banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 27 Jun 2026, 08:42 Danas je 27 Jun 2026, 08:42

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 17205 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 861  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Mar 2014, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9629
Pa, nakon Bimala i malo vremena ce i morati raditi sjekira.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 06:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 10227
Lokacija: Далеко од раја
Aždajice očisti to na vrijeme, jer ako neko nakon ovih toplih dana bude morao to otvoriti rodiće mečku.
Ubuduće da znaš da se brave nikad ne podmazuju uljima (nebitno koje vrste), jer se tako pravi veći belaj. Nakon nekog vremena se prašina veže za masnoću i opet će početi za zapinje.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Mar 2014, 15:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 12 Mar 2014, 11:55
Postovi: 3
gdje se u bl moze uraditi tapaciranje vrata i cijena ako neko zan. hvala


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 13:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2011, 14:40
Postovi: 599
Pitanje jedno, pa ako neko zna, bio bi mu zahvalan.

U pitanju je BMW e46 benzin. Kad krećem iz prve trza prilikom puštanja kvačila, ali prilikom prebacivanja ostalih brzina ništa.
Da li je neko imao sličan problem ili zna šta je u pitanju?

_________________
Penis, to ti je kao kurac, samo manje.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 14:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Mislim da je set kvačila na izmaku.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 14:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6810
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mozda je i druk lezaj ili cilindar, nek majstor pogleda, ali otprilike bi moglo biti to ;)

Pomoglo bi mozda kad bi napisao koliko si kilometara presao, da li znas jel mjenjano kvacilo, stil voznje itd...


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 15:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sve se to mijenja, druk ležaj i korpa i lamela. Nema jest-nije....boli glOva poslije.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 18:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Passat 2003, TDI [DI crveno]...odrzava ga Kranjec, al' kontao sam ubuduce voziti ovlasetnom Passat servisu...je l' to normalnije, prakticnije, rentabilnije...?

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 18:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40521
Lokacija: Месечева икра
Gdje će biti rentabilnije da održava neko ko sat vremena rada naplaćuje cca 40 maraka? Pa kod popravaka u ovlaštenim servisima zna se desiti da ruke više koštaju od dijelova.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 18:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6810
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nepokoreni je napisao:
Sve se to mijenja, druk ležaj i korpa i lamela. Nema jest-nije....boli glOva poslije.



Nisam ja ni rekao da ne treba mijenjati sve :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
_зока je napisao:
Gdje će biti rentabilnije da održava neko ko sat vremena rada naplaćuje cca 40 maraka? Pa kod popravaka u ovlaštenim servisima zna se desiti da ruke više koštaju od dijelova.


Mislim da sam u autu cuo da je odrzavanje nakon 10.00km - 80KM...ja sam juce uradio servis kod Kranjeca i izaslo me 130KM + moram mijenjati desni zglob od 80KM i vazda je tako.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2014, 19:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Jel može biti istina da je u Prijedoru skuplje za oko 400 km cariniti auto nego u Gradiškoj?


Skickas från min iPhone via Tapatalk

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Mar 2014, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1268
Lokacija: Бања Лука
Ko se ovde bavi uvozom vozila iz vana? Interesuje me koja je procedura kad se kupuje od privatnog lica u Austirji?
Koliko bi kostalo da se dovuce auto u Gradiska/BL?
Hvala.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Mar 2014, 20:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Sklopi se ugovor, auto se odjavi, došlepa se do Gradiške, prijavi za carinu.

Ili, zaključi se ugovor, odjavi se auto, uzmu se zoll tablice, dotjera se i prijavi za carinu.

Ili, zaključi se ugovor, dotjera se auto, šalju se tablice i saobraćajna nazad da se auto odjavi, šalje se potvrda u BiH da je odjavljeno auto, prijavljuje se za carinu.

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Mar 2014, 21:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Austrijske Zoll tablice kostaju blizu 300 €. Samo da se zna ;)


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Mar 2014, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4224
Lokacija: Banja Luka
mislim da su i njemacke oko 200


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Mar 2014, 21:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
Zavisi od auta... placa se osiguranje i registracija za mjesec dana.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Mar 2014, 00:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
Jedno pitanje....
Za vucu prikolice mase preko 750 kg a da ukupna masa vozila i prikolice ne prelazi 3 500 kg je potrebna BE kategorija.
E sad, nekome je BE upisana, nekom nije. Meni konkretno nije, prije nisam ni obracao paznju ali sam danas kroz neki razgovor dosao do toga.
Sad sam citao zakon koji kaze da se sticanjem B kategorije automatski stice i BE. Da li da ganjam upisivanje u vozacku ili da pustim, tj gleda li to iko od ovih nasih saobracajaca, i kakva je situacija vani?

Nesto mi i ne treba, ali bi volio znati, smijem li voziti ako nekad bude bilo potrebno.... samo kazem pajkanu clan 184 stav 20 :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Mar 2014, 07:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11726
Lokacija: PL / BL
U EU se posebno polaže. Nemam pojma kako je kod nas ako više ne upisuju.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
  
 
PostPoslato: 27 Mar 2014, 08:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Nije ti tacna postavka. Sa B kategorijom mozes kombinovati sve do max 3,5 t ali pod uslovom da najveca dozvoljena masa pune prikolice ne prelazi u saobracajnu upisanu masu praznog vucnog vozila.

Dakle, 1300 kg puna prikolica i 2000 kg najveca dozvoljena mada auta su ukupno 3,3 t i to moze da ide sa B. Ali ne moze 1500 prikolica i 2300 auto.

U EU takodje za svako auto se posebno odredjuje max masa prikolice bez kocnice. Znaci da nije uvijek dozvoljeno 750 kg.


Vrh
  
 
 [ 17205 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295 ... 861  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs