banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4409 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 221  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Sep 2018, 19:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
1. Pičke se lože na Geralta
2. Pičke se lože na Henrija https://www.youtube.com/watch?v=fHS2cqjijIk

Ergo Henri idealan izbor...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 19:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Da sam juče umro ne bih znao da je Englez...još gledam kakav mu je ovo akcenat.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Sep 2018, 20:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Tako sam i ja do prije par mjeseci bio uvjeren da jedan od moie omiljenih bendova, Daer Strejts iz SAD...a i oni englezi...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2018, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
malteras je napisao:
Gledam Castle Rock - standardno moderno sranje kome je cilj da zbuni gledaoce. Prodje pet epizoda da se radnja ne mrdne, sve digresija do digresije, niko ne zna
sta se desava i to valjda odusevljava modernu publiku. Najlakse je zbrkom zamaskirati nedostatak ideje, nedovoljno osmisljenu pricu i los razvoj likova (mada za ovo ima izuzetak).
Ako moram gledati nesto u tom fazonu, onda mi se boljom opcijom cini njemacki Dark.


Prva epizoda je tako becavala :(. Gradic u zabiti, sjebani likovi, vjecita zima, bas u bocu Kingov Mejn. Jedva sam pogledala prvu sezonu do kraja i slazem se da je na kraju ispalo jedno veliko nista od serije.
Gradacija sumorne atmosfere prve tri epizode, naredne 3-4 nista mi nije jasno, epizoda 8 i 9 pokazuju moguca rjesenja i posljednja epizoda navodno zatvara krug, tj vraca na pocetak ali to vise nije Kingova knjizevna ironija vec aljkava televizijska interpretacija. Bas razocarenje.

malteras je napisao:
The End of the F***ing World

Evo nešto drugačije od svega što se ''pušta'' trenutno. Nije indi i hipi sranje (osim možda muzike) k'o što bi čovjek mogao pomisliti iz kratkog opisa.
Surovo, vulgarno i zanimljivo. Preporuka onima koji vole takve stvari.

Je l' ko gledao?


Gledala i svo vrijeme razmisljala kako bih nabubala ono dvoje tinedzera koliko su iritantni :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2018, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
A.J.V.A.R. je napisao:
Prva epizoda je tako becavala :(. Da, i tu je bio kraj svake kreativnosti :)

Gledala i svo vrijeme razmisljala kako bih nabubala ono dvoje tinedzera koliko su iritantni :D.

Meni su simpaticni bili :) Prica je glupava, likovi ne bas realni, ali sve je opet lijepo uklopljeno i zanimljivo.
I konacno nesto drugacije, a da mu nije svrha samo da bude drugacije (kao novi Twin Peaks, npr).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2018, 14:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Sharp Objects - morbidna, sumorna i iznenadjujuce dobra drama. Osam epizoda, odlicna glumacka postava i dobar scenario baziran na knjizi. 8\10

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2018, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
http://mondo.ba/a830208/Magazin/Showtim ... VIDEO.html

Sada se Linkoln vraća, ali kao reditelj nekoliko epizoda desete sezone.

"Linkoln je igrao Grajmsa od 2010. godine, odnosno prve sezone, da bi ranije ove godine šokirao fanove serije izjavom da želi da provodi više vremena s porodicom.

Ipak, nije dugo mogao bez zombi apokalipse.

"Vraćam se! Režiraću seriju sledeće godine", rekao je Linkoln za "Entertainment Weekly"."

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Sep 2018, 22:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
A.J.V.A.R. je napisao:
Disenchantment - pogledala jednu epizodu, mlako. Jedni su Simpsonovi :(. Netflix se prokurvao, postace sinonim za B produkciju.

Ја сам одгледао свих десет. Има својих момената, али некако ми је - њах. Симпсонови јесу добри, али Futurama је ненадјебива.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2018, 08:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Pogledao sam prvu epizodu Lethal Weapon.
Nije to to bez Clayne Crawforda.
Pogledacu jos par epizoda da vidim u kojem pravcu ide, al´nesto nisam optimistican.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2018, 11:01 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Upravo sam pri kraju druge sezone “Peaky Blindersa” i oduševljen sam serijom.

Pored dole pomenutih stvari, sviđaju mi boje, atmosfera, kulturološki sukobi, pabovi, London od prije 100 godina, i težak vazduh u velikom dijelu scena. Cillian Murphy je navodno živio “gypsy life” neko kraće vrijeme u Birminghamu da bolje razumio taj način života i pripremio se za ulogu. Serija je i u Britaniji relativno poznata, a svi sa kojima sam pričao koji su je znali su joj dali pozitivne kritike.

A sad odlična recenzija Khal Drogo-a od ranije:

Khal Drogo je napisao:
О серији "Peaky Blinders" нисам ја тај који ће реално оцјенити. Једноставно, превише готивим и те (квалитетно) обрађене историјске теме и такав приступ и ту сам пристрасан, оно "ђе ме нађе".

Иако се серија може оквалификивати као ганстерска, смјештена у 1920е, она је пуно више од тога. Ту се кроз серију провлаче политичке интриге, социјални сукоб који константно тиња, кроз дијалоге је тај социолошки сегмент јако присутан, ту је одчично приказане супротности међу сталежима и људима који живе по другачијим моралним начелима и другачијем вриједносном систему, уопште на импресиван начин је дочарана тадашња Енглеска, те начин и поимање живота, и то она стварна Енглеска. Ту пратимо путовање главних јунака кроз тај свијет неморала, гријеха и порока.

Уопште, за разлику од Американаца који имају "обавезу" да када су у питању ист. теме то збрљаве, површно и инфантилно прикажу, не ријетко и оскрнаве (иако се и њима омаакне "Deadwood"), Енглези када обрађују историјске теме, било да је у питању IX.вијек (рецимо "The Last Kingdom"), XVI. (рецимо "Тјудорови" и бројне друге) или XX.вијек, то раде врхински, темељито, поштују савјете историчара, труде се да прикажу и дочарају тадашње прилике, нема грешака у хронологији догађаја и могу бити узпр свима код обраде историјских тема.

Морам прокоментарисати улогу Тома Хардија у овој серији. Када је прихватио улогу, Харди бјеше једна од најтраженијих фаца у свијету филма, укључујући и прескупе холивидске блок-бастере, и прихвата замислите споредну улогу у овој серији. Да ли би шта ја знам, рецимо онај сајентолог, Круз, Том Круз, прихватио споредну улогу у некој серији? Нема шансе. Но, Енглези су то, за њих је, колико год били звијезда, обавеза дати допринос, јер и кроз ову серију они и промовишу своју историју.

Наравно, врхунски је одглумио. Уопште глума свих глумаца и глумица, како они у важнијим тако ионих који су добили епизодне улоге је врх. Ту је и главни јунак којег је на импресиван начин утјелотворио Килиан Марфи, гдје налазе Енглези само те глумце, јаки су.
Дијалози одлични, сваки дијалог или сцена пажљиво одрађени, и један врхунски ниво.

Оно што ме пријатно изненадило је да је серија одлично прихваћена и међу млађом популацијом у Бањој Луци, која више афинитета показује и према другим жанровима и другачијем сприступу.
И то, по мени, говори да ствари иду на боље. Наравно постији ТВ публика која није навикла на овакве серије, но за истинске филмофиле ова фантастична серија је истински ужитак.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2018, 17:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Fala kurcu, treća sezona Daredevila će se koncentrisati na Daredevil vs Kingpin, neće više biti nindži nindži i još nindži, i taman kad pomisliš dobro je nema više nindži, onda dođe još nindži...

Što više u glavi govorim "nindži" to sve manje taj termin ima smisla...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2018, 18:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Man in high castle, nova sezona 05.10.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 09:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
https://makingstarwars.net/2018/09/jon-favreaus-live-action-star-wars-television-series-starts-filming-next-week-first-set-photos/

Volio bih da sam uzbuđen u vezi ovoga, ali očajnost koja se zove Poslednji Džedaj, i još gori Solo (kojeg nisam ni gledao) u meni izazivaju samo meeeeeeeeeeeeeeh....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 21:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
https://www.youtube.com/watch?v=mfES-hTgzRM

Kad nijesam umro. :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 22:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Jebo me onaj ko link okači da ga kliknem...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2018, 22:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Džontra je napisao:
Jebo me onaj ko link okači da ga kliknem...

:lol:

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2018, 15:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Moma sajber...Gebels RTRS. :D

https://www.youtube.com/watch?v=Gm0vIjW_tys

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2018, 16:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Otkazah gledanje the Deuce...smoriše toliko, ni silne sisundre ne mogu izvući seriju...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2018, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nađimo moj post kad sam nakon prve rekao da je sranje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2018, 17:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Kad si u pravu, u pravu si...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4409 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 221  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs