banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 14:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4409 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 221  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Apr 2018, 12:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
Ja ih imam toliko "na cekanju" da prosto necu stici ni jesti narednih dana.
Lost in space mi se nekako na popcornu pojavljuje negdje na pocetku pa sam je zato i stavila na listu. Nisam ni razmisljala o ovome sto Rocker kaze. Ali u sustini, svasta sam do sad gledala. :-D
Orville sam tek sad pocela, jos ne znam ni gdje da je svrstam.
Neko je lijepo napisao, kad sam prezivjela i Lost ship i jednu sezonu Zoo, i jos hrpu slicnih, ocito svasta mogu prezivjeti. :-D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 17:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Затровани сам, али баш затровани филмофил, филмске серије, посебно оне које су по мом укусу, су ми истински доживљај.
А мој укус се вјероватно разликује од већине форумаша који су вјерујем и доста млађи од мене. Не мари. Обожавам историјске теме, неважно да ли је се обрађује почетак XX.вијека или старија историја, волим и добро одрађене драме, научну фантастику да, али ако је богата прича са већим акцентом на дијалоге, браћу Коен апсолутно готивим, зато од серије "Fargo" (нису они режирали али њихов рукопис, и има све више филмова и серија по тој матрици) нема шансе да се уморим, сваку сезону сам у даху погледао, буквално.
Исто важи и за рецимо серију "Narcos" (имена серија из неког разлога више волим писати у оригиналном називу), иако потпуно другачији приступ, такође по мом укусу и све сезоне сам у даху погледао.
Овај увод је да бих мало приближио своје виђење, и вјерујем има доста форумаша који нису на тој таласној дужини.

Е сад, овдје ћу препоручити једну серију за коју не знам да ли је већ поменута на теми, а не знам да ли сврстати у ову тему јер је завршила друга сезона. Но не мари.
Серија по једном рукопису какав већ имамо у фантастичној енглеској серији "Peaky Blinders" (јако популарна у Бањој Луци, већина форумаша ју је гледала), и још више са за мене сјајном српском серијом "Сенке над Балканом".
У питању је њемачка серија "Babylon Berlin", са "Сенкама" има и невјероватно пуно слиности, радња смјештена у готово исту годину (Сенке 1928-у, Берлин 1929-у), кроз серију се као и сенкама испрепличе више приче, тема, повезаних на необичан начин.

Када сам почео гледати серију, био сам и скептик, Њемци посебно када обрађују ту тему, и тај осјетљиви период, знају упрскати, знају то површно приказати, превише подвлађујући данашњем стереотипном погледу на то време.
Но, обе сезоне је то сјајно одрађено, крими прича смјештена у бурним политичким превирањима Веимарске републике, праћена интригама и завјерама, глума врх, одлични дијалози, нема ту клишео често присутног у таквим серијама, прилагођени том времену, тадашњем схватању, често су у првом плану моралне дилеме главних јунака, кроз један Фасбиндеровски приступ дочаране су супротности једног гламурозног, без скрупула, монденског Берлина и сиромашног гета, гдје влада и другачије схватање и други вриједнони систем.

И апсолутно одлична серија којој и не могу наћи замјерки, ту је сваки дијалог, сцена, секвенца, пажљиво одрађена, Њемци су се баш потрудили, уложили и добру пару (Њемци су то, кад нешто раде, раде, нема зајенанције), буџет 40 мил.€.
Бјела је "Сенке" урадио према доступним подацима са 50 пута мањим буџетом, и "Сенке" нису ништа лошије, напротив. И поред тога је изложен медијским нападима разних "експерата" у Србији, но о томе ћу другом приликом.

Они који нису погледали ову серију, а који имају укус сличан моме (на жалост, многим форумашима се и неће допасти) или који готиве такве серије (а вјерујем да сам у кратком опису мало помогао), препорука да погледају ову одличну серију. Неће пожалити.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 18:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Pocela je nova sezona Quantico.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 19:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Khal Drogo je napisao:
Затровани сам, али баш затровани филмофил, филмске серије, посебно оне које су по мом укусу, су ми истински доживљај.
А мој укус се вјероватно разликује од већине форумаша који су вјерујем и доста млађи од мене. Не мари. Обожавам историјске теме, неважно да ли је се обрађује почетак XX.вијека или старија историја, волим и добро одрађене драме, научну фантастику да, али ако је богата прича са већим акцентом на дијалоге, браћу Коен апсолутно готивим, зато од серије "Fargo" (нису они режирали али њихов рукопис, и има све више филмова и серија по тој матрици) нема шансе да се уморим, сваку сезону сам у даху погледао, буквално.
Исто важи и за рецимо серију "Narcos" (имена серија из неког разлога више волим писати у оригиналном називу), иако потпуно другачији приступ, такође по мом укусу и све сезоне сам у даху погледао.
Овај увод је да бих мало приближио своје виђење, и вјерујем има доста форумаша који нису на тој таласној дужини.

Е сад, овдје ћу препоручити једну серију за коју не знам да ли је већ поменута на теми, а не знам да ли сврстати у ову тему јер је завршила друга сезона. Но не мари.
Серија по једном рукопису какав већ имамо у фантастичној енглеској серији "Peaky Blinders" (јако популарна у Бањој Луци, већина форумаша ју је гледала), и још више са за мене сјајном српском серијом "Сенке над Балканом".
У питању је њемачка серија "Babylon Berlin", са "Сенкама" има и невјероватно пуно слиности, радња смјештена у готово исту годину (Сенке 1928-у, Берлин 1929-у), кроз серију се као и сенкама испрепличе више приче, тема, повезаних на необичан начин.

Када сам почео гледати серију, био сам и скептик, Њемци посебно када обрађују ту тему, и тај осјетљиви период, знају упрскати, знају то површно приказати, превише подвлађујући данашњем стереотипном погледу на то време.
Но, обе сезоне је то сјајно одрађено, крими прича смјештена у бурним политичким превирањима Веимарске републике, праћена интригама и завјерама, глума врх, одлични дијалози, нема ту клишео често присутног у таквим серијама, прилагођени том времену, тадашњем схватању, често су у првом плану моралне дилеме главних јунака, кроз један Фасбиндеровски приступ дочаране су супротности једног гламурозног, без скрупула, монденског Берлина и сиромашног гета, гдје влада и другачије схватање и други вриједнони систем.

И апсолутно одлична серија којој и не могу наћи замјерки, ту је сваки дијалог, сцена, секвенца, пажљиво одрађена, Њемци су се баш потрудили, уложили и добру пару (Њемци су то, кад нешто раде, раде, нема зајенанције), буџет 40 мил.€.
Бјела је "Сенке" урадио према доступним подацима са 50 пута мањим буџетом, и "Сенке" нису ништа лошије, напротив. И поред тога је изложен медијским нападима разних "експерата" у Србији, но о томе ћу другом приликом.

Они који нису погледали ову серију, а који имају укус сличан моме (на жалост, многим форумашима се и неће допасти) или који готиве такве серије (а вјерујем да сам у кратком опису мало помогао), препорука да погледају ову одличну серију. Неће пожалити.
Bravo za post,hvala,rijetko pametan i pismen post

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 19:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
V@nja je napisao:
Pocela je nova sezona Quantico.
Da dodam i Elementary i 100.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 19:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Reče Drogo da se razlikuje od foruma, i onda nabroji serije koje više od pola foruma gleda...
Ja trenutno samo Westworld gledam(i podržavam teoriju o više Bernarda), i svoju omiljenu seriju ikad, koja vjerovatno nikad neće biti nadmašena, naravno govorim o Curb your enthusiasm.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Khal Drogo je napisao:
Затровани сам, али баш затровани филмофил, филмске серије, посебно оне које су по мом укусу, су ми истински доживљај.
А мој укус се вјероватно разликује од већине форумаша који су вјерујем и доста млађи од мене. Не мари. Обожавам историјске теме, неважно да ли је се обрађује почетак XX.вијека или старија историја, волим и добро одрађене драме, научну фантастику да, али ако је богата прича са већим акцентом на дијалоге, браћу Коен апсолутно готивим, зато од серије "Fargo" (нису они режирали али њихов рукопис, и има све више филмова и серија по тој матрици) нема шансе да се уморим, сваку сезону сам у даху погледао, буквално.
Исто важи и за рецимо серију "Narcos" (имена серија из неког разлога више волим писати у оригиналном називу), иако потпуно другачији приступ, такође по мом укусу и све сезоне сам у даху погледао.
Овај увод је да бих мало приближио своје виђење, и вјерујем има доста форумаша који нису на тој таласној дужини.

Е сад, овдје ћу препоручити једну серију за коју не знам да ли је већ поменута на теми, а не знам да ли сврстати у ову тему јер је завршила друга сезона. Но не мари.
Серија по једном рукопису какав већ имамо у фантастичној енглеској серији "Peaky Blinders" (јако популарна у Бањој Луци, већина форумаша ју је гледала), и још више са за мене сјајном српском серијом "Сенке над Балканом".
У питању је њемачка серија "Babylon Berlin", са "Сенкама" има и невјероватно пуно слиности, радња смјештена у готово исту годину (Сенке 1928-у, Берлин 1929-у), кроз серију се као и сенкама испрепличе више приче, тема, повезаних на необичан начин.

Када сам почео гледати серију, био сам и скептик, Њемци посебно када обрађују ту тему, и тај осјетљиви период, знају упрскати, знају то површно приказати, превише подвлађујући данашњем стереотипном погледу на то време.
Но, обе сезоне је то сјајно одрађено, крими прича смјештена у бурним политичким превирањима Веимарске републике, праћена интригама и завјерама, глума врх, одлични дијалози, нема ту клишео често присутног у таквим серијама, прилагођени том времену, тадашњем схватању, често су у првом плану моралне дилеме главних јунака, кроз један Фасбиндеровски приступ дочаране су супротности једног гламурозног, без скрупула, монденског Берлина и сиромашног гета, гдје влада и другачије схватање и други вриједнони систем.

И апсолутно одлична серија којој и не могу наћи замјерки, ту је сваки дијалог, сцена, секвенца, пажљиво одрађена, Њемци су се баш потрудили, уложили и добру пару (Њемци су то, кад нешто раде, раде, нема зајенанције), буџет 40 мил.€.
Бјела је "Сенке" урадио према доступним подацима са 50 пута мањим буџетом, и "Сенке" нису ништа лошије, напротив. И поред тога је изложен медијским нападима разних "експерата" у Србији, но о томе ћу другом приликом.

Они који нису погледали ову серију, а који имају укус сличан моме (на жалост, многим форумашима се и неће допасти) или који готиве такве серије (а вјерујем да сам у кратком опису мало помогао), препорука да погледају ову одличну серију. Неће пожалити.


Dobro dosao :) Sto rece dadotb, pismen post. Nastavi dijeliti utiske sa nama.

Babylon Berlin sam pokusao gledati, ali nigdje nisam nasao 'titlove' koji valjaju.
Vjerovatno sada postoje, pa cu pokusati ponovo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 20:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
malteras je napisao:

Dobro dosao :) Sto rece dadotb, pismen post. Nastavi dijeliti utiske sa nama.

Babylon Berlin sam pokusao gledati, ali nigdje nisam nasao 'titlove' koji valjaju.
Vjerovatno sada postoje, pa cu pokusati ponovo.

Прије одговора, да напоменем да не гледам филмове/серије на ТВ (и иначе ТВ не гледам, осим када преко рачунара гледам филм, погледам само неку, али баш неку утакмицу), и он-лајн филмове/серије гледам баш ако је нужда, већ "скинем" филм, "скинем" и подесим титл, и онда ко медо се завалим и гледам филм/серију. Ту сам и велики (филмски) хедониста, волим онако максимални угођај, мало фонт титлова (помоћу "subtitlecreatora") увећам, и тако баш онако за душу.
Доста људи баш и не воли такав начин, но ја сам се изверзирао, брзо то припремим, а и тако сам научио.

Е сад, имао сам исти проблем, препостављам да си "набавио" серију у WEB-DL формату (која је на доста адреса доступна), а доступни титлови су за HDTV/HEVC формат. Проблем се може ријешити да помоћу програма "Subtitle Workshop" помјериш титл сваке епизоде за око 8 секунди у + (није увијек исто) и ту би титл био прилагођен.

Ако те мрзи та операција, вјероватно мрзи, управо су кренули преводи (https://titlovi.com/titlovi/?prijevod=Babylon+Berlin) за формат (WEB-DL) епизода серије који вјерујем да имаш, тренутно су преведене 4 епизоде прве сезоне, но вјерјем да би ускоро могле и наредне.

Хвала на добродошлици.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
malteras je napisao:
Babylon Berlin sam pokusao gledati, ali nigdje nisam nasao 'titlove' koji valjaju.
Vjerovatno sada postoje, pa cu pokusati ponovo.

Ima Babylon Berlin, sa titlovima, 16 epizoda 1. sezone, na HBO GO, imaju i probni period od mjesec dana za ove naše ex Yu zemlje, taman da džabe pogledaš ovu uz još neku seriju ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Apr 2018, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Khal Drogo je napisao:
Е сад, имао сам исти проблем, препостављам да си "набавио" серију у WEB-DL формату (која је на доста адреса доступна), а доступни титлови су за HDTV/HEVC формат. Проблем се може ријешити да помоћу програма "Subtitle Workshop" помјериш титл сваке епизоде за око 8 секунди у + (није увијек исто) и ту би титл био прилагођен.

Ако те мрзи та операција, вјероватно мрзи, управо су кренули преводи (https://titlovi.com/titlovi/?prijevod=Babylon+Berlin) за формат (WEB-DL) епизода серије који вјерујем да имаш, тренутно су преведене 4 епизоде прве сезоне, но вјерјем да би ускоро могле и наредне.

Хвала на добродошлици.


Pokusao sam pomjeranjem, samo jednostavniji nacin preko VLC-a. Nije pomoglo pa sam odustao. Potrazicu na titlovi sada.

Choban je napisao:
Ima Babylon Berlin, sa titlovima, 16 epizoda 1. sezone, na HBO GO, imaju i probni period od mjesec dana za ove naše ex Yu zemlje, taman da džabe pogledaš ovu uz još neku seriju ;)

To sam vec dva mjeseca potrosio :)

Hvala obojici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ja u zadnje vrijeme furam torrenter addon + titlovi addon na kodiju, i ako neki titl ne štima, lako se "pogura" ili "vrati" u prvih par minuta gledanja...bitno je imati samo što brži internet da bi se mogli gledati kvalitetniji snimci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 14:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Видио сам на претходној страни да форумаши имају проблема у тражењу титлова за одличну шпанску серију "Money Heist/La casa de papel" (ја баш и нисам на тој таласној дужини, но ова серија је баш добра, и прилично свежење у односу на америчке са сличном тематиком), и то је генерално често проблем са серијама на неенглеском језику, или нико није превео, или епизоде које нађемо нису усклађене са доступним титловима.

Овдје то ипак није случај, титлови (https://titlovi.com/titlovi/?prijevod=L ... oney+Heist) су усклађени са доступним епизодама (http://dl2.yoozdl.com/series/La.Casa.de.Papel.S01/).
Ако сам помогао у коментару, добро и јест, ако сам окаснио (тек сам се прикључио форуму) у посту, не мари.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 17:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Ja sam skinuo torent i u njemu su bili titlovi za La casa de papel. Sto se tice same serije, gledam je ali daleko je ovo od dobroga.
Trudili su se da budu cool, da prikazu likove u Tarantinovom stilu, ali je sve mnogo plitko uprkos nekim inteligentnim rjesenjima same pljacke.
I ima i Srbin koji glumi Srbina gorilu :)

Na koje si americke serije slicne tematike mislio? Ja ne znam ni za jednu koja se bavi bas 'heist-om'.
Vidim postoje neke ali ih ni rodbina glumaca vjerovatno nije gledala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 19:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Претпостављам да си на мене мислио @malteras, ако те не мрзи, други пута напиши да се мени обраћаш.
Можда сам био непрецизан у посту, ова тематика (савршена пљачка гдје се ствари неочекивано искомпиикују) баш и није кроз серију обрађена (да кроз филмове, кроз серију баш и не), ту сам можда требао написати сличног жанра (крими-акција), и који су када је америчка продукција заступљена баш доста. Ја их баш и не гледам (ту су обично у првом плану детективи који гледају како дохакати негативцима) почнем, погледам пар епизода, ако иде, иде, но чешће одустанем, а често и не почињем, ту и нисам кредибилан, једноставно, нисам на тој таласној дужини.

Наравно има (америчких) серија овог жанра које сам испратио до краја, рецимо " True Detective" или "The Bridge (2013–2014)", има их још, ове су ми баш одличне, прва серија је одлично примљена (заслужено) и на нашим просторима, ова друга (мост) не баш, ни на имдб-у нема високу оцјену (7,6, за серије тог жанра то није високо) но мени је и та баш "легла", серија по мом укусу.

Што се тиче саме "La casa de papel", легло ми је што су дијалози доста заступљени, и то нису они тривијални који су често реда ради у филмовима или серијама тог жанра, оно чисто да попуне вријеме између двије акције, или бјесомучних јурњава аутомобилима, такође и присутни су неочекивани обрти, и серија мени лично, иако понављам и нисам на тој таласној дужини, може да прође.
Да, помало "вуче" профил ликова на Тарантина, ту у правилу филмофили равнају како су ликови обрађени у Тарантиновим филмовима (посебно "Pulp Fiction" и "Reservoir Dogs"), и у том равнању наравно рђаво прођу ти који се равнају са Тарантиновим остварењима.

Сад, зависи шта од серије очекујеш. И да ли више тежиш драматичним обртима, заплетима или дијалозима.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 21:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
У наредним постовима ћу пренијети утиске о 3 серије, све 3 историјске теме, и обрађују старију историју, двије додуше из 2017-е, и једна из ове године, но како баш и нису нешто превише промовисане (и иначе ћу избјегавати да оне баш популарне промовишем, наравно узећу учешћа у дискусијама), доста форумаша можда и није чуло за њих, па ето да напишем коју.
Идемо са првом, пуцам.

Енглеска серија "The White Princess" је серија по мом укусу. И заправо наставак такође одличне серије "The White Queen". Ова прва прати живот Елизабете Јорк (прабаке Елизабете Тјудор, најчувеније енглеске владарке) кроз буран период ратове двију ружа (иначе тај период енглеске историје је и иснпирација, и некако је темељна тема Мартину, писцу серије "Игре Пријестоља"), ова друга њене кћерке, такође Елизабете (јасу ударили Енглези са Елизабетама, имају ли које друго име за женску чељад), и увод у једну нову епоху, еру Тјудорових, и период до којег Енглези јако држе.
Они који нису погледали ову серију, а имају намјеру, мораће погледати и ову прву ("The White Queen") јер су једноставно речено превише повезане.
Како сам написао, Енглези су "слаби" на тај период своје историје, неће кроз серију допустити скрнављење ни историје, ни историјских личности, нема ту ни непотребне глорификације, држе се историјских факата, настојали су, по мени и успјели, аутентично дочарати то вријеме, прилике, ту је обрађена и једна од чувенијих њиховох легенди о принчевима из торња и баченој клетви, овдје је режисер то мало и произвољно приказао, иако је оставио гледаоцу да сам донесе своје закључке.
Овдје морам примијетити да у тим серијама Енглези нису угађали и подвлађивали ТВ публици, већ су гледали да што реалистичније прикажу то вријеме, околности, и да помогну разумијевању тог периода своје историје, за њих изузетно важног. Надао сам се да би Немањићи могли бити по сличном обрасцу, но то се на жалост, није десило.

И поред тога (значи чињенице да се и нису упирали додворити гледаоцима), серија на имдб-у има доста високу оцјену (7,7, то за друге жанрове, прије свега крими-акција није висока оцјена, но другачији је профил гледаоца који готиви историјске теме), по мени заслужује и већу.
Дијалози добри, и важно, прилагођени том времену и тадашњем схватању, глума је у енглеским серијама увијек добра. Те серије немају превише епизода, нема ту растегнуте приче, тривијалних заплета и расплета, но овдје су то (и то је генерално замјерка) могли опширније обрадити, додати ту још дијалога, радњи, овако помало је то све превише убрзано и недоречено, свакако је било материјала за још радње, серија би можда потрајала 12 или 13 епизода, али мислим да би добила на квалитету. Но изгледа да је код њих задати образац 8 епизода (понекад 10) и тога се држе.

Наравно, онима који воле историјске теме, и ако нису погледали, препорука да погледају ову серију.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 21:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Идемо на другу. У питању је такође енглеска мини-серија "Gunpowder". На имдб-у има не баш високу оцјену (6,8) но у овом случају основни разлог је што се тежило то што реалистичније приказати и дочарати, са што вјеродостојнијом обрадом историјских личности, дскурса и схватања на почетку XVII. вијека. Такав приступ често је тежак за гледање гледаоцима, и ту није очекивати високу оцјену.

Ова тема (покушај масакра енглеског парламента + гратис краља уз помоћ барута) је већ обрађена у 2.епизоди мини-серије "Gunpowder, treason & plot (2004)", сада су то одрадили темељитије, и више се фокусирајући на драматична религизна превирање (католика и протестаната) и компликоване околности у том периоду енглеске историје.

Главна улога је повјерена Киту Харингтону, знамо га из "Игри пријестоља" (то је онај мангуп што је на крају 7.сезоне у кревет увукао мајку змајева, а вамо читаво вријеме све нешто финоћу глуми), добар избор, и заиста је добро одглумио. Занимљиво да је главна женска улога повјерена америчкој глумици Лив Тајлер, занимљиво јер Енглези када кроз филм/серије обрађују своју историју и не трпе нешто "уљезе", но ето Лив, која пролази кроз посни филмски перипд, је добила улогу.

Мини-серија на моменте дјелује мрачно, тежило се, по мени и успјело, то што реалистичније приказати, дочарати, могуће да ће неким гледаоцима бити тешка за гледање, но свакако препорука онима који нису погледали и воле историјске теме, да погледају ову мини-серију.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 22:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Трећа серију о којој ћу подијелити утиске је руска серија "Золотая Орда (Златна Хорда)" (https://www.ivi.tv/watch/zolotaya-orda). Колико год да обожавам историјске теме, знам бити и критичан ако примијетим слабости, пропусте, посебно ако су се оне могле и морале избјећи.

А овдје их има. И ту се кроз серију подоста тежило тривијалним заплетима и расолетима, љубавним заврзламама, интригама (није то ни близу као рецимо у сапуницама типа Суље, али има их), кроз саме дијалоге се можемо упознати са приликама и оконостима у времену када почиње доминација (радња смјештена у 1260-е) Монгола над руским кнежевинама, на моменте јесу добри, но некад је то и прилично инфантилно, има и дијалога без неке сврхе, више да растегну радњу или задовоље форму.
Серија има и добрих страна. Иако се режисер оградио и нагласио да је ово његово произвљно виђење, ипак су дочаране прилике у том времену, ту су и компликовани односи Руса, Монгола и Кипчака (Половаца), као и између тадашњих важних личности руске историје, костимима и уређењу амбијента се посветило пуно пажње, добро је то урађено, када су руски филмови или серије у питању који обрађују ст.теме, фотографија је увијек врхунска, ту су јаки. Глума, тако, рецимо, могло је и боље.

Режија је повјерена Тимуру Аплатову, и како се обрађује за Русе јако важан и осјетљив период њихове историје, тешко се може рећи да је дорастао задатку.

Ова серија има мана које су се могле, требале избјећи, самим тим је нећу препоручити, међутим, може се погледати, посебно ако желимо да се боље упознамо са тим периодом руске историје.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Apr 2018, 22:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Lik objasnio,svaka cast, isto se pitam,sta je ovde toliko dobro da je zasluzilo toliki hajp
malteras je napisao:
Ja sam skinuo torent i u njemu su bili titlovi za La casa de papel. Sto se tice same serije, gledam je ali daleko je ovo od dobroga.
Trudili su se da budu cool, da prikazu likove u Tarantinovom stilu, ali je sve mnogo plitko uprkos nekim inteligentnim rjesenjima same pljacke.
I ima i Srbin koji glumi Srbina gorilu :)

Na koje si americke serije slicne tematike mislio? Ja ne znam ni za jednu koja se bavi bas 'heist-om'.
Vidim postoje neke ali ih ni rodbina glumaca vjerovatno nije gledala.


Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2018, 18:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
У древној Персији, и у неким каснијим цивилизацијама, имали смо појаву уличних приповједача, који би прилазницима причали приче, и ако анимирају пролазнике зарадили би коју кованицу.
И то није био лак занат. Ту је било важно у почетку, првим реченицама заинтригирати, заголицати машту слишалаца, побудити пажњу, и натјерати га да застане и почне слушати. И како прича тече, ваља стално "држати" слушаоца у причи, не попуштати, дозирати драматургију, стално му хранити машту. У супротном, ако слушаоцу постане то досадно, напустиће а приповједач ће остати гладан.
Крај је најважнији, то мора бити кулминација приче, и ту приповједач на крају мора "поентирати". Тиме ће слушаоца намамити да дође други дан, и чује нову причу.

Иста правила вам важе и кад су данас филмске серије у питању. И ту почетак мора бити обећавајући, напуњен драматургијом, није лоше у почетку убацити наратора да нас "увуче" у радњу. И серија нам мора стално држати пажњу, добрим дијалозима и драматичним обртима, ако серија има "празних ходова", излизаних стереотипних дијалога или сцена које би најрадије прескочили, та серија не може добити високу оцјену.

Е сад, утисци о једној серији. Иначе баш не волим да пост посветим серијама, које су форумаши већ коментарисали (више волим оне мање популарисане), овај пута ћу учинити изузетак.
Када сам прочитао рецензију у Серијалу (ttps://www.serijala.com/izdvojeno/blic- ... putovanje/) за "The Terror", а како су серију сврстали у жанр хорор (поред драме), а некако већ неко вријеме, иако сам у ранијим годинама погледао доста филмова који су ми се допали, овај жанр заобилазим у широком луку, а и због рецензије (мада када сам погледао серију није јасно гдје је рецензент нашао везу са филмовима “The Bounty” и “The Thing”, са овим првим повезница би могла бити само што у оба случаја имамо бродове, са овим другим, дјелимилно амбијент, но ајд да не будемо чангризави) ову серију сам прекрижио са листе чекања.

Међутим, касније сам опазио да је једна од улога повјерена Киарану Хајндсу којег сам "регистриовао" као Цезара у фантастичној серији "Rome", серији која ме одушевила као ни једна друга ни прије ни послије, и који ми је баш "легао", па сам запазио да је и извршни продуцент Ридли Скот (који се вјерујем трпао и у режију и у много тога), и довољан разлог да почнем гледати, оно ајд да видим на шта то личи.

И почетак је заиста обећавао, посебно прва, па и друга епизода, обрада истинитог догађаја уз наравно дозу фикције, некако сам очекивао да би то могла бити и ода истраживању, људској опсесији за новим открићима, набијена добрим дијалозима и драматургијом. И да се неће угађати ТВ гледаоцима, у данашњем времену превише наклоњеним хорор елементима.

Но (на моју жалост) серија је отишла у другом смјеру. Истина, кроз серју су заиста добро обрађене промјене у људском понашању у екстремним условима и безизлазној ситуацији, компликовани односи међу људима различитих схватања, оптерећених и припадношћу различитим сталежима (ту +), има и јаких, прејаких дијалога, али има и непотребних, тривијалних разговора, па и да се понављају.

Каи и са дијалозима, доста сцена је убачено оно да попуни вријеме између драматичних обрта, који су често и предвидиви, и некако (по мени) у серији има доста "празних ходова", оних дијелова који и не држе пажњу на радњи, ту је рецензент у праву написавши да је радња спора, додуше мало су спасили ствар временски скокови, сада и прије.

Глуми се не може наћи примједби, глумачка екипа је заиста добро одабрана, и глума је беспрекорна. Но знате шта, сценарио је тај који ће глумцима омогућити да се више или мање "остваре" кроз филм/серију, а сценарио је такав какав јесте. Хорор елементе, да ли ме је или није задовљио овај опаки створ, нећу коментарисати, нисам на тој таласној дужини.

Разочаран нисам, није ишло по мојим очекивањима, прижељкивањима, но такво вријеме, мора се угађати ТВ гледаоцима који имају другачије афинитете, и који су том неком хорор фазону.
Мало сам окаснио са постом, јер видим већ је било дискусије о овој серији, но тек сам се прикључио форуму, није до мене.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Maj 2018, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
Khal Drogo je napisao:
У древној Персији, и у неким каснијим цивилизацијама, имали смо појаву уличних приповједача, који би прилазницима причали приче, и ако анимирају пролазнике зарадили би коју кованицу.
И то није био лак занат. Ту је било важно у почетку, првим реченицама заинтригирати, заголицати машту слишалаца, побудити пажњу, и натјерати га да застане и почне слушати. И како прича тече, ваља стално "држати" слушаоца у причи, не попуштати, дозирати драматургију, стално му хранити машту. У супротном, ако слушаоцу постане то досадно, напустиће а приповједач ће остати гладан.
Крај је најважнији, то мора бити кулминација приче, и ту приповједач на крају мора "поентирати". Тиме ће слушаоца намамити да дође други дан, и чује нову причу.

Иста правила вам важе и кад су данас филмске серије у питању. И ту почетак мора бити обећавајући, напуњен драматургијом, није лоше у почетку убацити наратора да нас "увуче" у радњу. И серија нам мора стално држати пажњу, добрим дијалозима и драматичним обртима, ако серија има "празних ходова", излизаних стереотипних дијалога или сцена које би најрадије прескочили, та серија не може добити високу оцјену.

Е сад, утисци о једној серији. Иначе баш не волим да пост посветим серијама, које су форумаши већ коментарисали (више волим оне мање популарисане), овај пута ћу учинити изузетак.
Када сам прочитао рецензију у Серијалу (ttps://www.serijala.com/izdvojeno/blic- ... putovanje/) за "The Terror", а како су серију сврстали у жанр хорор (поред драме), а некако већ неко вријеме, иако сам у ранијим годинама погледао доста филмова који су ми се допали, овај жанр заобилазим у широком луку, а и због рецензије (мада када сам погледао серију није јасно гдје је рецензент нашао везу са филмовима “The Bounty” и “The Thing”, са овим првим повезница би могла бити само што у оба случаја имамо бродове, са овим другим, дјелимилно амбијент, но ајд да не будемо чангризави) ову серију сам прекрижио са листе чекања.

Међутим, касније сам опазио да је једна од улога повјерена Киарану Хајндсу којег сам "регистриовао" као Цезара у фантастичној серији "Rome", серији која ме одушевила као ни једна друга ни прије ни послије, и који ми је баш "легао", па сам запазио да је и извршни продуцент Ридли Скот (који се вјерујем трпао и у режију и у много тога), и довољан разлог да почнем гледати, оно ајд да видим на шта то личи.

И почетак је заиста обећавао, посебно прва, па и друга епизода, обрада истинитог догађаја уз наравно дозу фикције, некако сам очекивао да би то могла бити и ода истраживању, људској опсесији за новим открићима, набијена добрим дијалозима и драматургијом. И да се неће угађати ТВ гледаоцима, у данашњем времену превише наклоњеним хорор елементима.

Но (на моју жалост) серија је отишла у другом смјеру. Истина, кроз серју су заиста добро обрађене промјене у људском понашању у екстремним условима и безизлазној ситуацији, компликовани односи међу људима различитих схватања, оптерећених и припадношћу различитим сталежима (ту +), има и јаких, прејаких дијалога, али има и непотребних, тривијалних разговора, па и да се понављају.

Каи и са дијалозима, доста сцена је убачено оно да попуни вријеме између драматичних обрта, који су често и предвидиви, и некако (по мени) у серији има доста "празних ходова", оних дијелова који и не држе пажњу на радњи, ту је рецензент у праву написавши да је радња спора, додуше мало су спасили ствар временски скокови, сада и прије.

Глуми се не може наћи примједби, глумачка екипа је заиста добро одабрана, и глума је беспрекорна. Но знате шта, сценарио је тај који ће глумцима омогућити да се више или мање "остваре" кроз филм/серију, а сценарио је такав какав јесте. Хорор елементе, да ли ме је или није задовљио овај опаки створ, нећу коментарисати, нисам на тој таласној дужини.

Разочаран нисам, није ишло по мојим очекивањима, прижељкивањима, но такво вријеме, мора се угађати ТВ гледаоцима који имају другачије афинитете, и који су том неком хорор фазону.
Мало сам окаснио са постом, јер видим већ је било дискусије о овој серији, но тек сам се прикључио форуму, није до мене.
Kad uvatis vremena napisi komentar za seriju Breaking Bad npr.
Odusevljen sam istom.a komentari su ti vrhunski

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4409 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 221  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs