banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 15:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Avg 2018, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Pošteni Srda je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Biciklista-poginuo-u-Slatini/493003
Pocivaj u miru....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Avg 2018, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
The_new_Statesman je napisao:
Najveci razlog zbog koga biciklisti moraju pjeske prelaziti preko pjesackog je brzina kojom se biciklist krece a koja moze biti znacajno veca od brzine hoda.

Ta brzina onemogucava vozacu da pravovremeno reaguje. Biciklisti na biciklu na pjesackom nisu zasticeni polarni medvjedi. Oni su u prekrsaju. I to debelom.

Takodje, brzina motornog vozila ako je veća od dozvoljene, neće vozaču dati vremena da odreaguje. Danas, večeras me zamalo ne pokupi auto na parkingu Tropika. Neki debil vozi kao da je na cesti, a ne na parkingu.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 00:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Strašno. Juče mi je jedan biciklista sa trotoara iskočio na pješački u vožnji. Sreća pa nisma bio preblizu...

Danas sam ja biciklao i na pješačkom prelazu kod Euroherca niko nije htio da stane. Ja sam naravno sišao sa bajka...

Kad sam vidio da ima malo prostora, krenuo sam prelaziti, a vozači da jebu, grebu i da trube.
Isto se ponovilo i kad sam htio preći i drugi smjer, jer na pola ima ostrvo.

Jebeni obilježeni pješački prelaz...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 01:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Nece tamo niko da stane. Nikad.
Jednom ja prelazim (naravno, ne silazim sa bajka) prikocila neka cura da me pusti preko pjesackog, i BUM, zvizne je lik sa nekim SUV-om.
Ja samo prosao dalje, boli me penis, vidim svi zivi i citavi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 06:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9225
Žalosno. Šteta što nemamo rigoroznije kazne...
I sistem koji bi ih sprovodio efikasno bez vrdanja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 06:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
E, a ovaj pjesacki kod euroherca je zaista specifican. Tamo kao da ne postoji pjesacki. Jos kad se zalete tamo od semafora, nema boga da bi ti neko stao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 06:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
gavranpero je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Najveci razlog zbog koga biciklisti moraju pjeske prelaziti preko pjesackog je brzina kojom se biciklist krece a koja moze biti znacajno veca od brzine hoda.

Ta brzina onemogucava vozacu da pravovremeno reaguje. Biciklisti na biciklu na pjesackom nisu zasticeni polarni medvjedi. Oni su u prekrsaju. I to debelom.

Takodje, brzina motornog vozila ako je veća od dozvoljene, neće vozaču dati vremena da odreaguje. Danas, večeras me zamalo ne pokupi auto na parkingu Tropika. Neki debil vozi kao da je na cesti, a ne na parkingu.


Nemas potrebe biti glup. Ogranicenje u gradu je 50, a cesce vidim kamikaze na biciklima nego vozace koji voze brze od toga. Jer i da hoce, rijetko kada mogu.

U stvari, ne mogu da se sjetim kada sam zadnji put vidio da biciklista pruza ruku pokazujuci na koju ce stranu krenuti. Ne znam da li sam toliko senilan ili sta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 06:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Evo, ja sam taj konj koji pruza ruku kad vinta u stranu. :D
Salu na stranu, ima majmuna na pedalama koliko volis... Ima ih i za volanom. Isto majmun do majmuna.
Ja sam 25 godina na motoru, i biciklu simultano, jbg, zavisno od situacije. (auto vozim samo kad idem van grada)
Od svega, nikad nisam imao nikakav incident, ali bilo je blizu nekoliko puta. Glava je bila na paksicu, da se razumijemo... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 07:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
The_new_Statesman je napisao:
Nemas potrebe biti glup. Ogranicenje u gradu je 50, a cesce vidim kamikaze na biciklima nego vozace koji voze brze od toga. Jer i da hoce, rijetko kada mogu.

U stvari, ne mogu da se sjetim kada sam zadnji put vidio da biciklista pruza ruku pokazujuci na koju ce stranu krenuti. Ne znam da li sam toliko senilan ili sta?

Prodji malo naseljima, pa vidi kako se vozi. Nije grad samo ono oko Boske i zgrade Vlade. Nevezano za bicikliste, sama statistika kaže da se saobraćajke u najvećem broju dešavaju zbog neprilagodjena brzine. Jbg nije valjda da su sve van grada ?

Slažem se za pokazivanje smjera rukom. Ni ja ne pokazujem, već gledam ima li šta iza mene. Nisam siguran da li vozač uopšte zna da šta pokazujem, pa radije sačekam da prodje, nego da me pokupi.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 08:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
gavranpero je napisao:
Nisam siguran da li vozač uopšte zna da šta pokazujem, pa radije sačekam da prodje, nego da me pokupi.

Taj vozac ima obuku, i tamo na toj obuci stoji da biciklista daje znak rukom. Ako vozac to ne zna ili ignorise, treba mu momentalno oduzeti vozacku dozvolu, za vijek vjekova.
Plus par vaspitnih, jeb'o ga onaj koji ga je obucav'o.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 08:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Pošteni Srda je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Biciklista-poginuo-u-Slatini/493003


Poznam momka, katastrofa... :(
Počivaj u miru prijatelju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 08:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
sale82ful je napisao:
Taj vozac ima obuku, i tamo na toj obuci stoji da biciklista daje znak rukom. Ako vozac to ne zna ili ignorise, treba mu momentalno oduzeti vozacku dozvolu, za vijek vjekova.
Plus par vaspitnih, jeb'o ga onaj koji ga je obucav'o.

Prelazio sam bajkom kod semafora (Delta siti). Znači, biciklističke staze sa obe strane, zeleno za pješake i bicikliste, a iz pravca zgrade Vlade ulijeću automobili i skreću lijevo. Jedan se zaustavio, drugi legao na sirenu. Otvoren mu prozor i ja mu govorim da nema prvenstvo, jer sam ja na prelazu, ali džaba. Idiot ne konta, jer ne zna osnovne stvari. Znaš koliko je takvih ? Ne poznaju ni osnovne saobraćajne znakove.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 08:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ucrtan prelaz za biciklističku stazu?
Vjerujem da ima ljudi koji ne kontaju horizontalnu signalizaciju za biciklisticku stazu.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 08:50 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1081
super_koza je napisao:
Danas sam ja biciklao i na pješačkom prelazu kod Euroherca niko nije htio da stane. Ja sam naravno sišao sa bajka...

Kad sam vidio da ima malo prostora, krenuo sam prelaziti, a vozači da jebu, grebu i da trube.
Isto se ponovilo i kad sam htio preći i drugi smjer, jer na pola ima ostrvo.

Jebeni obilježeni pješački prelaz...



Ta ruta je opasna, može se voziti brže, a uvijek ima kamiona i kombija koji blokiraju preglednost, kreće se u koloni gusto i ne vidiš ispred dešavanje, pa kad pješak krene prelaziti, dobre su šanse da ga neće svi registrovati. Ovdje će neko izginuti prije ili kasnije, puno pametnije im je da ili ukinu potpuno taj prelaz i sačuvaju nekome život, ili naprave neko drugo rješenje, ovo nije nimalo bezbjedno.

Pero Gavrane, ma nema tu ni kulture, ni znanja, ni želje da se bude čovjek - evo danas mi jedan uleti automobilom, skrenu desno, meni na glavnoj oduze prvenstvo, bez žmigavca, nema svjetala upaljenih, kad sam mu zatrubio (jer sam jedva zakočio da ga ne udarim), on preštimava retrovizor, gleda, krila, usporava kola - kao gleda hoću li stati da se tučemo, šta li... :angry4: :angry4: :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 09:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Zidar objasnio...
Tacno ce neko tamo glavu da izgubi. Ili da ukinu prelaz, ili da prave pasarelu.
Trece nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
despot777 je napisao:
Pošteni Srda je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Biciklista-poginuo-u-Slatini/493003


Poznam momka, katastrofa... :(
Počivaj u miru prijatelju...

Sad sam vidjela ko je. Poznat me je onako iz grada. Baš tužno...
I koliko mogu skontati, kriv je kamiondžija.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 09:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
gavranpero je napisao:
sale82ful je napisao:
Taj vozac ima obuku, i tamo na toj obuci stoji da biciklista daje znak rukom. Ako vozac to ne zna ili ignorise, treba mu momentalno oduzeti vozacku dozvolu, za vijek vjekova.
Plus par vaspitnih, jeb'o ga onaj koji ga je obucav'o.

Prelazio sam bajkom kod semafora (Delta siti). Znači, biciklističke staze sa obe strane, zeleno za pješake i bicikliste, a iz pravca zgrade Vlade ulijeću automobili i skreću lijevo. Jedan se zaustavio, drugi legao na sirenu. Otvoren mu prozor i ja mu govorim da nema prvenstvo, jer sam ja na prelazu, ali džaba. Idiot ne konta, jer ne zna osnovne stvari. Znaš koliko je takvih ? Ne poznaju ni osnovne saobraćajne znakove.


Ne kazem da su vozaci bezgresni, ali ne postajes nevina ovcica kojoj se svi trebaju klanjati i sklanjati ako nasadis guzicu na sjediste bicikla.

U skladu s tim, ruka ce otpasti ako se pokaze smjer kretanja. Nerijetko i glava, ako se pogleda lijevo i desno pre nego sto se ukljuci na saobracajnicu.

Isto vazi i za vozace koji ne pale zmigavac i koji se dozivljavaju jedinim princezama na putu.

Sve princezica do princezice. Ko sam ja sam style.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 09:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
kutak je napisao:
Ucrtan prelaz za biciklističku stazu?
Vjerujem da ima ljudi koji ne kontaju horizontalnu signalizaciju za biciklisticku stazu.

Dobro pitanje. Ne nije ucrtan prelaz, a sad ću da pojasnim i zašto. Znači, ako postoje biciklističke staze sa obe strane, logično da mora biti ocrtan i prelaz, ali ovdje to nije slučaj. Pomislio bi neko da je sa razlogom, a jedini razlog je taj što raskrsnica, odnosno prelaz nije ni uradjen kako treba, barem što se tiče osoba u kolicima i biciklista. Naime, postoje spušteni prelazi sa obe strane, ali na ostrvu ne ? Ako bi osoba u kolicima ili biciklista htio da predje, mora obilaziti ostrvo, tako da to ne može biti sa razlogom. To nije jedino mjesto u gradu sa nepravilno obilježenim prelazom i ostrvom koje nije spušteno. Takodje ima i dobro označenih raskrsnica, ali to nije bitno. Ja sam imao prvenstvo. Nisam jurio, pa pokušao preći. Čekao sam zeleno, krenuo i zamalo bio zgažen.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 09:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2013, 16:31
Postovi: 1172
Lokacija: Banja Luka
Uf... ljudi, molim vas, pamet u glavu, i noga u guzicu.
Nemojte srljati, ima vremena za sve, lagano samo, nemojte dozvoliti da placu za vama... Volan u ruke, i samo oprezno, ne znas kakva budala je sa one strane volana... Meni je dosta da mi dolaze na vrata i govore kako moji najbolji i najjaci ginu.

Evo, svaki dan neko gubi glavu. Pa vi racunajte, ako ima racunice uopste u ovome.
TNS, drugar, isti sam taj kojeg opisujes.
Ja se drzim pravila koliko god to mogu. Ovi drugi mi se smiju kad ja dignem ruku na raskrsnici. Ali, ja znam da cu sacuvati ovu svoju blentavu glavu, samo zato sto sam dig'o ruku na raskrsnici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2018, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
kutak je napisao:
despot777 je napisao:
Pošteni Srda je napisao:
https://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Biciklista-poginuo-u-Slatini/493003


Poznam momka, katastrofa... :(
Počivaj u miru prijatelju...

Sad sam vidjela ko je. Poznat me je onako iz grada. Baš tužno...
I koliko mogu skontati, kriv je kamiondžija.
Ko je momak, nigdje ne mogu naći?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 290 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs