banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 11:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jun 2007, 23:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Anakin je napisao:
Neko je ovde naveo Peugeot kao kvalitetnu marku motora...molio bi da oni koji se ne razumiju ne daju pogrešne savjete... :roll: kad je Peugeot proizvodio motore???

Ja bi se na tvom mjestu poklopio i šutio... :D Peugeot proizvodi motocikle još od 1902, skoro kad su počeli i sa automobilima. Eto ti fine tradicije...

Anakin je napisao:
jedino od Peugota čuo sam da ljudi hvale Eliseo (ali on je i najskuplji).
Ne znam da li si primjetio da je skoro svaki drugi skuter u gradu Speedfight ili Vivacity, a ne vjerujem da bi tako bilo da nisu kvalitetni i da se nisu pokazali u eksploataciji. Potpuno druga priča je Jetforce koji je jednostavno piece of crap.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jun 2007, 23:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
XentoniX je napisao:
ne znam da od peugeota ima ista ispod 2000 km, znam da je vivacity bio najjeftiniji i izlazio oko 3000 km :S

Evo ga novi Peugeot-ov "kinez" V-Clic sa cijenom od 1.990KM i dvogodišnjom garancijom:
Slika
Možeš na Google-u pronaći šta su sve modifikovali u odnosu na klasičnog Kineza.

Jedna od rijetkih prednosti kupovine polovnog skutera od 50ccm: nemaš garanciju i stoga možeš skinuti blokadu brzine (ako već nije skinuta). Ako to uradiš kod novog skutera automatski gubiš garanciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jun 2007, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
da, znam to za blokadu i gubljenje garancije ..
moram priznati ovaj V-Clic ne izgleda lose no razmislicu jos :)

hvala svima na odgovorima 8) 8)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jun 2007, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
Ne znam da li si primjetio da je skoro svaki drugi skuter u gradu Speedfight ili Vivacity, a ne vjerujem da bi tako bilo da nisu kvalitetni i da se nisu pokazali u eksploataciji. Potpuno druga priča je Jetforce koji je jednostavno piece of crap.




Ja ti govorim iz iskustva, ljudi koji voze Peugeot su mi govorili (žalili se), ja ovdje ništa ne izmišljam, a tvoje znanje se vidi iz konstatacije: svi ih voze, mora da su dobri... :roll: :roll:

Ja sam motor vozio na servis, i kad sam pričao sa čovjekom koji tu radi (glavnim majstorom koji se vjerovatno malo bolje razumije i od tebe i od mene) čovjek je rekao da sa Peugeotima ne rade. (ni popravak ni bilo šta drugo)

Kupi nov Peugeot i dobro će on tebe služiti 1 do 2 ljeta....nakon toga onaj ko je pametan prodaće ga....


Citiraj:
Peugeot proizvodi motocikle još od 1902, skoro kad su počeli i sa automobilima. Eto ti fine tradicije...



Ta tradicija mora da je velika, kad jedan nov Speedfight 2 košta više i od nove Aprilie i Gillere???

A mora da je i "uspješna" tradicija, vjerovatno zato učestvuju na svim trkama širom svijeta?????? :roll: :roll:

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jun 2007, 15:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Koji je najjeftiniji skuter kod nas? Prelazio bi godišnje nekih 2-3 hiljade, možda i manje, pa me zanima najjeftiniji!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jun 2007, 16:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Anakin je napisao:
Ja ti govorim iz iskustva, ljudi koji voze Peugeot su mi govorili (žalili se), ja ovdje ništa ne izmišljam, a tvoje znanje se vidi iz konstatacije: svi ih voze, mora da su dobri... :roll: :roll:

Vidiš i ja govorim iz iskustva... Čak imam jedan Speedfight, a znam i gomilu ljudi koji imaju neki Peugeot skuter. Čak znam i jednog poštara koji ga profesionalno koristi (a kaže da je takvih 150 u cijeloj RS).
A to "svi ih voze, mora da su dobri" nisi dobro shvatio. Msilio sam "svi ih voze, i voze ih i dalje, godinama, ne prestaju. Mora da su vraški kvalitetni" ;)

Anakin je napisao:
Ja sam motor vozio na servis, i kad sam pričao sa čovjekom koji tu radi (glavnim majstorom koji se vjerovatno malo bolje razumije i od tebe i od mene) čovjek je rekao da sa Peugeotima ne rade. (ni popravak ni bilo šta drugo)

Ne znam u koji si ih servis vozio, ali u Verano očito nisi. Tamo imaš i kompjutersku dijagnostiku za skutere (odnosno uslovno "kompjutersku" - sistem radi preko Nintendo konzole)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jun 2007, 17:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Citiraj:
Ne znam u koji si ih servis vozio, ali u Verano očito nisi. Tamo imaš i kompjutersku dijagnostiku za skutere (odnosno uslovno "kompjutersku" - sistem radi preko Nintendo konzole)


Pa Peugeot ja mislim da jedino u Veranu i možeš popraviti, zanima me jedino kolike su cijene (sobzirom na cijenu motora)???Jesi vozio ti svoj motor (jesi mu mjenjao nešto) i koliko te izašlo? :-?
Možda bi bilo bolje da daš neka svoja iskustva, objasniš neke dobre strane Peugeota, osima "da ih svi voze"? Čovjek kupuje motor, pa mu reci zašto bi trebao kupiti Peuegota (ja sam rekao svoja "negativna" iskustva za tu marku),ti navedi bar nešto zbog čega bi ga neko trebao kupiti: koliko su djelovi, šta se kvari, kako se ponaša u vožnji,koliko troši i sl. (jer pravo da ti kažem i mene zanima, to bi trebao da znaš ako već posjedujes Speedfight-a i raspolažeš iskustvom).... :wink:

Citiraj:
Koji je najjeftiniji skuter kod nas? Prelazio bi godišnje nekih 2-3 hiljade, možda i manje, pa me zanima najjeftiniji!




Najjeftini su ti Kinezi, kupiš nov skuter za 2500KM, međutim moraš znati da skuteri od 50cc ne mogu prelaziti kilometražu kao auti, ili jači skuteri (jer ipak su to dvotaktni motori-brzo se griju i ne podnose velika opterećenja) pa je i 2,3 hiljade km za njih poprilično. :wink:

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jun 2007, 17:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Malo sam se prekontao, nebi ni 2.000 prelazio godišnje, a vidim ovi klinci oko zgrade imaju po 15.000 pređenih na njima, to bi meni trajalo 10 godina!!! Kinez 2.500, a ovaj Peugeot 2.000???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2007, 08:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Anakin je napisao:
Pa Peugeot ja mislim da jedino u Veranu i možeš popraviti, zanima me jedino kolike su cijene (sobzirom na cijenu motora)???Jesi vozio ti svoj motor (jesi mu mjenjao nešto) i koliko te izašlo? :-?
Možda bi bilo bolje da daš neka svoja iskustva, objasniš neke dobre strane Peugeota, osima "da ih svi voze"? Čovjek kupuje motor, pa mu reci zašto bi trebao kupiti Peuegota (ja sam rekao svoja "negativna" iskustva za tu marku),ti navedi bar nešto zbog čega bi ga neko trebao kupiti: koliko su djelovi, šta se kvari, kako se ponaša u vožnji,koliko troši i sl. (jer pravo da ti kažem i mene zanima, to bi trebao da znaš ako već posjedujes Speedfight-a i raspolažeš iskustvom).... :wink:

Šta se kvari? U 3 godine koliko ga imam skoro ništa. Prvu zimu sam "zeznuo" akumulator - kasnije na servisu su mi savjetovali da se skuter mora povremeno paliti i pustiti da radi zimi, kako se akumulator ne bi potpuno praznio. Druga varijanta je skidanje klema preko zime.
Ulje sipaš kad ti zasvijetli lampica i tu nema neke mudrosti. Nekih većih kvarova zasad nema (kucam u drvo), uz redovne kontrole. Još nisam stigao do velikih redovnih servisa (karike i sl) pa cijene ni ne znam.
Potrošnja je oko 4 litre, naravno uz konstantno "prženje" gasa.
Negativne komentare slušam samo od vlasnika Jetforce skutera. Izgleda da je prva serija bila dosta nakaradna.
Čak je i poštar zadovoljan sa svojim skuterom. Imao je par pucanja guma na ljetnjim vrućinama i to je sve. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2007, 08:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
Evo nešto u klasi skutera što mnogo dobro izgleda, a za malo para (o kvalitetu ne bih)... Lifan Chopper 125ccm
Slika
Cijena 3.500KM :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2007, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
ma ovo je bezveze, ja ovo nebi nikad vozio :)
ne lozim se na ovakav izgled motora..
pregledavajuci forume i stranice sa tom tematikom naisao sam na ovo:
http://www.onyerbike.net/2006/images/rs50/main2.jpg

50 ccm, a izgled .............. :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2007, 12:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2003, 23:39
Postovi: 533
XentoniX je napisao:
ma ovo je bezveze, ja ovo nebi nikad vozio :)

Da, ali pitaj neku curicu na kojem skuteru bi se radije vozila pozadi, da li na speedfightu ili na ovom čudu... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2007, 13:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12454
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
XentoniX je napisao:
50 ccm, a izgled .............. :)


Najbolje da vozim ovakav motor sa 50ccm, toliko jadan zvuk i snaga da bi se osjećao kao pravi jadnik na njemu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2007, 13:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
XentoniX je napisao:
50 ccm, a izgled .............. :)


Bolje ti je ovo
Slika

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2007, 13:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
Sondri je napisao:
XentoniX je napisao:
50 ccm, a izgled .............. :)


Najbolje da vozim ovakav motor sa 50ccm, toliko jadan zvuk i snaga da bi se osjećao kao pravi jadnik na njemu!!!


zvuk tipa "uueeeeeeeeeeeeeee...prrrd...prrrrd...prrrrrrdd..."

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jun 2007, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
haha a jeste napali svi na mene jbt .. :)

znam da je zvuci bas ko prdavac, imao je kolega nesto slicno ali svejedno, gotivno izgleda :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skuter?
PostPoslato: 20 Apr 2009, 20:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Apr 2009, 20:35
Postovi: 2
Zdravo ljudi...Molio bih vas za malu pomoc..Da li neko zna neki dobar Peugeot Speedfight2 da je na prodaju? Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skuter?
PostPoslato: 23 Apr 2009, 22:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Na ono skutera sto sam vidio po radnjama u BL ne bih sjeo ni da mi se masno plati. Nisam obracao paznju na marke, tako da ne mogu generalizovati ali one sto sam vidio ne bih nikome pozelio...

Samo, bjezite djeco od kineza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skuter?
PostPoslato: 24 Apr 2009, 12:33 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Apr 2009, 12:22
Postovi: 1
gdje u bl se moze uzeti nova apprilia ili gilera ili tako nesto...i gdje ima polovnih skutera?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skuter?
PostPoslato: 29 Apr 2009, 22:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Mar 2009, 10:17
Postovi: 56
Keeway jeste da je kinez ali nije toliko los koliko svi pricate
Evo ja imam Keeway Focus,star 3 godine,presao oko 9000km i za sada sve je ok,jos nisam radio servis,ali evo sada ce ici na mjenjanje rolica(valjaka),i pakne ce se mijenjati.Znaci nista jos nije mijenjano 3 god i ovih predjenih oko 9000 km.
Kupljen je nov i bio je bez blokade,ide 80 km/h po njegovom satu a to ti je negdje oko 70 km/h stvarna brzina.
Jedini dio koju je zamjenjen na njemu je akumulator koji nisam vadio iz njega preko zime pa je hladnoca odradila svoje i jednom je zadnja sijalica promjenjena.
Znaci Keeway vrijedi onoliko koliko kosta,a naravno da ce neki Peugeot,Yamaha,Gillera itd. biti bolji jer kad samo pogledas cijenu odmah znas o cemu se radi

E sta je pisac htio da kaze:Keeway nije los jer za 2000KM dobijes nov motor sa dobrim izgledom,godinu garancije,dobijas alarm,daljinsko paljenje
a ove ostale marke,ne mozes kupiti normalan motor ispod 3000KM da ga hebes(misli se na nov)

ovaj V-Clic je velicine kao ZIP skuter,znaci ima male tockice i ne lici ni na sta a 2000KM


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs