banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 02:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 04 Nov 2010, 23:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
The_new_Statesman je napisao:
A evo ga i Hertz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vo1AkRR3Tqc[/youtube]

Imas srece da mi se nije videla registracija, inace bih te prijavio za odavanje licnih podataka, mada se i sada dvoumim jer ce ljudi po kolima znati da sam to ja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 13:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
Изгледа да на овом форуму ниједна тема не може да има квалитетну расправу у којој су учесници фокусирани на оно о чему се расправља, и дају аргументоване а не површне коментаре ... :-?

Ништа, до неке нове расправе ... :wink:

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 15:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
Ja stvarno ne razumijem sta ti hoces da cujes od nas :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 16:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Na ovoj temi malo ko razume ostale sagovornike :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 16:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
@The_new_Statesman:
Није се односило на тебе. А знаш већ о чему причам, ствар је симптоматична за цијели форум ... :)

@Hertzog:
Мислиш да се већина уопште труди било шта да разумије? Многи су овдје само у пролазу, да би ето написали испразну реченицу или двије о ономе што им прво падне на памет кад прочитају наслов теме и евентуално његов први пост ... :-?

Ма зајеби ... 8)

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Nije lako na suvo iznositi argumente :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 16:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ti si medi posebno osetljiv po pitanju kruznog toka, ne razumem sta te toliko pogodilo pa se nerviras :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 16:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
Pa nemam ja sad sta pisati pola sata kad se sve moze vidjeti voznjom u kruznom toku. Recimo juce idem iz bl prema klasnicama, desna traka puna (ima 15 vozila). u lijevoj niko. Ulazim u lijevu i hocu da idem pravo kao i vecina ovih iz desne. Da bi vidio da neko od njih nece nastaviti prema petricevcu moram fizicki da se okrenem, a i to mi ne daje neke garancije da neko od njih nece nastaviti kruziti. Znaci sekund ili dva ne gledam kud vozim, ako stanem napravio sam gresku po medijevim tvrdnjama, a ako nastavim kruziti mogu kruziti pola sata. I sta ja sad moram vise argumentovati da se u spoljnoj traci ne bi trebalo izlaziti na trecem, cetvrtom ili ko zna kojem izlazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 17:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
U principu puno ljudi krlja kroz kruzni kako im je lakse i ne zarezuje pravila, kakva god da su. I kakva god da se uvedu ili dodatno definisu sumnjam da ce ih se neko pridrzavati nesto vise nego sad.

@TNS - ipak nisu pune linije na kruznom, bar na Lausu (a bio sam prilicno siguran da sam vidio pune na nekom).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 19:52 
Zajebo se li, evo Hertza:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xuU866u-tf8[/youtube]


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
Jbg-a smucek, ja stalno idem kroz taj kruzni tok i vecinom koristim unutrasnje trake za ulaz i izlaz. I Bogu hvala jos nisam imao problema, niti sam se nesto protezao po autu. E sad zasto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 21:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Mar 2008, 23:26
Postovi: 1876
I ja koristim najcesce unutrasnju traku i najcesce brze prodjem pa vidim na retrovizor. Naveo sam primjer kad ide auto za autom i ne znam kako da vidim hoce li neko produziti ili ne (da budem 100% siguran). E sad ili je li do reno ovih retrovizora ili do tvojih posebnih sposobnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 22:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
Hahaha, nema tu nikakvih sposobnosti, jednostavno pratim saobracaj i znam da li se neko nalazi odmah iza mene desno :) Do sada sam bio u pravu :)

Mada je u ovom slucaju najbolje izvrsiti prestrojavanje u vanjsku na polovini izlaza koji prethodi tvom i izaci vanjskom trakom. Izlaz unutrasnjom se moze koristiti kada imate pregled nad situacijom. Npr. kada sustizete auto koje iz vanjske zeli van KT-a i koje ce stititi vas desni bok.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 05 Nov 2010, 23:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 05 Nov 2010, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
The_new_Statesman je napisao:
Jbg-a smucek, ja stalno idem kroz taj kruzni tok i vecinom koristim unutrasnje trake za ulaz i izlaz. I Bogu hvala jos nisam imao problema, niti sam se nesto protezao po autu. E sad zasto...

I kod mene ista situacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 08 Nov 2010, 00:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Drug pitao druga milicajca i ovaj mu objasnio upravo ovako kako pise medi ...

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 08 Nov 2010, 01:13 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ma ovo je Hertz...zalutao.. :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sud6iEh28ZM[/youtube]

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 08 Nov 2010, 08:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
меди je napisao:
Prema njegovim riječima, priča da se pri ulasku u kružni tok spoljna saobraćajnica koristi samo u slučaju da se vozač odvaja na prvom grananju kružne raskrsnice nije tačna i nema je u pravilima saobraćaja[/u].


Ovaj lik pojma nema, niti smo mi izmislili raskrsnicu sa kružnim tokom saobraćaja, niti odredili pravila, ove raskrsnice su uobičajene po zap. evropi, a pravila su jasna i gdje se god može ide se na ukidanje klasičnih raskrsnica zbog brzine protoka saobraćaja, da bi ta raskrsnica imala smisla i da bi saobraćaj kroz nju tekao ubrzano postoje i pravila prolaska kroz tu raskrsnicu.
Kao što su neki diskutanti to naveli, a to je da se po pravilu vozila kreću unutrašnjom trakom kružnog toka, a desna traka služi za isključivanje odnosno uključivanje vozila.
To što naši čobani nisu takva pravila uvrstili u pravila i propise iz oblasti saobraćaje ne znači da ta pravila ne postoje i da vozači nisu dužni da se ponašaju kao svugdje u svijetu.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 08 Nov 2010, 10:15 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11382
Lokacija: PL / BL
Kad moram da crtam:

Slika

Ko kome ulazi u putanju? Pametnom dovoljno...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 09 Nov 2010, 09:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
eugene of savoy je napisao:
Ovaj lik pojma nema, niti smo mi izmislili raskrsnicu sa kružnim tokom saobraćaja, niti odredili pravila, ove raskrsnice su uobičajene po zap. evropi, a pravila su jasna i gdje se god može ide se na ukidanje klasičnih raskrsnica zbog brzine protoka saobraćaja, da bi ta raskrsnica imala smisla i da bi saobraćaj kroz nju tekao ubrzano postoje i pravila prolaska kroz tu raskrsnicu.
Kao što su neki diskutanti to naveli, a to je da se po pravilu vozila kreću unutrašnjom trakom kružnog toka, a desna traka služi za isključivanje odnosno uključivanje vozila.
To što naši čobani nisu takva pravila uvrstili u pravila i propise iz oblasti saobraćaje ne znači da ta pravila ne postoje i da vozači nisu dužni da se ponašaju kao svugdje u svijetu.
Лијепо. Може ли бар један аргумент или образложење твојих тврдњи, а мање површности и "ми чобани, свугдје у свијету ..." демагогије?

Питања:
1) Позиваш се на нека правила ("a to je da se po pravilu vozila kreću"). Која су то правила, гдје су дефинисана? Дај нам конкретан примјер у којем поткрепљујеш своје тврдње?! Површна образложења "свуда у свијету" не прихватам.
2) Кажеш: "vozila kreću unutrašnjom trakom kružnog toka, a desna traka služi za isključivanje odnosno uključivanje vozila". Зашто онда имамо више саобраћајних трака у кружном току? За шта нам онда служе вањске саобраћајне траке у кружном току? Зашто онда имамо више приступних саобраћајних трака кружном току?

Молим одговоре.

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 09 Nov 2010, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Pročitaj ponovo moj post i biće ti jasno, to što naši čobani donose nepotpune, nedovršene i površne zakone je druga stvar, ali takve raskrsnice nisu neš izum u svijetu postoje već dugo i dugo postoje pravila, a to što naši ta pravila nisu stavili u odredbe zakona ne znači da su ona promjenjena.
Naime, svako uključivanje u takvu raskrsnicu obilježeno je znakom nailazak na put s prvenstvom prolaza (uglavnom), a ako ne onda važi pravilo desne strane, dakle u slučaju znaka vozilo koje ulazi u raskrsnicu dužno je propustiti vozilo koje je već u raskrsnici kako ono u vanjskoj traci (koje u pravilu tu ne treba biti) tako i ono koje je u unutrašnjoj, a dalo je žmigavac da se prestrojava u vanjsku zbog napuštanja raskrsnice.
Dakle, ako neko se nalazi u vanjskoj traci taj treba i da na prvom slijedećem izlazu izlazi da bi drugi mogli nesmetano da se uključuju, jer samo tako ove raskrsnice imaju smisao jer su projektovane i napravljene tako da se kroz njih saobraćej odvija neprestano i bez zastoja, a da bi se to postiglo učesnici u saobraćaju moraju se pridržavati pravila i propisa vezanih za takvu raskrsnicu.
Ponavljam, to što su naši čobani površni pa u pismenom dijelu zakona zaboravljaju navesti štošta, ne mijenja činjenice koje stoje.
BTW
U slučaju da na ulazu u raskrsnicu nema znaka nailazak na put s prvenstvom prolaza, onda vrijedu pravilo desne strane (u svijetu uglavnom ukinuto), a to je da vozilo koje se kreće po kružnom toku npr. vanjskim dijelom prstena, dužno je propustiti vozilo koje se uključuje u raskrsnicu jer mu dolazi s desne strane, u ovom slučaju primjećujemo da bi došlo do haosa jer bi saobraćaj unutar prstena bio zaustavljan, kao što dolazi i do haosa i usporavanja kad se vozači kreću vanjskom stranom prstena i onemogućavaju nesmetano uključivanje i protok saobraćaja kroz raskrsnicu.

Jeli sad jasnije?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs