banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 26 Jun 2026, 21:43 Danas je 26 Jun 2026, 21:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 17205 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 861  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Feb 2014, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Čovjek pita za novi motor 1.8 turbo sa direktnim ubrizgavanjem, svejedno neko ko traži turba se neće zadovoljiti sa 8V motorom da ne znam kako vuče.
Što se tiče tečnosti ono čudo na nestru se zove Mosol i smrdi poput mokraće iz štale. Neki dan su djelili ako napraviš račun veći od 50KM i nisam htjeo to da sipam.

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 22:51 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Bar ne sadrži metanol.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 23:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11726
Lokacija: PL / BL
Aleksandar MK je napisao:
A što se tiče ovog 1.8 T. Ja sam čuo dobre preporuke za 2.0 8v. Daleko pouzdaniji motor od toga... a može povući.


S ti nooormalan??? :confused2:
Mislim može i SDI...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 23:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
mirdza je napisao:
Aleksandar MK je napisao:
A što se tiče ovog 1.8 T. Ja sam čuo dobre preporuke za 2.0 8v. Daleko pouzdaniji motor od toga... a može povući.


S ti nooormalan??? :confused2:
Mislim može i SDI...

Moze
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 23:07 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
Možda jednom u životu i skonta čemu služi tih 16 ventila ;)

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 23:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ja sam vozio Passata 2000 god 1.8T i nisam nesto preterano odusevljen bio, mada nije bio u najboljem stanju, ali svejedno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 23:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11726
Lokacija: PL / BL
Ali ne možeš 1.8T da porediš sa motorom koji je konstrukciono ostao u 70-im...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 23:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta nedostaje motorima iz 70-ih, pogotovo americke proizvodnje :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 23:15 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Sad ni 2.0 benzin nije dovoljan za žestoke forumaše. :lol:

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Feb 2014, 23:56 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13459
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Slika

koga briga sto je 2.0..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> ČOVJEK TO SAM JA <--


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 00:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Aleksandar MK je napisao:
A što se tiče ovog 1.8 T. Ja sam čuo dobre preporuke za 2.0 8v. Daleko pouzdaniji motor od toga... a može povući.


1.8T je kako sam čuo krš ali slabo on ima neke veze sa ovim što ja imam "na stolu"

TSI je nešto sasvim drugo. U zadnjoj generaciji umjesto 160 "daje" 180KS

Nisam "fast ünde furius" ali za auto od 1.5t treba zakonom zabraniti "motoriće" i tamo neke dCI-je od 90-115KS...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 09:08 
OffLine
dijamant
dijamant
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jul 2009, 17:07
Postovi: 2340
Lokacija: Lauš
Punto 1.2. Kanta teška.

_________________
Sehxor je napisao:
Da, imam slabu cirkulaciju... stalno mi zima.


Samo fau ve i es en es de.

Banjolučanin zna gdje je opština, Glamočak zna sve u opštini


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 09:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11726
Lokacija: PL / BL
mangia je napisao:
1.8T je kako sam čuo krš ali slabo on ima neke veze sa ovim što ja imam "na stolu"


Glupost. Prilicno dobar i otporan motor. Problemi su iglavnom nastajali jer su se korisnici drzali fabricke preporuke promjene ulja svakih 30.000km :confused3: A 1.8TSI je u principu 1.8T sa delikatnim promjenama (ekologija prije svega). I jedan i drugi bez problema guraju po 350KS na fabrickim internalima.
A i stari dobri 1.8T je dolazio u vise varijanti 150-240KS ;)

Hertzog je napisao:
Sta nedostaje motorima iz 70-ih, pogotovo americke proizvodnje :)


Nista. Imaju viska.
Tesko je porediti motor od ~6000cm3 (tipicni americki V8) sa 2.0 R4. Ovaj prvi makar ima snage ali je stepen iskoristenja mizeran. A od 2.0 8V ce svaki 1.6 16V da bude zivahniji, uz manju potrosnju...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 09:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Ne znam koji me djavo tjerao da rezervisem VW Amaroka za probnu voznju?
Bolje da se drzim Fujata.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 09:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
:lol:
A šta Fiat ima uporedivo?

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 10:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Jeftiniji je dva tri puta ;-) A moze vise povuci bez dodatnih komplikacija u vidu vozacke, tahografa i tako dalje...


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 10:06 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
Mislio sam koji model... nisam siguran da Fiat ima puckupa.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 10:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Ima Doblo ;-)


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 10:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 18390
Lokacija: Q5HW+6W
On je klasični teretnjak... mi smo uzimali Amaroka u obzir zbog njegovih terenskih, ne teretnih sposobnosti.

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Feb 2014, 11:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jun 2004, 22:13
Postovi: 1141
Lokacija: BL
Umjesto Amaroka, mogli ste uzeti 7 Lada Njiva i bog te veselio.

_________________
Infostan - Online portal za zajednice etažnih vlasnika


Vrh
  
 
 [ 17205 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284 ... 861  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs