banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 00:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2003, 22:59 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Avg 2002, 18:24
Postovi: 47
1 GDJE JE GOLF NAJPRODAVANIJE VOZILO .MIŠKO STO SE TIČE SUDARA TVRDOĆA KAROSERIJE NEMA VEZE s tim PRATI MALO KRASH TESTOVE I ZVIJEZDICE .CIJENE DIJELOVA TAKODJE JA TI KAŽEM DA SU OTPRILKE ISTE A TI PROVJERI AKO NEVJERUJEŠ (to su mitovi švapskih automobila ) .A ko baš želim super dugotrajnost onda ću si kupiti japanca bilo kojeg a da ne govorim o mazdi koja je dokazano najkvalitetniji automobil jer svaki japanac izduraće dvoicu shvaba ili ostalih evropljana . ( provjereno)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 12:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
BISĆANIN je napisao:
1 GDJE JE GOLF NAJPRODAVANIJE VOZILO .


Cula sam da se Golf II nije pokazao kao rentabilno auto u auto industriji, iz razloga sto ga ljudi dugo voze, dugo traje, tako da ne mijenjaju ljudi tako da vw ne moze da profitira sa novim modelima :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 14:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
ROSY ti si cula ali nemoj slusati nego kupuj odnosno prati kvalitetne chasopise koji prate autoindustriju i preti Itakmicenja u izdrsljivosti snazi i brzini kao i testove koje vrse kvalitetni chasopisi po mogucnosti njemacki engl,ili italijanski pa onda prenesi njihove kompetentne sudove .Cula rekla kazala to nije nista .KRITERIJ ZA KUPOVINU I RAZLOG KUPOVINE NA ZAPADU JE TOTALNO DRUKCIJI OD NASEG I MOGU TI RECI DA SI POGRESNO CULA.

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 16:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
BISCANIN2 je napisao:
KRITERIJ ZA KUPOVINU I RAZLOG KUPOVINE NA ZAPADU JE TOTALNO DRUKCIJI OD NASEG I MOGU TI RECI DA SI POGRESNO CULA.


pa ne treba biti puno pametan da bi znao da su kod nas potpuno drugacije potrebe, zelje i mogucnosti za kupovinu vozila od onih vani.
Naravno da se golf(vw) ne moze takmiciti sa renault-om i peugeut-om po udobnosti, dizajnu..
Golf je daleko grublje auto, no za nase puteve , za nase uslove i potrebe je odlican. Dijelovi su extra povoljni, mali su potrosaci bar sto se tice diesel-a.
Najzalije mi je kad vidim peugeot 307 naprimjer kako stoji onako parkiran na sred ceste, rupe okolo, snijeg do koljena......

Dajte ljudi, pre svega treba biti realan....
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
BISCANIN2 je napisao:
KRITERIJ ZA KUPOVINU I RAZLOG KUPOVINE NA ZAPADU JE TOTALNO DRUKCIJI OD NASEG I MOGU TI RECI DA SI POGRESNO CULA.


Na zapadu imaju autoputeve, kvalitetne ceste bez izbocina i rupa, imaju po cemu da voze auta i koja su niska. Imaju kvalitetno odnosno gorivo zahtjevanog kvaliteta.
MI TO NEMAMO!

Ja mogu da se kladim da ce jedan GOLF II star 10 godina duze izdrzati bez odrzavanja nego jedan novi Renault ili Peugeot u nasim uslovima voznje. Izdrzati period od godinu-dvije bez mijenjanja ikakvih dijelova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 16:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
BISĆANIN je napisao:

A ko baš želim super dugotrajnost onda ću si kupiti japanca bilo kojeg a da ne govorim o mazdi koja je dokazano najkvalitetniji automobil jer svaki japanac izduraće dvoicu shvaba ili ostalih evropljana . ( provjereno)



sta znam , meni je od tih japanaca i koreanaca, dolaze u obzir samo linije dzipova.
Ne svidjau mi se one mazde, toyotice....
Iako su to dobra vozila treba razisljati o tome da ovde danas ima malo majstora koji znaju popraviti nesto, dijelovi su skupi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 16:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Driver je napisao:
1. Koliko tih Golfova dizela je upalilo ujutro prije 15-tak dana kada je temperatura bila ispod -20? Slabo koji, a i koji je upalio taj ce sigurno preci bar jos 200.000 km, dakle vjerovatno neki na kojem je radjena generalka...


moj je upalio sve i jedno jutro, cak i onda kad je bilo -22 C.

Citiraj:
Za 10 hiljada se moze kupiti Golf 3 koji je neuporedivo bolje auto...


Hm po cemu je bolje? Po spoljasnjem dizajnu? Cula sam mase predrasuda protiv te verzije, mada sam cak i razmisljala o mogucoj kupovini, no mnogo je vise bilo razloga protiv.
Moze se kupiti i jeftinije dosta od ove gore pomenute cifre....

Citiraj:
Hoce li Golf biti ljepsi ako mu se lakiraju stop-svjetla u crno?... izgleda da mnogima hoce, jer je to uradjeno na 80% golfova koje vidjam... toliko o "ljepoti" golfa...


fuj fujjjj nesto najruznije sto ljudi urade, i jos postave onaj rep pozada, koji neukus :roll: 8) :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Driver je napisao:
1. Koliko tih Golfova dizela je upalilo ujutro prije 15-tak dana kada je temperatura bila ispod -20?

Imam GTI benzinca kojeg sam palio svaki drugi dan januara, poslije Bozica kad je snijeg napadao. Nisam ga vozio jer nisam moga izaci iz snijega, ali sam ga mogao uvijek upaliti. A sto se tice dizela, prije zimske sezone provjeris bosh pumpu, grijace i filter za gorivo i nemas problema.


Driver je napisao:
3. Postoji li neudobnije i tvrdje auto od Golfa 2?... (mozda Golf 1?) Ko je provozao Golfa 2 po nesto losijem putu zna o cemu govorim, pa to odbija bubrege kad naidje na rupu...

Ni golf III ni IV nisu za duze puteve, nema velike razlike.

Driver je napisao:
A sto se tice male potrosnje i to se moze postici sa benzincima, ako se vozi sa malo obrtaja i naravno ugradjom sistema za plin...
Ma, da nadjes benzinca od 750ccm i vozis za jednu kafenu kasiku.
Ugradnja plina (kvalitetno) kosta oko 1000-1500 DM.

Driver je napisao:
Hoce li Golf biti ljepsi ako mu se lakiraju stop-svjetla u crno?... izgleda da mnogima hoce, jer je to uradjeno na 80% golfova koje vidjam... toliko o "ljepoti" golfa...


Malo zagledaj bolje. Ja imam takva svjetla i nisu farbana fabricki napravljena.

Vidio sam par "downforce"-ova:)(ne znam kako bih drugacije nazvao ono sto stoji na sred zadnjeg stakla) ma ocaj, kao da ce da poleti sa tim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 20:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Rosy: "moj je upalio sve i jedno jutro, cak i onda kad je bilo -22 C. "

Pa moguce je naravno da je upalio, ako je dobar motor, ako se vozi svaki dan, ako je dobra garaza, odrzavanje...

Rosy:"Hm po cemu je bolje? Po spoljasnjem dizajnu? Cula sam mase predrasuda protiv te verzije, mada sam cak i razmisljala o mogucoj kupovini, no mnogo je vise bilo razloga protiv.
Moze se kupiti i jeftinije dosta od ove gore pomenute cifre...."

Svaka nova generacija nekog automobila je bolja od one prethodne, jer u tome je i svrha novog modela. Za vrijeme eksploatacije nekog modela, inzinjeri prikupljaju informacije od servisa i od samih vlasnika sta bi trebalo da se poboljsa, sta da se ojaca, gdje su greske, itd. Konkretno za Golfa 3, znam da su modeli iz prve serije, iz 92 godine, imali 3 greske koje su odmah ispravljene: bregasto vratilo kod turbodizel verzije je bilo napravljeno od loseg materijala pa je brzo propadalo, sajla za el. podizace je pucala i u farovima se pojavljivala voda. Osim toga nije bilo nekih drugih posebno bitnih problema.
Male su sanse da mozes kupiti dobrog Golfa 3 dizela za manje od 10 hiljada sa nasim tablicama, a i da ga uvezes, 96 godiste kosta i vise od te cifre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 20:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
misk0:"Ni golf III ni IV nisu za duze puteve, nema velike razlike."

Golf 4 je limuzina u poredjenju sa Golfom 2. Siri je, ima veci medjuosovinski razmak, bolja sjedista, meksi je... Pa cetvorka ima serijski montirane tockove od 15 coli, kao na Mercedesima. Probaj da te iste stavis na Golfa 2, trap bi skroz propao, a i rastresao bi citavo auto.

misk0:"Malo zagledaj bolje. Ja imam takva svjetla i nisu farbana fabricki napravljena."

Pretpostavljam da je i tvoj auto uvezen iz inostranstva. Poznato je da tamo ima bezbroj firmi koje se bave proizvodnjom tih "dodataka" za auta, spojlera i sl. Te firme proizvode i stop svjetla u raznim bojama koje su po obliku potpuno ista kao i originalna iz VW-a. Vjerovatno je prethodni vlasnik tog auta, ugradio takva svjetla. Ne vjerujem da su bas iz fabrike VW dosla takva, jednostavno zato sto zatamnjena svjetla lose uticu na bezbjednost voznje. Vozac koji vozi iza auta koje ima zatamnjena svjetla, teze moze da primjeti kada to auto koci, ili skrece, pogotovo po losem vremenu, to je bar jasno. Znam za slucajeve da su ljudi placali kazne poslije saobracajki iako su bili udareni od pozadi, upravo zato sto su imali neodgovarajuca stop-svjetla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Driver je napisao:
Golf 4 je limuzina u poredjenju sa Golfom 2. Siri je, ima veci medjuosovinski razmak, bolja sjedista, meksi je... Pa cetvorka ima serijski montirane tockove od 15 coli, kao na Mercedesima. Probaj da te iste stavis na Golfa 2, trap bi skroz propao, a i rastresao bi citavo auto.

Logicno, mada novi golf IV je grub i neudoban kao sto je bila i II kad je bila nova. Sad uporedi bilo koje novo auto sa GOLF IV i reci mi da je nesto udobnije od golfa..? Jos koliko ga platis ..

Trenutno imam 14" a razmisljao sam da stavim 15" mada mi nije to nesto
vazno. Na novim autima imas raspon, recimo za BMW 3 mozes da izaberes od 14-17" (tako pishe u katalogu)

Driver je napisao:
Pretpostavljam da je i tvoj auto uvezen iz inostranstva. Poznato je da tamo ima bezbroj firmi koje se bave proizvodnjom tih "dodataka" za auta, spojlera i sl. Ne vjerujem da su bas iz fabrike VW dosla takva, jednostavno zato sto zatamnjena svjetla lose uticu na bezbjednost voznje.


Vidio sam slicne modele (znaci GTI 70-100KW) koji imaju istu opremu, prema tome , ne vjerujem da su bas svi vlasnici kupili iste branike, iste stop lampe i slicno.


Poslednji put menjao misk0 dana 07 Feb 2003, 23:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Feb 2003, 23:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Jan 2002, 01:00
Postovi: 441
Lokacija: Banjaluka
Driver je napisao:
Golf 4 je limuzina u poredjenju sa Golfom 2. Siri je, ima veci medjuosovinski razmak, bolja sjedista, meksi je... Pa cetvorka ima serijski montirane tockove od 15 coli, kao na Mercedesima. Probaj da te iste stavis na Golfa 2, trap bi skroz propao, a i rastresao bi citavo auto.


Hm , logicno Golf IV je prije svega noviji auto, meksi, dosta elektronike, udobnija sjedista, no velikaaaaa mana, vrlo je nizak, zapinje i na najmanje ispuscenje na putu, na malo vecem lezecem policajcu, moze se zapeti.
Vozila sam se u njemu par puta, cak jednom u jednoj extra brzoj voznji na duzoj relaciji, pri velikim brzinama od 160-180 km/h, ne osjetis brzinu, startan je, ali velika mana, nizak je(mada su amortizeri novi, logicno jer je i auto nov :)

p.s. i jos jedna mana...ne ostavlajj te ga van dometa vidnog polja , inace nikad ga vise vidjeti necete. Pogotovo u Jugoslaviji.....
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2003, 19:16 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2002, 01:00
Postovi: 52
Lokacija: Firenze
Imam golfa benzinca 1.8i(66KW-90KS) vozio sam ga na otvorenom sa potrosnjeom ispod 6 l/100 km (nisam prelazio 140km/h) u gradu hoce uzet malo vise ali i tu ne pretjerano ali zato je razlika u voznji od dizela ili turbo dizela ko nebo i zemlja. Pogotovo dodje do izrazaja pri prestizanjima slepera ili kamiona sa prikolicom jer ja razvijam preko 100 km/h u drugoj tako da vrlo lako ubrzava dok sa dizelima (i njih sam dosta vozio) to nije moguce......
Sto se tice buke o tome netreba pricat jer benzinac je puno tisi. Takodje i dizeli ne prelaze puno vise bez remonta motora (moj prijatelj ima istu Jett-u) i presao je 300 000 km bez otvaranja motora.

I za kraj ostaje zvuk pri startu jer kad benzincu pritisnete gas to je muzika za usi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2003, 12:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
misk0:"Trenutno imam 14" a razmisljao sam da stavim 15" mada mi nije to nesto
vazno. Na novim autima imas raspon, recimo za BMW 3 mozes da izaberes od 14-17" (tako pishe u katalogu)"

Nije u pitanju koliki se tocak se fizicki moze staviti na auto (btw. vidio sam Ford Fiestu sa 20 cola tockovima :) ), vazno je na koliki je tocak projektovano ogibljenje. Standard za Golfa 2 je 13 cola, a za GTI moze i 14 jer je nesto kvalitetnije vjesanje. Sve preko toga nije dobro za auto... fino ono izgleda, bolje "lezi" u krivini, ali zato se placa cijena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2003, 12:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
raffaelo:"Imam golfa benzinca 1.8i(66KW-90KS) vozio sam ga na otvorenom sa potrosnjeom ispod 6 l/100 km (nisam prelazio 140km/h)"

Taj Golf je trosio preko 7 na otvorenom kad je bio nov.

raffaelo:"Pogotovo dodje do izrazaja pri prestizanjima slepera ili kamiona sa prikolicom jer ja razvijam preko 100 km/h u drugoj tako da vrlo lako ubrzava dok sa dizelima (i njih sam dosta vozio) to nije moguce... "

Poznato mi je ovo kad pretices sa Golfom dizelom, vratis ga iz cetvrte u trecu a on, osim one chadji, samo vise buke pravi, da povuce... nema sanse :) Koliko razvijas u drugoj "preko 100 km/h"? Mozda 101 km/h? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Feb 2003, 14:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Avg 2002, 18:24
Postovi: 47
Golf puno para a malo pruža .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2004, 23:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Jul 2001, 01:00
Postovi: 351
Lokacija: Banjaluka
Evo sad je izašao i Golf V, kako vam se sviđa? Meni je sprijeda nekako sportskiji od četvorke, ali nazad je sranje totalno. Baš ko nekakav kombi nazad izgleda... ljepša je nova Astra...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: SoulReaver i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs