banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 15:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16629 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521 ... 832  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Jun 2017, 20:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Da li je neko imao sličan problem: mercedes c200, 2001- godište (85kw), imam problem sa gasom i izduvnom granom. Naime, jedno vrijeme auto nije mogao preko 3000 obrtaja, to je riješeno, bio je u pitanju navodno protokomjer. Od tada nemam problema sa snagom, ide kao zmaj. Međutim, od tada imam problem sa ler gasom, trzanjem i prekomjernim čađenjem. Kada stojim na semaforu recimo, auto se svakih 10ak sekundi trzne, kao da sam dao gas (iako nisam), te pri tome izbacuje čađ kroz auspuh; kada krećem iz prve potrebno je dati baš puno gasa, bespotrebno, ali u protivnom je na granici da se ugasi (ranije je kretao samo sa kvačilom bez problema).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2017, 08:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
kojem krstenom majstoru se obratiti za problem sa vnt-om?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2017, 09:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5668
Lokacija: Banja Luka
2Fast2Furious je napisao:
Da li je neko imao sličan problem: mercedes c200, 2001- godište (85kw), imam problem sa gasom i izduvnom granom. Naime, jedno vrijeme auto nije mogao preko 3000 obrtaja, to je riješeno, bio je u pitanju navodno protokomjer. Od tada nemam problema sa snagom, ide kao zmaj. Međutim, od tada imam problem sa ler gasom, trzanjem i prekomjernim čađenjem. Kada stojim na semaforu recimo, auto se svakih 10ak sekundi trzne, kao da sam dao gas (iako nisam), te pri tome izbacuje čađ kroz auspuh; kada krećem iz prve potrebno je dati baš puno gasa, bespotrebno, ali u protivnom je na granici da se ugasi (ranije je kretao samo sa kvačilom bez problema).

Javi kako si rijesio problem.

Sent from my m2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2017, 10:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
2Fast2Furious je napisao:
Da li je neko imao sličan problem: mercedes c200, 2001- godište (85kw), imam problem sa gasom i izduvnom granom. Naime, jedno vrijeme auto nije mogao preko 3000 obrtaja, to je riješeno, bio je u pitanju navodno protokomjer. Od tada nemam problema sa snagom, ide kao zmaj. Međutim, od tada imam problem sa ler gasom, trzanjem i prekomjernim čađenjem. Kada stojim na semaforu recimo, auto se svakih 10ak sekundi trzne, kao da sam dao gas (iako nisam), te pri tome izbacuje čađ kroz auspuh; kada krećem iz prve potrebno je dati baš puno gasa, bespotrebno, ali u protivnom je na granici da se ugasi (ranije je kretao samo sa kvačilom bez problema).

Egr?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jun 2017, 10:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2005, 17:55
Postovi: 808
Nisam još išao, vjerovatno ću prvo na originalnu dijagnostiku, da dobijem tačne podatke, a ne ove za 10 KM što mogu i ja odokativno procijeniti :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 16:20 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Ima li neko da je uspjesno uspio riješiti mikro curenja na klimi ?
Preporuke za nekog dobrog majstora ?
Prošle godine su mi krpili sa onim sprejom koji navodno pozatvara otvore, jedva mi je izdržalo sezonu...
Prije toga godinu dana, sipali mi florescentno ulje(kako li se vec zove) da nadju kuda pušta, promjenili mi kao neke gumiceisto izdržalo jedva sezonu...
Neki kažu da je to skoro nemoguće riješti "trajno"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2848
najcesce je busan hladnjak klime, to se promijeni, meni bilo vise puta..sve se da srediti.. ako ti kedva drzi sezonu onda je solidno busno.. u kom si gradu?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 22:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
Ја сам на старим колима исто муку мучио годину дана и на крају замијенио хладњак и милина, ради већ двије године без грешке...

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2017, 23:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Jun 2017, 23:29
Postovi: 6
Prilikom kupovine auta, gde uraditi kupoprodajni ugovor? Šta je sve potrebno uraditi pošto prvi put kupujem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 06:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Доста плацева нуди ту услугу, али у општини је доста јефтиније.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 07:59 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
U Drvaru sam, nije mi nikakav problem doci u banjaluku da se to obavi za dan, al da se obavi kako treba :) Auto je xsara picasso, koliko dodje odokativno taj hladnjak klime i koji servis preporucujete ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 10:18 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Jun 2017, 23:29
Postovi: 6
Владимир je napisao:
Доста плацева нуди ту услугу, али у општини је доста јефтиније.

Mislim kupiti od privatnog lica. Dakle može se u opštini? Pošto pripadam federaciji, da li trebam još nešto uraditi jer je auto registrovano, odjaviti ga?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Hladnjak polovan 50 tak km. Tj isparivac
Nemoj kupovati dok neko strucan ne kaze sta je. Imas kod cajevca covjeka koji radi klime, servis Lukas.

Za prepis auta potrebno licne karte, u ovom slucaju ovlašćena osoba za prodaju kao i onaj papir iz poreske i pecat tog preduzeca. Saobracajna od auta i to je to. Odjava nema potrebe, ako se dogovorite da vozis dok ne istekne reg. Sve stvar dogovora

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 12:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Jun 2017, 23:29
Postovi: 6
Kakav papir iz poreske i pečat? Moram platiti i porez ako kupim?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 13:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5668
Lokacija: Banja Luka
Ima i gore na Pobrdju neki radi, kakav je on?

Sent from my m2 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 14:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
milito22 je napisao:
Kakav papir iz poreske i pečat? Moram platiti i porez ako kupim?

Ne vec onaj obrazac o registraciji firme... Jib pib jebem li ga...

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 14:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Jun 2017, 23:29
Postovi: 6
Izvini, ali ne kontam kakve firme? Misliš da se i u poreznoj prevede auto na mene?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 15:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2008, 15:44
Postovi: 158
Mega_Byte_Me je napisao:
Ima i gore na Pobrdju neki radi, kakav je on?

Sent from my m2 using Tapatalk


Za napuniti klimu dobar, za sve ostalo i ne bas. Bio ja prije 2 godine, trebalo zamjenuti cjev od kompresora do hladnjaka na Fiat Stilo, prvo me oderao pa mi onda rekao da mu ne dolazim vise jer se namucio dok je to odradio. Rekoh dobro necu ti vise dolaziti, sjedem u auto kad ono svjetle mi lampice za koje nisam ni zao da imam, on se naravno pravi lud, kaze to je tako bilo. Posle njegao morao odmah u servis da mi spoje nazad kablove koje je strucnjak potrgao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
milito22 je napisao:
Izvini, ali ne kontam kakve firme? Misliš da se i u poreznoj prevede auto na mene?

Drugar ne znam kako mi se ucinilo da ai napisao da uzimas od pravnog lica. Oprosti smorih te.
Za fizička lica samo licne karte i saobracajna.

sava999 je napisao:
Mega_Byte_Me je napisao:
Ima i gore na Pobrdju neki radi, kakav je on?

Sent from my m2 using Tapatalk


Za napuniti klimu dobar, za sve ostalo i ne bas. Bio ja prije 2 godine, trebalo zamjenuti cjev od kompresora do hladnjaka na Fiat Stilo, prvo me oderao pa mi onda rekao da mu ne dolazim vise jer se namucio dok je to odradio. Rekoh dobro necu ti vise dolaziti, sjedem u auto kad ono svjetle mi lampice za koje nisam ni zao da imam, on se naravno pravi lud, kaze to je tako bilo. Posle njegao morao odmah u servis da mi spoje nazad kablove koje je strucnjak potrgao.


Jel to gore naselje trla u onoj zveki?



Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2017, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9326
milito22 je napisao:
Izvini, ali ne kontam kakve firme? Misliš da se i u poreznoj prevede auto na mene?

Pored onog obrasca za prepis vozila treba ti kopija nekog papira od agencije koja je odradila prepis, u kom se vidi da su oni oslobođeni plaćanja poreza, ili tako nesto. Samo od onog ko ti uradi prepis trazi i kopiju...nečega da poneses u sup, znaju oni sta ti trebaju dati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16629 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 515, 516, 517, 518, 519, 520, 521 ... 832  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs