banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1398 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Sep 2022, 10:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Za vlasničku mi to ima i smisla, ali za saobraćanu i ne baš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Sep 2022, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Valjda je teže plavcima otkriti u slučaju krađe jer imaš i saobraćajnu i vozačku kada te zaustave. Ono- rutinska kontrola, nema prekršaja, aj zdrao.
Ja drugu logiku ne vidim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 04 Sep 2022, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Nema takve kaznene odredbe.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 05 Sep 2022, 09:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Ja držim i Potvrdu o registraciji i Potvrdu o vlasništvu vozila u kaseti kod suvozača.. ako ukradu auto sve đuture ne vrijedi ni 2 milje (a i ko će krasti staru ofucanu Fiestu.)

Nego, evo jedan snimak hitne ljekarske pratnje pacijenta u sanitetu, zašto u ovoj temi, zato što su de jure prekršeni mnogi zakoni, ali u ovim uslovima (hitno stanje) se sve toleriše.
E sad, obično naši vozači ne znaju kako se ponašati pred rotacijama i sirenama.. uspore iz dobre želje, iako iz suprotnog smjera ide kolona, pa ih nije moguće obići, tako da oni efektivno nenamjerno usporavaju sanitet dok ne prođe kolona.
Ali, na samom početku ovog klipa vidjećete odličnu saradnju svih vozača.. ovo se rijetko viđa kod nas!
Inače, pacijentica je preživjela, hemodinamski stabilna prevezena u UKC RS iz jedne zdr. ustanove u BG, išli preko Hrvatske, povratak preko Rače zbog nemanja putovn.. pasoša pacijentice.

https://youtu.be/fhUjqT3GcWA

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 05 Sep 2022, 11:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Stvarno zanimljivo kako su vozači dobro reagovali

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 05 Sep 2022, 19:21 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
Rider on the storm je napisao:
Ja držim i Potvrdu o registraciji i Potvrdu o vlasništvu vozila u kaseti kod suvozača.. ako ukradu auto sve đuture ne vrijedi ni 2 milje (a i ko će krasti staru ofucanu Fiestu.)

Nego, evo jedan snimak hitne ljekarske pratnje pacijenta u sanitetu, zašto u ovoj temi, zato što su de jure prekršeni mnogi zakoni, ali u ovim uslovima (hitno stanje) se sve toleriše.
E sad, obično naši vozači ne znaju kako se ponašati pred rotacijama i sirenama.. uspore iz dobre želje, iako iz suprotnog smjera ide kolona, pa ih nije moguće obići, tako da oni efektivno nenamjerno usporavaju sanitet dok ne prođe kolona.
Ali, na samom početku ovog klipa vidjećete odličnu saradnju svih vozača.. ovo se rijetko viđa kod nas!
Inače, pacijentica je preživjela, hemodinamski stabilna prevezena u UKC RS iz jedne zdr. ustanove u BG, išli preko Hrvatske, povratak preko Rače zbog nemanja putovn.. pasoša pacijentice.

https://youtu.be/fhUjqT3GcWA

Moj rajderu, sreća pa te nije gađao onaj vozač kombajna nekim vilanama ili omanjim sjekirčetom.
Svaka tebi čast, kakvih se ti budaletina nagledaš tokom dana. Naklon i kapa dole.

Inače ostali vozači u ova 2 video snimka su skoro svi kulturno reagovali.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 06:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Kombajn.. e to je tek posebna priča, evo ko nije vidio. Između Modriče i Doboja se stvorila dugačka kolona, ne znamo zašto.
Pa se malo pomalo ubacujemo i pretičemo gdje možemo. Kad ono na čelu kolone neki ogromni kombajn.
I kad smo došli do njega, dakle posljednje prepreke, auti iz suprotnog smjera se zaustavili, blicaju, a kombajnista mrtav-ladan na svjetlosne i zvučne signale nastavlja da vozi.
Magare obično, ideš 15 km/h, trebao si stati da te obiđemo, ne kontam kako neko može biti toliko mutav!
Nagledam se ja svega u vožnji, bilo je i gorih situacija, ali vožnja mi nije frka, frka je pacijent, kakav je, hoće li preživjeti do zdr. ustanove, a tek kad dođe do komplikacija i/ili reanimacije u vožnji.. uh.

https://youtu.be/2L3IhD4OeJ4

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 09:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Koja je ovo Toyota?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 11:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Proace.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
hadzidado je napisao:
Koja je ovo Toyota?
Čuj tebe.. pa japanska.
Zove se Toyota Proace II, a ima i manjeg brata, Toyota Proace Compact II, nešto kao minivan.

Ovo je manja:

Slika


Ovo je veća, mada nije za ljude preko 175cm visine, pravljena za Japance, ne možeš komforno ni naprijed sjediti na dužem putu.. a kamoli preći pozadi u slučaju potrebe. Ali ja sam svakako vangabaritan.

Slika

Postoji i manja i veća u verziji "Verso", one imaju zadnja stakla a ne ove limove. Eto Zoka me pretekao jer me seksa internet, 20 minuta pišem i pokušavam da pošaljem post. :D

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ima se para za Toyotu!? Baš tako skučena jer gabaritima nije mala bez obzira na verziju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 11:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Da nije plod ljubavi sa Pežoom Citroenom?

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 11:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Jeste.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 12:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
hadzidado je napisao:
Baš tako skučena jer gabaritima nije mala bez obzira na verziju?
Kad si visok 196cm skučena je, naprijed ima tri mjesta, probali smo, ali nakon 10 minuta razlaz.
Ja nazad na krevet, i to je skučeno, ali bolje se opružiti na čistu plahtu i malo dremnuti, nego biti stisnut između dva muškarca. :lol:
Povratak je improvizacija.
Ali dobro, plaća se dnevnica na putni nalog plus dežurstvo kao da sam na klinici - double win.
Medicinska oprema je iza mene, taman ima pola metra da se sve potrpa zlu ne trebalo.

Slika

Ovo je sanitet:

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Slika

Sent from my RMX3081 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 13:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 16 Nov 2004, 13:31
Postovi: 961
Lokacija: Land of Downunder
Rider on the storm je napisao:
hadzidado je napisao:
Ja nazad na krevet, i to je skučeno, ali bolje se opružiti na čistu plahtu i malo dremnuti, nego biti stisnut između dva muškarca. :lol:

:3some:

p.s. Kontam da je kombajnista bio mrtav pijan.

_________________
I firmly believe that anyone, who is worth anything at all should own a 12 cylinder car before they die... because there's nothing else like it...
It will take your breath away!!!
by David E. Davis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 14:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Rider,
Ja kolki si! Izvini, padoše mi na pamet Topalovići.
Ovo američko je kuća, a ne sanitet.
Imala bolnica Doboj Volvo 960 sanitet, benz, 200 konja, automatik(ne moš nalit kolko troši)....ovu kolonu bi oduvao ko iz pi....!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 15:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
hadzidado je napisao:
Ima se para za Toyotu!? Baš tako skučena jer gabaritima nije mala bez obzira na verziju?
Mislim da je u pitanju neka donacija, japanska. Inače Proace je dio saradnje Opela, Pežoa i Citroena. Kurac od kombija. Proizvod Toyotinog rada je Hiace koji je, nažalost, Proaceu ustupio mjesto.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 06 Sep 2022, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4195
Lokacija: Little Rock, Arkansas
_зока je napisao:
Mislim da je u pitanju neka donacija, japanska. Inače Proace je dio saradnje Opela, Pežoa i Citroena. Kurac od kombija. Proizvod Toyotinog rada je Hiace koji je, nažalost, Proaceu ustupio mjesto.
Naravno da je donacija, evo ovdje detalja: https://www.facebook.com/toyotabih/post ... 066302530/
To je to, prepoznajem unutrašnjost.
I jeste kita od kombija, "Hiace" je nešto veće, bolje, ali dobro da išta imamo.
Sanitet bi trebao biti viši, da se može uspraviti nazad u slučaju potrebe za određenim radnjama kao npr. ovaj stari dobri Wagen.

Slika

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 17 Mar 2023, 09:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... BiH/763504

Citiraj:
Vozač iz Hrvatske kažnjen je na hrvatskoj granici zbog ugrađenih dijelova u automobil nakon popravke vozila u BiH.

Naime, muškarac koji je inače hrvatski državljanin boravio je u Bosni i Hercegovini na području Unsko-sanskog kantona tokom vikenda i tamo mu se desio kvar na vozilu.

"Puko mi je zupčasti remen i nisam mogao nastaviti vožnju jer to je veliki kvar na vozilu”, kazao je vozač za portal Gpmaljevac.com.

"Kako bi se mogao vratiti ja sam potražio majstora koji mi je popravio auto, nakon popravka mi je dao račun koji je iznosio 1660 KM, nakon par dana, 13. marta preko graničnog prijelaza Hrvatska Kostajnica krenuo sam kući. Dolaskom na granicu na pitanje carinika sam odgovorio da nemam ništa za prijaviti jer zaista nisam imao, ali on je našao u ladici račun kojeg nisam ni skrivao od popravka vozila, nisam ni znao da je veliki carinski prekršaj popravit auto da možeš nastaviti putovanje. I onda kreće 'igranka' kao da vozim drogu, a ne postavljene autodijelove koji su već i polovni jer su ugrađeni na vozilo", kazao je vozač.

U prekršajnom nalogu stoji da je kriv jer "nije podnio carinsku deklaraciju za ugrađene auto dijelove u osobni automobil, a kao dokaz je račun koji je pronađen u vozilu".

"Dakle, kažnjen sam što krijumčarim već ugrađene autodijelove koji su u tom trenutku polovni. Ukupna kazna je bila 481 euro sa troškovima", navodi šokirani vozač koji je najavio tužbu zbog ove kazne jer smatra da je neopravdana.

"Mnogi misle da sam tražio povrat poreza, a ništa ja nisam tražio jer povrat i ne mogu tražit od Hrvatske jer sam automobil popravljao u Bosni i Hercegovini. Znači carinik je u ladici ili pretincu našao račun popravka i tako je sve krenulu", dodaje on.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1398 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs