banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Gume kupujem
Jeftine, bilo kakve 18%  18%  [ 8 ]
Uvalim se pa otplacujem 23%  23%  [ 10 ]
Ne gledam cijenu, sigurnost je najbitnija 59%  59%  [ 26 ]
Ukupno glasova : 44
Autoru Poruka
 Tema posta: Auto gume
PostPoslato: 27 Sep 2006, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Na zalost, uglavnom smo primorani na Savu, ali oni koji malo preciznije planiraju ipak se odlucuju za kvalitetnije gume.

Ja sam npr na autu 99 stavio Goodyear Eagle Ventura i da vam kazem da su fenomenalne. Ne morate vjerovati jos su na njemu, s tim da sam samo prosle godine kupio zimski set.
I za te zimske sam se odlucio za Fuldu a ne Savu, jer mi je nekako smecarska ta guma. Za fuldu pricaju da je isto ko Sava, ali ja im kazem kova: Fulda je 2-3 puta bolja od Save koja nije nizasta!

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Poslednji put menjao Molotov dana 27 Sep 2006, 13:38, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2006, 13:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Mar 2005, 11:07
Postovi: 262
nisam nikad kupio gume...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2006, 15:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Kupila sam ljetos Fuldu... onako, nije loša bolja je od Save koja se sad proizvodi u Poljskoj i puna je plastike. Nije velika razlika u cijeni, a valjda je u Savi i neki lošiji 'faktor' gume pa je više pogodna za lakša auta... ne znam koliko je to tačno, ali kako je neznatno jeftinija nisam razmišljala. Takođe se vidi da je Fulda lošija od Michelina ili Pirellija, i puno je mekana sa strana. Ali Fulde sam platila po 120KM, a ista dimenzija Pirelli je 185KM, Michelin 225KM :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto gume
PostPoslato: 28 Sep 2006, 18:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Okt 2003, 12:24
Postovi: 236
AntiDope je napisao:
Na zalost, uglavnom smo primorani na Savu, ali oni koji malo preciznije planiraju ipak se odlucuju za kvalitetnije gume.
!


Sava je preskupa za ono sto nudi. Ne treba puno razmisljanja da se ustanovi da ima boljih guma u tom cjenovnom rangu. Kumho KW-7400 su bolje od Save S3 recimo. A jeftnije su i do 15 km po komadu, zavisno kako gdje.

Zimske gume koje su mene odusevile su Marangoni Meteo Grip, fenomenalna zimska guma, ali nije za voznju po ljeti. Ja uvijek drzim dva seta guma, ljetni i zimski, izadje skuplje ali mnogo bolje rjesenje.

Gume za sve 4 sezone slabije poznajem, ali znam da je kolega prezadovoljan sa nekim Bridgestonima B-nesto (znam da serijski dolaze na zadnjoj seriji Astri).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2006, 21:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Feb 2004, 11:06
Postovi: 143
Lokacija: Republika Srpska
Ja imam jako lose iskustvo sa Fuldom po meni je to smece koje nebi nikad vise stavijo na biciklo a kamoli na kola :roll:
A Savu sam imao davno zimske S2 i nisu bile toliko lose za te pare ali danas nebi ni Savu vise kupovao :wink:
Bridgestone Pontenza RE05 koje su 1A od guma po mom iskustvu a zimske Nokian jer se i onako fino vozim zimi.

_________________
Moja mati, moje selo, moj srpski jezik i narod, koji ga govori, moje su srpstvo i pre bi mogli od mene ocekivati, da prestanem da disem no da opustim svoje srpstvo. Mihajlo Pupin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2006, 03:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 31 Jul 2004, 02:38
Postovi: 158
Za malo para- solidna guma - HANKOK
BF - Goodrich, ko moze da plati, pa klati
(tata pukla guma, e pukla guma ee...)))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2006, 07:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1859
Lokacija: Banja Luka
GoodYear i stvarno su dobre. A nisu ni nesto preskupe, oko 140KM/kom.
Od jeftinijih Debica mi nije losa.
Sava dobra obzirom na cijenu, oko 80 KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2006, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Revan je napisao:
Takođe se vidi da je Fulda lošija od Michelina ili Pirellija, i puno je mekana sa strana.

:D Moje iskustvo govori suprotno. Sto je guma meksa, sa strana, to bolja. Npr. Savu uzmes da poneses i ona, da prostis, tvrda. A bas tu skupu Miselinku uzmes a ona se skoro pa izokrene onaj dio unutrasnji sto uzmes. E, to se trazi, mekoca, kad naletis na kamicak da se moze oblikovati i proci preko bez ostecenja a ne da se zabije u nju i otkine komad odmah. :D !

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2006, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Drugo je Mišelinka, kod nje kvalitet ne dolazi u pitanje i kakva god da je, to je sigurno s razlogom napravljeno. Za ove Fulde mi se nekad čini da su tanke k'o žvakaća i da bi se razderale sa strane čim bi ih nešto dodirnulo, što u 'normalnom' svijetu nije problem, ali kod nas sa ovoliko rupa i izrezanih komada ceste za krpljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt 2006, 16:53 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Sep 2006, 13:41
Postovi: 19
Lokacija: BL
Jedino shto znam je da je Yokohama najbolja guma na suvom terenu,a za ostale nisam siguran :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Okt 2006, 22:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jan 2006, 23:47
Postovi: 22
Lokacija: Malo ovde~malo tamo
/www.sava-tires.si/ cini mi se da je ovih 5 "proizvodjaca" ustvari jedan.sava,fulda,debica se za nase trziste rade u Poljskoj(pise na gumi) u istoj fabrici! Ja na pasata stavljam zimi Eskimo3(jer pri obrtanju tocka sara se cisti i hvata ponovo "cista"sara) a ljeti Fuldu
mada po meni i ove gume su skupe ako pogledamo kakvi su nam putevi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2006, 09:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Sep 2006, 09:42
Postovi: 11
Sta je sa Tigar-om? Iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2006, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Ewo sada sam bio kod vulkanizara.... i gledam na stalazama stoje Tigar gume, zimske, kombinacija, ljetne...cak i one jebene dimenzije za sportske aute. Lijepo izgledaju, nemam pojma valjaju li ista. U svakom slucaju od Save gore ne mogu biti. Sava je dno dna!

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2006, 11:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
AnImAnIjAk je napisao:
cini mi se da je ovih 5 "proizvodjaca" ustvari jedan.sava,fulda,debica se za nase trziste rade u Poljskoj(pise na gumi) u istoj fabrici!


Ne znam za fuldu, kod mene na gumi piše da je iz Njemačke. Neko mi reče da Tigar radi po licenci Michelina, pa su to sad dobre gume. Pogotovo zato što je pitanje gdje se pravi Michelin koji se prodaje kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2006, 16:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Apr 2006, 21:16
Postovi: 592
Lokacija: BL
Ја сам изузетно задовољан Хитрис гумама, иначе имају јако сличну шару као Michelin Energy, а тврде и да карактеристике нису пуно лошије, колико је нижа цијена.
Иначе, 195-60-R15 88H се могу наћи у БЛ за око 120-130 КМ (иста димензија мишелинки је преко 230).

http://www.tigarmh.tigar.com/

На сајту имају и добар каталог Тигар, Michelin, Kormoran, Kleber, BF Goodrich i Rotex гума.

П.С.
У "Тигру" праве и Мишелин гуме, имају огроман извоз у ЕУ.

_________________
Н.У.С.К.Н.В.П.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2006, 16:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2003, 15:42
Postovi: 3076
Lokacija: Banja Luka
Revan je napisao:
AnImAnIjAk je napisao:
cini mi se da je ovih 5 "proizvodjaca" ustvari jedan.sava,fulda,debica se za nase trziste rade u Poljskoj(pise na gumi) u istoj fabrici!


Ne znam za fuldu, kod mene na gumi piše da je iz Njemačke. Neko mi reče da Tigar radi po licenci Michelina, pa su to sad dobre gume. Pogotovo zato što je pitanje gdje se pravi Michelin koji se prodaje kod nas.


Moja Fulda je Made in France, jasno napisano, a gume su kupljene u BL kod regularnog zastupnika Fulde.

_________________
http://www.myspace.com/bandtanker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Okt 2006, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2006, 18:43
Postovi: 1951
Lokacija: Ancient Ruins
Na kraju će biti da su sve ove naše Fulde, Save, Michelinke napravljene na jednom mjestu negdje u Poljskoj, Rumuniji ili Kini... samo su im napisali drugo ime i zemlju porijekla :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2006, 13:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Nisam još kupovao gume, pošto sam skoro uvezao auto.
Naprijed su neke Michelin-ove
Slika
dok su ozada-otraga :lol: Yokohama Slika

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Poslednji put menjao DELLBOY dana 14 Dec 2006, 10:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2006, 13:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
AnImAnIjAk je napisao:
cini mi se da je ovih 5 "proizvodjaca" ustvari jedan.sava,fulda,debica se za nase trziste rade u Poljskoj(pise na gumi) u istoj fabrici


u pravu si 100% - vlasnik je koncern Good Year i sve je to manje vise isto. inace zivim u PL ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2006, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
ja vozim na Bridgestone Potenza RE010 (nisu dostupne u evropi jer je Bridgestone u Japanu zasebna kompanija) Osim toga mogu sigurno da peporucim
Pirelli P Zero Nero ili Rosso,
Advan Parada
ili
Toyo TS-1R kao i Toyo R888

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 101 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs