banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 18:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Okt 2020, 12:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 261
_зока je napisao:
Ilija Čvorović je napisao:
_зока je napisao:
Ilija Čvorović je napisao:
Vanjska traka ne treba da se koristi samo za prvi izlaz, nije to pravilo. .

Ni stavljanje ruke na usta kada kišeš nije pravilo ali je lijepo ponašanje koje svima olakšava život.


Kakvo ima veze lijepo ponašanje? Matematiku sam spomenuo. Da jednu traku koristiš za jedan izlaz, a drugu za ostala dva ili čak tri ne bi nikome olakšalo život.

.


Kakve veze ima matematika sa vožnjom? Za konkretan kružni tok koji si spomenuo rješenje bi bila odvjena traka za skretanje kao što su je napravili za pravac prema Tropiku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Vrtiš se u krug... Sa trećom trakom ne rješavaš taj problem presjecanja vanjske i unutrašnje trake. Objašnjavam nebulozno rješenje vanjska samo za desno. Ukoliko nemaš posebnu traku napravićeš krkljanac, to si potvrdio... UKoliko napraviš posebno odvajanje, onda se vraćaš da te dvije trake služe za pravo i opet ostaje problem presjecanja, vraćaš se na staro..

Ne znam šta je nejasno... Ovo za matematiku ne treba ni komentarisati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 13:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Slika

Nije pravilo ali evo kako se koriste kružni tokovi u Kanadi npr
https://www.gov.nl.ca/dgsnl/drivers/rou ... undabouts/

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 13:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
<Enter_name> je napisao:
Ako imaš muda, voziš unutrašnjom; ako si pičkica, voziš vanjskom. Ni u kom slučaju nisi napravio saobraćajni prekršaj.
Ako mudonja udari u pičkicu, kriv je. I to je sva matematika.


Ovaj odgovor za bukvara :)

Iskreno ima i trenutaka kad sam umoran a i kad sam pickica priznajem, pa idem vanjskom trakom pa i na treci izlaz, jebiga kad je ogromna guzva jos ja umoran sa posla idem jedva gledam na oci, sve se sklopi i eto

A slazem se sa ranijim odgovorima, da se vanjska traka koristi samo za prvi izlaz ne bi imali problema nikad.(ma da nisam strucnjak, praksa moze pokazati drugacije, ovako samo povrsinski zamisljam situaciju)
Al evo imas situaciju dole na Malti gdje nedavno udaren deda i djete, gdje je jedna traka kruzni tok, al ima jedan izlaz koji izlazi u dve trake pa cesto ljudi iz kruznog toka izadju u valjnsku traku umjesto da se drze svoje, jos je razdvojeno onim cunjevima

Bilo je i situacija da ljudi stanu u "kruznom toku" isto kao sto stanu na pokretnim stepenicama i trakama(fis,boska,itd itd) al sta cu ja tu sad ispravljati krive drine

Bilo mi je bitno samo da znam ako me lik iz unutrasnje mlatne ili izleti ispred mene pa ga mlatnem da znam da nisam kriv, ja vozim svojom linijom, naravno propustim cesto tj malo usporim ako vidim da je vec krenuo prelaziti nije problem al ima i budala koji misle proci kroz tebe bukvalno :D

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Poslednji put menjao makibruz456 dana 28 Okt 2020, 13:18, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 13:16 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Ilija Čvorović je napisao:
UKoliko napraviš posebno odvajanje, onda se vraćaš da te dvije trake služe za pravo i opet ostaje problem presjecanja, vraćaš se na staro..



o kojem presjecanju pricas..i ove dvije sto ostaju nece sluziti samo za pravo, vec i za 3 izlaz il cak da napravis krug pa se vratis za pd petlju..drugo, a vec smo pricali milion puta, da mora postojati saobracajni znak prije KT, nacrtan i gdje ti je fino opet nacrtan pravac kretanja..ko na raskrsnicama..

Slika

ne mozes ti sad na ovoj raskrsnici stati u prvu vanjsku traku a ocekivati da se iskljucis lijevo i da te svi propuste...mislim, mozes ako si debil i ne znas citati saobracajne znakove..tako isto i u KT...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 13:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
spavac je napisao:

o kojem presjecanju pricas..i ove dvije sto ostaju nece sluziti samo za pravo, vec i za 3 izlaz il cak da napravis krug pa se vratis za pd petlju..drugo, a vec smo pricali milion puta, da mora postojati saobracajni znak prije KT, nacrtan i gdje ti je fino opet nacrtan pravac kretanja..ko na raskrsnicama..


https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-0349519c126a5229577ae45954da465d

Ovako nesto mislis ?

edit : ima i ovo

Slika

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 13:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Još samo da neko okači kako se u Australiji vozi kružni tok i to je to, dobili smo odgovor na sva moguća pitanja.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Kod Konzuma na tranzitu je planiran turbo kruzni tok.
Makar ce tu da rijese ove pedere sto idu na treci i cetvrti vanjskom trakom...
Slika

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Kad je vanjska bila samo za prvi izlaz? Totalno glup rezon...
Više smisla ima napraviti kružni tok sa jednom trakom i zasebnim skretanjima za desno, nego da se vanjska traka koristi samo za prvi izlaz.
Recimo kod Centruma ima zasebna traka za skretanje desno prema Tropiku, ali ima i vanjska traka. Kako se tu onda treba ponašati?

Turbo kružni tokovi su savršeno rješenje gdje puno kruženje nije neophodno iz oba pravca. Oni daju prednost jednom glavnom pravcu i tu se može napraviti krug, a na sporednom pravcu ne može.
Vidi se fino na slici koju je Besparica okačio. Vertikalni pravac ne može da kruži...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2370
@Castra, zašto je to glup rezon?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
glup rezon sa osobe koje ne zele koristiti logiku...a da im objasnis i nacrtas samo ces izgubiti vrijeme..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Pa napisao sam. Zar ne čitate?

Ako hoćete da vam vanjska od ukupno dvije trake služi samo za prvi izlaz, onda je bolje napraviti kružni tok sa jednom trakom i zasebna skretanja desno. Zar ne?
Funkcionalno nema nijedne mane u odnosu na vaše viđenje korištenja kružnog toka, a uklanja moguće konfliktne tačke.

Gdje griješim?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Ok, ima odvojena traka za desno. Ideš vanjskom na treći izlaz, lik iz unutrašnje na drugi. Konflikt ostaje. Vanjska samo prvi, unutrašnja ostala tri, nema konflikta na izlazu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
_зока je napisao:
Ok, ima odvojena traka za desno. Ideš vanjskom na treći izlaz, lik iz unutrašnje na drugi. Konflikt ostaje. Vanjska samo prvi, unutrašnja ostala tri, nema konflikta na izlazu.

У овом случају лик из унутрашње који иде на други излаз мора направити још један круг, под условом да се не може искључити због мене који вањском траком идем на трећи излаз.

Ја не контам зашто би неко из лијеве тј унутрашње траке имао предност код престројавања у десну тј. вањску траку.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
С обзиром да ја нисам у току, гдје је прописано да се вањска трака користи само ако се излази на првом излазу.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Sunce ti kalajisano... Ajmo opet...

Uzmimo KT kod Centruma.
Ako ideš od Čajaveca kad dolaziš do KT imaš zasebnu traku za skretanje desno prema Tropiku i dvije trake koje ulaze u KT.
Ako skrećeš desno, nema potrebe da ulaziš u kružni tok jer su ti ljudi napravili zasebno skretanje. Ovdje je zasebno skretanje napravljeno sa ciljem da se rastereti kružni tok.
Već tu pada sav rezon o vanjskoj traci za prvi izlaz.

Ajmo sad dalje...
Uzmimo opet KT kod Centruma.
Imamo ukrštanje dva pravca sa različitim intenzitetima saobraćaja. Opet ako idemo od Čajaveca, pretpostavimo da 60% saobraćaja želi da nastavi kretanje pravo, 20% da skrene desno i 20% ostalo.
Ako dodijelimo vanjsku traku za skretanje desno, onda smo je opteretili sa 20% ukupnog saobraćaja, dok unutrašnja traka mora da trpi 80% ukupnog saobraćaja.

Ajmo još dalje...
KT nije predviđen da eliminiše konfliktne tačke samom činjenicom što često posjeduju dvije ili više traka. Taj problem rješava turbo kružni tok.
U običnom KT nema izlaska dok nemaš savršene uslove za to.
E sad, mene su učili da je saobraćajni bonton da se vanjska traka koristi za desno i pravo, a unutrašnja za pravo, lijevo i nazad. Ali to je opet specifično za KT sa 4 izlaza i opet tu ima konfliktnih tačaka...

Koji ti dio Zoka nije bio jasan? Ako imaš odvojeno skretanje desno, koji će ti đavo vanjska traka u KT za skretanje desno?

WinstonWolfe je napisao:
С обзиром да ја нисам у току, гдје је прописано да се вањска трака користи само ако се излази на првом излазу.

Nije nigdje. Mislmi da nigdje nije propisano za šta se koristi vanjska traka. Pričamo o saobraćajnoj kulturi i bontonu isključivo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:52 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
WinstonWolfe je napisao:
_зока je napisao:
Ok, ima odvojena traka za desno. Ideš vanjskom na treći izlaz, lik iz unutrašnje na drugi. Konflikt ostaje. Vanjska samo prvi, unutrašnja ostala tri, nema konflikta na izlazu.

У овом случају лик из унутрашње који иде на други излаз мора направити још један круг, под условом да се не може искључити због мене који вањском траком идем на трећи излаз.

Ја не контам зашто би неко из лијеве тј унутрашње траке имао предност код престројавања у десну тј. вањску траку.


Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Okt 2018, 19:23
Postovi: 513
Бањалучанин када науми да изађе из унутрашње траке из кружног, он излази по сваку цијену и то без сигнализације, под пуним гасом и са затвореним очима.
Причао сам са саобраћајним полицајцем, у случају удеса крив је онај из унутрашње траке јер се кружни ток третира као и обична саобраћајница тј. онај из унутрашње траке пресијеца путању оног из вањске.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
WinstonWolfe je napisao:
С обзиром да ја нисам у току, гдје је прописано да се вањска трака користи само ако се излази на првом излазу.

Nije propisano, meni je to zdrava logika i pristojno ponašanje. I za kruženje sam već napisao, ako se ne možeš sigurno isključiti iz unutrašnje nastavljaš kretanje u krug.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Мени ту не треба бонтон, већ само да се испоштују саобраћајна правила, која су бар по мени, врло јасна и прецизна.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2020, 14:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Rangarok je napisao:
Kako uopste dodjes do te situacije da nekome zasmetas prilikom izlaska iz kruznog?
Ocigledno pri ulasku u kruzni tok ne gledas u unutrasnju traku, vec samo svoju vanjsku.
Tako da do tebe je. :D
Propusti vozila iz obe trake i onda gass :D


Ovo je idiotluk plus plus.
Da li se uključujem u unutrašnju traku? Ne? Da li je neku u unutrašnjoj dao žmigavac da se isključuje? Ne? Onda gledam vanjsku.

Isto kao kad se uključuješ na bilo koji put sa više traka. Najbolje da čekaš da nigdje nikog nema pa da se ti uključiš...

WinstonWolfe je napisao:
Мени ту не треба бонтон, већ само да се испоштују саобраћајна правила, која су бар по мени, врло јасна и прецизна.


Saobraćajna pravila ne opisuju upotrebu traka u kružnom toku, koliko sam ja upućen. To dovodi do situacije da svi voze vanjskom trakom jer je tako lakše i sigurnije i onda pada sva priča o propusnosti saobraćaja u KT u vodu.
Zato treba neki bonton.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs