banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 20 Apr 2023, 00:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
staklo je napisao:
Naidjem na radar - usporim
Prodjem radar - ubrzam
Ako se neko vuce poslije radara preteknem ga i to je to.
Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Pa jes ako nema živa roba iz suprotnog pravca. Problem je što vazda ima pa ganjaš vrijeme i mjesto da ga obiđeš ko čovjek, a ne da gineš i ti i još neko pride.
Ja uopšte nemam problem kada je neko brži - sklonem se desno koliko mogu, desni žmigavac i vozi junače(što prije ode, to bolje). Ja lično sam to doživio jedino od kamiondžija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 20 Apr 2023, 09:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 968
Lokacija: Land of Downunder
<Enter_name> je napisao:
hadzidado je napisao:
Deder ispoštuj Rudanka - Doboj.
Uvijek 10 preko, a više gdje god situacija dozvoljava.
U petak sam gledao kako P307 prestižu šleper, cisterna, bus i kombi policije.
Vozi 60, ni dlaku preko. Stereotip opreznog vozača(ne bih mu dao ni kolica da vozi).

I sad je on budala što vozi po propisima? OK.


hadzidado je napisao:
On je totalno nesposoban za voziti. Nema drugog objašnjenja za onog koga obilaze teretna vozila, a ne vozi frezu.
Takvih se nakotilo masa jedna.


Vozač šlepera, vozač cisterne, vozač busa, drot za volanom i ti, presposobni vozači nema šta.
Ne znam za tebe, ali ove što si spomenuo svi zajedno nemaju ni za veliki odmor od školovanja.
Gasate na putu da bi mogli sjediti u kafanama sat duže.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 20 Apr 2023, 10:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Lijepo sam rekao da se vas "sigurnih" nakotilo u ogromnom broju. Ja po kafanama veoma rijetko idem, par puta godišnje, ali sat vremena potrošim na pametnije stvari od taljiganja za ludim, gluvim, ćoravim....(svi danas imaju pravo na vozačku, jel).
Moj otac ima 70 godina i još veoma aktivno vozi(cca 20k km godišnje). Nema šanse da vidiš kolonu iza njega, a kamoli da ga šleperi obilaze.
Znači da se može ali treba i naučiti voziti, na vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 20 Apr 2023, 10:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Znači čim vidiš nekog iza sebe - stisni gas da ne praviš kolonu, jebeš ograničenje?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 20 Apr 2023, 10:46 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Okt 2020, 16:15
Postovi: 771
Inace volim voziti brzo ali ako negdje ne moze onda ne moze. Ne lijepim se nikome u branik. Kad vidim da mogu zaobici kickdown i dovidjenja

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 20 Apr 2023, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Enter,
Ja napišem ovo:
hadzidado je napisao:
Ja uopšte nemam problem kada je neko brži - sklonem se desno koliko mogu, desni žmigavac i vozi junače(što prije ode, to bolje).


A ti :
<Enter_name> je napisao:
Znači čim vidiš nekog iza sebe - stisni gas da ne praviš kolonu, jebeš ograničenje?


Imaš problema sa razumijevanjem srpskog, šta li!?
Ili trolaš malo?

Ja vozim kako uslovi dozvoljavaju- sigurno ne izigravam Laudu po magli, ledu, prolomu oblaka ali po suvom ili eventualno kada pada kišica se garant neću vući.
Nikada niko za mene nije rekao da divljam, dapače. Takođe nisu tražili ni da ubrzam.

Staklo,
Baš tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 20 Apr 2023, 20:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Ti izgleda imaš problema sa razumjevanjem kako se piše na forumu: da sam to citirao, moje pisanje bi se odnosilo na to.
Pošto sam napisao iza posta koji si ti napisao, moje pisanje se odnosilo na taj post.
Srpski razumijem savršeno i ne trolam. To što ti to tako doživljavaš je do tebe, ne do mene.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 09:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
A ostale postove ko jebe, a (bukvalno 2 posta prije) ?
Živo me zanima kako vi oprezni vozite u BG? Smijete li uopšte ući u grad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 09:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Oćeš da nađem neki post od prije 5 godina, pa da se prećutno referišem na njega? Zato postoji quote, ako nisi znao.
Gdje sam ja napisao kako ja vozim? Ja samo kažem kako treba. Voliš ti lijepiti etikete, vidim...
Svako ima pravo da vozi po ograničenju i sporije od toga.
Ako se iza tog vozača formira kolona, on nema obavezu da radi bilo šta po tom pitanju.
Ako neko iza njega hoće da ga pretekne, treba da to uradi kad se steknu uslovi za to.
Ako prilikom tog manevra nastane sranje, kriv je onaj što je loše procjenio situaciju, ne ovaj što je sporo vozio.
Ako neko hoće da bude Lauda, nek bude Lauda, i to je u redu sve dok svojim ponašanjem ne ugrožava druge u saobraćaju.
Ako Laudu klepi radar, neka plati kaznu... najlakše je krivicu svaljivati na druge i propise.
Samim učestovanjem u saobraćaju si pristao na uslove koji su definisani u tim propisima.
Kome ovo nije jasno, nije volan za njega.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
<Enter_name> je napisao:
Svako ima pravo da vozi po ograničenju i sporije od toga.
Ako se iza tog vozača formira kolona, on nema nikakvu obavezu da radi bilo šta po tom pitanju.



Без жеље да браним икога, али болдирани дио није у потпуности тачан.

Чланом 43. став 2. ЗОБС-а прописано је да возач не смије да смањи брзину кретања возила до те мјере да његово возило представља
сметњу нормалном одвијању саобраћаја.

По члану 239. став 1. тачка 6) истог закона казна за овај прекршај је 30 КМ.

Друга је ствар што, макар ја нисам чуо, да је за овај прекршај ико икада санкционисан.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 10:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
"Normalnom odvijanju" to mu dodje kao ona "brzina neprilagodjena uslovima voznje na putu". Ta "brzina prilagodjena" pri jačoj kiši, za krs sa celavim gumama i nikakvim vozačem je 20 na sat, za ispravno auto sa dobrim gumama i vozačem, to može biti i 60-70, pri istim uslovima na putu.
Za minimalnu brzinu, trebalo se jasno referisati na neku tačku - brzina ne smije biti manja od recimo polovine dozvoljenog ograničenja na dionici. Ne možeš kontinuirano voziti ispod 30 gdje je 60 i ćao. Presretač te uslika da voziš 28 i kazna :)

Mislim, kakve su to definicije - po tome, ako nema nikog na putu, ti možeš voziti 1 na sat, jer nikog ne ugrožavaš to jest saobraćaj se normalno odvija uprkos tvojoj brzini kretanja.
Bez referentnih tački, sve je presipanje iz šupljeg u prazno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 12:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
U Hrvatskoj je definisano da ako voziš brzinom manjom od 2x u odnosu na ograničenje, dužan si da upališ sva četiri žmigavca.
Ovo što napisa Dce/02, OK... više sam mislio ako vozi 10 km/h ispod ograničenja, ne da se vuče ko šlagirani puž.
Shodno tome, ako se vučeš po cesti, onda i treba da se smakneš u stranu ako formiraš kolonu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
<Enter_name> je napisao:
Svako ima pravo da vozi po ograničenju i sporije od toga.
Ako se iza tog vozača formira kolona, on nema obavezu da radi bilo šta po tom pitanju.
Ako neko iza njega hoće da ga pretekne, treba da to uradi kad se steknu uslovi za to.
Ako prilikom tog manevra nastane sranje, kriv je onaj što je loše procjenio situaciju, ne ovaj što je sporo vozio.
Ako neko hoće da bude Lauda, nek bude Lauda, i to je u redu sve dok svojim ponašanjem ne ugrožava druge u saobraćaju.
Ako Laudu klepi radar, neka plati kaznu... najlakše je krivicu svaljivati na druge i propise.

Sam si sebi odgovorio. Samo sada ne znamo da li da formira kolonu ili da se skloni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 14:18 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Ako vozi po ograničenju, nema potrebe da se sklanja. Ako vozi značajno sporije (30 km/h, a ograničenje 50 km/h, recimo), trebao bi se skloniti. Mislim da je to jasno samo po sebi.
Al ko što zidarR reče, trebalo bi to precizno definisati. Sve što ostavlja prostora slobodnom tumačenju dovodi do konfuzije.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
gishas je napisao:
Samo bi trebalo uvesti i kazne ko vozi ispod ograničenja, ako je dozvoljeno 50, a ides 30 da platis kaznu. Ko vozi tom brzinom stvara zastoj, kolonu i automatski tjera ove iza sebe na preticanje, a baš tim i dolazi do najviše saobracajki.

tvoj odgovor :
<Enter_name> je napisao:
Nikad niko ne tjera nekog na preticanje. Ako neko hoće da pretiče, samo preticanje treba izvesti kada se steknu uslovi za to.
Saobraćaj su svi učesnici u njemu, nisi sam za volanom. Dakle, koliko treba gledati sebe, treba voditi obzira i o drugima, kao i o uslovima na cesti.
Uostalom, sve je to fino opisano u ZOBS-u... valja nekad nešto i pročitati, ako je već pamćenje kratko. A oće se skratiti sa godinama.
Prije par postova sam bas to tako i napisao, uključujući i brzine, samo ti se odgovor tada razlikovao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 14:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
Pitao sam šta bi ti predložio, smatraš da treba uvesti takvu kaznu. Možda je to rješenje.
U ZOBS-u nema jasno definisane takve kazne. Samim tim, nema sankcije za takvo ponašanje.
Napisao sam da bi se trebao skloniti, čisto kao stvar kulture. Da se mora skloniti - ne mora.
Možda i ima definisano da se treba skloniti... ako je tako, prihvatam da se treba skloniti.
Ja se ponašam kao da se sporiji vozač ispred mene ne treba skloniti.
Stvarno ne vidim šta je vama tu komplikovano, neko sporije vozi, ti ga pretekneš i ideš dalje.
Ili je tu problem što neki ne mogu gledati da se neko nalazi ispred njih...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 16:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Sve vas "oprezne" i "sigurne" bih poslao da vozite sa svojim autima barem 7 dana u BG(čujem da je i Tirana dobra za trening al BG je bliži).
Pa ili bi naučili voziti ili bi vas zgazili ko govno.
Još je danas i kamilica kako se tamo vozilo prije cca 20 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 16:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
Ovaj, kako da kažem, ali to što se tamo divljački vozi nije za pohvalu.



Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 16:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17138
Lokacija: Q5HW+6W
hadzidado, vozio sam ja po Beogradu daleko duže od 7 dana. Vozio sam i u Tirani (Beograd je za njega mala maca). Vozio sam i po drugim većim gradovima. Nikada nisam imao problema u saobraćaju. Šta to dokazuje? Ništa.
Nisam zagovornik spore vožnje, ali da treba voziti oprezno i sigurno - treba. Nemam problema sa onima što voze sporo.
Ako neko drugi ne mora zbog mene naglo kočiti ili mjenjati pravac - to je oprezna i sigurna vožnja sa moje strane. I to je to, ništa manje, ništa više.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 21 Apr 2023, 17:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1551
Mene zanima jel' voziš po ograničenju ili ispod ograničenja ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs