banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 06:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
krajo je napisao:
Radi li radar u Trnu kod kasarne Zalužani?Išao sam iz pravca Klašnica oko 120km/h.
Je li to ona kamera što je bila kod Artista?
Ne radi. Samo je aktivan stacionirani radar na zapadnom tranzitu. Ali zato masa pokretnih radara i presretača.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
_зока je napisao:
Pa sa negativnim stavom u startu u i ne može biti više. Meni je Enter prije par godina rekao za Waze i od tada nisam otputovao nigdje bez njega. Koristim ga kao navigaciju, a unešena ograničenja su mi x puta sačuvala crvenku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
E ako je Enter reko...
Idem i ja instalirati, svakako mi samo trošak pravi kad god nešto preporuči.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Preporučio ti slušalice?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 17:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Pošteni Srda je napisao:
_зока je napisao:
Pa sa negativnim stavom u startu u i ne može biti više. Meni je Enter prije par godina rekao za Waze i od tada nisam otputovao nigdje bez njega. Koristim ga kao navigaciju, a unešena ograničenja su mi x puta sačuvala crvenku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
E ako je Enter reko...
Idem i ja instalirati, svakako mi samo trošak pravi kad god nešto preporuči.


A ti računaj kao da sam ti ja rek'o....

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 17:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Enter prvi preporucitelj foruma, pomogao mi je jedno 100 puta

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
despot777 je napisao:
Preporučio ti slušalice?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Da bar...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 18:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2306
Lokacija: banjaluka
_зока je napisao:
Pa sa negativnim stavom u startu u i ne može biti više. Meni je Enter prije par godina rekao za Waze i od tada nisam otputovao nigdje bez njega. Koristim ga kao navigaciju, a unešena ograničenja su mi x puta sačuvala crvenku.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Ma nije negativan stav o tome ti govorim. Od navigacije koristim iskljucivo Waze i to i u inostranstvu. Ali porazavajuce je upravo to: waze je odlican fazon, odlicna aplikacija cije funkcionisanje u sustini zavisi od broja ljudi koji je koriste, preporucio ga milion puta i opet samo 25 korisnika sedmicno. Dok u bilo kojoj zemlji u okruzenju odlicno funkcionise, upravo zato - ljudi ga koriste, prijavljuju patrole, radare, zagusenja, saobracajke... Nisam ni znao koliko je dobar dok nisam otisao na more u Hrvatsku - bukvalno sve i jedan radar, patrola, saobracajka, zagusenje je prijavljeno u realnom vremenu.
Kod nas se ljudi jos uvijek drze viber grupa, nije mi jasno zasto. Sta mene briga sto su postavili radar kod petog neplana ili kod actrosa kad ja idem autoputem za doboj....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Ja sam izdrzao u jednoj od tih viber grupa jedno pola dana. Milion poruka. Nervira me kad otvaram viber pa vidim neprocitane, iako sam mutirao grupu. Waze je idealan kad bi ljudi vise koristili. Ima i neka domaca aplikacija tog tipa, ali je lik koji ju je napravio totalni idiot. Ljudi mu napisu kritiku na play store, on im odgovori da su fukare jer koriste xiaomi telefon. Zaboravio sam kako se zove aplikacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Pečenko je napisao:
Evo, instaliram Waze, mada koliko često vozim, sumnjam da ću biti od neke pomoći. :D

Колико можеш, помогни :D . У томе и јесте фазон, свако по мало. Испробаћу и ја, кад већ медите о њојзи :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
blaf77 je napisao:
Ja sam izdrzao u jednoj od tih viber grupa jedno pola dana. Milion poruka. Nervira me kad otvaram viber pa vidim neprocitane, iako sam mutirao grupu. Waze je idealan kad bi ljudi vise koristili. Ima i neka domaca aplikacija tog tipa, ali je lik koji ju je napravio totalni idiot. Ljudi mu napisu kritiku na play store, on im odgovori da su fukare jer koriste xiaomi telefon. Zaboravio sam kako se zove aplikacija.
Upravu je covjek izadje telefon bagove poprave nakon 2 god i taman ga zamijenim za drugi Xiaomi

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 22 Avg 2020, 23:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2306
Lokacija: banjaluka
Kakvi bagovi na xiaomi-ju? Ja nikad cuo, nikad dozivio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 23 Avg 2020, 12:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Ja ima već 4-5 godina koristim CamSam aplikaciju za stacionirane radare, u kombinaciji sa Here mapama ako je u pitanju put u inostranstvo i moram biti offline.

Waze sam imao instaliran isto tada negdje otprilike, ali sam tad nekad i obrisao jer nikakve vajde nije bilo. Upravo ponovo nabacujem. Hvala za info.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 14 Sep 2020, 15:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 969
Lokacija: Land of Downunder
Viber grupe sa dojavama, nokia mobilni i golf II.
Sto ti je moc navike.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 24 Sep 2020, 09:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 18 Sep 2020, 11:55
Postovi: 11
Waze koristim redovno, topla preopruka. Ažurirane mape, stacionarni radovi, upozorenje o perkoračenju brzine (mora se uključiti u podešavanjima), prijava mobilnih radara/policije od strane korisnika. Ažurno stanje cesta sa radovima/zatvorenih cesta zbog dešavanja. Gužve u saobraćaju u realnom vremenu na osnovu podataka korisnika (google maps preuzima ove podatke od Waze-a).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 24 Sep 2020, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Waze mi ima smisla negdje drugdje, ali kod nas i nema značajne neke prednosti. Jedino kad me oduševio je jednom kad smo ulazili u "špicu" saobraćaja BG, 16h. Bacao je nekim sporednim ulicama, nešto daljim putem.... i kad smo došli do rodbine bi na vijestima u 19h kako ljudi još čekaju u kolonama (nešto je taj dan bilo posebno gužva zbog nečega).

Tu se pokazao baš odličan i tako ga nekako i vidim, kao navigaciju za velike gradove s konstantnim gužavam...na otvorenoj cesti sličan kao ostali, a kod nas je jako malo korisnika da bi radio isto kao na "zapadu".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 24 Sep 2020, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2306
Lokacija: banjaluka
Cekaj, tebe u BL ne zanima gdje je patrola? Gdje je zatvorena ulica za saobracaj, gdje je rupa, koliko kosta gorivo na odredjenoj pumpi? Zasto bi to bilo korisno samo za velike gradove?
Mozda u velikim gradovima ima kriticna masa korisnika koji ga koriste pa samim tim je i korisniji i upotrebljiviji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 24 Sep 2020, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Već sam napisao...Nema dovoljnog broja korisnika da bi te informacije bile ažurne. Cijene goriva su znale biti godinu dana i više stare.
Drugo koncept Waze-a nije klasična navigacija već baš to da se kupe live informacije i zamišljen je da sjedneš u auto s posla, klikneš da te vodi kući i pratiš rutu...tako da u milionskim gradovima možeš naći veliku masu ljudi da koristi waze iako su ljudi koji žive u tom gradu...a u BL da će neko iz BL koristiti navigaciju, jako teško. Zato većina ima offline verzije da se snadju negdje gdje su u romingu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 25 Sep 2020, 07:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Koristio sam jedno 15ak dana, valjda jedini na regiji, niko nista ne prijavljuje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 25 Sep 2020, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2306
Lokacija: banjaluka
Drizzt je napisao:
Već sam napisao...Nema dovoljnog broja korisnika da bi te informacije bile ažurne. Cijene goriva su znale biti godinu dana i više stare.
Drugo koncept Waze-a nije klasična navigacija već baš to da se kupe live informacije i zamišljen je da sjedneš u auto s posla, klikneš da te vodi kući i pratiš rutu...tako da u milionskim gradovima možeš naći veliku masu ljudi da koristi waze iako su ljudi koji žive u tom gradu...a u BL da će neko iz BL koristiti navigaciju, jako teško. Zato većina ima offline verzije da se snadju negdje gdje su u romingu.
Mislis da u Beogradu ljudi imaju svaki dan potrebu da ih navigacija vodi kuci?
Ne moras imati ukucanu destinaciju da bi waze funkcionisao...jednostavno ga ukljucis i ako to hoces prijavljujes stvari na koje naidjes usput. Po brzini kretanja procjenjuje stanje u saobracaju i na osnovu toga navodi ljude koji ga koriste kao navigaciju.
Meni je koristan ako nista drugo onda za fiksne kamere i ove nove kruzne tokove, naravno, u inostranstvu mnogo korisniji.


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Radari
PostPoslato: 25 Sep 2020, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9302
Sto za kruzne tokove, zbog guzve?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 639 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 50 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs