banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 02:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Pitanje ? Zasto mi nemamo vise istorijskih filmova, iz perioda 1300 pa nadalje .. Mi bar imamo istoriju punu ratova, imamo toliko materijala na bacanje .... Ja sam gledao samo Boj na Kosovu .. Ima li jos slicnih filmova ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 00:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Ima necista krv i Banovic Strahinja(necu komentarisati vjerodostojnost oruzija i oklopa).Sve snimano u doba prije CGI.Zamisli sta bi se sad moglo napraviti,samo da se ima para/volje.Dobrije konja i kostimografa dajte meni,i napravicu cirilicnog gospodara prstenova!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Mnogo novca je potrebno da bi se tako nešto napravilo, a pogotovo ako hoćeš pravi projekat. Novac ne čini uspjeh filma, ali je danas veoma bitan pokretač projekta. Da li Srbi imaju para za te stvari ne znam..

Boj na Kosovu je više puta pominjan da se uradi rimejk, ali ostalo je samo na riječima. Navodno je projekt preopširan, kad bi se film pravio mora se objasniti cijela situacija, a ne samo staviti Srbe i Turke i dat im mačeve :D Dakle kompletan dio koji je doveo do tog rata. Mada smatram da bi se ovako nešto trebalo uraditi, i pogotovo da se svijetu objasni paradoks da slavimo bitku koju smo izgubili, da se objasni dublja srž toga. Zaista bi bilo zanimljivo predstaviti svijetu, pogotovo ako bi se radilo iz čisto srpske perspektive!


Ako se Deni jednog dana nekim čudom ostvari u sedmoj umjetnosti, što prije ću htijeti napraviti ovako nešto, tako da imate šanse :D

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Oni prave Srpski film gov*n* od filma .. a mogli su napraviti nesto vezano za nasu istoriju, nesto poucno...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Gamer je napisao:
Oni prave Srpski film gov*n* od filma .. a mogli su napraviti nesto vezano za nasu istoriju, nesto poucno...

kakve veze sad "ima srpski film",sa istorijskim filmovima?ja mislio ti oces ozbiljnu diskusiju :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
čini m ise da je to Zoka rekao, treba napraviti Boj na kosovu i staviti Bred Pita da glumi Miloša Obilića


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29506
Lokacija: Banjaluka
Dobro kaze, to bi nam pomoglo kao deset Djokovica. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Gamer je napisao:
Oni prave Srpski film gov*n* od filma .. a mogli su napraviti nesto vezano za nasu istoriju, nesto poucno...


Srpski film nije finansirala država.

Privatne pare = privatna stvar šta će snimati. Znači ja imam pare, moja stvar da li da uložim 50 miliona evra u film koji će prikazati stradanja Srba u WW2, ili da li ću te pare staviti na film koji stavlja totalnu ljagu na Srbe.

Filmove za istoriju je na neki način mogla finansirati država, a pošto oni standardno "nemaju sredstava", ništa od toga.. :wink:

Шајин je napisao:
čini m ise da je to Zoka rekao, treba napraviti Boj na kosovu i staviti Bred Pita da glumi Miloša Obilića


Koliko god da je ova ideja nekome smiješna, ovo bi bio odličan potez. Vrhunski potez 8)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
alkibijad je napisao:
Gamer je napisao:
Oni prave Srpski film gov*n* od filma .. a mogli su napraviti nesto vezano za nasu istoriju, nesto poucno...

kakve veze sad "ima srpski film",sa istorijskim filmovima?ja mislio ti oces ozbiljnu diskusiju :P


:D Pa koliko su ulozili para u to govno mogli su napraviti pola "pravog" filma ... znas na sta ciljam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Gamer je napisao:
... znas na sta ciljam

ne,ne znam....
sve da mi napravimo "The battle of Marica river,3D,directors cut",ko bi normalan to gledao,i poslije filma dozivjeo katarzu:"Dosad sam mislio da su Srbi bradati varvari i krvoloci,sad dozivjeh prosvjetljnje,sirim dalje pravu istinu o srpskom narodu".Mislim da bi poslije filma "Bitka kod Angore aka kako sjebasmo Mongole ",da bi se svi globalni investitori potukli medjusobno,ko bi prije otkupio nase propale fabrike za sitne zlatnike :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 01:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Alki nakon što Bred Pit odglumi Miloša Obilića, neće doći ljudi iz svijeta sa ogromnim parama koje hoće da ulože za obnovu srpske privrede. To je jedan od načina popravljanja imidža cjelokupnog naroda u svjetskim očima.

Činjenica je da sveukupno gledano narod ne čita dovoljno knjige i ne prosvećuje se na pravi način, već da im mediji i filmovi, muzika, serije.. kroje mišljenje. Srbi su imali recepte kako popraviti imidž.. i oni nisu uspjevali. Ja bih iskreno pokušao sa ovim, ali mene niko ništa ne pita, tako da.. :D

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 02:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Da,jedan istorijski film ce popraviti reputaciju srba,koja je zadnjih 20 godina planski srozavana.Bred pita/Jul Briner su ti koji ce da speru ljagu sa nasih obraza.
Imas i poljske i ruske visokobudzetne fimove,o svim ratovima ikada,pa ameri i dalje misle da su oni pobjedili u svim svjetskim ratovima.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 02:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Danny ^_^ je napisao:
Alki nakon što Bred Pit odglumi Miloša Obilića

poslednji obilic u tvorziji zavrsi,i po amerikama kljige pise :P
Danny ^_^ je napisao:
Činjenica je da sveukupno gledano narod ne čita dovoljno knjige i ne prosvećuje se na pravi način, već da im mediji i filmovi, muzika, serije.. kroje mišljenje.

I onda kukamo svi kako nam Sulejman omladinu truje i zenturace,i kako je to neo-otomanska politika za vracanje na staro stanje stvari :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 02:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ko kaže da će popraviti reputaciju Srba? Direktno? Mi snimimo film, a Ameri dođu sa parama da prave fabrike? Noup buddy. Prije svega čuće se i jedno drugo mišljenje, jedan drugačiji vid istorije. To je sve jedan dio dugog dugog procesa, lobiranje po svijetu na svakojake načine.

Ako je toliko mnogo novca otišlo na razno razne stvari, zašto ne probati i sa ovim. Te pare će svejedno negdje otići, pa bar da znamo da smo nešto konkretno pokušali.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 02:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Druuuuuuuuuuuze...srbijanci jedva,na guzove daju za odbranu mnogobrojnih generala 100.00 eura godisnje...da su dali barem pola ko ujke,mi bi smo sad bili popularniji i pravedniji od spartanaca :)
Mi smo zakasnili,sto se lobiranja tice,20 godina,sad da krenemo nema smisla.Ne zelim da budem pesimistican,ali pravljenje novog filma "Kosovski boj",nece nista doprinjeti da se slika o srbima ista popravi.Al bar bi se mogla ispraviti vjecita nepravda nacinjena u orginalnom fimu.Oklopi ne da nisu vjerodostoni,nego su najjadniji od svih jadi.Kao da si dao retardiranom djetetu da kuje maceve,a mongoloidu da dizajnira oklope.Jbt u filmu pravilnije turci od srba izgledaju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 02:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Pošto smo zakasnili 20 godina po tebi.. šta predlažeš? Da se samo pustimo niz vodu pa šta bude?

Ipak bih pokušao, ipak jer će te pare svejedno biti potrošene, a vrlo često budu na velike gluposti bačene. :) Laku noć sad! :)

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 02:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Danny ^_^ je napisao:
Pošto smo zakasnili 20 godina po tebi..

jes ti mlad il glup,il mlad i glup :P

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pored navedenih ima film i Boj na Kosovu

Slika

Ima i serijal o Karađorđu, serijal o Obrenovićima.

Ima i ovo (nisam gledala)
Spoiler:
Slika


Mada mislim da bi se sve ovo moglo ponovo snimiti sa boljom tehnikom i sl.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 10:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26557
Lokacija: Banja Luka
Samo nasnimati filmova o Jasenovcu, ubijanju djece maljevima i klanju, ukljuciti tu i Jevreje pored Srba da su ubijani, samo forsirati drugi svjetski rat. Pored toga snimiti film o progonu ljudi iz Krajine, ubijanju baba i djedova koji su tamo ostali i sl.
Isforsirati stradanje Srba po svaku cijenu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2012, 16:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1352
Pa tako i treba ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs