banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 06:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Narodu nikad ugoditi, juče vozi biciklista ispred Instituta za javno zdravstvo, ulicom koja je inače pouska, a kreten u autu iza njega svira, bolje reći leži na sireni.
Ne znam šta očekuje od srednjovječnog čovjeka, da vozi brže, da vozi bicikl trotoarom, ili da ne vozi bicikl uopšte.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2018, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па бициклисти нису на "домаћем терену" ни на тротоару, а ни на коловозу, јер коловоз је ипак прилагођен моторним возилима типа аута. На тротоару бициклиста мора заобилазити пјешаке који се чак и не морају склонити (јер је тротоар првенствено за њих, а не за возила било каквог типа), док ако се вози по коловозу, мораш у страну и пазиш једним оком да не упаднеш у провалију или се не очешеш о зид/не лупиш у бандеру, а другим гледаш да те неће камиончина сатрати... Ех, да је бициклистичких стаза више :(
The_new_Statesman je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/banjaluka/Podnesena-zalba-zbog-smanjenja-brzine-na-zapadnom-tranzitu/491821

Kako se zove ona engleska serija neko ogledalo, nesto...

Та магистрала је иначе брза цеста, која служи да се БРЗО вози по њој, другим ријечима то је "аутопут који пролази кроз град", као у многим другим градовима.

Једино рјешење би био тај букобран ставити гдје му је имање, а брзина да остане каква је и била. Сад кад видиш попуњавања "буџета" казнама за "прекорачење" брзине :roll:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 17:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Umetnik je napisao:
Па бициклисти нису на "домаћем терену" ни на тротоару, а ни на коловозу, јер коловоз је ипак прилагођен моторним возилима типа аута. На тротоару бициклиста мора заобилазити пјешаке који се чак и не морају склонити (јер је тротоар првенствено за њих, а не за возила било каквог типа), док ако се вози по коловозу, мораш у страну и пазиш једним оком да не упаднеш у провалију или се не очешеш о зид/не лупиш у бандеру, а другим гледаш да те неће камиончина сатрати... Ех, да је бициклистичких стаза више :(


Biciklisti trebaju da se voze po biciklističkim trakama / stazama ili po kolovozu. Nikako ne po trotoaru gdje nije označena biciklistička traka...
Da se više ljudi pridržava ovog, bilo bi svima puno bolje...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Druže znaš li koliko su biciklisti na kolovozu opasni i koliko saobraćajki je bilo tako.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 21:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nisu opasni biciklisti nego vozaci automobila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 21:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Dce/02 je napisao:
Druže znaš li koliko su biciklisti na kolovozu opasni i koliko saobraćajki je bilo tako.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
Druze po cemu je biciklista opasan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Tamo gdje.ima trotoar naravno, nema ni jednog razloga da vozi po kolovozu. Nisam mislio opasni u smislu da ce nekome nesto da urade, vec da doprinesu i to znacajno eventualnoj nezgodi.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 22:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Dce/02 je napisao:
Tamo gdje.ima trotoar naravno, nema ni jednog razloga da vozi po kolovozu. Nisam mislio opasni u smislu da ce nekome nesto da urade, vec da doprinesu i to znacajno eventualnoj nezgodi.

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока


Ако није Закон о саобраћају који ти изричито каже да је забрањено да се крећеш по тротоару довољан разлог онда ништа друго није.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Zobs nema takvu izričitu odredbu zabrane.

Kretanje biciklista je regulisano članom 99 i još nekoliko narednih članova. Ima odredba da su dužni da se kreću što bliže desnoj ivici kolovoza, ali nema u kaznenim odredbama ni jedna kazna za kretanje trotoarom. Makar je nisam našao.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 09 Avg 2018, 23:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ovo je ta odredba:

Citiraj:
Član 99. (2) Vozač bicikla i vozač mopeda ukoliko je pokretan snagom vozača dužni su se kretati što
bliže desnoj ivici kolovoza, a ako postoji biciklistička staza, po biciklističkoj stazi, odnosno
traci.


E sad kako je tumačiti, to je za vas pravnike... :D
Kako god ja ovo pročitam, zaključujem da se van kolovoza smije voziti bicikl samo po biciklističkoj traci ili stazi... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 00:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Dce/02 je napisao:
Druže znaš li koliko su biciklisti na kolovozu opasni i koliko saobraćajki je bilo tako.

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока

Има и тога.

Рецимо имам тротоар који није нешто пренатрпан пјешацима, нема малтене ни једног на видику, а с друге стране могу да возим по магистрали којом јуре шлепери, аутобуси... Ипак радије бирам тротоар. Засмета бицикл возачу, мора обићи, па ако иде неко из сусрета, долази у сендвич, није угодно. Једино ако на тротоару има пјешака у том моменту, па ок сићи на коловоз. Зависи опет каква је ситуација, али та коју сам навео је више глава у торби него поштовање закона. Ја први се бојим могућих посљедица, шта ако ме возач не примијети на вријеме, а има и то да изазове удес док ме буде обилазио, чеоно са овим из супрота, или да мало окрзне. Још ако ме обилази шлепер, а у супрот бус или нешто слично. Весело :D

Зависи каква је ситуација, по већини градских улица није проблем возити коловозом, али негдје гдје је 80 ограничење... Нека хвала

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 03:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Pa ako kaze zakon da se biciklista treba kretati desnom stranom kolovoza (ako ne postoji biciklisticka staza) nema se tu sta drugacije tumaciti. Mozes se samo praviti budala pa pokusavati naci izgovor u ovome, ali je jasno da trotoar ne dolazi u obzir.
A za magistralne puteve - ne znam da li je uopste dozvoljeno kretanje biciklista tim putevima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 05:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Npr viđao sam budala biciklista na putu BL Laktaši a samo za motorna vozila. Meni je tragičniji istočni tranzit gdje imaš bic. stazu a baje vintaju po cesti...lafo grbavo mi je tamo ljepše po ovim udubljenjima oko śahtova po cesti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 05:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Munjo ne prdi. Prvo uzmi cestovni bicikl sa naduvanim gumama od 6 do 8 bara. Provozaj se od kuce do lesnine, biciklistickom. Pa kad dodjes nazad kuci, ako dodjes ispravnim biciklom ili ti budes uperan od voznje napisi post. A ne zavalis se u auto i pricam ti pricu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 05:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
I ti ne baljezgaj. Imate mogućnost da prijavite gradu da pegla te staze i da ih smarate al ne, lakše kršiti zakon kao što to neko gore navede, nego nešto raditi, drugi će. U auto se zavalim pa vozim po kolovozu, po toj vašoj logici trebao bih po stazi i trotoaru jer nema rupa i šahtova kao po kolovozu? Debilizam. Isto tako prijavim i debile parkirane preko tih staza i trotoara, nije ni to po zakonu.
A za 6 do 8 bara,uzmi mtb pa mu neće ništa biti ili city bike pa ga razdrndaj za male pare ionako je tuđi a manje nego što te košta tvoj mezimac, jebe ti se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 06:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
http://www.6yka.com/novost/128025/bicik ... saobracaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 06:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne zezaj Munjo. Gomila biciklističkih staza su samo na papiru biciklističke staze. Kao i rampe za invalide...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 06:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Mrtav sam ozbiljan. Nekako su mi više od asvalta i između trotoara i kolovoza, a ne origami. Gdje su to na papiru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 06:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Vidi se da nemas pojma o biciklima. Mtb se zna kud se vozi. Sto da placam za voznju kad imam svoj bicikl. Biciklista ima pravo na put kao i auto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stub srama
PostPoslato: 10 Avg 2018, 06:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Vidi se da nemaš pojma o zakonu. Ima pravo na put, tamo gdje nema staze, čitaj, piše ti. A kad imaš svoj bicikl što se žališ da se razdesi, ne kukumavčem ni ja da mi propadoše amortizeri i točkovi na kolovozu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs