banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 324 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 12:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma banjalucka urbana gerila ne trpi negativnu kritiku. Odavno veci hajp nije bio kao za ovu seriju, prosto svi moraju hvaliti jer je to "nase" bla bla... Ko god je kritikovao seriju napalo ga na netu milion budala, gori su od onih Vucicevih botova...

Kao pomenula kifle iz pekare Dan i noc pa sada svi skidaju gace i diraju se po svom polnom organu jer ih je ta recenica kupila za sva vremena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Evo provedoh čitajući ovaj članak punih pet minuta, a da me čovjek pita da prepričam tri rečenice, ne bih znao. Isto kao da je autorka imala fon riječi koji je morala da popuni.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 12:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
Ja jedva cekam da vidim kako ce serija proci kod publike u regionu. Bas me interesuje da li ce i oni provaliti da ne valja scenografija, kostim, gluma,...da li ce im smetati ekavica/ijekavica, itd.?

Ne branim nikog ali realno, mi se volimo posrati po svome vise nego ista (kao sto volimo hvaliti tudje). Evo i doticna multitalentovana persona se israla po seriji koju nije ni pogledala. Ako nista kontam da bi bar bilo fer odgledati seriju do kraja pa onda krenuti po kenjazi ili po hvaljenju zavisno od zasluga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 12:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
Hertzog je napisao:
Ma banjalucka urbana gerila ne trpi negativnu kritiku. Odavno veci hajp nije bio kao za ovu seriju, prosto svi moraju hvaliti jer je to "nase" bla bla... Ko god je kritikovao seriju napalo ga na netu milion budala, gori su od onih Vucicevih botova...

Kao pomenula kifle iz pekare Dan i noc pa sada svi skidaju gace i diraju se po svom polnom organu jer ih je ta recenica kupila za sva vremena...


Jes' malo smorise po netu sto jest jest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2190
Možda će ostalim "susjedima" i odgovarati, a isto tako očekivati da će se kroz ostatak serije likovi prilagoditi našem jeziku i dijalektu zvuče presmiješno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
babun je napisao:
Evo jedne detaljne analize serije:

http://www.srpskacafe.com/2017/11/i-bi-meso/


Ko je ova djevojka?
Odlicna je!

Nebitno je da li se slazemo ili ne oko serije, ali svoje misljenje i svaki stav je sistematicno i jasno obrazlozila. Ovakve kritike treba objavljivati.

I da, mi jesmo na Bijenale poslali svjetski paviljon sa Miljanovicem. Em je odlican, em je svjetska ktirika rekla da je jedan od najboljih. Ljepota umjetnosti je sto talenti ne rastu samo u zemljama sa visokim BDP.

Srbi prvo sve pljunu pa onda...a Monika je lijepo obrazlozila dvije opcije - iz koje perspektive posmatrate seriju.

Kako je ona gledala tri epizode? Bila je neka projekcija u Palasu ili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 20:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Nas paviljon bio u pizdi materinoj, skrhaji stotine hiljada maraka na sranje od prostora, uvale se bruka para, odu u minus bezveze. Zato federacija ne ide kada je njihov red jer nista nemaju od toga osim troska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Nas paviljon nije u pizdi materinoj, nas paviljon je u blizini Sagrade familije. Za onoga ko ide u Veneciju ove godine, nalazi se izmedju izlozbe Damien Hirsta i u blizini Gugenhajm muzeja. Nakon raspada Jugoslavije, paviljon je pripao Srbiji i ima to pocasno mjesto u Dzardini dijelu. Nemaju svi privilegiju biti na pstrvu atriljerije i glavnom dijelu. I nismo jedni vec je mnogo zemalja izvan a i ti paviljoni su besplatni. Koliko kosta ne znam, ali koliko smo potrosili na druge gluposti, neka se ulozi i u kulturu. Pozdravljam i ove nove izlozbe u Kamenoj kuci i MSU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 20:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Podrzavas li i ono Miljanovicevo istresanje smeca u msurs i predstavljanje kaoumetnost :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 20:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Hertzog je napisao:
Podrzavas li i ono Miljanovicevo istresanje smeca u msurs i predstavljanje kaoumetnost :lol:

Herzog, ako to mislis - obrazlozi! Na koju izlozbu mislis?
Moje misljenje je da je Miljanovic sjajan!

Ako mislis na tu izlozbu sa Bijenala mene je odusevila! Ta korelacija Bosevog "Vrta uzivanja" i ono sto je isto uradio samo na nadgrobnim spomenicima je odlicno jer zaista nas narod sve svoje zelje odnese u grob.

S druge strane ovogodisnja izlozba mi se ne svidja.

Miljnovic je moderni umjetnik i ocekivati od njega pejzaze i slike nije realno. Malo je u BL necega na sta mozemo biti ponosni ali na njega, Demofest, Daneta Komljena, Nikolinu Jelisavac i jos neke mozemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 21:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne znam kako se zove izlozba, zadnja njegova u msurs. One mermerne ploce i šut sa groblja :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 02 Nov 2017, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Spavaca soba mojih roditelja?

Slabija za nijansu od ostalih ali i tu je bilo odlicnih postavki. Kada je sakupio otiske svrh rupa na putu do Knezeva, ispod tepiha, pa ona velika mapa...ima mnogo dijelova koje nisam razumio ali i ne moram. Bitno je da pamtim neke radove i da "pricaju pricu". Od svih nasih umjetnika on je aposlutno najbolji. A i sire u regionu.

Ne znam o cemu pricas, vjerovatno nisam shvatio tu instaalciju, a bilo ih je nekoliko, ili mi se nije svidjelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 03 Nov 2017, 01:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2011, 14:24
Postovi: 189
taksi je napisao:
Spavaca soba mojih roditelja?

Slabija za nijansu od ostalih ali i tu je bilo odlicnih postavki. Kada je sakupio otiske svrh rupa na putu do Knezeva, ispod tepiha, pa ona velika mapa...ima mnogo dijelova koje nisam razumio ali i ne moram. Bitno je da pamtim neke radove i da "pricaju pricu". Od svih nasih umjetnika on je aposlutno najbolji. A i sire u regionu.

Ne znam o cemu pricas, vjerovatno nisam shvatio tu instaalciju, a bilo ih je nekoliko, ili mi se nije svidjelo.
https://youtu.be/XQFD1cxCSDA

Moderna umjetnost...

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 05 Nov 2017, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2079
Lokacija: Dystopia
Druga epizoda dosta bolja od prve

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 05 Nov 2017, 22:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
rekao sam sebi da necu nista citati ni komentarisati dok traje serija, al moram reci da su ovoj drugoj epizodi dodali zacina jedno 200 posto i sad to vec lici na nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 05 Nov 2017, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Dodali začina jesu ali 30%. I bolja je od prve. Može i mora biti bolje jer je nastavljam gledati samo iz lokalpatriotizma.
Ipak, mnogo toga je na mjestu, i gluma Božovića i Koljina uloga. Gledao sam ga kod Kesića. Isti, to je to. Odličan reklamni materijal Bosonoge.
Problem je štp druga epizoda nema klasičnu manu, niti joj možeš nešto zajeriti. Osim da smo ovakvih priča vidjeli stotine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 06 Nov 2017, 00:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Kolja dobro napisao, pitanje je da li će uspjeti glumci to iznjeti do kraja serije kako valja. Ne znam samo čemu ova close up kamera, mogli su malo wide up to odraditi, da se vide djelovi Banjaluke. VJerovatno pokušavaju napraviti taj distropijski ton, što je jako popularan ovih dana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 06 Nov 2017, 06:22 
druga epizoda, prva je otisla zbog kopirajta

Kod:
   dailymotion      com/video/x67s44u


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 06 Nov 2017, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Kolja je ok napisao. Epizoda je imala uspona i padova. Recimo, oglicna je scena u Kazamatu...taj dijalog, sa uzimanjem kolaca i njegova prica o magarcu.
Sa druge strane zenski likovi su katastrofalno napisani. Da vidimo:

Nikolina - histericna
zena glavnog lika- histericna
Anja - histericna.
Ko nije histerican? Koljina mama i majka glavnog lika. Mogli bismo komentarisati...

I kako su one mogle izvuci te uloge? Previse kritikujete glumce bez osnova. Uostalom, nisu to glumci izasli sa studija vec dugogodisnji glumci ma sta vi mislili o njima. Uostalom ta Nikolina vam u glumi u dvije serije na RTS-u u vikend udarnom terminu, pa vi pricajte sta hocete o glumcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 06 Nov 2017, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Pa meni je baš ta scena u Kazamatu pokazatelj kvaliteta serije. S jedne strane, Pejaković koji je briljirao, a sa druge strane Šavija koji je bio katastrofalan.

Ali hajde, niti sam ja kompetentan da pričam ko je kakav glumac, a s druge strane ljudi vjerovatno rade svoj posao najbolje što mogu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 324 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs