banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 08:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4409 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 221  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Sep 2014, 13:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
kiovva je napisao:
Нико не спомиње Hell on Wheels, Person of Interest, Graceland, Blue Blood, Boardwalk Empire, Homeland (да, наставља са 4. сезоном!), Magic City, The Bridge (US). Ту је и The Walking Dead, Z Nation, Fargo, па и The Good Wife...

Пху, има товар серија. Покушаћу касније помало написати о горе наведеним, ако ми се буде дало :) А ако је неко добра душа, па ми скрати списак, написаћу му/јој великим словима: хвала. :D

Graceland
http://www.imdb.com/title/tt2393813/?ref_=nv_sr_1
Gledala sam prvu sezonu, sviđala mi se sama ideja da stave 5 undercover agenata u jednu prelijepu kuću na plaži, zajednički rješavaju slučajeve na nekonvencionalan način uz uobičajeno zaobilaženje pravila. Međutim, ne znam da li je do mene ili je 2.sezona postala jako mlaka, odgledala sam prvih nekoliko epizoda i prekinula. Nekako su radnju u 2.sezoni jako razvodnili, ne drže mi epizode pažnju kao što su u 1.sezoni.

Person of interest
http://www.imdb.com/title/tt1839578/?ref_=nv_sr_2
Odlična serija, sad je počela i nova sezona, i dalje zanimljivi i uzbudljivi. "Veliki brat" nas sve gleda i odlučuje ko je bitan a ko ne za nacionalnu sigurnost. Naravno, grupica entuzijasta odlučuje da su svi vrijedni spašavanja, pa pokušava spasiti i one pojedince koje vlada smatra nebitnim. To je to, vrijedi gledati, bojim se da će biti veeliki spoiler ako nastavim dalje pisati o ovome. :)

Good wife
http://www.imdb.com/title/tt1442462/?ref_=nv_sr_1
Nisam gledala redovno sve sezone, više na preskok neke epizode, ali nije teško pohvatati radnju i šta se sve dešava sa glavnim likovima dok kroz epizode rješavaju pojedinačne slučajeve. Nije moj prvi izbor serije, više sam za akcije, sf, nego drame, ali vidim da dobija jako visoke ocjene i hrpu nekih nagrada, ali kao što rekoh, nema potpunu sliku, jer nisam redovno pratila.

Vanja spomenu Hawaii 5-O, meni se isto sviđa. Sinoć sam gledala početak nove sezone, jako dobra akcija, mada poslije ove nove epizode, ne znam šta im se još nije desilo i kakav mogući i nemogući scenario nisu spriječili. :)

Dosta od mene za danas. :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2014, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
How to Get Away with Murder (2014 - )
Za sad je emitovna tek jedna epizoda. Nit smrdi nit mirise. Pogledacu jos koju pa dati realniju ocjenu, ako namirise neku emotivnu dramu necu nastaviti gledati.
Glavni likovi: studenti prava prestiznog fakulteta i zahebana profesorka koja je ujedno i uspjesni advokat.
Radnja: Profesorka zadaje zadatke bazirane na avojim aktuelnim slucajevima, a za cetvoro najdomisljatijih studenata nudi priliku zaposljenja unutar svoj strucnog tima.
Vec u pilot epizodi su aktuelna dva lesa, pokusaj ubistva i bezbroj spletki, ali opet fali nesto ono sto covjeka zalijepi za ekran.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2014, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
seven je napisao:


Х В А Л А :)

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2014, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
kiovva je napisao:
Нико не спомиње Hell on Wheels, Person of Interest, Graceland, Blue Blood, Boardwalk Empire, Homeland (да, наставља са 4. сезоном!), Magic City, The Bridge (US). Ту је и The Walking Dead, Z Nation, Fargo, па и The Good Wife...

Пху, има товар серија. Покушаћу касније помало написати о горе наведеним, ако ми се буде дало :) А ако је неко добра душа, па ми скрати списак, написаћу му/јој великим словима: хвала. :D


Hell on Wheels
http://en.wikipedia.org/wiki/Hell_on_Wheels_(TV_series)
Hell on Wheels is an American Western television series about the construction of the First Transcontinental Railroad across the United States. The series, which features Colm Meaney, Common, and Dominique McElligott, follows the Union Pacific Railroad and its surveyors, laborers, prostitutes, mercenaries, and others who lived, worked and died in the mobile encampment called "Hell on Wheels" that followed the railhead west across the Great Plains. In particular, the story focuses on Cullen Bohannon, a former Confederate soldier (played by Anson Mount) who, while working as foreman and chief engineer on the railroad, initially attempts to track down the Union soldiers who murdered his wife and young son during the American Civil War.

Мени се јако свиђа ова серија. Радња иде полако до кулминације, ал' зато кад пукне, онда је крви на све стране. Има и сиса :) Оцјена: 9/10



Blue Blood
http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Bloods_(TV_series)
The series follows the Irish-American Reagan family of police officers with the New York City Police Department (NYPD). Francis "Frank" Reagan (Tom Selleck) is the Police Commissioner. He was a U.S. Marine Corps officer and a Vietnam veteran before he joined the NYPD. He is a widower whose son Joe died in the line of duty, leaving him three remaining adult children—Danny, Erin, and Jamie.

Драма о породици која је у полицијским структурама Њујорка неколико генерација. Одличне роле Тома Селека и Донија Валберга. Сасвим солидна серија. Оцјена 7/10


Boardwalk Empire
http://en.wikipedia.org/wiki/Boardwalk_Empire
Boardwalk Empire is an American period crime drama television series created by Terence Winter. Airing on premium cable channel HBO, the series is set in Atlantic City, New Jersey, during the Prohibition era and stars Steve Buscemi as Nucky Thompson.

Вјерујем да ову серију не морам истицати јер сви знате о чему се ради и колико је добра. Оцјена: 9/10


Homeland
http://en.wikipedia.org/wiki/Homeland_(TV_series)
The series stars Claire Danes as Carrie Mathison, a Central Intelligence Agency officer with bipolar disorder, and, from seasons 1 through 3, Damian Lewis as Nicholas Brody, a United States Marine Corps Scout Sniper. Mathison had come to believe that Brody, who was held captive by al-Qaeda as a prisoner of war, was "turned" by the enemy and threatened the United States.

Америчка верзија сјајне израелске серије Hatumi (Prisoners of War). У прве три сезоне се, у принципу, држе оригиналне приче (уз уобичајено америчко претјеривање и пресеравање, али...) и та прича је завршена, али сада настављају са четвртом сезоном без Бродија (досадашњег главног лика) и видјећемо како ће све то испасти... Оцјена за ове три сезоне: 8/10

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 10:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
kiovva je napisao:
Х В А Л А :)

Nema na čemu. toliko dobrih serija, a malo vremena za sve. :D
Nego, zaboravismo spomenuti Castle, dobra serija, aaliii u 6. sezoni su na kraju dobro zeznuli, nadam se da će ih nova sezona izvući bar malo. Neću o tome više pisati dok ne pogledam novu epizodu, sinoć je izašla, pa bumo videli...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hvala ljudi, odlicna tema.
Nabrojane sve serije kojih se i ne bih sjetila.
Upisujem se da mi je vidljivija tema. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 10:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Neću o tome više pisati dok ne pogledam novu epizodu, sinoć je izašla, pa bumo videli...


Zakuvali su sa novom epizodom jos vise
Pojma nemam kako ce ovo razrjesiti
Al' je bas zanimljiv zaplet
:D

Dobro je pocela nova sezona

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Znala sam da ćeš ti do sad uspjeti pogledati. :D
Drago mi je da su se popravili u novoj sezoni, sad namjerno čekam veče da u miru gledam.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 11:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Ja cekam da izadje i druga epizoda, pa cu onda obe u cugu. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 11:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Nema šaanse da čekam još 7 dana, jedva ću izdržati do večeras. :)
E, kakav je Arrow sad? Ko od vas to gleda, je l se popravilo nešto? I Revolution? Prestala sam davno, negdje krajem 1.sezone.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
seven je napisao:
I Revolution? Prestala sam davno, negdje krajem 1.sezone.

Revolution тако-тако, мало се поправио, иако и даље пати од "I'm а badass motherfucker" синдрома...

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 11:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Ja odustao od Arrowa na polovini druge sezone.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 11:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Njaa, nešto mi se ne da sad ponovo uživljavati onda u Revolution. A ni Arrow.
E, da, znam da hoću još nešto da pitam..Homeland...kako bez glavnog lika nastavljaju? Pratila sam nešto na preskok prvu sezonu, slabo se sjećam da li se tamo išla raspetljalo..znam da tad koliko sam gledala nisam dobila odgovor na pitanje šta je sa Brodijem...
Spoiler:
Nikako da otkriju konačno na čijoj je strani, jesu ga regrutovali talibani stvarno ili je to samo gluma?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
Spoiler:
Negdje sam procitao da je to remake neke serije, koja se zavrsava sa njegovom smrcu. Ali ovi hoce jos para, pa ce izmisliti nesto. :D
A kako se ne otkriva, pa jesu ga regrutovali, onda kad je trebao aktivirati onu bombu u bunkeru gdje je bilo puno vaznih licnosti, ali nije na kraju aktivirao, malo se usrao. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 12:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Aa, da, zaboravila sam na to skoz. Hvala.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2014, 23:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
zerocool je napisao:
Spoiler:
Negdje sam procitao da je to remake neke serije, koja se zavrsava sa njegovom smrcu. Ali ovi hoce jos para, pa ce izmisliti nesto. :D
A kako se ne otkriva, pa jesu ga regrutovali, onda kad je trebao aktivirati onu bombu u bunkeru gdje je bilo puno vaznih licnosti, ali nije na kraju aktivirao, malo se usrao. :D

Spoiler:
Није се усрао, него га је тада кћерка назвала. Очинска љубав је надвладала испран мозак и он је одустао од активирања бомбе јер јој је обећао да ће се вратити кући.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 06:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Njaa, nešto mi se ne da sad ponovo uživljavati onda u Revolution


Ja sam od Revolutiona odustao nakon prve dvije epizode
Meni je bas dosadna
Ne znam da li se kako odmice ista poboljsalo
:?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 07:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
ja bi dodao Grimm znam da se mnogima ne svidja ali Monroe je cvaka zbog kojeg definitivno vrijedi gledati
i Peaky Blinders snima se nova sezona nije losa, viktorijansko rokanje
jos jedna koju preporucujem (mada je malo potesko gledati ako niste naviknuti na irske akcente ) je Love Hate dobra serija o mafiji u Dublinu

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 08:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29500
Lokacija: Banjaluka
kiovva je napisao:
zerocool je napisao:
Spoiler:
Negdje sam procitao da je to remake neke serije, koja se zavrsava sa njegovom smrcu. Ali ovi hoce jos para, pa ce izmisliti nesto. :D
A kako se ne otkriva, pa jesu ga regrutovali, onda kad je trebao aktivirati onu bombu u bunkeru gdje je bilo puno vaznih licnosti, ali nije na kraju aktivirao, malo se usrao. :D

Spoiler:
Није се усрао, него га је тада кћерка назвала. Очинска љубав је надвладала испран мозак и он је одустао од активирања бомбе јер јој је обећао да ће се вратити кући.



A isto sranje. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2014, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Prijedlog za moderatore: da se napravi pravilo da nema posta bez recenzije, bar ja nisam tako zamisljao temu, diskusija se moze voditi u staroj temi ili pojedinacnoj temi o seriji.
Tek su dvije strane threada a vec je nepregledno, par recenzija novih ima i onda samo diskusija, vecina u spojlerima, koju vecina ne otvara.
Pitanje je vremena kada ce se tema pretrpati da se ne moze citati...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4409 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 221  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs