banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 08:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 209 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2002, 01:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Evo upravo sam pogledala film opet ali na dvd-u....mmmmmm koja divota, i zasto vise ne pisete...ova tema se bas umrtvila...
Inace ja sam procitala vec Hobita, Druzinu i pocela sam Dvije kule ali...nesto mi je zamorno... da ne kazem dosadno... cini mi se kao da nema nikakve akcije, nikakve napetosti...
Ok nisam sve procitala nadam se da ce se kasnije promjeniti situacija :oops:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2002, 09:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
frxy je napisao:
nesto mi je zamorno... da ne kazem dosadno...

Vrlo rijetko se čuje da ovo neko kaže za knjige "Gospodar Prstenova" :)

Da li na DVD ima više filma nego što ga je bilo u kinima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2002, 12:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Vjerovatno na DVD-u postoji i "tokom snimanja" ili "izbacene scene"
bar bi na pravom dvd-u to trebalo postojati (npr SW E1: P. Menace koji dolazi na dva dvd-a , prvi je film, a drugi "sve i svasta" :)))

ma GP je stvarno masterpiece :))

Ako Shelobu izostave onda stvarno .....
Ako Saruman "ugine" takodje je lose ...
Mislim.. ako vec ime filma nosi naziv po knjigama onda bi trebalo da se istih i striktno drze ... Cemu se praviti pametan pa odlucivati "ovo hocu, ovo necu" ili neka bar skrate, prepricaju (kao npr. neki od likova isprica sta se desilo tad i tad, i eventualno uz neku blur-anu sliku prikazu kratko neku borbu koju su htjeli izbaciti (odnosno koja je izbacena) ... tako je sto se mene tice bolje, a opet imaju opravdanja za izbacene scene jer su ovako "poluizbacene" :)

Ja sam, nekim cudni spletom okolnosti, ostao na kraju Kula ... tj. procitao sam prve dvije knjige, ali Kralja nisam jos ... nisam nesto ni vremena imao a nikako covjeku da vratim Kule da bih mogao uzeti Kralja :)))
Iskreno.... meni su Kule cak malo i bolje.. posto je Druzina vecim svojim dijelom samo uvod u radnju itd ... a onda, s druge strane, i Druzina ima neke prednosti :))))))... mah .. dobre su sve :))

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2002, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Pa ne znam, nisu bili bas najbolji uslovi kad sam je citala (u bolnici lol), ali ne znam... rijetko mi se desi da pocnem citati knjigu i da napola stanem, da mi se neda citati dalje...
A sto se tice duzine... ne znam tacno nisam bas obracala paznju... ja sad ne znam, vi ste spominjali da je lotlorijen skracen.. meni se cini da je isto.. ne znam da li je u kinu bilo ono kada galadrijela daje poklon frodu... ali to se on fakticki sjeca na odlasku...

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Sep 2002, 19:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, u filmu nije prikazano kad im Galadrijela daje poklone već samo scena kad odlaze a Frodo se sjeća da mu ona daje poklon.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2002, 21:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Sto se tice DVD-a. Na ovom disku koji je objavljen NEMA nikakvih novih scena, ista je verzija filma koju smo vidjeli u kinima. Medjutim, krajem godine izlazi nova "de luxe" verzija DVDa na kojoj ce biti u film ubaceno jos oko 40 MINUTA MATERIJALA. Losa vijest koju sam cuo je da se nasima najvjerovatnije nece isplatiti da otkupe prava za izdavanje tog DVDa jer su vec debelo platili prava za ovaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2002, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Da frxy ne ispadne jedini "jeretik" ovde, evo i od mene malo kritike na račun knjige (film mi je fantastičan):
Početak Dve kule je stvarno dosadan, tj. bar meni čitava treća knjiga (dakle prva knjiga u Dve kule) je totalno bezveze. Previše pričanja (naivno napisani dijalozi, bolje bi pristajali u neki petparački ljubavni roman), nesimpatični likovi i predvidljivost (iz aviona se vidjelo da je Crvjezik izdajica) i sl. Ovakvih sitnica ima u čitavom romanu (pogledajte samo na kraju kako je Faramir "smotao" Jovajnu, ono kao da je neki osnovac napisao za pismenu vježbu na temu Moja prva ljubav ili tako nešto), recimo Vilenjake je pokušao da predstavi kao tako lijepe fantastične i sl. da su (opet, ovo je samo moje mišljenje) potpuno izgubili dodir sa realnošću i nisam nikako uspio da ih zavolim onako kako je to planirano. Još mi se recimo nije svidio opis odnosa Legolasa i Gimlija. U jednom trenutku se svađaju (vezivanje očiju prije ulaska u Lorijen) a onda malo kasnije odjednom - bum! - "postali su dobri prijatelji". Možda ne bi škodio mali opis kako su oni to postali dobri prijatelji. Evo još malo na račun Gimlija - toliko je bio impresioniran Galadrijelom da sam se totalno iznervirao. Čim se javi i najmanja sumnja da neko ima nešto protiv nje, odmah vadi sjekiru i sprema se da tog nekog obezglavi. Naravno, to je savršeno u skladu sa karakterom Patuljaka, stvar je u tome što meni Galadrijela (zbog onog što napisah gore) uopšte nije simpatična. Da završim sa kritikovanjem stvari koje mi se ne sviđaju - Sarumanova smrt je skroz bljutava, Sem je toliko odan sluga da to iritira a ono najvažnije je nedostatak atmosfere beznadežnosti koja bi morala da bude prisutna. Svi stalno ponavljaju "kuku nama, nemamo šanse, neprijatelj je sto milijardi puta jači, Sauron je faca kakve nema, bla bla", kad tamo prva bitka i pozitivci ih razvale kao klince. Pa onda isto tako na kraju. "Nemamo šanse, opasni su..." pet sekundi kasnije "Hej, Frodo je uništio Prsten, sad smo ih razbili kao bugarski parlament". Mislim da se od čitalaca ne može očekivati da se isprepadaju samo na osnovu stalne kuknjave glavnih likova. Dobro bi bilo da nam je bar malo demonstrirano kako je to Neprijatelj okrutan, gadan i slično. Ona scena kad Orci katapultiraju odsječene glave preko zida tvrđave je strašna, korak u pozitivnom smjeru ali nažalost nije se nastavilo tim putem...
S druge strane, da ne bude kako mi se knjiga ne sviđa, mislim da je Tolkin pogodio u onom osnovnom - kreiranju epske atmosfere. Opisi predjela su fenomenalni, kompletna priča je sjajna i naravno, osim proklete treće knjige, super zanimljiva. Zanimljivo, već četvrta knjiga mi je najbolji dio u čitavom romanu, kad Frodo i Sem pod vodstvom Goluma idu prema Mordoru. Čista genijalnost. Naravno, Golum mi je omiljeni lik i mislim da je on izvukao čitav roman.
Okej, to bi bilo to za sada od mene, ovo mi je prvi post u ovom topicu koji je oooooogroman, pa sam zato malo odužio. Sad očekujem salvu kritika na svoj račun od strane fanova knjige, što je naravno sasvim u redu, samo molim bez psovki i prijetnji smrću :D Pozdrav svima

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Okt 2002, 14:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Hm, i ja imam dosta kritika na racun knjige, ali se ne slazem u svemu sto je Harvester napisao. Recimo, meni je kniga IV, dakle dio u kojem Frodo i Sem putuju u Mordor ubjedljivo najdosadniji dio u cijelom romanu. Kada sam prvi put citao knjigu ostao sam na tom dijelu vise od godinu dana, toliko mi je bio dosadan. Premalo je dogadjaja, dijaloga gotovo i nema.
Mene su u knjizi najvise zivcirali opisi terena, koji pored toga sto su predugacki i dosadni, uz to nisu bas ni precizni i cak ni uz najveci trud nisam uspijevao da ih zamislim sto me je posebno nerviralo npr. u obisu bitke kod Helmovog ponora - te iza litice, u uvali, ispred, iza, ma uzas cisti.
Citiraj:
Svi stalno ponavljaju "kuku nama, nemamo šanse, neprijatelj je sto milijardi puta jači, Sauron je faca kakve nema, bla bla", kad tamo prva bitka i pozitivci ih razvale kao klince. Pa onda isto tako na kraju. "Nemamo šanse, opasni su..." pet sekundi kasnije "Hej, Frodo je uništio Prsten, sad smo ih razbili kao bugarski parlament".

S ovim se 100% slazem.
O pozitivnim stranama necu ni pisati jer mislim da se o njima svi slazemo, a samo da dodam da je meni licno najdrazi dio romana putovanje Druzine od Rivendala do raspada Druzine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2002, 21:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
DELIMICNO STE U PRAVU
I MENE nerviraju stvari kao sto su dobri uvek pobedjuju ali sta cemo tako je napisano.
A sam Tolkien je priznao da je knjiga prekratka u predgovoru. :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 209 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs