banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 19:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4587 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 230  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Avg 2017, 15:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Generalno više sam simpatizirao u borbi tabor od Danerisi samo da Sersi ne dodje do tog zlata...a inače Jaime mi je ok, baš lik za viteza, neiskvaren i nepretjerano inteligentan za spletke...poslije guranja Brana manje više je svojim potezima bio korektan prema svima. Kontao sam prije koja god strana da pobjedi u ratu imaće solidno nezasluženo živih likova na svojoj strani, ali sad Lanisteri počistiše sve saveznike od Danerisi koji su u neku ruku i zaslužili tu sudbinu.
Danerisi me na momente izbaci kad bespotrebno, bez da je iko izazove, krene prejetiti ili kad insistira na tom da joj Džon klekne...tako isto i Bren i Sansa, spadaju u dobre likove, ali više ka neutralno dobri...jedino istinski dobri likovi su Džon i Aria.

Očekujem neku scenu gdje će Džon doći u dodir sa vatrom da se stavi pečat na to da je istinski Tagerijan...a možda i Tirion.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Moguce je da ce Dzon i Tirion biti druga dva jahaca zmajeva.

Mislim da ce Dzejmi na kraju presuditi Sersi. Jednom Kingslayer, uvjek Kingslayer. :)

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 16:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10258
ako sam dobro upratio, tozla je vec stiglo do Sersi, unistene su zalihe hrane koje su prevozili?!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 17:18 
Zlato je sigurno doslo, to je i sersei rekla guzonjama iz zeljezne banke


Vrh
  
 
PostPoslato: 09 Avg 2017, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Da samo sto se zlato ne jede...kupis hranu ali kad imas od koga.
To sto im je hranu spalila nije naivno.

Onaj noz sto je Maloprstic dao Branu ima neki znacaj i tajcenoz odigrati neku bitnu ulogu.

Sve mi se vise cini da ce Deneris da poludi i zavrsi kao otac.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 07:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Nož je od valirijskog čelika, tako da se može pretpostaviti kakvu ulogu će odigrati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 08:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
ferdinand je napisao:
Da samo sto se zlato ne jede...kupis hranu ali kad imas od koga.
To sto im je hranu spalila nije naivno.


Ali Deneris je i spominjala da nemaju zaliha hrane, postavlja se pitanje zasto je spalila ono sto im treba, a ne jednostavno uzela sebi?
Demonstracija sile ili jednostavno glup potez?

ferdinand je napisao:
Onaj noz sto je Maloprstic dao Branu ima neki znacaj i tajcenoz odigrati neku bitnu ulogu.


Taj noz je imao ulogu da ubije Brana. I dalje se ne zna ko ga je htio ubiti. Maloprstic je dao noz Branu kao znak dobre volje, a ovaj mu je rakao da zna i vidi sve, te da nije dobre volje. Zatim je noz odma' dao trenutno najboljem ubici u Vesterosu, Arji, da radi s njim sta hoce. Maloprstic nije na njenoj listi, ali jeste na Sansinoj, jeste na Dzonovoj, tako da, ili su mu dani odbrojani, ili ce pobjeci, posto je vidio da Arja ima noz.
Postoji teorija da je Bran iz buducnosti poslao ubicu da ubije mladog sebe, sto ima smisla ako postane Night King, sto mislim da hoce, vec je izgubio sve emocije, vidio kakva su ljudi govna, jos samo treba da se vrati u proslost i da Djeca Cvijeca od njega naprave Night Kinga, pa da pocne belaj.

ferdinand je napisao:
Sve mi se vise cini da ce Deneris da poludi i zavrsi kao otac.


Tesko, tu ulogu je preuzela Sersei, kojoj ce Dzejmi presuditi kao i Ludom Kralju, a Deneris ce samo da popije po usima, kontam da ce je Varis izdati...

Na kraju balade ce ostati samo Jon vs Night King

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 10:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Ja sam kontao da je taj nož namjenjen za Brana došao od Džofrija. Sad se ne mogu sjetiti je li sam to pročitao u knjigama ili vidio u seriji...ali bio je zaključak da je taj nož ukraden od kralja Roberta od strane Džofrija, samo motiv nije bio baš jasan, ali s obzirom koliko je Džofriju spržen mozak ne treba ni tražiti neki bitan motiv.

Night King orginalno dok je bio prvi čovjek ima neke krvne veze sa Starkovima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 11:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Nema veze Dzofri, to su bile neko teorije ako se dobro sjecam. Po prici Maloprstic je rekao Kejtlin da je izgubio u opkladi od Tiriona, kasnije se ispostavilo da je izgubio od Roberta, dakle laze, i prica se zaustavila tu da je noz od Maloprstica na kraju. Samo sto je previse vrijedno oruzje da bi originalno bilo njegovo. A Bran zna cije je oruzje i zna da i Maloprstic zna, zato ga je i pitao cije je, da vidi da li ce ovaj govoriti istinu.

Nije se spominjala nikakva povezanost Night Kinga sa Starkovima, mada cijeli sjever je povezan sa njima, tako da...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 12:20 
Koliko kostaju knjige?


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7qxsCCd9jjA[/youtube]

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 12:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Milan je napisao:
Koliko kostaju knjige?

Tako više??? :lol: :lol: :lol:
Pretpostavljam da knjige za ovu zadnju sezonu nisu ni napisane.

Bran sad sve zna i sve testira - pa tako i LittleFinger-a. A Branu je nož puno toga otkrio, samo nije ništa rekao. Svi se navodimo da Sersei stoji iza Branovog pokušaja ubitstva, možda zbog pada sa kule, ali ovaj drugi pokušaj nožem mislim da je vezan za nekog drugog (LittleFinger-a).
Zašto bi Tyrion mogao jahati zmaja? Je li opet neka "naopaka" krv, ili je samo njegov lik takav?

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 13:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Meni Bran dijeluje kao da sve živo zna samo ne interesuje ga ništa sem Night King-a tj. Džon S. jer zna da je njegova uloga presudna. I sam je rekao da je Bran samo jedan mali dijelic njegovog sjećanja i da bi došao tu gdje jeste zna da se moralo sve tako odviti tako da sumnjam da prema ikome, pa i Maloprstiću, osjeća ljutnju i želju za osvetom.

Nisu knjige napisane ni za ovu ni za prehtodnu sezonu. Do 5. sezone pokrivaju radnju knjige. Mislim da je 10 do 15KM po knjizi, ali na do sad napisanih 5 dijelova mislim da ima 9 knjiga jer koliko se sjećam sem prve sve su dijelili na po dvije knjige.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 14:10 
Hvala za info.

@Cicak ma zarazio se serijom pa sada hocu i knjige da procitam. Doduse kazu da ima poprilicna razlika izmedju knjiga i serije. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 15:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Cijeli serijal izađe oko 170KM. Pet naslova u osam knjiga.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 15:27 
hvala Zoka, ima li u "kulturi" kupiti i moze li knjiga po knjiga da se kupuje?


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 15:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Ima i može.

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 17:20 
Ja sam idiot. Nadjoh pdf i bum, zaboravih kako volim citati i ode pola sata kao nista.

Interesantno da je u knjizi Jon Snow sam htio ici u nocnu strazu i da vukovi igraju mnogo vecu ulogu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
Preko tableta čitaš ili?

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Avg 2017, 17:28 
nasao pdf pa preko laptopa (link dolje), ali ugasio sam, hocu da uzmem knjigu i da uzivam

https://documents.tips/documents/george ... japdf.html


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4587 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185 ... 230  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs