banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Avg 2014, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-rVXcNYPyDs[/youtube]

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2014, 13:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
bingolina je napisao:
Ljudi, sad mi je bio covjek koji je dao 25 l krvi a koji sada nema novaca da kupi djeci udzbenike.

Ima li iko polovne od svoje djece/brace/sestara za 5. i 8. razred osnovne skole?


Završeno...hvala učesnicima :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2014, 09:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Јелени хитно потребна крв

Slika

Citiraj:
Србац - Десетогодишњој Јелени Љубојевић из Српца која је обољела од акутне мијалоидне леукемије, хитно је потребна крвна група нулта позитивна.

Ова опака болест Јелени је установљена прије двије седмице, због чега је одмах пребачена на Клинику за дјечије болести у Бањалуци. Леукемија јој је откривена када је отишла на рутински преглед. Тада јој је дијагностификована упала грла, због чега ју је љекар упутио на додатне контроле у Бањалуку. Ту је евидентиран висок ниво леукоцита у крви и већ тада се посумњало да се ради о тешкој болести.

Налази су убрзо поновљени и тада је потврђено да се ради о опакој болести и она је тренутно подвргнута хемотерапији.

- Било нам је јако тешко кад смо сазнали дијагнозу. То је наше најмлађе дијете и наша мезимица. Свијет нам се окренуо и све то тешко подносимо, али морамо остати храбри због ње. Моја супруга је стално уз њу на клиници и готово да се не одвајају - рекао је отац Зоран и додао да би данас требало да иду у Београд да носе налазе коштане сржи.

Он је апеловао на све даваоце са крвном групом нула позитивном да ми се јаве на број телефона 065/781-767.

Лијечење ће захтијевати и велике трошкове па је само за ових 15 дана Зоран потрошио око 5.000 КМ на лијекове и терапије.

- Она ће бити подвргнута интензивном клиничком лијечењу најмање шест мјесеци, а ако се терапија буде добро одвијала, њено стање ће бити непрестано праћено наредних пет година - истакао је Љубојевић.

Дио трошкова ће сносити Фонд здравственог осигурања РС, али се и поред тога мора издвојити много новца. У помоћ породици Љубојевић први су прискочили Зоранови другови из Клуба фудбалских ветерана који су прикупили 2.000 КМ. Акцији се прикључило и Аматерско позориште младих "Трупа миленијум". Они организују у четвртак, 28. августа, премијеру представе "И дјевојчице играју фудбал", а сав приход од продатих улазница биће намијењен за Јелену. Ово је већ трећи случај леукемије код малољетне дјеце у србачкој општини у посљедњих пола године. *

Број жиро-рачуна
Сви хумани људи који желе да помогну Јеленино лијечење и поново врате осмијех на њено лице могу да уплате новац на број текућег рачуна за уплате из Републике Српске и ФБиХ отворен је број: 5687035000234478, а рачун је отворен у Балкан инвестмент банци.

Уплате из иностранства се могу извршити преко Western Unionа на име: Зоран Љубојевић, 29. новембра ББ, Србац.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2014, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Od utorak kreće akcija pakovanja knjiga, prikupljenih preko organizacije "Budimo ljudi"...ima li ornih-tornih da pomognu?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2014, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Podeljeni prvi udžbenici prikupljeni u akciji "Školsko srce"

Citiraj:
Volonteri Humanitarne organizacije „Budimo ljudi“ podelili su danas u četiri banjalučke osnovne škole nešto manje od 1000 udžbenika prikupljenih od 20. do 31. avgusta u akciji "Školsko srce".


Citiraj:
Udžbenici su poslati u OŠ „Vuk Karadžić", OŠ „Stanko Rakita", OŠ „Bora Stanković", kao i OŠ „Jovan Dučić" u Zalužanima, a nastavnici u ovim školama podeće ih đacima koji potiču iz porodica pogođenih poplavama po prioritetima. Prvi udžbenici uručeni su učenici trećeg razreda OŠ „Vuk Karadžić" Teodori Segić iz Banjaluke.
"Početkom iduće sedmice počeće nabavka i podela udžbenika u ostalim osnovnim školama koje su se našle na našim spiskovima poplavljenih iz 11 opština. Svi udžbenici biće kupljeni od zvanične institucije koja ih štampa, Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva RS, i to po punoj cijeni, jer nam nisu odobrili nikakav popust na količinu koju ćemo kupiti", saopšteno je iz organizacije "Budimo ljudi".
Koliko će udžbenika biti kupljeno zavisi isključivo od priliva sredstava, odnosno uplata donatora.


Citiraj:
"Napominjemo da nam je veliki broj privrednih subjekata obećao donacije i da još uvek čekamo da oni svoja obećanja i ispune. Prva kupovina trebala bi biti obavljena već u ponedeljak, a radnici Zavoda će dostavljati udžbenikle direktno u škole koje su nam poslale svoje spiskove, prema našim uputstvima. Broj udžbenika za svaku školu biće određivan proporcionalno, uzimajući u obzir broj poplavljenih đaka i broj udžbenika kojim raspolažemo. Naš cilj je da svi dobiju barem deo onoga što uspemo da kupimo. Iako je naša namera bila da svim đacima obezbedimo udžbenike, koliko će ih na kraju akcije dobiti i dalje isključivo zavisi od uplata naših donatora. Zato pozivamo još jednom donatore da nam se pridruže i svojim donacijama pomognu da ostvarimo cilj akcij", dodaje se u saopštenju.
Na spiskovima HO „Budimo ljudi" našlo se do sada 29 osnovnih škola iz 11 opština (Banjaluka, Bijeljina, Derventa, Modriča, Doboj, Kotor Varoš, Šamac, Petrovo, Kozarska Dubica, Čelinac i Novi Grad). Iz opština Kostajnica, Srbac, Zvornik, Šekovići i Prijedor, nisu dostavili spiskove.
Kompletne spiskove sa imenima đaka, kao i imena donatora objavljuju se na sajtu http://www.budimo-ljudi.com kako bi svi imali uvida u njih.
Za sve informacije možete se obratiti na mejl: skolskosrce@gmail.com.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2014, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Duša me moja boli
Možemo li im nekako pomoći?
http://www.banjaluka.com/vijesti/drustv ... ranu-foto/

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 14:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Možemo.
Kontaktiraću ja direktora humanitarne organizacije (koja nije Nova generacija :D ), da vidim jesu li se već organizovali ili imaju u planu.
Ako ne možemo preko njih - organizovaćemo se sami.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 17:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ne znam da li je dozvoljeno, ali ovo sam dobio od ljudi sa vrha:

Citiraj:
Objavila sam to na našim stranicama, ali bi to trebalo prvo provjeriti. Dobila sam informaciju da im je nudjen posao , ali oni nece da rade. Navodno zele samo da im se obezbjedi pomoc. Nisam sigurna 100% u ovu pricu. Mogla bih spojiti tebe i Ivanu, jos jedna nova djevojka, da odete do njih i malo ispitate slucaj?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 18:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Pa i onaj frajer što ste skupljali za udžbenike....na portalu koji je objavio priču pojavili su se komentari da je običan propalica i da više voli da vrijeme provodi pred zadrugom uz pivu nego radeći....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Ovo je malo osjetljivije, jer ima djece...u svakom slučaju - bezze je što ljudi očekuju od drugih...sve.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 18:53 
Nisam htjeo odmah pisati, ali prosto mi je nevjerovatno da neko pravi toliko djece, a nemaju pojma kako ce ih izdrzavati...

Mislim volim i ja djecu i zelim ih imati hrpu, ali ako ne mogu da im pruzim iole ono najosnovnije kao sto je hrana, odjeca i obuca onda ih radije necu ni imati...


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Sep 2014, 18:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Valjda se tad ne gleda na obezbjeđivanje osnovnih potreba.
Svi kontaju da će sutra biti bolje, da će se snaći i slično.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 12:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Nesto bas nemam sluha za one koji samo stancaju djecu i poslije kukaju da ih nemaju cime hraniti. Njima se nije desila nesreca, pa su ostali bez igdje icega - oni nisu imali nista, podstanari sa 5 djece :roll: . Vecina nas bi imala vise djece, ali rijtki imaju uslova za vise od dvoje, maksimalno troje.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Мислим да та неимаштина нема везе са бројем дјеце, ти ликови очигледно не би могли ваљано прехранити ни једно дијете. Сигуран сам да свако од нас познаје најмање једну породицу са 5-6 дјеце, просјечним па чак и нижим примањима, која ипак успијева да живи нормално, колико је то данас код нас уопште могуће.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 22:10
Postovi: 4092
Lokacija: http://www.websudoku.com/?level=4
Kako god, šta god... bar bi ovoj djevojčici trebalo omogućiti redovno školovanje. Jezivo je da dijete ne ide u školu, da se ne obrazuje, stekne zanat. Ona ne može sama sebi pomoći, i definitivno ovisi o drugima.

_________________
Glupa krava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 13:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Možemo biti kivni, kao društvo na neodgovorne roditelje, koji se samo razmnožavaju kao bakterije, a ni bakterije neće da se razmnožavaju, ako nemaju uslova, ali kao ljudi nikada ne smijemo dopusiti da neko pored nas pati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 14:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Otići ćemo ja i jedna djevojka iz organizacije kod njih u toku sedmice ili, najdalje, one tamo sedmice - pa ćemo vidjeti šta, kako, kome i ostalo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2014, 14:18 
tanka nit je napisao:
Kako god, šta god... bar bi ovoj djevojčici trebalo omogućiti redovno školovanje. Jezivo je da dijete ne ide u školu, da se ne obrazuje, stekne zanat. Ona ne može sama sebi pomoći, i definitivno ovisi o drugima.

x2

Stvarno bi trebalo pomoci.


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Okt 2014, 13:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Otvoren humanitarni broj 1416 za pomoć Jeleni Ljubojević

Citiraj:
Nevladina organizacija Milenijum iz Srpca pokrenula je humanitarni broj 1416 za pomoć djevojčici Jeleni Ljubojević iz Srpca koja je nedavno oboljela od akutne mijeloidne leukemije. Budući da će liječenje biti skupo i dugotrajno, pozivaju se svi humanisti da pruže pomoć porodici Ljubojević u ovim teškim trenucima.

Humanitarni broj 1416 je otvoren od danas i biće u funkciji sve do 31. oktobra ove godine. Pozivom na ovaj broj doniraćete 1 KM za Jelenino liječenje.

Sav novac koji bude prikupljen, „M:tel“ a.d. Banja Luka će prebaciti na račun NVO „Milenijum“ koji će novac uplatiti na račun Zorana Ljubojevića, Jeleninog oca.


Pokažimo maloj djevojčici da imamo veliko srce i pomozimo joj da se što prije oporavi!


U toku naredne sedmice idem kod Slađane i Duška Kostadinovića, odnijeti prikupljene stvari, popisati šta još treba i vidjeti da li su zainteresovani za posao.
Na osnovu garda koji dobijem kad pomenem posao - ćemo vidjeti šta dalje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2014, 20:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bez struje mogu da žive najviše minut i po
NIKOLA VIDAČKOVIĆ, FOTO G.ŠURLAN - 21.09.2014 19:08
Bez struje mogu da žive najviše minut i po

Slika
BANJALUKA - U meni se bore sreća i tuga. Sreća jer je naša kćerkica nakon dvije i po godine provedene u bolnici konačno kući, a tuga jer znamo da nikada neće biti zdrava i što joj ne možemo pomoći, prve su riječi Sheile Suwei Savanović iz Banjaluke, majke male Katalee, jedne od šestoro bolesne djece u RS čiji život zavisi od aparata, takozvanih umjetnih pluća.
Upravo zahvaljujući borbi roditelja male Katalee, ona je nakon toliko vremena kući s njima.
Za malu Kataleu i drugu djecu čiji život zavisi od "umjetnih pluća" nestanak struje je koban.
"Bez struje dijete ima najviše minut i po života. U našim slučajevima i manje jer imamo stare mašine bez alarma, koji se oglašava pri nekom problemu u radu", kaže Sheila.
Bdjeti noćima bez prava na san, napeto osluškivati svaki udisaj svog mališana i strahovati hoće li mu to ujedno biti i posljednji - tako izgleda, ako ste se nekada pitali, život porodica čija djeca boluju od različitih teških respiratornih oboljenja koja su trajno vezana za krevet i mašine.
"Srećni smo što je Katalea s nama. Teško nam je i patimo zbog svih muka kroz koje je ona za prve dvije godine života prošla, ali postoje i ljudi koji su u mnogo gorim situacijama", priča ova hrabra i inspirišuća majka.
Ne znaju kako preživljavaju
Vuk Savanović, predsjednik udruženja u kojem se okupilo pet porodica s istom sudbinom, kaže da su nadležni zaboravili njihovu djecu, te da zbog visokih troškova liječenja, ali i života ove djece ni sami ne znaju kako preživljaju.
"Troškovi su veliki, najosnovnije mašine su od 55.000 do 75.000 KM. Sa druge strane, mjesečno nam za potrošni materijal i posebnu hranu koju naručujemo iz Holandije treba od 2.500 do 3.000 evra. Ljudi nas pitaju kako uspijevamo, a ja im uvijek dajem isti odgovor - da ne znam ni sam, valjda živimo od danas do sutra", priča Savanović.
Pojašnjava da se prema zakonima RS mašine pomoću kojih njihova djeca dišu vode kao ortopedska pomagala, što nije slučaj nigdje u svijetu.
"Osim ove poražavajuće činjenice, mašine su predviđene da se koriste samo u bolnici, a zbog prirode bolesti djeca mogu da žive u toplini svoga doma s roditeljima. Ja sam se za mašine uspio snaći ni sam ne znam kako, s tim da sam jedan dio sredstava dobio od Fonda zdravstvenog osiguranja RS, za šta sam narodski rečeno krv pljunuo", kaže Savanović.
Dodaje da su se obraćali skoro svim političarima i institucijama te da u većini slučajeva nisu dobili ni odgovor.
"Jednokratnu pomoć smo dobili samo jednom, kada smo se obratili Emilu Vlajkiju, potpredsjedniku RS. Koliko god njemu lično bili zahvalni, bez promjene zakona nema sistemskog rješenja problema i ovih pet porodica će nastaviti da propada iz dana u dan", ističe Savanović.
24 časa njege
Savanović naglašava da ova djeca zahtijevaju danonoćno bdijenje, jer svaka i najmanja greška, a pogotovo nestanak struje, znače da roditelji imaju najviše minut i po prije nego što im se dijete uguši, te navodi primjer Hrvatske, koja je za majke 40 pacijenata omogućila penzije i patronažne sestre.
"Nadležni samo neka prepišu sistem od Hrvata i više ništa nam ne treba. Majke ove djece nikada ne rade. One nemaju pravo na trenutak odmora, na šetnju pa čak ni na san, sve ono što se kod drugih ljudi podrazumijeva njima je luksuz, jer 24 časa dnevno pripada samo njihovom djetetu, čiji život zavisi od njihove pravovremene reakcije", kazao je Savanović.
Struju će braniti životom
Kroz priču s roditeljima ove djece saznali smo da svakodnevno proživljaju nezamislive situacije, od toga da nemaju šta jesti do toga da im, zbog neplaćenih računa, električari isključuju struju uprkos tome što to označava smrt za njihove najmilije.
"Aparati troše ogromne količine struje, a kako nismo zaposleni jer moramo biti uz sinove imamo velika dugovanja, koja realno nemamo od čega platiti. Kako od struje mojim momcima zavisi život, eventualno isključenje ću braniti životom", rekao je Davor Vujnović iz Gradiške, koji sa suprugom vodi cjelodnevnu brigu o dva bolesna sina.
Vujnovići žive od 320 KM mjesečnih primanja, a preživljavaju tako što zavise od milostinje drugih ljudi.
"Već 12 godina supruga i ja spavamo na smjenu po nekoliko sati, takođe se ne udaljavamo mnogo od kuće jer svaki izlazak predstavlja rizik po život moje djece", kaže Vujnović.
On ističe da mu je današnji dan prilično sličan jučerašnjem, a da će sljedeći biti kao današnji.
Žiro račun
Svi dobri ljudi koji su u mogućnosti da pomognu svoje donacije mogu uplatiti na žiro račun Udruženja "Katalea" za područje Bosne i Hercegovine SBERBANK AD broj računa: 5672412700013972 JIB: 4403673490001.
Za uplate iz inostranstva SBERBANK AD Banjaluka, BA Swift Code: SABRBA2B Katalea Udruženje Banjaluka, Nikole Bokana 17 BA395672410000449555.
Uplate za porodicu Vujnović, koja je u možda i najtežoj materijalnoj situaciji od svih porodica, broj žiro računa je 562 100 800 706 52 65 NLB Razvojna banka. Takođe od 1. oktobra s radom kreće i humanitarni broj 1457.


Čitav tekst je jeziv, nisam znao za ovakve slučajeve.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs