banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Okt 2008, 18:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Svi ste ovih dana vidjeli reklame za ovaj film koji koliko vidim ima vrlo loše kritike ali ga planiram pogledati.

Pored filma se pod istim nazivom nekidan počela prikazivati i serija crtanih (animiranih) filmova na Cartoon Network, film je koliko sam shvatio uvod u seriju, prve dve epizode su prikazane sad u petak i prikazivaće po jednu epizodu svake sedmice, Džordž Lukas je izjavio da će biti prikazano bar 100 epizoda. Epizode traju po 22 minute i mogu se naći na torentima.

Sinoć sam pogledao te prve dve, prva mi ima atmosferu crtanog filma i ocjenio bi je onako kako je ocjenjen film: pojednostavljeno i nekako dječije, dok mi je druga epizoda bolja, napetija, u njoj je nekako više filmska atmosfera.

Yoda je i ovde mudri vođa i savjetnik a ne samo ratnik što mi se sviđa.

Star Wars: The Clone Wars (2008 TV series)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2008, 07:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Film sam vec negde ovde komentarisao,tako da cu se okrenuti serijama:
Sinoc takodje pogledao obe epizode,te mogu reci da nisu ni nalik dugometraznom crticu...puno su bolje.Pogotovo prva epizoda,gdje je Yoda....well Yoda.Druga mi nije tako dobra kao prva mada ima svoje momente (onaj space fight Plo Koon-a),vjerovatno zbog cinjenice da je je ovo jedna od tri epizode koja se bavi sa onim jebozovnim separatistickim brodom.
Moje misljenje je da je mozda serija mogla biti bolje uradjena (ne sa vuzualne strane),ali i ovako je odlicna.Cekam 10-ti da mogu pogledati i Shadow of Malevolence...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2008, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Prilično dobra treća epizoda. Najbolja do sada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2008, 07:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
nucleargirl je napisao:
mislim da je kod tih svih SF stvari najbitnija atmosfera....a pošto je animirano, puno se na tome gubi.

Da ali opet atmosfera crtanog serije ne bi trebala da ima istu atmosferu kao i film.
Ali ako moram reci da mi je nesto najbolje u cijelom crtanom to su droidi i klonovi.Puno bolje nego u filmu.Droidi glupi i komicni,dok klonovi ostavljaju nekakav dojam kado da su WWII veternani.
Moram sad iskreno reci...nadao sam se da ce serija biti teze njesra,ali na moju veliku srecu pogrijesio sam...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2008, 08:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
seriju gledate na tv ili je opet internet i Torrenti u pitanju ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2008, 08:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
BSE je napisao:
seriju gledate na tv ili je opet internet i Torrenti u pitanju ?

Torrent,ili sto je puno jednostavnije You tube, u tri dijela solidnog kvaliteta.
Imena epizoda za traziti na netu:
Star Wars: The Clone Wars chapter I:Ambush
Star Wars: The Clone Wars chapter II: Rising Malevolence
Star Wars: The Clone Wars chapter III: Shadow of Malevolence
I za 4 dana chapter IV: Destroy Malevolence

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Okt 2008, 21:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ekstra je četvrta epizoda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 00:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2008, 14:31
Postovi: 196
Cetvrta epizoda je bas u fazonu star wars....Zakon, bas mi se svidjela...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 07:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Mene jedino sto nervira u 4-toj epizodi je ono sto me neviralo i u novim nastavcima SW filma,a to je ubacivanje humora u scene sa C-3PO-om koje na kraju i nisu smijesne.Ima to jos poneka stvar,ali ovo je ipak SW,a to je najvaznije.I dalje mi je najbolji chapter I.Maa cini mi se da ce Chapter V:Rookies biti u potpunosti Jedi-free,tj. samo klonovi i droidi,to se cini zanimljivim

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 08:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
kako mozes da kazes da scene sa C-3PO-om nisu smjesne :)
ne gine ti klecanje na kuruzima za ovo :D

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 11:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
C-3PO je legenda :D, baš u ovoj 4. epizodi sam vidio da je uvijek bio i ostao isti :)

Inače ako se ne varam jedino on ima originalan glas, Anthony Daniels mu daje glas od prvog Star Wars filma kroz sve crtane i filmske ekranizacije Star Wars univerzuma.

Mada bi se to moglo treći i za R2-D2 koji je legenda nad legendama, koliko ih je samo puta spašavao i šta je sve radio, pa i samoinicijativno, kao da ima dušu. Ništa oni ne bi napravili bez njega pa i da ima deset puta više jedija. Mali je neuništiv :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 20:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
HA HA HA ode moj street cred.
Kao i sve ostalo iz epizoda IV, V i VI, tako je i C-3PO tamo legendaran.Ali situacije koje na cudan,predvidljiv i malo naivan nacin velicaju njegovu smotanost mi i nisu smijesne.Ne znam, iako je A.Daniels opet C-3PO, meni nekako to nije isto kao onaj stari.R2-D2-a ne zelim kritikovati,da nije Dart Vadera,Yode i Obi-Wana (iliti Obi jedan kako ga jednom prilikom nazvase na RTRS-u),bio bi mi omiljeni lik.A i sad je ostao isti.On i dalje kikuje esove.Mada kao sto rekoh prije, klonovi i droidi su mi najvece otkrice ovog serijala.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 21:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Odgledah I i IV, za sada mi je najbolja scena Izmedju Yode i Ventress, kada joj ocitava lekciju iz Sile,(uz genijalnu opasku) . Citao sam kako Ventress ima modifikovane sablje koje imaju mogucnost spajanja u S drsku i tako cine zakrivljenu dvostruku sablju. Ovo jos nismo vidjeli, pa ni u Clone Wars crtanim u kojima se takodje pojavljuje, mozda ce se pokazati u narednim epizodama, ali ovo bi trebalo biti jos vise kul od oruzja Dart Maula. Odo skidat II i III.
Jeste skontali sve ove mega brodove koje su pravili separatisti, a kasnije Imperija, prvo Malevolence, pa imperijalni superrazarac, pa zvijezda smrti, jedna pa druga - sve odreda unisteni. Nikako da se opamete. :D

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2008, 21:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
goci master je napisao:
Odgledah I i IV

goci master je napisao:
Odo skidat II i III.


Čudan redoslijed gledanja :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2008, 08:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
goci master je napisao:
Citao sam kako Ventress ima modifikovane sablje koje imaju mogucnost spajanja u S drsku i tako cine zakrivljenu dvostruku sablju. Ovo jos nismo vidjeli, pa ni u Clone Wars crtanim u kojima se takodje pojavljuje, mozda ce se pokazati u narednim epizodama, ali ovo bi trebalo biti jos vise kul od oruzja Dart Maula

Nisam siguran,ali mislim da se njen double bladed lightsaber pojavljuje u dugometraznoj epizodi,tj. ovoj sto bi trebala doci u kina.Sad se ne sjecam dobro, cim sam ju pogledao obrisah je s kompa,zbog lose slike/zvuka i generalno zbog lose epizode....

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2008, 16:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Sad pogledah chapter 5 : rookie. I mogao bih je nazvati najboljom epizodom do sad.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2008, 19:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
I ja sam danas, pocetak je bas napet. I koliko rekoste da ima epizoda?

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2008, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Lukas je navodno rekao da će biti preko 100 epizoda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Okt 2008, 08:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Planirano je sve ukupno oko 100 epizoda sa mogucnoscu produzetka ukoliko serija bude dobra.
BTW evo vam link sa svim epizodama objavljenim i onima u planu.Sad tek vidim da za Downfall of a Droid cekanje je 14 umjesto 7 dana.Darn.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Okt 2008, 21:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Dobra je i peta epizoda ali ne kao četvrta, bar meni. Sledeća djeluje da će biti dobra ali je nažalost tek sledeće sedmice.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs