banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1398 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 05 Maj 2008, 18:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vidis da ima (a nebi bas trebalo).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 05 Maj 2008, 19:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
da si se nasao u situaciji u kakvoj sam ja , imao bi i ti razloag al' OK to sad nije bitno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 18 Jul 2008, 16:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jul 2008, 16:26
Postovi: 6
pozz

evo ja malo okasnio s pisanjem i vidim tema davno ostavljena tamo negdje, al nisam bio tu a interesuje me vase misljenje... vidim ovdje se bazirali o zakonu o voznji, mada meni smeta jedan drugi zakon koji mi isfur da veci ne moze biti, vezan je itekako za voznju i sigurnost, moze biti da ste vec pricali o tome, ako jeste sorry a ako niste evo ga.

kaze ne mos uvest avto starije od 7 godina... e hajd ga kralju kupi dam ti dukat. jbg pa kod nas se voze prahistorijske "fiće" i slicne "limuzine" proslog vijeka, a ne da ti sad da uvezes neko normalno avto '98, '97 pa i '96 koe su za nase standarde i vise nego dobra i koje imaju opremu koju u fićino doba ni titina vozila niu imala...

mene ovo jako ljuti i smeta mi al hajd sad, gore tvdro - dole visoko pa ti sad opleti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 18 Jul 2008, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A sta treba da budemo ko Bugarska, evropski otpad. I ovako se kod nas voze krsevi od auta samo nam jos i to treba. Ko nema para za normalno auto nek ga i ne kupuje.
Mislilac...puno mislis... :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 18 Jul 2008, 18:09 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jul 2008, 16:26
Postovi: 6
slazem se drug da ne trebamo bit "otpad" i ko "bugarska" al je problem sto nam se voze krsevi gori nego po bugarskoj. Evo hajd mi ti objasni zasto neko moze da vozi fiću, jugu, stojadina, peglicu koji su stari po 30 godina i bez problema prolaze na tehnickom i slicnim sr... (samo mi nemoj rec da zadovoljavaju standarde) a ne mogu da uvezem npr. jedan audi A4 '98 god koji je za fiću i ostalu ergelu ni manje ni vise nego avion... a da ne pominjem krpljazu sad vec mogu reci kultnog golfa II koji je sve samo ne jedno cijelo auto nego je sastavljan od dijelova sirom auto optada...

daj mi standard platu da mogu ako nista dici kredit, ili jednostavno postavi standard kad je u pitanju uvoz starijih vozila sta trebaju zadovoljavati, jer ce krseva i krpljaze UVIJEK biti (bar narednih 100 godina) pa kad se vec krpimo da krpimo ono sto valja a ne old timere poput (moram opet navest ergelu) fiće, juge, peglice, stojadina, tristaća i da ne uvrijedim jos pokoju marku...


mislim dovoljno za sad, ako se pregrijem ukljuci se hladjenje - malo zastarjelo al je automatski pa se ne sekiram...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Jul 2008, 11:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Ja ljudi peglice nisam vidio u gradu par godina ficu vidam ali su to sve neki prepravljeni i fino izgledaju bar 90% onih koje sam ja vidio i jugica je sve manje u gradu tako da ta prica da se vozaju krsevi po BL nepije vode. Ima i kreseva ne bjezim od toga ali nemoze svako ni merdzu da vozika

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Jul 2008, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sve se bojim da bi ljudi uvozili Audije i ostala auta iz `98. i slicnih godina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Jul 2008, 17:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Sto se mene tice, neka ostane na snazi. Dovoljno mi je zlo kad vidim sta Bugari vuku na onim svojim kamioncicima. Pa ono je za plakati.

Osim toga, pojedine kamikaze ce srecom biti i dalje osudjene na "masine" od 55 KS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Jul 2008, 18:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ja se slažem s misliocem, donekle...

Mislim, imam dovoljno para za normalan auto, koji se može uvesti, ali neću. Ne sviđaju mi se i gotovo.
Generalno, auta posle 95. nisu nizašta, bar po meni...

A san mi je naći neki Mercedes W123, '83.- '85, kao što je moj razbijeni i malo ga još srediti, ako već nije po mojim standardima. Jer, to je auto koje može bez problema nadživiti vlasnika.

Sem toga, takođe bih uvezao neki dobar W124, W126 ili W140, kakvih kod nas jednostavno N-E-M-A. A i cene su kod njih povoljnije.

Eto, toliko od mene o tome...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 19 Jul 2008, 19:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Bratu rođaci iz Njemačke bukvalno poklanjaju E250, full oprema, ali 96. godište i ne može uvesti, a bolji od 90% auta na ulici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Jul 2008, 17:07 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jul 2008, 16:26
Postovi: 6
e to je ono sto ja hocu da kazem...

znam ja da je uvijek bilo onih koji ce jedva kraj s krajem u svemu pa tako i u voznom parku, opet cu se malo ponoviti pa reci da se postave malo bolje kontrole uvoza i uvoze normalna auta, a to da se ne voze peglice i sl po BL?! gdje ti zivis?! i opet ono sto sam "molio" nemojte mi govorit da je fico fino sredjen... na ta vozila jednostavno treba staviti znak / opasnost na putu/

ja licno sam kupio passata '98 platio ga 15 000 a vozio se po nasim nazovi cestama, a isti takav (godine i oprema) vani se ne moze ni na crtanom porediti s ovim mojim, a za te pare sam mogao kupiti puno puno puno i jos jednom puno bolje auto pa ti sad reci da nisam, ako ne 100%, a ono onda donekle u pravu.

uostalom ako ja ili neko drugi moze sebi priustiti kupiti iole bolje auto zasto ne pruziti priliku i drugima koji su slabije imovinskog stanja, na kraju krajeva svi oni koji voze losa auta i nesigurna nisu samo opasnost sebi, nego meni, tebi i svakom drugom, da ne pominjem djecu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Jul 2008, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mislim da ova prica vise ne spada pd temu Zakni vec mze ici na temu u uvzu automobila.

Dalje, cinjenica je da uslovno receno kod nas na putu ima itetkako nevidjenih krseva koji se samo krpe. I sam sam vozio nekoliko takvih, ali cinjenica je da isti izumiru. Neka malo stariji pogledaju parking ispred zgrade, i neka se sjete kako je isti izgledao 2000. godine. Molim lijepo.

A krsevi na putu su odraz rada Policije i tehnickih pregleda.
I auto nije socijalna kategorija. U SAD tako i tako, u Evropi tesko, skoro nikako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 20 Jul 2008, 20:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jul 2008, 16:26
Postovi: 6
misljenja sam da ovo itekako spada u ovu temu...

komentarisemo zakon koji je opet vezan za saobracaj i po mom misljenju u uskoj vezi sa sigurnosti u saobracaju..., a slazem se sa konstatacijom da se parkinzi mijenjaju za razliku od proslih godina.

misljenja sam takodjer da nasa "drzava" jos nije bila spremna za ovu vrstu zakona, kao sto mi je isfur i jedan od zadnjih zakona vezanih za trgovinu, nekad imam osjecaj da nasi politicari u svom "upinjanju" da se "priblize" evropi precesto preskacu stepenice.

u svakom slucaju zadrzavam stav da nije ovaj zakon stupio na snagu ja, i mnogo mojih prijatelja bi sad vozili kudikamo bolja i naravno sigurnija vozila, koja bi opet bila vise u skladu za zakonom o bezbjednosti saobracaja.

ja se nadam i da ce, bar donekle, najavljivane kamera i kojekakvih programa za provjeru ispravnosti vozila u osiguravajucim kucama na tehnickim pregledima doprinjeti da se sa ulica uklone krsevi

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 26 Avg 2008, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Mislim da ti rezonovanje puca po savovima. U gradu je sve manje i manje potpuunih krsheva, ima ih, al ih je znatno manje u odnosu na 2004 recimo. Ako ti uvozis kola koja su stara 10 godina ona ce za 4-5 godina biti opet krsh pa makar to bio i audi.
Zato mislim da je zakon ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 26 Avg 2008, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ma, mene boli za ovaj zakon, ja si uvezem '76 116 i mogu miii... Mahati.. :)

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 26 Avg 2008, 20:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Onda ga moras dovesti u savrseno stanje da bi ga mogao voziti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 27 Avg 2008, 10:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
smucek je napisao:
Onda ga moras dovesti u savrseno stanje da bi ga mogao voziti

Malo pojasni...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 27 Avg 2008, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Pa sigurno ce tehnicki za takvo vozilo biti temeljan, nece te pustiti da registrujes auto tek tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 27 Avg 2008, 13:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
smucek je napisao:
Pa sigurno ce tehnicki za takvo vozilo biti temeljan, nece te pustiti da registrujes auto tek tako

I, opet ne kontam... Tehnički kao tehnički... I, kako misliš "tek tako"? A, u čemu je problem? :?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ZAKONI
PostPoslato: 02 Okt 2008, 07:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 30 Okt 2004, 11:08
Postovi: 164
Lokacija: selo moje ljepse od pariza
koliki vremenski rok, po ZAKONU, imaju osiguravajuca drustva da isplate odstetu? imam informaciju da je to 15 dana?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1398 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs