banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 19:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
enc0re je napisao:
hadzidado je napisao:
Whotanoob je napisao:
U kom smislu nemate snage?
Teško ga je odgledati "sa strane", neutralno. Srbin ovo ne može gledati bez knedle u grlu(i to sa jačim živcima).
Nisam uspio sinoć da pogledam na RTRS, a posle ponoći su na RTS1 ukinuli. Premotao i posle par minuta od početka prekinuše.


Na rtrs se ne može vratiti... Tj može ali "greška, probajte kasnije"... u usta nesposobna ih je*em...

Nisu nesposobni nego su uklonili kao što su i najavili.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 19:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Film je odličan. Šteta što se na njega decenijama čekalo. Podsjetio nas je ko nas je klao tada, pa onda i 91,92, a ko bi nas klao i sutra.
Pokajanje Hrvata za ono što su njihovi sunarodnici činili u Jasenovcu nikada nije postojalo i neće.

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 19:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Mislim da prosjecan Hrvat jednostavno ne moze da prihvati sta mu je komsija bio u stanju uraditi. Pa onda u svojoj glavi pravi konstrukcije zavjere, izmislja, laze sebe itd... Sve u cilju da se konacno ne pogleda u ogledalo i prihvati na cemu mu se drzava i nacija zasniva.
Takav je i ovaj clanak, samo ogledalo ukupnog drustva.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Zanimllivo da isti ovaj autor je pisao o nekim stvarma u Hrvatskoj. O dešavanju u Zadru na početku rata i slično. Koji se i ne spominju baš nešto... Ovdje izgleda boli i takve to što Srbija snima film o Jasenovcu. Nije propustio da spomene kako je njihov film mnogo bolji.
Mogao se samo filmu posvetiti, a ne Vučić, Ovčara, Srebrenica... To je decenijama nakon Jasenovca...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 20:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Feb 2020, 20:37
Postovi: 172
skeva je napisao:
Mislim da prosjecan Hrvat jednostavno ne moze da prihvati sta mu je komsija bio u stanju uraditi. Pa onda u svojoj glavi pravi konstrukcije zavjere, izmislja, laze sebe itd... Sve u cilju da se konacno ne pogleda u ogledalo i prihvati na cemu mu se drzava i nacija zasniva.
Takav je i ovaj clanak, samo ogledalo ukupnog drustva.


Sreća pa smo mi drugačiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
danijell je napisao:
enc0re je napisao:
hadzidado je napisao:
Whotanoob je napisao:
U kom smislu nemate snage?
Teško ga je odgledati "sa strane", neutralno. Srbin ovo ne može gledati bez knedle u grlu(i to sa jačim živcima).
Nisam uspio sinoć da pogledam na RTRS, a posle ponoći su na RTS1 ukinuli. Premotao i posle par minuta od početka prekinuše.


Na rtrs se ne može vratiti... Tj može ali "greška, probajte kasnije"... u usta nesposobna ih je*em...

Nisu nesposobni nego su uklonili kao što su i najavili.


U tom slučaju su trebali napisati da je sklonjeno a ne "probajte kasnije". Nesposobni, nego šta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ja sam u juče bio na putu i na radiju slušao da film neće imati mogućnost naknadne reprodukcije (ili kako je stručni termin).

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
danijell je napisao:
Gledam ko će u komšiluku u medijima šta napisati... Nakon što su imali priliku pogledati film. Pa se onda mogao očekivati članak o filmu, a ne o Vučiću...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/dar ... 55950.aspx
index koji se proslavio sa izbacivanjem "filma" od Severine je bas relevantan da nam objasni filmsku umjetnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
borikbl je napisao:
skeva je napisao:
Mislim da prosjecan Hrvat jednostavno ne moze da prihvati sta mu je komsija bio u stanju uraditi. Pa onda u svojoj glavi pravi konstrukcije zavjere, izmislja, laze sebe itd... Sve u cilju da se konacno ne pogleda u ogledalo i prihvati na cemu mu se drzava i nacija zasniva.
Takav je i ovaj clanak, samo ogledalo ukupnog drustva.


Sreća pa smo mi drugačiji.


Jesmo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 20:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Prosječan Hrvat da bi izgradio bilo kakav normalan i racionalan stav o dešavanjima u NDH morao je da prođe kroz poslijeratni proces koji se zvao denacifikacija.Na isti način kako je to urađeno u poslijeratnoj Njemačkoj s tom razlikom da se denacifikacija provuče i kroz hrvatski katolički kler.
Mežutim,nije se to desilo pa danas imamo to što imamo.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Film je bolki nego sto sam ocekivao. Par puta sam imao osjecaj da ce me srcka opaliti....
Nije se moglo prikazati sve, ko bi gledao sve strahote ubijanja.

Hrvati na portalima kao i uvijek...ustase redom svi. Kakvi komentari pa to je strasno.

Neko rece, i upravu je, da su se mogli vise potruditi za kostime logorasa. Tacno...tu su podbacili i logorasi izgledaju kao da se presvlace svaki dan u cisto i uredno.

Sve u svemo...jako dobro uradjeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2005, 10:59
Postovi: 15026
Ovo je ono što je jezivo...

https://twitter.com/miiilena7/status/1363246838275538945?s=19


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Pa ubrzo nakon 1054, već krstaškim pokoljima cijelih gradova su pokazali koji je njihov pravac. Ne znam šta treba da nas čudi...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Čiča iz Rogače je napisao:
IzgubljeniSlon je napisao:
Jeste, Ante mi je tetak.

Ja mislim da tebi nisu sve daske na broju, pa ja napišem post jednom u 2 godine, doduše većinom zajebancija, mada na ovoj temi nije.

Tvoje zajebancije...

viewtopic.php?f=31&t=69218&p=2913995#p2913995
viewtopic.php?f=4&t=68918&p=2872886#p2872886
viewtopic.php?f=4&t=65906&p=2797715#p2797715
viewtopic.php?f=4&t=64331&p=2795490#p2795490 ...i tako dalje.....ima toga još


Ni meni se iskreno ne sviđaju tvoje "zajebancije" pogotovo na ovoj temi.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Kakvo čuđenje - hvala im što kažu šta misle, a i to ne zbog mene i moje generacije(i starijih) nego zbog omladine koja veze nema(ako u kući nisu naučili nešto).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5843
Ne znam je li veća vrijednost snimanja ovog filma u tome da se šira svjetska javnost konačno upozna sa Jasenovcem (a po polemikama se vidi da i te kako ima odjeka), ili upravo da ta srpska omladina dođe malo do sebe po tom pitanju, jer je i nama to postalo onako nešto uzgred, eto pročitalo se na jednom času istorije i zaboravilo, ajde da vidimo šta je rekao Rasta i Karleuša...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Čiča iz Rogače je napisao:
Prosječan Hrvat da bi izgradio bilo kakav normalan i racionalan stav o dešavanjima u NDH morao je da prođe kroz poslijeratni proces koji se zvao denacifikacija.Na isti način kako je to urađeno u poslijeratnoj Njemačkoj s tom razlikom da se denacifikacija provuče i kroz hrvatski katolički kler.
Mežutim,nije se to desilo pa danas imamo to što imamo.

Radjeno je u Njemackoj i sad su u kuci i dalje nacisti, a zvanicno se groze toga.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
jovic23 je napisao:
Stratovarius je napisao:
Sta napisa covjek da Boj na Kosovu ima los scenario i osta ziv, pa taj Simovicev tekst jeste najbolja stvar vezana za Boj na Kosovu, kada glumac ima takav tekst onda je sve ostalo lako. Boju na Kosovu nedostaje bolja produkcija, kostimi i tako dalje ali tekst je savrsen.

Sto se tice Dare, film je prikazao samo stoti dio stradanja naseg naroda i okej je to, ali su mozda ipak trebali malo vise informacija da daju u najavnoj ili odjavnoj spici.
Scenario je taman, niti premalo niti previse, da je previse presao bi u zanr horora sto Jasenovac sustinski i jeste bio ali bi se sustina izgubila.
Jedina zamjerka mi je na kostimografiju, previse je sve cisto izgledalo, i nasi logorasi i ustase. Niti su oni bili onako sredjeni, to su bile odvratne zadrigle bolesne spodobe raspojasanih kosulja, ljudski sljam kakav se rijetko gdje vidja, za razliku od Svaba koji jesu onako izgledali kako izgleda i lik Njemca u ovom filmu koji posjecuje Jasenovac.
Takodje, nasi logorasi su zivjeli u daleko tezim uslovima od onoga sto je prikazano, odnosno prezivljavali, morao je taj aspekt filma ipak malo bolje da se docara.

Sve u svemu film koji nam je bio potreban, i nadam se da ce ih biti jos mnogo na ovu i slicne teme.



To bi otišlo u horor žanr. A i ne treba ovakvom filmu previše zakerati sa te umjetničko/zanatske strane.



Prikazati logorase na brutalniji nacin u smislu da su prljavi od blata, krvi i kojekakvih uzasa ne bi film ucinio hororom vec bi utisak bio jos jaci.
Prikazivati brutalna klanja kakva su se i desavala u logorima bi od filma napravio horor/slasher i odbio mnoge od gledanja. Iako je Jasenovac zaista i bio zivi horor, ne ponovilo se nikome. Tako da su po mom misljenju nasli mjeru kada su ubistva i brutalnije scene u pitanju, samo je kostimografija malo zakazala.
I to mi je bukvalno jedina kritika, tesko je ovakav film i kritikovati. Svaka cast citavoj ekipi, glumcima takodje, vjerujem da nije bilo lako unijeti se u uloge ustaskih zlocinaca i kasapina kao i u uloge namucenih ljudi koji cekaju smrt.
Kapa dole zaista.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 21:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Odličan film!
Jedina mana po meni je kostimografija. Koliko sam upratio Ustaše nisu imali crne uniforme već zelene. Crne uniforme su bile samo za Crnu legiju...

Nego, pogledajte i ovo, od cirka 30. minuta...
I upratite šta se dešavalo 70ih godina u ZG...


_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dara iz Jasenovca
PostPoslato: 21 Feb 2021, 22:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Jesam napisao već da mi se Bursać može nablajbati kobasa?

Ako nisam da napišem: Bursać, šupčino, napuši se kurčine!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs