banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 03:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Пошто ми нико није навео контра-аргумент за примјере које сам навео, ја могу само да закључим да се сви слажемо око тога да саобраћајне траке у кружном току НЕМАЈУ ПРИОРИТЕТ једна над другом, ни приликом укључења ни приликом искључења.
Дакле:
1) укључење у КТ
- прилазите оном траком за коју процијените да ћете најбрже остварити свој циљ, искључити се
- ја лично у унутрашњу улазим ако примијетим спорија возила која су се престројила за вањску (аутобуси, камиони,...)
2) вожња у КТ
- у кружном току се возите сопственом траком с правом да се престројите у сусједну ако је она слободна
- немате право да се престројавате у сусједну траку ако у њој неког има нити можете да очекујете да неко из сусједне траке успорава како би се ви престројили/искључили (неразумијевање овога је разлог свакодневних судара на КТ код Гимназије!)
3) искључење из КТ
- искључујете се онда када су вам све траке здесна (ако их уопште имате) слободне, иначе правите нови круг у којем евентуално можете и да се престројите у неку од вањских трака како би се лакше искључили

Линк који поткрепљује тврдње: Првенство пролаза у спољним тракама

Примједбе?! :)

Наравно, цијело вријеме говоримо о кружним токовима уобичајеног облика у којима нема вертикалне и хоризонталне саобраћајне сигнализације, која нас експлицитно тјера да се понашамо на неки други начин од уобичајеног. Наши кружни токови су једноставни и немају такву сигнализацију.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 11:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Jos nazovi AMSRS da ti za sve nevjerne Tome ovde potvrde to sto si napisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 13:31 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
tacka 2 vezano za pravo da se ne moze prestrojiti u drugu traku ako je zauzeta, ne vazi....u praksi ljudi to rade, desilo se i meni da pogrijesim...prva godina mi bila malo nezgodna al sam se iznenadio kulturom engleskih vozaca..fora je samo da ti je zmigavac ukljucen tako da druga osoba moze primjetiti ranije i covjek ce te pustiti..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
niko od nas ne moze da kaze koji sistem je u krzunom toku bolji, koji obezbjedjuje veci protok, bolju sigurnost i sl. Postoje softveri koji se bave ovim stvarima.
Ne mogu se pomiriti sa vasim tvrdnjama o ulazenju u vanjsku traku gdje god da ides jer je to po meni pravi scenario za udes. Pogotovo kada se uzme u obzir da je covjek sa tvoje desne strane u kt veoma tesko uocljiv, tj mrtvi ugao je kod kt znatno veci nego na pravcu.
Pogotovo se kod "vaseg" pravila treba uzeti u obzir da bi unutrasnja traka u 70% slucajeva sluzila samo za nepotrebno kruzenje a tek u nekih 30tak% za izlazenje iz kt.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 13:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
Pravila u Poljskoj:
- pri ulazu prednost ima auto u KT
- KT sa dvije trake i pojedinacnim izlazima > izlazi se samo iz vanjske, unutrasnjom kruzis i prestrojavas se pred izlazom
- KT sa izlazom koji ima vise od jedne trake > vanjskom moze da se vozi pravo ali moras da propustis auto koje izlazi iz unutrasnje
- zmigavac se daje samo pri izlazu

Pariz je visa skola voznje - stisnes gas i sirenu i opleti 8)

over & out

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 13:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zmigavac pri promjeni trake nije fora vec obaveza valjda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
меди je napisao:
ја могу само да закључим да се сви слажемо око тога да саобраћајне траке у кружном току НЕМАЈУ ПРИОРИТЕТ једна над другом, ни приликом укључења ни приликом искључења.


ajd mi onda pojasni ovaj dio iz tvog linka, posto je ocigledno u suprotnosti sa citiranim:


Citiraj:
Значи, свако возило које се креће унутрашњом траком мора пропустити возило из спољног прстена и не смије сјећи путању другог возила.


Ovo je ocigledno prioritet vanjske putanje nad unutrasnjom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Citiraj:
Ne mogu se pomiriti sa vasim tvrdnjama o ulazenju u vanjsku traku gdje god da ides jer je to po meni pravi scenario za udes. Pogotovo kada se uzme u obzir da je covjek sa tvoje desne strane u kt veoma tesko uocljiv, tj mrtvi ugao je kod kt znatno veci nego na pravcu.


Nema sanse da me neko ubijedi u suprotno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 14:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
The_new_Statesman je napisao:
Zmigavac pri promjeni trake nije fora vec obaveza valjda.


Slazem se, ali ljudi daju zmigavac kad ulaze u KT i ne gase ga. I hajd' ti znaj kud' je on kren'o...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 16:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 10 Jun 2008, 13:01
Postovi: 381
Tako su zbog nesporazuma i nejasnoca u Prijedoru fino napisali rijecima ispod znaka(trokut naopako)"Vozila u kruznom toku imaju prvenstvo prolaza"...I to je jedino cega se treba pridrzavati i sve 5.Znaci ako sam ja u unutrasnjoj kao sto obicno jesam,u vecini slucajva sam usao prije onog sto je u vanjskoj tako da imam prvenstvo prolaza(znaci ovo nije neko pravilo nego vjerovatnoca)
Ovo sto je mirdza napisao je po meni najrealnije i najbolje... I potpis na ovo da je gledajuci iz unutrasnje pri izlazu na vanjsku i propustanje istih jako tesko zbog mrtvog ugla a uz eventualno okretanje glave i gledanje prema dole desno nazad ugrozavam i sebe i druge...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 17:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pored ovakve table kao u Prijedoru, u Austriji ponegdje ima i tabla na kojoj pise da se zmigavac pali pri izlasku.

@mirdza, imam nekih pitanja vezanih za ova pravila iz Poljske ali am umoran da bih se ozbiljno bavio svim tim.

Samo znam da junaci iz unutrasnje trake nemaju prvenstvo u BiH. I nije mi jasno o kakvoj nepreglednosti iz unutrasnjeg prstena govorite.

Ako vam je nejasno: Dva automobila ulaze u kruzni tok jednakom brzinom, jedan produzava pravo iz lijeve trake u unutrasnji prsten, a drugi iz desne trake u vanjski. Cija je putanja duza do drugog izlaza?


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 04 Nov 2010, 18:08, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 18:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
The_new_Statesman je napisao:
Pored ovakve table kao u Prijedoru, u Austriji ponegdje ima i tabla na kojoj pise da se zmigavac pali pri izlasku.

Ne razumem sto insistiras na ovoj recenici i ponavljas je vec X puta, kada to jos ljudi pale zmigavac tokom "konzumiranja" kruznog toka :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 18:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
O cemu ti to?

Mislim da me ne razumijes, jer tabla je namjenjena likovima koji recimo pre ulaska lupe lijevi zmigavac i likovima koji kroz citav kruzni tok isti nikako ne pale? Ne radi se uvijek o kruznim tokovima sa dve ili vise traka, vec vazi za sve.

Ako si mislio moje pominjanje zmigavca u nekim ranijim postovima, to se odnosilo na saobracaj u kruznom toku (nekom velikog precnika) kada dodjes u situaciju da zelis obici auto (moped mozda) koje se sporo krece ispred tebe. Sta radis u tom slucaju?

Mislim da smo ovde od prilicno banalne stvari, zahvaljujuci gluvim telefonima uspijeli sve nepotrebno zakomplikovati. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 18:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
mirdza je napisao:
Pravila u Poljskoj:
- pri ulazu prednost ima auto u KT
- KT sa dvije trake i pojedinacnim izlazima > izlazi se samo iz vanjske, unutrasnjom kruzis i prestrojavas se pred izlazom
- KT sa izlazom koji ima vise od jedne trake > vanjskom moze da se vozi pravo ali moras da propustis auto koje izlazi iz unutrasnje- zmigavac se daje samo pri izlazu

Pariz je visa skola voznje - stisnes gas i sirenu i opleti 8)

over & out


Znaci, po ovom u Poljskoj unutrasnji prsten ima prednost pri izlazu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
u Irskoj su prva dva u vanjskoj traci a zmigo iz unutrasnje i dobra volja onog iz vanjske i ispadas ili to ili jos jedan krug a to se bas smatra non-femshn

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
The_new_Statesman je napisao:
O cemu ti to?

Mislim da me ne razumijes, jer tabla je namjenjena likovima koji recimo pre ulaska lupe lijevi zmigavac i likovima koji kroz citav kruzni tok isti nikako ne pale? Ne radi se uvijek o kruznim tokovima sa dve ili vise traka, vec vazi za sve.

Ako si mislio moje pominjanje zmigavca u nekim ranijim postovima, to se odnosilo na saobracaj u kruznom toku (nekom velikog precnika) kada dodjes u situaciju da zelis obici auto (moped mozda) koje se sporo krece ispred tebe. Sta radis u tom slucaju?

Mislim da smo ovde od prilicno banalne stvari, zahvaljujuci gluvim telefonima uspijeli sve nepotrebno zakomplikovati. :)

A na to si mislio, nisam razumeo, pa me zbunilo to pominjanje zmigavca, sve razmisljam gde ga jos koristim ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 18:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
I zar kod Arc d´ Triomphe u blizini samog kruznog toka ne postoje semafori koji u valovima pustaju/zaustavljaju saobracaj iz ulica koje se ukrstaju u tom kruznom toku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 18:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A evo ga i Hertz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vo1AkRR3Tqc[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A ovo je dosta slicno kruznim tokovima u BL:

http://www.youtube.com/watch?v=sgzgBqX8 ... 2-2r-11-HM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 21:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11352
Lokacija: PL / BL
The_new_Statesman je napisao:
Znaci, po ovom u Poljskoj unutrasnji prsten ima prednost pri izlazu?


Upravo tako! I cak vozaci postuju to pravilo :)

A Pariz je mrtva glava - taj KT nije tako velik ali te niko ne ebe 2% i ne koristi zmigavce. Pravo dzungle, jbg...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs