banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 22 Maj 2024, 14:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Film Turneja
PostPoslato: 28 Okt 2008, 14:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 14:20
Postovi: 185
Lokacija: Banja Luka
Turneja je sjajan domaci film, veoma je dobra scenografija ai specijalni efekti su na zavidnom nivou. Ko zeli neka malo komentarise u daljoj raspravi!!!! 8)

_________________
Zaintresovan za sve, samo me pitajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 28 Okt 2008, 14:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Gledala pre neku noć u bioskopu... Sviđa mi se... Bilo je scena na koje sam se smejala do suza a isto tako scena gde je malo falilo da pustim suzu od tuge...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 28 Okt 2008, 15:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Nicole je napisao:
Gledala pre neku noć u bioskopu... Sviđa mi se... Bilo je scena na koje sam se smejala do suza a isto tako scena gde je malo falilo da pustim suzu od tuge...


jos sam ti fino rek`o da me zovnes kad budes isla, a ti nista :P

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 28 Okt 2008, 15:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Jedan od najboljih filmova koje sam gledao u posljednje vrijeme. Pored sjajnih glumaca, tu je, napokon, i sjajna režija koja temu rata svodi na priču o tragediji jednog vremene, bez želje da ikoga optužuje. Toliko sjajnih rečenica i scena dugo nisam vidio u domaćem filmu. Samo ona scena sa Sergejom Trifunovićem koji pjeva KUKAVICU dok šalje hrvatske vojnike u minsko polje je prestrašna.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 28 Okt 2008, 15:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
BSE je napisao:
Nicole je napisao:
Gledala pre neku noć u bioskopu... Sviđa mi se... Bilo je scena na koje sam se smejala do suza a isto tako scena gde je malo falilo da pustim suzu od tuge...


jos sam ti fino rek`o da me zovnes kad budes isla, a ti nista :P

Izvinućeš, ja sam tebe zvala a to što si ti isključio telefon jer si bio sa ko zna kim, nije moj problem :D


Jeste brate scena kad hrvatski vojnik gine jeeeee....
Ma extra je film... A Josif Tatić me oduševio po ko zna koji put svojim doskočicama :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 28 Okt 2008, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Ја га морам гледати поново. Изашао збуњен. Неке ствари су ми превише јефтине и предвидиве, неке опет дубље него што се чине, али ипак ће рецензија сачекати друго гледање. 8)

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 28 Okt 2008, 23:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
ja cju se odluchiti za dvd verziju, sama, bez komentara, shushkanja, kokica, koshpica, namijeshtanja...samo mi treba dobar dvd snimak.. :)
bash jedva chekam da pogledam ovaj film..mada niste morali spominjati neke scene, ostavite da se iznenadimo mi koji nismo gledali.. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 29 Okt 2008, 00:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
danas sam gledao film, i mogu ovo isto reci:


bigman je napisao:
Ја га морам гледати поново. Изашао збуњен. Неке ствари су ми превише јефтине и предвидиве, неке опет дубље него што се чине, али ипак ће рецензија сачекати друго гледање. 8)


neke dijaloge nisam ni cuo kako treba, drugo gledanje na dvdU ce mi bas leci ;)
sergej i kukavica je jedan od najjacih scena na filmu, pogotovo kad covjek poslusa rijeci i tu situaciju

dobro je i to sto se zaista ne svrstavaju na stranu, nekako je odmjerenu, doduse najvise su kod srba, pa je tu i najvise prljavog vesa.... ma rat.... prisjeti se covjek kako je i bilo. nije lako u nekim trenucima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 29 Okt 2008, 23:59 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Okt 2005, 16:32
Postovi: 3
Pa, ja stvarno ne znam da li sam ja gledao isti film kao i vi, al film je po mom sudu blago receno, ocajan.

Nisu mi jasni ti filmovi srpske produkcije, gdje su Srbi najgori i najveci divljaci, koji ubijaju ljude bez razloga,
uz Cecine pjesme sa smjeskom na licu, dok pak Hrvati ih pustaju da se vrate svojima nakon izvedbe dunda maroja, ili
muslimani koji su odusevljeni predstavnom iz grcke istorije pa ih isto pustaju, jedino ostavljaju nekog divljaka srpskog pjesnika koji je zakuvao rat, time sto je napisao knjigu "srpska golgota".
I usput, oni su toliko volili te beogradjane prije rata i vidi sta im sad uradise.

Na stranu sve te ulizivacke scene, valjda da bi se dodvorili stranim kriticarima, opet smatram da je film veoma los.
Izgleda da je uslov bio da svi glumci iz Narodnog pozorista RS glume, pa su neki imali i smjesne uloge od po minut.
Da, i opet jedino Srbi ne cijene pozoriste i kazu "mirko, ajmo odavde, ovo je sranje" ili "dajte zorku"
dok Hrvati i muslimani pazljivo posmatraju i budu odusevljeni poslije.

Film je i pun nelogicnosti, u Srbobranu, kojeg svaki dan granatiraju od jutra do sumraka, nedirnuti motel sa svjetlecim reklamama.
Eto, toliko, stvarno mislim da film nije vrijedan gledanja.
I nije mi jasna logika da Vlada Republike Srpske i Republike Srbije finansira film u kojem se sopstveni narod predstavlja nepismenim divljacima (vojnik na granici ne zna sta je adresa a sta ime), agresorima i slicno. Nisam nikakav nacionalista, ali dokle cemo mi biti jedini koji ce se svima izvinjavati, sami sebe ocrnjivati i ulizivati drugima, zarad par pozitivni kritika iz Sarajeva ili Evrope. Ako sami sebe ne cijenite, ne mozete ocekivati da vas neko drugi pocne cijeniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 30 Okt 2008, 01:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Film, bar po mom misljenju je isuvise izvikan. Imao je jaku podrsku, vjerovatno i velik budzet, dobra reklama, ali opet ponavljam, film nije toliko dobar koliko je nahvaljen u prethodnim postovima.
Slozio bih se sa misljenjem posta iznad, da opet sami sebe vise ocrnjujemo. Mislim, nije ni da su Hrvati ili Muslimani prikazani kao andjeli, daleko od toga, al' opet mi ispadosmo najgori od sve djece.

Spoiler:
Zbog scene sa Sergejem vrijedi odgledati film.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 30 Okt 2008, 10:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
bekam je napisao:
Nisu mi jasni ti filmovi srpske produkcije, gdje su Srbi najgori i najveci divljaci, koji ubijaju ljude bez razloga, uz Cecine pjesme sa smjeskom na licu, dok pak Hrvati ih pustaju da se vrate svojima nakon izvedbe dunda maroja, ili muslimani koji su odusevljeni predstavnom iz grcke istorije pa ih isto pustaju, jedino ostavljaju nekog divljaka srpskog pjesnika koji je zakuvao rat, time sto je napisao knjigu "srpska golgota".


Tako to biva kada se u jednom filmu traži samo pianje krivice u ratu. Film je, s te strane, poprilično korektan, čak bih se usudio reći - i više nego korektan. Ne znam da li smo gledali isti film, ali hrvatski vojnici su glumce, nakon izvođenja Dunda Maroja, pustili da idu kući, ali istim onim putem kojim je Arkan pet minuta kasnije pustio njih. Dakle - kroz minsko polje. Muslimani, opet, ne ostavljaju pjesnika koji je napisao knjigu "Srpska golgota", nego ostavljaju pjesnika koji je u svojim javnim nastupima govorio da sve muslimane treba pobiti, te je, nekoliko puta, pozivao na etničko čišćenje. I to je sasvim opravdano.

I još nešto - zašto je toliki grijeh da reditelj, pogotovo jedan sjajan reditelj kakav je Marković, ispituje kolektivnu krivicu svoga naroda. Karl Jaspers tvrdi, koliko je sjećam, da je to ispitivanje krivice i sopstvenih poraza i zabluda jedini put ka osvešćivanju jednog naroda, iako mislim da u TURNEJI nema mjesta takvim "čitanjima".

Slično je i sa drugim stvarima koje si pominjao, što nas samo dovodi do zaključka da ti nisi ni namjeravao da gledaš film drugačije osim u kontekstu kakav je ko bio u ratu.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 31 Okt 2008, 01:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2006, 15:38
Postovi: 221
Citiraj:
ti nisi ni namjeravao da gledaš film drugačije osim u kontekstu kakav je ko bio u ratu.


istina, dosta je ljudi samo zbog toga dala 5 maraka :roll:

_________________
Kada bih ponovo mogao da živim,
s proleća bih počeo bosonog da hodim i tako išao do kraja jeseni.
Više bih se na vrtešci okretao,više sutona posmatrao i
sa više dece igrao,kada bih život ponovo pred sobom imao.
Ali vidite,imam 85 godina i znam da umirem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 31 Okt 2008, 21:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Vidi ih sto su aktivni na ovom topiku, a ja odavno otvorio temu na ovaj film :angry4:
'Ajd dobro.
Evo i moj post.

2 nagrade u Montrealu, sjajna kritika u Variety-ju, pohvale od strane Emira Hadzihafisbegovica...hajde da vidim i to cudo, kad tako govore o srbijanskom filmu o ratu.
Svi pohvale su "opravdane".
Zao mi je sto ovo nije neki evropski film, koji se ne odigrava u BiH.Tada bih mogao reci da je ovo dobar film. Mogu reci i sada ali 2 stvari su mi stvarno smetale:

1. Ako iko drugi, onda bi umjetnici trebali da se bave nistavilom rata, i da ne prave podjele "dobri-losi" u ratu. U ovom filmu je to vise nego ocigledno. Ne kazem da nije bilo fanatizma i sa srpske strane, da nije bilo profitera, ljudi koji su se bogatili na tudjoj patnji, ali prikazati jednu stranu kao primitivce koji prekidaju predstavu na onaj nacin, dernjajuci se " dajte Zorku", "Mirko , ajmo sa ove gluposti", aludirajuci na Arkana koji pjeva Cecinu pjesmu u onako mucnoj sceni, prikazuju gazdu Danilu sa prepariranim zooloskim vrtom u dnevnoj sobi, dok sa druge strane imate humane vojnike koji pustaju glumce bez potrebe za bilo kakvim izgovorom, ili puste kada ih pogodi izvodjenje grcke tragedijeod strane glumaca. Smijesno.

2. Podjela uloga nasim glumcima je druga tema. Cemu finansiranje filma druge drzave ako neces postaviti uslov reziseru i producentu da i glumcima iz Banja Luke podijeli uloge u filmu. Dobili su oni neke uloge od 1 minut i odradili su dobro posao, ali zar je tolika zrtva dati jednom Saviji, Savanovicu, Piksiju... ulogu Gordana Kicica, ako vec toliko novca izdavajmo za film? Svejedno za one koji daju pare, jer ce na uvodnoj i odjavnoj spici ipak pisati koje ko je finansirao film. Koga briga za glumce. Jadno je sto pricaju da ce to uticati na razvoj filmske industrije i angazovanje nasih glumaca. Smijesno.

Glumci su dobro odradili posao. Voja Brajovic je sjajan, kako i Josif Tatic i Tihomir Stanic, Dragan Nikolic je neprimjetan, Bogdan Diklic neiskoristen, Mira Furlan iritantna za razliku od Jelene Djokic koja je odlicna, Emir Hadzihafisbegovica uvijek hvalim kao glumca, tako cu i u ovoj maloj ulozi.

Zao mi je, jer je film imao dobru zamisao, da prikaze smrt umjetnosti u ratu, patnju covjeka i srozavanje i omalovazavanje obicnog covjeka (i sada tu ide ono cega nema) svih zaracenih strana.
Ipak,drago mi je bilo vidjeti nase glumce na velikom platnu. Kad im drzava ne omoguci niskobudzetni film, bar neka imaju male uloge u tudjim filmovima koje mi sponzorisemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 02 Nov 2008, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
MONPELJE - Film "Turneja" Gorana Markovića postigao je veliki uspjeh osvojivši Gran Pri Festivala mediteranskog filma u Monpeljeu.
Reditelj i scenarista Goran Marković rekao je da je ta nagrada značajna, jer uz nju ide novac namijenjen za distribuciju filma u francuskim bioskopima.
- Meni pripada statueta "Zlatna Antigona", ali je važnije to što će "Turneja" biti prikazivana na redovnom repertoaru u Francuskoj - kaže Marković.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 07 Nov 2008, 22:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 07 Nov 2008, 22:28
Postovi: 2
Nije mi jasno da neko moze pohvaliti film turneja.
Ja sam ga gledao sinoc u kinu sa jos 10 -tak gledalaca.(malo mi je bilo sumnjivo , tolika pompa a sala prazna ).
Mozda ja drugacije gledam na temu rata iz razloga sto sam 4 godine bio u tom sranju.
Glumacka ekipa odlicna ,neznam kako su dopustili sebi da glume u ovako losem filmu.
Mislim da je samo Emir imao koliko toliko prolaznu ocjenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 11 Nov 2008, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Е људи, има ли шансе, да је онај лик што први провири на прозор 110-ке кад их ухвате муслимани, ГУЊА? Мени исти... :D :D :D

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 12 Nov 2008, 02:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Evo opet onog linka koji sam postavio na drugoj (zaključanoj) temi:

http://pressing-online.com/index.php/Film/Page-11.html

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 18 Nov 2008, 21:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Nov 2008, 21:26
Postovi: 64
ing je napisao:
Mozda ja drugacije gledam na temu rata iz razloga sto sam 4 godine bio u tom sranju.



I ja sam godinu i po proveo bas u tom Srbobranu i na cukama oko Srbobrana kao vojnik 31 brigade VRS,film je vise nego glup,cista naucna fantastika,a scenario za ovaj filim je pisao neki srbijanski bolesnik koji je nakljukan lazima i propagandom koju siri b92 i drugi takozvani nezavisni mediji po Srbiji...inace ovi srbijanci imaju potpuno izopacenu percepciju desavanja tokom rata

_________________
scommesse sportive scommesse online scommesse sportive online scommesse bonus pronostici scommesse


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 05 Jan 2009, 14:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Tek sam pogledala film i generalno je dobar, puno sam se smijala, ima sjajnih scena, nije bio dosadan, super gluma, scenario i da se ne bavi temom kojom se bavi na način na koji se njome bavi, rekla bih da je sjajan, ali...

Daljac je napisao:
I još nešto - zašto je toliki grijeh da reditelj, pogotovo jedan sjajan reditelj kakav je Marković, ispituje kolektivnu krivicu svoga naroda. Karl Jaspers tvrdi, koliko je sjećam, da je to ispitivanje krivice i sopstvenih poraza i zabluda jedini put ka osvešćivanju jednog naroda, iako mislim da u TURNEJI nema mjesta takvim "čitanjima".

Pitanje kolektivne krivice i prikazivanje teških događaja kakav je rat zahtijevaju malo više umijeća, malo manje patetike a iznad svega otklon od stereotipa. U Turneji su stereotipi jezgro.

scommesse je napisao:
I ja sam godinu i po proveo bas u tom Srbobranu i na cukama oko Srbobrana kao vojnik 31 brigade VRS,film je vise nego glup,cista naucna fantastika,a scenario za ovaj filim je pisao neki srbijanski bolesnik koji je nakljukan lazima i propagandom koju siri b92 i drugi takozvani nezavisni mediji po Srbiji...inace ovi srbijanci imaju potpuno izopacenu percepciju desavanja tokom rata

Upravo mi je zasmetalo u filmu što u njemu nema korektnosti, nije se vodilo računa o tome što su tu bili neki stvarni ljudi koji su mnogo patili i prolijevali krv i duboko proživljavali situaciju u kojoj se nalaze. U filmu su skoro sve same pijanice, divljaci i neobrazovane seljačine koji se ubijaju jer nemaju ništa pametnije da rade, osim Srbijanaca koji su sve sami umjetnici, doktori, filozofi i velikodušni dobrovoljci izuzev pisca.
S te strane film je površan, pretenciozan, sa previše stereotipa, ispričano iz vizure nekoga čija je predstava o ratu zasnovana na isječcima iz novinskih članaka. Eto, tako meni to izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Film Turneja
PostPoslato: 07 Jan 2009, 11:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2008, 15:34
Postovi: 17
Pogledao film i ne svidja mi se, ali nimalo. Koliko mi se ne svidja glumacki i rediteljski (mislim da je za te pare mogao biti mnooogo bolji) jos manje mi se svidja kao "realna" prica o ratu na ovim prostorima.
Markovic je ostao u svom fazonu antisrpskog reditelja (ko je gledao film "Srbija godine nulte" zna o cemu pricam).
Kad zanemarimo politicku podlogu koju film ima mislim da je "odvratan" i iz razloga sto dok ga gledam imam utisak da je radjen samo zbog para po principu..."ovi srbi su moji i tu imam najbolje stele za pare, a muslimanima, hrvatima i stranim placenicima cu se malo uguziti tako sto cu popljuvati Srbe i tako cu od svoh da dobijem pare...".

p.s.
Kad je Emir Hadzihafisbegovic (covijek koji nikad u zivotu nije rekao "Srbin", "Republika Srpska" ili "Srbija" da nije priljepio uz to "cetnik", "genocidna tvorevina", "klanje" isl.) pristao da glumi u "Srpskom" filmu i okarakterisao ga kao dobrog nesto mi je bilo sumnjivo.

_________________
"ko jebe kulturu"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs