banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 27 Jun 2026, 03:04 Danas je 27 Jun 2026, 03:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 17205 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 861  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Feb 2014, 20:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
Ne razumijem se bas najbolje, al imaju li zadnji amortizeri zakretac? Ja sam mislio da postoji samo na prednjoj osovini zbog motanja...
Kako to utvrditi, znam da je najlakse kod majstora ali volio bi znati sta je otprilike u pitanju prije nego sto odem, cisto da znam koliko suski da pripremim.... :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 20:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6810
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koje je auto u pitanju? Kod mene na puntu nema zakretaca na zadnjim amortizerima, a nema ni logike da bude :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 20:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
<Enter_name> je napisao:
Provjeri odbojnu gumu, moguće je da je ona stradala, pa je plastična zaštita pala na amortizer i lupka...


Moracu kod majstora na dizalicu, posto ne vidim zadnje amortizere bez dizalice.
A i operisan sam od mehanicarskih zahvata, pa cak i najjednostavnijih :D

A postoji li uopste u bl ta sprava za ispitivanje, htio bi vidjeti stanje amort., kad vec caprkam ok njih...


@ Sehxor
Pug 407 SW (redizajn - ako ista znaci). Ima one kose zadnje amortizere /\, znam da sam na starom autu mogao vidjeti, na pugu ne mogu.

Ne zamjerite na opisu, prilicno sam laik oko ovoga :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Zadnji odbojnici su veoma slični zakretačima i imaju istu funkciju (razdvajaju oprugu od šasije auta) samo sto se ne okreću tako da mogu lupati isto kao prednji.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 21:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11726
Lokacija: PL / BL
Pretpostavljam da je neki gumeni element (na)pukao pa otuda i lupanje na neravninama. Teško je utvrdi dok se ne podigne na dizalicu i pajserom provjeri gdje je popustilo ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 21:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
Hvala svima na pomoci :wink: .
Znam da je tesko odrediti sta je u pitanju, samo na osnovu opisa.
Cisto sam htio da znam otprilike sta je, tako da mogu planirati odlazak majstoru.

Posto me je sad bas zainteresovalo, sisao sam do garaze, malo pogledao i zaljuljao auto onak' malo jace. Pri konstantnom ljuljanju, cuje se zadnji desni amortizer, tup udarac na spustanju, i kao neko "disanje" (kao kad jace udahnemo i izdahnemo)dok radi. Ostali se ne cuju.
Nakon ljuljanja se smiri odmah.

E sad znam da sam dosadan :), ali da li to "disanje" , otkriva nesto vise. Taj simptom prije nisam primjetio.
Jel moguce da je "riknuo" od udara.
Fala jos jednom svima :wink:


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 21:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11726
Lokacija: PL / BL
Moguće je da je procurio. Pogledaj da li je amortizer mastan ili mozda kaplje.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 21:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 31 Maj 2013, 00:02
Postovi: 333
Ne kaplje sigurno, primjetio bi u garazi.
A to da li je mastan, vidjecu ujutru.
Sada sam se malo podvukao (koliko sam mogao), nije mi djelovao mastan, iako se bas i ne vidi od zastite, ali ujutru cu pogledati malo detaljnije.
Eh kad bi bila neka guma, mojoj sreci ne bi bilo kraja :lol: .
A ovako zbog manijaka, ode par amortizera (najvise mi zao onog sto je ispravan).


Vrh
  
 
PostPoslato: 11 Feb 2014, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Ako i nije procurio a ustanovljeno je da je sve drugo uredu negine ti skidanje amortizera ako hoćeš da riješiš taj problem jer takve kvarove je jako teško ustanoviti bez skidanja.
Viđao sam i iskrivljenih amortizera od udara.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Feb 2014, 17:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Koja je procedura kad se izgubi vlasnička knjižica? :(
Danas kontao produžiti registraciju i ne mogu nikako naći knjižicu.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Feb 2014, 18:25 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Pa, priznaj da si ukrao auto. Najbezbolnije. :D

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Feb 2014, 18:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
Ne treba vlasnička knjižica za produženje registracije, samo saobraćajna.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Feb 2014, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
U mom slučaju treba, pošto sam promijenio opštinu, pa samim tim i tablice, ali našao sam je na kraju.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Feb 2014, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5011
Lokacija: Banja Luka
AMS radno vrrijeme subotom?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Feb 2014, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6810
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Primjetio sam da mi vlazi gorivo oko i ispod JTD common rail pumpe, nije nista strasno, auto normalno pali skoro bez verglanja, nema gubitka snage.

Sta mi je ciniti, da nista ne diram, sta mogu ocekivati da je otislo?


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Feb 2014, 23:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40521
Lokacija: Месечева икра
Prodaj Punta i kupi SDI. Dobićeš i custom rank na forumu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 15 Feb 2014, 23:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40521
Lokacija: Месечева икра
Prodaj Punta i kupi SDI. Dobićeš i custom rank na forumu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Feb 2014, 10:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6810
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kontao sam ga prodavati pa uzimati nesto drugo, jel ima dzip SDI neki?


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Feb 2014, 12:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40521
Lokacija: Месечева икра
Ako i nema da se napraviti....

Slika

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 16 Feb 2014, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9629
Sklanjaj ovo da nam Acu srcani ne otrese kad vidi sta je uradjeno og golfa.


Vrh
  
 
 [ 17205 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 861  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs