banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 09:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 28 Mar 2021, 22:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3049
Ako idem ja tranzitom i uključujem se a hoću na treći izlaz (prema centru), idem u unutrašnju a Laušaner se istovremeno uključi u vanjsku jer ide isto na treći izlaz, šta ćemo kad se sretnemo pri mom izlasku. Ja moram kružiti jer on nije ispoštovao pa ušao isto u unutrašnju, džaba ti sva pravila kad moraš otvoriti čet'ri oka i gledati da te neko ne pokupi. Teorija i praksa nisu isto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 28 Mar 2021, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Nisam prolazio još kraj Lesnine, je li otvoren taj kružni tok?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 28 Mar 2021, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Jes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 28 Mar 2021, 22:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
Whotanoob je napisao:
Nisam prolazio još kraj Lesnine, je li otvoren taj kružni tok?

Jeste, osjetno je rasteretio ulazak u grad sa tranzita.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 28 Mar 2021, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Tom kružnom dosta pomažu semafori koji su mu najbliži.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
jovic23 je napisao:
Ako idem ja tranzitom i uključujem se a hoću na treći izlaz (prema centru), idem u unutrašnju a Laušaner se istovremeno uključi u vanjsku jer ide isto na treći izlaz, šta ćemo kad se sretnemo pri mom izlasku. Ja moram kružiti jer on nije ispoštovao pa ušao isto u unutrašnju, džaba ti sva pravila kad moraš otvoriti čet'ri oka i gledati da te neko ne pokupi. Teorija i praksa nisu isto.

Чек, шта он није испоштовао? Онај ко је у унутрашњој мора сачекати да се ослободи простор у вањској (дакле, да може ући, исто као кад се прелази из траке у траку), па да ПРВО УЂЕ у вањску прије него што изађе из кружног (што код нас скоро нико не практикује, то из унутрашње не да ни жмигавац и само хоп пресјече вањску и шибај даље).
Ако нема прилике да се престројиш у вањску, онда јбг, заокрузжи, шта сад... Или малко успори, па се укључи у вањску кад се ослободи, али да то чекање не траје дуже од пар секунди, јер у КТ не смијеш стајати, само стање кретања.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 07:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Nacrt Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima RS (biće na narednoj skupštini)

Član 12

Citiraj:
Члан 42. мијења се и гласи:
„(1) У раскрсници са кружним током и у раскрсници путева разврстаних у различите категорије саобраћај се обавезно регулише вертикалном и хоризонталном саобраћајном сигнализацијом, а у посебним случајевима и свјетлосном саобраћајном сигнализацијом.
(2) Саобраћај у раскрсници са кружним током потребно је регулисати тако да возач који се возилом креће у кружном току има првенство пролаза.
(3) Возач који се возилом укључује у кружни ток са више саобраћајних трака обавезан је користити крајњу десну траку за искључење на првом излазу, осим ако је саобраћајном сигнализацијом другачије регулисано.“


Znam da je ovo sve poznato, ali eto, malo detaljnije regulisanje.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 07:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 706
Umetnik je napisao:
...јер у КТ не смијеш стајати, само стање кретања.


Gdje ovo piše?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 07:16 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Kružni tok je zamišljen da se vozi bez stajanja, te da se isključiš prvom prilikom. Naravno da nigdje u zakonu ne piše da se ne smiješ zaustaviti, ali se to smatra saobraćajnom kulturom.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 07:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 706
Poštujem ja kulturu, ali ako ti nije zakonom definisano, onda ništa čovjeka ne sprečava da se zaustavi i upali sve 4 žmigavca u kružnom toku. Taj kružni kod nas je nedefinisan totalno, negdje je navodno trebalo biti nekih video materijala na javnim TV servisima da se narod edukuje, ali izgleda je korona to sve poremetila. Svi imaju svoje tumačenje kako treba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 07:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
E, pa kad upalis 4 svemoguca zmigavca onda je sve dozvoljeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 07:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 07:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ja sam jedne prilike kad sam bio u Sarajevu išao na kružni na ulaz u Ilidžu. Kroz njega prolazi tramvaj pa ima i semafor.
Kakav je to krkljanac ovo naše je mala maca. 15 minuta čekao da se uključim. Mogu misliti kako je na nekim većim i u većim gradovima.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 08:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Prije 10ak dana sam par puta prošao kroz taj kružni. Ala bože ti sačuvaj katastrofe :)))

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 08:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
I ti išao na krhanu kod Brajlovića? :D

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7788
Lokacija: Mejdan
Dce/02 je napisao:
Nacrt Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima RS (biće na narednoj skupštini)

Član 12

Citiraj:
Члан 42. мијења се и гласи:
„(1) У раскрсници са кружним током и у раскрсници путева разврстаних у различите категорије саобраћај се обавезно регулише вертикалном и хоризонталном саобраћајном сигнализацијом, а у посебним случајевима и свјетлосном саобраћајном сигнализацијом.
(2) Саобраћај у раскрсници са кружним током потребно је регулисати тако да возач који се возилом креће у кружном току има првенство пролаза.
(3) Возач који се возилом укључује у кружни ток са више саобраћајних трака обавезан је користити крајњу десну траку за искључење на првом излазу, осим ако је саобраћајном сигнализацијом другачије регулисано.“


Znam da je ovo sve poznato, ali eto, malo detaljnije regulisanje.

Ovo još ne važi, sutra skupština, pa dok usvoje nacrt, pa dok prođe javnu raspravu, pa ponovo u skupštinu, proći će pola godine...

A onda kada stupi na snagu, ako ne pokrenu neku informativnu kampanju, biće svašta u kružnim tokovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 09:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4227
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Umetnik je napisao:
jovic23 je napisao:
Ako idem ja tranzitom i uključujem se a hoću na treći izlaz (prema centru), idem u unutrašnju a Laušaner se istovremeno uključi u vanjsku jer ide isto na treći izlaz, šta ćemo kad se sretnemo pri mom izlasku. Ja moram kružiti jer on nije ispoštovao pa ušao isto u unutrašnju, džaba ti sva pravila kad moraš otvoriti čet'ri oka i gledati da te neko ne pokupi. Teorija i praksa nisu isto.

Чек, шта он није испоштовао?
Nije ušao u unutrašnju, nego je vanjskom išao na treći izlaz i Šako je u pravu. Zapravo u teoriji možeš ići vanjskom koliko hoćeš, ali stvar kulture je da se do dva izlaza ide vanjskom.
Nego, i dalje mi nije jasno kako dosta ljudi misli da iz unutrašnje ima prednost pri izlasku.
Unutrašnja je dalje od izlaza, jedan "stepenik" dalje, tako da prednost ima onaj iz vanjske, a ovaj iz unutrašnje treba dati desni žmigavac, gledati retrovizor, pogledati preko ramena, pa se tek onda pažljivo se isključiti.
Ako ne može, onda napraviti još jedan krug, u teoriji, ali to kod nas nisam vidio, obično se zaustave obojica i jedan drugom sviraju jer ne znaju pravila.
Enter je fino napisao, stvar je kulture, lagano i pažljivo i sve se može, kružni jesu nezgodni na prvu jer ne znaš ko je kad ušao, na koji izlaz misli izaći, da li će izaći, da li će dati žmigavac, ali samo malo logike i strpljenja treba.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Poslednji put menjao Rider on the storm dana 29 Mar 2021, 09:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 09:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17134
Lokacija: Q5HW+6W
Choban je napisao:
Dce/02 je napisao:
Nacrt Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima RS (biće na narednoj skupštini)

Član 12

Citiraj:
Члан 42. мијења се и гласи:
„(1) У раскрсници са кружним током и у раскрсници путева разврстаних у различите категорије саобраћај се обавезно регулише вертикалном и хоризонталном саобраћајном сигнализацијом, а у посебним случајевима и свјетлосном саобраћајном сигнализацијом.
(2) Саобраћај у раскрсници са кружним током потребно је регулисати тако да возач који се возилом креће у кружном току има првенство пролаза.
(3) Возач који се возилом укључује у кружни ток са више саобраћајних трака обавезан је користити крајњу десну траку за искључење на првом излазу, осим ако је саобраћајном сигнализацијом другачије регулисано.“


Znam da je ovo sve poznato, ali eto, malo detaljnije regulisanje.

Ovo još ne važi, sutra skupština, pa dok usvoje nacrt, pa dok prođe javnu raspravu, pa ponovo u skupštinu, proći će pola godine...

A onda kada stupi na snagu, ako ne pokrenu neku informativnu kampanju, biće svašta u kružnim tokovima.

Pa šta je drugačije nego do sad? Ovdje piše da ko izlazi na prvom izlazu koristi desnu traku, nigdje ne piše da je ona ekskluzivna za to. Dakle, samo kaže da ne možeš izaći na prvom izlazu ako si u lijevoj traci.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
U suštini i nema problema kad normalni ljudi ulaze/izlaze koristeći kt. Što Zoka reče u jednom postu, imaš dosta ljudi koji ne bi trebali da učestvuju u saobraćaju (nepoznavanje propisa, strah, i svašta nešto).
Mogu se da važe vrhunski zakoni, uvijek će biti onih koji nisu za saobraćaja.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 29 Mar 2021, 09:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Rider on the storm je napisao:
Umetnik je napisao:
jovic23 je napisao:
Ako idem ja tranzitom i uključujem se a hoću na treći izlaz (prema centru), idem u unutrašnju a Laušaner se istovremeno uključi u vanjsku jer ide isto na treći izlaz, šta ćemo kad se sretnemo pri mom izlasku. Ja moram kružiti jer on nije ispoštovao pa ušao isto u unutrašnju, džaba ti sva pravila kad moraš otvoriti čet'ri oka i gledati da te neko ne pokupi. Teorija i praksa nisu isto.

Чек, шта он није испоштовао?
Nije ušao u unutrašnju, nego je vanjskom išao na treći izlaz i Šako je u pravu. Zapravo u teoriji možeš ići vanjskom koliko hoćeš, ali stvar kulture je da se do dva izlaza ide vanjskom.
Nego, i dalje mi nije jasno kako dosta ljudi misli da iz unutrašnje ima prednost pri izlasku.
Unutrašnja je dalje od izlaza, jedan "stepenik" dalje, tako da prednost ima onaj iz vanjske, a ovaj iz unutrašnje treba dati desni žmigavac, gledati retrovizor, pogledati preko ramena, pa se tek onda pažljivo se isključiti.
Ako ne može, onda napraviti još jedan krug, u teoriji, ali to kod nas nisam vidio, obično se zaustave obojica i jedan drugom sviraju jer ne znaju pravila.
Enter je fino napisao, stvar je kulture, lagano i pažljivo i sve se može, kružni jesu nezgodni na prvu jer ne znaš ko je kad ušao, na koji izlaz misli izaći, da li će izaći, da li će dati žmigavac, ali samo malo logike i strpljenja treba.

Па, што се тиче културе, не знам баш. Док се укључиш у унутрашњу, сијечеш вањску и мораш пратити обје траке да буду слободне, не само једна. При изласку, исто сијечеш вањску, тј. мораш се инфилтрирати у вањску да би уопште могао изаћи. Тј. већ си двапут засметао људима у кружном, а такође чекајући да уђеш, да ти се поклопи да су обје траке слободне да би могао ући у унутрашњу, у просјеку ћеш дуже стајати пред кружним него да улазиш у вањску и чекаш само да се ослободи једна трака. Тиме се прави мало већа гужва пред кружним.

По мени је ово једнак ниво (не)културе и сметања, па чак и већи него да идеш на трећи излаз вањском траком. Што значи да овај принцип нема неку објективну корист нити смисао. Океј, ако неко има ОКП па хоће да, кад иде на трећи излаз, кружи унутрашњом траком, онда у реду, али овако иначе, нема смисла.
<Enter_name> je napisao:
Kružni tok je zamišljen da se vozi bez stajanja, te da se isključiš prvom prilikom. Naravno da nigdje u zakonu ne piše da se ne smiješ zaustaviti, ali se to smatra saobraćajnom kulturom.

Да, у праву си, моја грешка.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs