banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 08:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 324 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 06 Nov 2017, 18:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
gishas je napisao:
Moze se tu razglabati u nedogled, ali mislim da i najveci laik vidi taj pokusaj glume ovog naroda i njegovog dijalekta, poslije cega ostali elementi, koliko god dobro bili odradjeni, ispadaju u neki 7 plan.

Da je na taj način razmišljao Kusturica nikad se za njega nebi čulo. :D Pokušaj glume lokalnog naroda,dijalekt +teme iz crnog talasa= Otac na služb. putu. 8)
Moje mišljenje...u projekat se ušlo hrabro što je za svaku pohvalu.Tematski i produkcijski odudara od mnogih serija koje su proizvedene u širem regionu.Kako reče gihas,ne treba se obzirati na trivijalne stvari,izmaknut će nam one bitne.
Za sad sam zadovoljan.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 07 Nov 2017, 14:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Najava 3. epizode:

http://www.youtube.com/watch?v=Trqagy1SgQQ

Meni je Nikolina u 2. epizodi bila odlična. Pozitivno me iznenadila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 07 Nov 2017, 18:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2010, 13:09
Postovi: 1656
Seoska serija Meso :D , ali nakon druge epizode ima perspektivu, i ako nastave u ovom pravcu i na kraju zaokruze pricu, bice zadovoljavaju ocjena.
Dzaba Bjelogrlicu sva raskos i glumacki tim, ako na kraju ne zaokruzi pricu, na kraju zakljucak se daje, sada se gleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 07 Nov 2017, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Seoska? Kako? Mjesto radnje je u Banjaluci.

Senke nad Balkanom su imale odlican start i veoma losu trecu epizodu. Ako postavis onakav tempo, a u trecoj epizodi imas tempo Ravne gore izgubices gledaoce.

Ako nista bar smo saznali da Ante Pavelic kupuje srpski kajmak na Kalenicu :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 07 Nov 2017, 23:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
Čiča iz Rogače je napisao:
gishas je napisao:
Moze se tu razglabati u nedogled, ali mislim da i najveci laik vidi taj pokusaj glume ovog naroda i njegovog dijalekta, poslije cega ostali elementi, koliko god dobro bili odradjeni, ispadaju u neki 7 plan.

Da je na taj način razmišljao Kusturica nikad se za njega nebi čulo. :D Pokušaj glume lokalnog naroda,dijalekt +teme iz crnog talasa= Otac na služb. putu. 8)
Moje mišljenje...u projekat se ušlo hrabro što je za svaku pohvalu.Tematski i produkcijski odudara od mnogih serija koje su proizvedene u širem regionu.Kako reče gihas,ne treba se obzirati na trivijalne stvari,izmaknut će nam one bitne.
Za sad sam zadovoljan.

Ne znam zašto se onda Bjelogrlic zamajavao angažovanjem glumaca iz Rusije, kada je jednostavno mogao ovakve naći kod nas, može i bez titla
https://youtu.be/uTzy9JuSdQU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 08 Nov 2017, 08:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
:lol:

Zrinjski je plej veri gud, samo na ruskom.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 08 Nov 2017, 10:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Angazovanje poznatijih glumca u Mesu i Rusa u Senkama ima isti razlog - da se proda serija na tom trzistu. Bjelogrlic ih sigurno nije angazovao zbog umjetnicke vrijednosti. Paradoks je taj da u Senakam bolje posao odradjuju stranci (Rusi, Slovenac, nasi, Makedonci...) nego srbijanska katastrofalna podjela. Onaj smotani njegov kolega i ona sto glumi direktoricu banke...lose. Gordan Kicic je uvijek los tako da...Koliko je pogodio podjelu uloga u Montevideo, toliko ovdje nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 08 Nov 2017, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ima li gdje na netu da se pogleda treca epizoda Senki?

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 08 Nov 2017, 11:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2194
taksi je napisao:
Angazovanje poznatijih glumca u Mesu i Rusa u Senkama ima isti razlog - da se proda serija na tom trzistu. Bjelogrlic ih sigurno nije angazovao zbog umjetnicke vrijednosti. Paradoks je taj da u Senakam bolje posao odradjuju stranci (Rusi, Slovenac, nasi, Makedonci...) nego srbijanska katastrofalna podjela. Onaj smotani njegov kolega i ona sto glumi direktoricu banke...lose. Gordan Kicic je uvijek los tako da...Koliko je pogodio podjelu uloga u Montevideo, toliko ovdje nije.

Imaš primjer u "Rodama" gdje S. Petrović igra izbjeglicu iz BIH, a ne nekog lik iz BG podzemlja. Mislim da u "Senkama" Piksi isto igra lika sa naših prostora, a najbolji primjer je ova druga ep. "Mesa" , koju je većina i pohvalila, gdje se glavni lik pojavljuje na minut ili dva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 08 Nov 2017, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
Dobro je da se bar nešto ozbiljnije dešava na televiziji ovdje. Dok Sarajevo snima najmanje 5 serija i filmova godišnje, o Beogradu da ne pričam, valjda je red da se i BL pomjeri od snimanja nečega svakih 10 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 11 Nov 2017, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Avg 2017, 10:37
Postovi: 1238
Daky je napisao:
Dobro je da se bar nešto ozbiljnije dešava na televiziji ovdje. Dok Sarajevo snima najmanje 5 serija i filmova godišnje, o Beogradu da ne pričam, valjda je red da se i BL pomjeri od snimanja nečega svakih 10 godina.

Kad se samo sjetim one ratne serije Goli život, je li to snimano negdje oko Sarajeva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 11 Nov 2017, 22:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Digresija je napisao:
Ima li gdje na netu da se pogleda treca epizoda Senki?
Yuwabits tracker

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 11 Nov 2017, 23:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3641
Moram da dobro iskritikujem treću epizodu.

Prva je bila odlična, u drugoj su krenuli da otaljavaju i da se vraćaju unazad, ali u trećoj se doslovno pola radnje već desilo, i to ne bi bio problem (razumijem retrospektivu), ali neke scene su bukvalno ponovljene 100%, i bukvalno se ništa ne dešava u epizodi do neke 25. minute. Ajde, ona scena sa Glavom i Marijom je i svrsishodna, ostale se nisu ni morale prikazati. Druga stvar, vidi se da Kolja glumi preko kurca, i što se više serija fokusira na njegov lik (a u zadnje dvije epizode je maltene samo na njemu fokus), to sve više dolazi do izražaja. Da ne spojlerišem previše (mada kontam da su svu gledali na televiziji), zaplet sa Ninom je predvidiv i pomalo naivan, i koliko god da je Kolja alfa i omega serije, čini mi se da se otklanja radnja od Mirka, koje je, iako malkice neubjedljiv, ipak vjerodostojniji od Kolje koji djeluje da mu je sve ovo bilo mrsko raditi. Koliko god da sam se naložio poslije prve epizode, sada je sve to skoro pa splasnulo, i molim boga da me razuvjere naredne epizode.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 12 Nov 2017, 01:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
pejas je napisao:
Daky je napisao:
Dobro je da se bar nešto ozbiljnije dešava na televiziji ovdje. Dok Sarajevo snima najmanje 5 serija i filmova godišnje, o Beogradu da ne pričam, valjda je red da se i BL pomjeri od snimanja nečega svakih 10 godina.

Kad se samo sjetim one ratne serije Goli život, je li to snimano negdje oko Sarajeva?


Na Palama ako se ne varam, odnosno snimio je tadašnji SRT sa Pala. :) https://www.youtube.com/watch?v=R6L3RzvQX0g
Meni sa današnje tačke gledišta zvuči skroz nerealno da je u ratu snimljena bilo kakva serija. :) Čudi me da ovo RTRS nikad nije reprizirao.

Da ne idem više u off, slažem se da treća epizoda ima previše nepotrebnih scena ali 'sreća' je što ova sezona ima samo 9 epizoda pa valjda neće toliko razvući radnju u nastavku. Ali Kolja je najavio još dvije sezone ("Kosti" i "Koža"), pa ko zna šta će tu još biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 12 Nov 2017, 09:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
sto se tice serija Meso i Senke nad Balkanom, ne razumijem nista, ne znam o cemu se radi, u tom nerazumjevanju manje ne razumijem Meso , a vise Senke...u Senkama su za sad najbolji dio bile Nikoletine sike, a u Mesu je prerano likvidirana....nista ne razumijem :confused2:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 12 Nov 2017, 10:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Nikoletine sike

:confused2:
dje sta kako???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 12 Nov 2017, 12:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 16:55
Postovi: 5858
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
u Mesu je prerano likvidirana....nista ne razumijem :confused2:


Tu su napravili grešku, ni u 2 epizode se nije pojavila. :confused2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 12 Nov 2017, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
giometar je napisao:
dr. Jovo Ubiparip je napisao:
Nikoletine sike

:confused2:
dje sta kako???

pa jbg pogledaj prvu epizodu, ako Bjela serator dozvoli da ju ljudi taslace preko jutjuba ( mislim epizodu , ne Nikolet'nu), inace ima jedna greska u cini mi se prvoj epizodi Senki kad neki zatvorenik cita Dostojevskog i to izdanje iz 1960 i neke. ali ko da nepismen narod razlikuje knjige.a mozda se zatvorenik teleportovao iz doba Bitlsa u doba kraljevine Jugoslavije. mozda je to u scenariju kvaka :lol:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 12 Nov 2017, 15:59 
A inace svi znaju kada je koja knjiga izasla.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: ''Meso''
PostPoslato: 12 Nov 2017, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Milan je napisao:
A inace svi znaju kada je koja knjiga izasla.

ocito da ne znaju. mozda vidimo u slijedecoj epizodi kako neki zandar cita Gloriju. :confused2:

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 324 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs