od straha kol'ko je Golf 2 1.6D na celavim ljetnim gumama plesao po cesti :lol: ). Drugi put polozio bez problema. Par mjeseci nakon polozenog me 2 pandura u Golfu 1 1.6D spicila u prednja desna vrata tako da sam sam sva 'polaganja' obavio u kratkom vremenskom roku i otad sam uzoran vozac :D

Meni je drugi put padala kisa, prolom oblaka, vetar i nikog zivog na ulici... Osim neke babe sa crnom vrecom koja je prelazila ulicu i ja je nisam vid'o, pa nisam ni kocio.... To je umesto mene uradio onaj iz komisije :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 14:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
:lol:
1. "Ne valja ti tehnika brdske voznje". Bukvalno je tako rekao...
2. zakacio ivicnjak - kreten...
3. "Momak, ne valja to, ne vozi se tako!"
4. Jos je to slabo, ali hajde, neka bude...

A nista bolje ni losije nisam vozio ni prvi ni cetvrti...

Ovo sto sam pisao o sigurnosti - moja dva dobra prijatelja su prije polozenog vozili nekoliko godina (jedan naucio da vozi na kombiju a drugi vozio motor, kamion, traktor, svasta nesto...) i obojica polagali po tri-cetiri puta. ako se dobro sjecam i TnS je pisao nesto slicno, tipa: "Momak, previse si siguran" :confused3:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 14:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
mirdza je napisao:
2. zakacio ivicnjak - kreten...

Мене су једном оборили јер сам "закачио ивичњак скрећући УЛИЈЕВО". Ја ост'о без ријечи на то...

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
Šajin je napisao:
. Čisto sumnjam da vas je toliko položilo vožnju iz prve regularno u BL(mada je moguće)

...iz prve slabo ko položi regularno, uglavnom je polaganje iz prve rezervisano za one koji imaju vezu, pa onda ove ostale obaraju :D

...)

Kakva ljubomora.
Ja sam polozio iz prve, cak sam odvozio samo 28 casova i rekao instruktor ostavicemo ovo sto je ostalo ako padnes, a vezu naravno nisam imao. Teorija je totalno glupa - cuj ostale obaraju. Ne mogu oni tebe oboriti ako sve vozis kako treba.


čuj ljubomora.. kakva crna ljubomora! naravno da ima osoba koje su položile regularno iz prve , ali kao što možeš pročitati iz postova ostalih ljudi (a ne samo iz moje priče) ovi kreteni obaraju i za šta treba i za šta ne treba! i slabo ko polaže iz prve

a kao što reče mirdza "A nista bolje ni losije nisam vozio ni prvi ni cetvrti..."

jednostavno ne daju da se položi iz prve, izmišljaju gluposti, puste nekolicinu... od moje djevojke majka, kad je radila vožnju unazad, izašao onaj iz komisije uzeo metar i mjerio koliko je udaljen točak od ivičnjaka, i nije položila jer auto nije bilo na idealnih 30 cm od ivičnjaka :angry4: :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Ja sam im'o stelu:
dosao sa rodjakom sa Lausa (odranije poznat organima gonjenja)
i rekao ispitivacu da malo brze polazemo posto rodjo posle ima neki ozbiljan poslovni sastanak.
(a ispred mene isao Manitu sa grtalicom itd. itd.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 16:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jamesdin Kurtovic je napisao:
Ja sam im'o stelu:
dosao sa rodjakom sa Lausa (odranije poznat organima gonjenja)
i rekao ispitivacu da malo brze polazemo posto rodjo posle ima neki ozbiljan poslovni sastanak.
(a ispred mene isao Manitu sa grtalicom itd. itd.)

Zbog takvih kao ti, ja sam 3 puta polagao vozacki :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 04 Mar 2010, 18:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
ja iz 3 prva i treca voznja bile iste cak i ruta a u drugoj sam prosao kroz stop na kojem bi me i rodena mat oborila

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 14 Nov 2016, 15:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Sep 2016, 13:35
Postovi: 5
Vozacki je uzasno tezak u Banjaluci. Ja sam polozila iz treceg puta. Prvi put pjesak i bocno, to da. Na drugom su mi izmislili da sam nesigurna i to je 100 bodova :dmage:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vozacki ispit
PostPoslato: 14 Nov 2016, 15:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
šta, prvi put si zgazila pješaka...?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs