banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 01:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 324 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 03 Okt 2017, 18:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2010, 15:48
Postovi: 2079
Lokacija: Dystopia
[video]https://www.youtube.com/watch?v=i0gsdIH2JW8[/video]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 03 Okt 2017, 18:49 
yeah, meso...

[video]https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aRjvxp2_460sv.mp4[/video]


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 03 Okt 2017, 19:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Kad izlazi?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 03 Okt 2017, 22:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
28. 10.

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 23 Okt 2017, 18:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Nakon odgledanih Senki nad Balkanom, volio bih da imam isto misljenje o Mesu.
Banjaluci i nasim glumcima treba jedna dobra serija.
Ako nista, bar da postane popularna siroj javnosti.... da izadje iz banjaluckih okvira. Najvise zbog glumaca i reditelja...da se isplati i donese posao.

U Senkama sam vidio Nikolinu i Piskija na pola minuta. Dobro, ipak je to serija RTS-a. A onda se pitam zasto u Mesu su glavne uloge srbijaski glumci?Zasto su se odlucili na taj potez?

Preptostavljam da serija bude privlacna i Srbijancima jer nasi glumci nisu tamo poznati. Zasto onda uloga Igoru Djordjevicu? Nije to poznat filmski vec pozorisni glumac. Ko zna za Igora? Da se razumijemo, Igora sam gledao u Narodnom pozoristu u Bg i bolje glumi od svih poznatijih kolega, ali negdje mi nije jasno zasto nije mogao recimo Savija ili Ljubo ili Zltan ili ne znam im imena sada.... bilo koji nas glumac da bude glavni kad vec sve mi placamo? Eto, taj Vuk Kostic neka bude glavni (ma koliko mislim da momak glumi isto u svim ulogama od Apsultnih sto, do Velike drame, ali eto, popularan) ali jedan nasih je mogao dobiti drugu glavnu ulogu.

Ne zaboravite da je Bjelogrlic dobrom podjelom i Montevideom od anonimusa stvorio zvijezde. Srbijanci nam nikad nece dati glavne uloge, bar mozemo sebi.

Gledam onu glavnu zensku ulogu u Senkama nad Balkanom. Nikolina je mogla da bude ta uloga ali nije. Steta. A RTRS jedan od pokrovitelja.

Dakle, ne daju nasim glumcima glavne uloge, ali eto ni mi im ne dajemo glavne. Odlicna politika za razvoj naseg glumista.
Kako god, ja cu gledati Meso.

E da, reklamni materijal, posteri sa pistoljem i solju i sl. su dobri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 28 Okt 2017, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Utisci? Pogledah drugu polovinu epizode, za sada samo mogu reći da je zadnja scena odlična.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 04:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Ljudi od mene imaju punu podršku i brdo pohvala, ali brate satraše sa ovim agresivnim marketingom po mrežama. Probište mozak u pm. Kontam ja da je bilo sve ili ništa, ali brate...

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
potrudio sam se da odgledam do kraja. mislim da su previše vodili računa o kadru, slici, efektima i zaista odlično sve izgleda. može se porediti sa svim kvalitetnim usuđujem se reći visokobudžetnim serijama. uvjek postoj ali...gluma je malo zapostavljena, naglasak je baš loš, više usiljen nego spontan. to što ima srbijanskih glumaca svakako pozdravljam jer kao i u hrvatskim serijama, srpski glumac izvlači situaciju! još smo mi skučeni i trebaće nam dosta vremena da se oslobodimo predrasuda i da na vidjelo ispliva kvalitet a ne baš bilo ko. ova serija je svakako pozitivan korak naprijed. čestitke


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:55 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009, 14:16
Postovi: 803
Lokacija: oko zelenog mosta
Hoce li biti repriza prve epizode?

_________________
pokaži da možeš,da si najbolji ti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 09:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3640
Naglasak je jedino problem kod Đorđevića, ali ne i miješanje ekavskog jer je po scenariju on bio u Srbiji pa i nije neobično da je poprimio tuđi naglasak. Čuje se da mu je "bosanski" naglasak usiljen ali jebi ga, kod 99% glumaca iz Srbije je tako, jedini da sa tim nije imao maltene nikakvih problema je bio Todorović u Sivom kamionu.

Pogledah epizodu i drugi put, i utisak je više nego pozitivan, koliko se može suditi po nepunih 45 minuta. Jedva čekam ostale epizode.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 10:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1238
Meni nikako nisu jasne potrebe današnjih režisera za ovolikom količinom vulgarnosti. Pa i prije su se snimale serije u kojima se prikazivala životna stvarnost, ali nije bilo ovoliko pretjerivanja u tom pogledu. Nije ni čudo što nam je stanje u društvu sve gore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 11:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2193
Ne bi zalazio u režiju, kadrove i sl. ali ostalo je samo pokušaj glume banjalučke raje i predstavljanja ovog grada. Zato i imamo dobru i lošu glumu, upravo spomenuti Todorović, kao i Lj.Bandovic uz jos neka starija i veća imena su primjer kako se to radi i dočarava na pravi način. Ovako usiljeno nije ni smijesno, više je žalosno. Inače, Savanovic malo čupa situaciju, a ovo ostalo kao da se snima na ibarskoj magistrali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 11:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
blus je napisao:
Hoce li biti repriza prve epizode?

na mtel openu se jos uvijek moze pogledati sinocna epizoda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 12:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1589
O kakvoj vulgarnosti pricas?

Ja prijatno iznenadjen, odlicna prva epizoda.
Sreca pa nema previse banjaluckih glumaca posto su preocajni, odabrali su samo najkvalitetnije iz BL kao sto je Savanovic tako da ekstra, podrska.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Nov 2010, 22:12
Postovi: 1221
imas na dailymotion ... svaka čast na trudu sve je to fino spakovano i vidi se da su se ljudi trudili to za pohvalu .. al brate pojedini glume kao seosko pozorište ... dali su sve od sebe u toj glumi ali to je opet jadno jadno ...veze s vezom ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1238
Stratovarius je napisao:
O kakvoj vulgarnosti pricas?

Ja prijatno iznenadjen, odlicna prva epizoda.
Sreca pa nema previse banjaluckih glumaca posto su preocajni, odabrali su samo najkvalitetnije iz BL kao sto je Savanovic tako da ekstra, podrska.

O prevelikoj količini psovki za seriju koja ide u dosta ranom terminu i to na javnim emiterima. I još oznaka da nije za djecu ispod 12 godina!? Ovdje bi minimum moralo da stoji 16. Ako se ovdje prikazuje neka stvarnost, zar mora baš na taj način?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 15:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ja se necu izjasnjavat dok neko ne napise koliko je kostalo ovo....ako je zaista trud i entuzijazam,brankice,kolje,i ostalih.onda cu rec da je serija super...

a ako je opet u pitanju (vise) milionski iznos,nasih para,kao za sveti georgije ubija azdahu,ili "turneju" gdje smo nasim parama predstavljeni kao profiteri,zlocinci,,ubice,seljacine sa dna kace,a bosnjaci i hrvati kao "raja",od strane srbijanskih glumaca i rezisera,onda cu rec da je ovo sranje neopjevano :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 16:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2251
Lokacija: Trn
Upravo ide repriza na rtrs

Послато са LG-D605 уз помоћ Тапатока

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 18:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2012, 22:52
Postovi: 103
Koliko znam serija je kostala nesto preko pola miliona KM od cega ni 1 marka nije iz domaceg drzavnog/gradskog budzeta. Pare za snimanje su obezbjedjene od sponzora (najveci je mislim Mtel), jedan dio je dao Filmski centar srbije i ostalo su privatne pare.


Poslednji put menjao babun dana 29 Okt 2017, 19:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 29 Okt 2017, 18:40 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Onda podrzavam seriju,Brankicu,Kolju,Savana i ostale...tim prije sto ni po scenariju ne pishaju po nama kao u onoj "Turneji"....sudeci bar po prvoj epizodi

hvala za info

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 324 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs