banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 236 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Superhero filmovi
PostPoslato: 03 Avg 2010, 10:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2005, 13:15
Postovi: 368
Lokacija: Banja Luka
Pogledao sam Watchmena i Kick-Ass-a, i stekao sam utisak da se definitivno pomjera granica superherojskih filmova od utegnutih junaka, koji se bore protiv zla a opet su u isto vrijeme toliko dobri i naivni, i igraju po pravilima da dobijem migrene.
Ovdje su scene eksplicitnog seksa i nasilja bez pardona, zajebali su I Sin CIty i Batmana, utoliko sto se sve to odvija u prilicnoj opustenojh atmosferi bez pompeznosti i onih karakteristicnih replika promuklog glasa.

Ili su mozda malo pretjerali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 03 Avg 2010, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Prije ce Sin City biti ekranizacija stripa nego film o superherojima. Watchmen je nadugacko i nasiroko popljuvan od vecine ljudi koji su ga pogledali, ali je meni (nakon citanja stripa pogotovo) on jedan od ponajboljih filmova kada su u pitanju ekranizovani stripovi. Nova 2 Batmana su mi fantasticni, ali su mi Burtonovi ipak za nijansu drazi (pokusavam mentalnim vjezbama da sebe ubjedim da Batman 3 i 4 ne postoje, ali mi ne ide :lol:). X Men, Iron Man, Hellboy serijal pa cak i 300 su mi takodje jako dobri, ali na potpuno drugi nacin. Zabavni su, rade upravo ono streba da rade, bez pretenzija da budu neki 'pametan' film.
Na vrhu liste su mi definitivno Sin City i V for Vendetta.

Sto se promasaja tice, definitivno najgori serijal vezan za superheroje mi je Spiderman. Em je lik Spidermana upropasten u potpunosti em su stripovske podloge za pricu koje su postojale razradjene na tako idiotski nacin. Nadam se da ce ovaj 'reboot' serijala biti uspjesniji. Novi Superman mi je takodje manje-vise mlitav, Smallville ga sisa decenijama. O Hulku sa Erikom Banom i Ghost Rideru jednostavno ne bih da trosim rijeci. Njih ne mogu nikako da svarim iako sam umrli fan i superheroja, stripova i ekranizacije istih. Constantine je solidan, ali samo onima koji nisu ni vidjeli korice Hellblazera.

Kick Ass nisam gledao iako sam cuo da je odlican. Treba mi odredjena doza psiholoske pripreme za film u kojem se pojavljuje Nikolas Kejdz osim ako u pitanju nije Con Air :D

Sto se tvog komentara tice. Radnja filma umnogome zavisi od podloge na kojoj je nastala, od stripa koji je ekranizovan. Mracnije okruzenje je za Batmana/Sin City/Watchmene prirodno dok je ono u npr Supermanu potpuno strano. Pokusaj neke rotacije bi vrlo vjerovatno bio apsolutni neuspjeh. Treba se drzati provjerenog Sin City na jednoj i npr Iron Man recepta na drugoj strani.

I da, 2 najveca 'guilty pleasure' su mi Daredevil i LXG :lol: :oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 03 Avg 2010, 10:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Dare "debil", batmani sa Kilmerom i Klunijem, te Ghost Rider su dno dna ne samo filmova o superherojima već filmova uopšte. Sin City se nalazi na suprotnoj strani. 300, Ironman (prvi dio, dvicu još ne gledah), Hellboy (oba),V i zadnja dva batmana su direkt ispod Sin Citya, donekle i watchmen. Svaki ostali superhero filmovi se mogu kvalifikovati kao čisto smeće dostojno poređenja samo sa prva četiri filma koja sam nabrojao s tim da su nijansu bolji od njih, s izuzetkom spidermana, kojeg sm se tek sad sjetio, pa i on ide u prvi red očajnih filmova. LXG i X-meni..meni nit smrdi nit miriše, tačno ne znam gdje da ih smjestim.
A jesu li nindža kornjače superheroji? Oni su prvo kao strip počeli, a filmovi im i nisu nešto, osim što je živi humor gledti kostime negativaca (kornjače donekle i dobro izgledaju)
BTW nit čitam stripove o istim, pa mogu reći da me i superhero filmovi toliko i ne zanimaju. S tim da imam Sin City strip iz 1994, prvo izdanje na srpskom jeziku. platio ga 15 km, relna vrijednost danas: 10-15 km

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 03 Avg 2010, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Lovac je napisao:
Pogledao sam Watchmena i Kick-Ass-a, i stekao sam utisak da se definitivno pomjera granica superherojskih filmova

Pa da. Tesko je biti inovativan danas sto se tice superheroja, bilo u stripu ili na filmu. Upravo zato se meni svidjaju Watchmen i Kick Ass. Jednostavno imaju totalno drugaciji pristup i drugaciji kontekst. Vecinu stvari koje ocekujes od filma o superherojima neces naci u Watchmenu ili Kick Assu, i tu je i taj element antiheroja koji je meni odlican.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 03 Avg 2010, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
treba razgraniciti stripovske filmove od super heroj filmova tj '300' nije klasican super heroj film ili recimo DARE DEVIL (proklet bio dan kada priznam Ben Afflecka kao super heroja, ma koliko slijep bio).

'Spin City' je stvarno fenomenalan i hvala Frank Milleru sto je pokazao da je to Rodrigezova zasluga tako sto je sam snimio 'Spirit'. naravno nezaobilazna prva dva Betmena, Vendetta....onda tu su oni filmovi o cijoj se kvaliteti polemika moze voditi danima ali svaki iz svoga razloga je nasao put do moga srca! 'The Shadow' nakon koga Baleov duboki glas iz Batmana zvuci jednostavno naivno, 'Phantom' jedini super heroj koji izgleda jebenije kada je u civilu, mislim Billy jebeni Zane...naravno 'Judge Dredd' sa cijeg snimanja je i otisao reziser Danny Cannon (jedva mu to oprostim,a on rezira film o mrtvom newcastleu) ali kada su takve sitnice mogle da naruse bilo koji film u kome glumi Armand Assante, 'Robocop', bitches leave itd?!!

sa druge strane na celu su naravno dva Betmena i par logicnih izbora tipa 'Catwoman', 'Elektra' i sl. ja i dalje stojim pri tome da je (meni?) 'Watchmen' jedno od najgorih kino iskustava koje sam imao u zivotu.

i da, namjerno sam ostavio najbolje za kraja!

....wait for it.....waiiiit.....

Slika

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 03 Avg 2010, 21:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Jedino sto je gore od Shaq superheroja je Shaq dobri duh iz gheto boomboxa :banghead:
Na Shadow i Fantoma sam zaboravio. Svaki na svoj nacin fenomenalan.
Sudija Dred - Sly + Armand Asante. Nakon toga sve rijeci su suvisne :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 03 Avg 2010, 23:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
mogu ti reci razocaran sam tvojim propustima :)

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 04 Avg 2010, 10:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jan 2005, 13:15
Postovi: 368
Lokacija: Banja Luka
Da, mislio sam reci, filmovi bazirani na stripu, a ne superhero filmovi, slab sam u toj terminologiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 05 Avg 2010, 08:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7j4lzXrVY4g[/youtube]

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 05 Avg 2010, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Slika

Komentari? :-?

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 21 Avg 2010, 14:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
shadow jeste poseban film, na neki svoj nacin

niko nije spomenuo crow i spawn.

Slika

:lol: :lol: 8)

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 21 Avg 2010, 15:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Spawn je uberkult! To je bilo to vrijeme ekranizacija Mortal Kombata, Betmena sa Klunijem i Svarcijem, Pamele Anderson kao Barb Vajr, zatim intezivnog pojavljivanja posrnulih kosarkasa, Denisa Rodmana sa Van Damom, Majkla Dzordana sa Duskom Dugouskom.
Tada je jos i bioskop Vrbas radio. Lijepo djetinjstvo to bijese.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 21 Avg 2010, 16:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
giometar je napisao:
Spawn je uberkult! To je bilo to vrijeme ekranizacija Mortal Kombata, Betmena sa Klunijem i Svarcijem, Pamele Anderson kao Barb Vajr, zatim intezivnog pojavljivanja posrnulih kosarkasa, Denisa Rodmana sa Van Damom, Majkla Dzordana sa Duskom Dugouskom.
Tada je jos i bioskop Vrbas radio. Lijepo djetinjstvo to bijese.


I lijepa adolescencija 8)

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 21 Avg 2010, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
giometar je napisao:
Spawn je uberkult! To je bilo to vrijeme ekranizacija Mortal Kombata, Betmena sa Klunijem i Svarcijem, Pamele Anderson kao Barb Vajr, zatim intezivnog pojavljivanja posrnulih kosarkasa, Denisa Rodmana sa Van Damom, Majkla Dzordana sa Duskom Dugouskom.
Tada je jos i bioskop Vrbas radio. Lijepo djetinjstvo to bijese.


Hahahaha, dobro prisjećanje, svašta smo u tim ludim 90-tima gledali, nedostaje i meni Vrbas gdje sam između ostalog upravo gledao Batmana & Robina. Čak su neka jako mala djeca roditeljima govorila ''ovo je za povraćanje, zar je to Betmen!?''. Sjećam se užasne pjesme Smashing Pumpkinsa ''The Beginning is the End of the Beginning'' (čija je nešto bolja druga verzija upotrebljena za prvi trailer Watchmena) na soundtracku. Zaista je bilo zlo od filma.
Srećom, godinu dana nakon B&R (u srcu :lol: ), tačnije 1998., snimljen je odlični prvi Blade koji je stekao kultni status i najavio dolazak ozbiljnijih superhero filmova, i btw. godinu dana prije Matrixa pokazao kožnu odjeću, naočale i metke u bullet-timeu. Šteta što je serijal propao trojkom, ali najavljuje se potencijalni serijal japanskih anime filmova u kojima će sad već 50-godišnji zbuksani Wesley Snipes najvjerovatnije posuđivati glas.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 22 Avg 2010, 16:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
giometar je napisao:
pojavljivanja posrnulih kosarkasa, Denisa Rodmana sa Van Damom


sram te bilo :)

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 31 Avg 2010, 14:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
shadow je meni poprilicno dobra ekranizacija, pogotovo kad se uzme u obzir vrijeme u kojem je radjen. Spawn je ok. Jedno od najvecih razocarenja (pored Batman i Superman sage) mi je Spiderman sa onom placipickom od glumca. Jednostavno lik nije ni za sta, osim za filmove za djevojcice.

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 31 Avg 2010, 14:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Ne znam, meni je "pička" Toby prilično dobar izbor, jer kontam da Piter Parker i treba da bude onako pomalo "kenjac" i geek. E sad, što sam alergičan na Kirsten Dunst, i što su mi filmovi manje-više bezveze, to i nema toliko veze sa ol'e Tobijem.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 31 Avg 2010, 18:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Sad se pokreće novi Spider-Man prequel serijal gdje je izabran novi glumac Andrew Garfield, zbog čega su mnogi skeptični. U svakom slučaju, šteta što više nema Raimija i stare ekipe, a što se tiče Kirsten Dunst ona nekad bila zanimljiva ali s vremenom je oronula.

Inače, Marvel i DC su oduvijek bili tema za raspravu, ajde sad raspravljajte o svojevrsnim parodijama na superheroje, tj. filmove koji nemaju uporište u nijednom strip-predlošku (Kapetan Orgazmo, Hancock, Defendor) ili su barem neka šundovska sprdačina na njih upravo sa temeljem u stripu (Kick-Ass).

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 31 Avg 2010, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
Ovo je jedan od najboljih superherojskih filmova svih vremena. Yuen Ping I Doni Yen na vrhuncu. Nije toliko poznat jer kung fu je kod nas sveden iskljucivo na Jet Lija i Dzekija.
Slika

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Superhero filmovi
PostPoslato: 01 Sep 2010, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
to se ne pika kao super heroj film, Donnie stvarno moze da leti

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 236 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs