banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 09:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Citiraj:
Док се укључиш у унутрашњу, сијечеш вањску и мораш пратити обје траке да буду слободне, не само једна

Druže preispitaj se šta znači onaj znak trougao na dole.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Stvar je trenutne situacije i procjene, nekad je bolje vanjskom a nekad unutrašnjom.
Ja, Laušaner, kad idem u grad, na drugi izlaz, češće idem unutrašnjom, jer je slobodnija, jer je ljudi izbjegavaju.
Ja uđem i izađem dok na vanjskoj čekaju i nećkaju se, a i sigurnije mi je u unutrašnjoj jer ako sam u vanjskoj može neki neupućeni da me pokupi iz unutrašnje.
Npr. kod Centruma je gušći saobraćaj i kod vožnje unutrašnjom trakom treba biti oprezniji.
A šta kad se uključujete u vanjsku, a iz unutrašnje izlazi vozilo na sljedeći izlaz i ima desni žmigavac.
Opet stvar kulture, možete ući u vanjsku ako je slobodna, ali ometate ovog iz unutrašnje pri izlazu, bolje je usporiti na trenutak i onda ući.
Opet kažem da je Enter najrealniji u svemu, stvar procjene i kulture i fino sve ide.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па јесте, зависи кад је шта лакше и боље.
Whotanoob je napisao:
Citiraj:
Док се укључиш у унутрашњу, сијечеш вањску и мораш пратити обје траке да буду слободне, не само једна

Druže preispitaj se šta znači onaj znak trougao na dole.

Имаш неку врсту одговора у цитираном.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Dec 2017, 08:56
Postovi: 445
Rider on the storm je napisao:
A šta kad se uključujete u vanjsku, a iz unutrašnje izlazi vozilo na sljedeći izlaz i ima desni žmigavac.


Sam si već rekao, "uključujete". Ako se taj iz unutrašnje isključuje i izlazi iz kt, usporiš sa uključenjem i propustiš ga. Ne praviš hrkljuš. Meni se dešavala, nemali broj puta, takva situacija. Isključujem se iz unutrašnje sa jasno pokazanim žmigavcem i neko ko se uključuje iz vanjske, a ne izlazi na prvom izlazu, meni sječe putanju izlaska. Kao po pravilu, idu i ne pogledaju te (i mahom su bile ženske osobe).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Čim se ovdje ima nešto raspravljati, to znači da to nije regulisano, ostaviti nešto da bude regulisano saobraćajnom kulturom dovodi do raznih problema. U suštini već je regulisano dosta signalizacijom, tako da je bio znak kod Centruma kad se dolazi iz pravca Mahovljana prema gradu da desnom trakom mozes ići pravo ili desno a lijevom pravo ili lijevo, samo ovo je dovoljno da kaze da ne mozes desnom (unutrasnjom)( trakom ići prema autobuskoj stanici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
LeonN je napisao:
Rider on the storm je napisao:
A šta kad se uključujete u vanjsku, a iz unutrašnje izlazi vozilo na sljedeći izlaz i ima desni žmigavac.


Sam si već rekao, "uključujete". Ako se taj iz unutrašnje isključuje i izlazi iz kt, usporiš sa uključenjem i propustiš ga. Ne praviš hrkljuš. Meni se dešavala, nemali broj puta, takva situacija. Isključujem se iz unutrašnje sa jasno pokazanim žmigavcem i neko ko se uključuje iz vanjske, a ne izlazi na prvom izlazu, meni sječe putanju izlaska. Kao po pravilu, idu i ne pogledaju te (i mahom su bile ženske osobe).

Pa zato postoji onaj znak sa trokutom, ne smije se to vozilo uključiti jer postoje vozila u kruznom toku... Bar ja to tako razumijem i poštujem to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
A šta kad se uključujete u vanjsku, a iz unutrašnje izlazi vozilo na sljedeći izlaz i ima desni žmigavac


E takvi(bezobrezni) i kad vide da ideš na izlaz sa upaljenim žmigavcem obično ulete ispred tebe ...nemali broj puta sam morao kočiti zbog budala i kod Delte i kod Centruma i kod gimnazije

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Umetnik je napisao:
Па јесте, зависи кад је шта лакше и боље.
Whotanoob je napisao:
Citiraj:
Док се укључиш у унутрашњу, сијечеш вањску и мораш пратити обје траке да буду слободне, не само једна

Druže preispitaj se šta znači onaj znak trougao na dole.

Имаш неку врсту одговора у цитираном.

Kontam, možda sam pogrešno razumio, ali pročitao sam sav post i vidim da nisam.
Znak ukrštanja sa putem sa prvenstvom prolaza spada u znakove izričitih naredbi.
Tu nema različitih tumačenja, od čovjeka do čovjeka, pa kako se kome svidi. Jasno se zna kako se tu postupa.
Da polažeš vozački, i da dođeš na kružni tok u kome se planiraš uključiti u vanjsku traku, i ne propustiš vozila iz unutrašnje, pao bi.
Dužan si propustiti sva vozila na putu sa kojim se ukrštaš, pogotovu ako ima jednu kolovoznu traku sa više saobraćajnih traka.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
motozeljo je napisao:
A šta kad se uključujete u vanjsku, a iz unutrašnje izlazi vozilo na sljedeći izlaz i ima desni žmigavac


E takvi(bezobrezni) i kad vide da ideš na izlaz sa upaljenim žmigavcem obično ulete ispred tebe ...nemali broj puta sam morao kočiti zbog budala i kod Delte i kod Centruma i kod gimnazije
Što kaže Enter, stvar je kulture, tqko d akad izlazim na treći izlaz, idem unutrašnjom do drugog gdje se počnem prestrojavati u vanjsku kako ne bi dolazilo do takvih primjera. Da smo ipak neka kulturica u odnosu na veće mi je primjer onaj kružni kod Stupa u SA kad se isključiš sa AP kod Rajlovca i kasarne. Ima kružni 2 trake ali niko od lokalaca ne vozi vanjskom, samo stranci, dođoši...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
LeonN je napisao:
Rider on the storm je napisao:
A šta kad se uključujete u vanjsku, a iz unutrašnje izlazi vozilo na sljedeći izlaz i ima desni žmigavac.
Sam si već rekao, "uključujete". Ako se taj iz unutrašnje isključuje i izlazi iz kt, usporiš sa uključenjem i propustiš ga.
motozeljo je napisao:
E takvi(bezobrezni) i kad vide da ideš na izlaz sa upaljenim žmigavcem obično ulete ispred tebe ...nemali broj puta sam morao kočiti zbog budala i kod Delte i kod Centruma i kod gimnazije

Leon, to je i moje mišljenje, to sam i napisao, kultura bi bila usporiti i pustiti ga da izađe, bukvalno jedna sekunda te košta.
Da, motoželjo, ima takvih puno, zato sam i naveo taj primjer, samo ulete u vanjsku i na to treba baš paziti.
Zato je tu trougao.
Nije nužno stop, ali pažljivo i polako ući u kružni a ne ubaciti se kao raketa.
Alo ljudi, trebao bi nama kružni samo sa jednom trakom, koja budala osmisli sa dvije, ne zna raja to koristiti.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Poslednji put menjao Rider on the storm dana 29 Mar 2021, 10:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 10:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
U Sa sam primjetio da se vozi zavisno od prilika. Ljudi stanu u kružnom pa puste koje vozilo da se uključi i tako.
Služe se više dogovorom nego propisima da ne bi neki puno više čekali nego ovako.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Whotanoob je napisao:
U suštini i nema problema kad normalni ljudi ulaze/izlaze koristeći kt. Što Zoka reče u jednom postu, imaš dosta ljudi koji ne bi trebali da učestvuju u saobraćaju (nepoznavanje propisa, strah, i svašta nešto).
Mogu se da važe vrhunski zakoni, uvijek će biti onih koji nisu za saobraćaja.
Problem je što je se svijet počeo ravnati prema najgorim i prema njima idu i propisi, kazne...
Evo primjer kod mene: na jednoj raskrsnici za 10 dana bile 2 saobraćajke i majmuni odmah lupiše 2 ležeća. Za koji moj će ležeći ako hajvan svejedno ne gleda kada izlazi na ulicu s prvenstvom prolaza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Pa da ležu, normalno :D
Ja sam skontao da je problem ove zemlje u svima nama. Od 50 ljudi koji se skupe u jednu grupu, 45 će gledati samo ličnu korist, a ostalih 5 će imati neku širu sliku i boriti se za opšte dobro.
Nema ovde napretka pa gajebi.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Whotanoob je napisao:
Umetnik je napisao:
Па јесте, зависи кад је шта лакше и боље.
Whotanoob je napisao:
Citiraj:
Док се укључиш у унутрашњу, сијечеш вањску и мораш пратити обје траке да буду слободне, не само једна

Druže preispitaj se šta znači onaj znak trougao na dole.

Имаш неку врсту одговора у цитираном.

Kontam, možda sam pogrešno razumio, ali pročitao sam sav post i vidim da nisam.
Znak ukrštanja sa putem sa prvenstvom prolaza spada u znakove izričitih naredbi.
Tu nema različitih tumačenja, od čovjeka do čovjeka, pa kako se kome svidi. Jasno se zna kako se tu postupa.
Da polažeš vozački, i da dođeš na kružni tok u kome se planiraš uključiti u vanjsku traku, i ne propustiš vozila iz unutrašnje, pao bi.
Dužan si propustiti sva vozila na putu sa kojim se ukrštaš, pogotovu ako ima jednu kolovoznu traku sa više saobraćajnih traka.

Добро, о томе конкретно нисам ни причао, али се слажем. Али написах кад се укључујеш у унутрашњу, свакако мораш гледати и пропуштати обје, у чему се, видим, исто слажемо :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 28 Apr 2021, 08:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
https://m.facebook.com/100007078625732/posts/2947372135508712/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni
PostPoslato: 28 Apr 2021, 09:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Šta se ovde dešava :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 28 Apr 2021, 09:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Američki Laušaneri :D

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 28 Apr 2021, 09:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Lauš pun redneck-a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Apr 2021, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Што је реднек у М'рици, то је Лаушанер вођер.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Apr 2021, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ned'ljo!
Doboj, dan prvi:

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs