banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 07:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3550 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 178  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Serije
PostPoslato: 02 Nov 2002, 18:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 18:20
Postovi: 236
Vidim da ima tema humoristicne serije ali koje serije uopste pratite i na kojoj televiziji?Pocela je jesenja sezona(navodno najbogatija sto se tice serija) pa da vidimo sta vas drzi ispred malih ekrana.Moji favoriti su :
1.SEX&CITY(hrt2-samo cu reci sjajno)
2.E.R(iako mreza plus ide unaprijed,nerviraju me beskrajno duge reklame pa ovu seriju pratim na hrt2),
3.CYBIL(ATV,serija je iz 1995 ali humor je fantastican),
4.SEINFIELD(hrt 2-kraj).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2002, 09:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Okt 2002, 10:05
Postovi: 10
1. sex and city
2. friends
3. bad girls

brazilsko meksicko spanske - niposto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2002, 15:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
1. The Sopranos (HBO)
2. Sex and the City(HBO)
3. Friends ( abc)


Seinfeld mi je dugo bila najomiljenija serija, ali posto se ne snima vec par godina dolaze nove serije , i tako ce vjerovatno ove serije nakom par godina zamjenite opet neke nove serije itd, itd, itd


Poslednji put menjao ljepota poroka dana 05 Nov 2002, 05:40, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2002, 18:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Distrikt
SCI
prijatelji
Xsena.

_________________
sve za SEX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Nov 2002, 20:05 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
THE PRACTICE
FRIENDS
SEINFELD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hmmm
PostPoslato: 05 Nov 2002, 01:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Ne pratim bukvalno nijednu seriju. Posljednja koju sam pratio je bila Crveni patuljak, a prije toga Captain Power And The Soldiers Of The Future, prije nekih 12-13 godina :D
Mada, ponekad gledam South Park...

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Nov 2002, 18:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Sinoc sam gledao neku seriju koja spada u grupu latinoamerickih sapunica. Izabrao sam je metodom slucajnog uzorka, bilo ih je najmanje cetiri na TV stanicama. Gledao sam je na TV-mreza. Ukratko, radi se o sljedecem : Sve se vrti oko izvjesne Alejandre, koja je vrlo kvalitetna riba. Smuvala se sa dva tipa, jedan je sladak i problematican i ovoj epizodi nije imao zavidnu minutazu. Drugi je bogat i glup k'o noc. Udala se za glupana ali paralalno drzi vezu sa slatkisem. Postoji jos citav niz likova koji su uglavnom rodbinski povezani, mada neki toga nisu svjesni - ima gomila usvojene djece... U epizodi se desilo i jedno ubistvo ( tako nesto se, mislim, rijetko dogadja u ovakvim serijama ). Naime, jedan smotan frajer je prijetio pistoljem nekom vrlo zajebanom negativcu. Negativac se nije dao zbuniti i odmah ga je scepao za pistolj. Pogurali su se i zacuo se pucanj. Oba tipa su zastala, ocigledno zbunjeni. Onaj smotani je usmjerio pogled u podrucje oko polnog organa i shvatio da je upucan. Zatim je ucinio ono sto se ocekivalo od njega - umro je. Ta scena je trajala dugo i na mene je ostavila impresivan utisak. Sasvim je sigurno da cu i dalje nastaviti da pratim doticnu seriju ( ne znam kako se zove ) jer sam prestao da izlazim.

Ne sjecam se kad sam posljednji put gledao neku seriju. Mozda Zvjezdane staze kao klinac i Dosije X prije nekoliko godina. I Smogovce, naravno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2002, 00:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 18:20
Postovi: 236
HA HA HA HA .Bravo za ironicnog Hari Halera.Ocjena 10 za sadrzaj nezanimljive serije u ironicnom ruhu.Hocemo jos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2002, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Najbolje serije:
1. Sex and the City ( pravi humor)
2.The Simpsons ( neprevazidjena parodija)
3.Two feet under ( crni humor, a i pristojna drama)
4.C.B. ( no comment)
5.Fraiser show ( valjda sam dobro napisao ime, witty humor)

a da skoro da zaboravim Muppet Show, neponovljivo

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2002, 15:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
ZAR NIJE SIX FEET UNDER?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2002, 23:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
Six feet under
Sex and city
West wing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2002, 08:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
a sto ste se svi zapalili za taj sex and city... serija je toliko glupa da ne mogu da vjerujem da ima toliko obozavalaca... Meni je licno bio dobar Seinfield ali ne ove poslednje epizode koje su bile retrospektivne...
Mucke (tj., Only fools and horses) su neprevazidjenje... Mini serije po romanima Stephena Kinga mi se isto tako svidjaju..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2002, 18:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Serije>>a,moja od omiljenih tema.
A,pisala sam pod E.R. zasto i kako i zbog cega.
Za mene je ubjedljivo najbolja serija NORTHERN EXPOSURE(Zivot na Sjeveru) i tu nema dileme.
Definitivno,gledajuci ju je ,ja sam se pronasla.Sasvim mi odgovara, tj.mom karakteru.Sjecam se samo kada je isla na HRT-u tih godina('93,'94,tako nesto).Tada je i nisam u potpunosti shvatala, bila sam ispocetka malo i zbunjena svim tim likovima.
Ali bilo je tu "ono nesto" tako privlacno ,slatko,i iskreno ,sto me je drzalo da tih godina prije ili poslije skole,postavim se ispred televizora i "show" bi pocinjao..Zivot bi pocinjnao...a bio je rat.A kad gledas takve likove ,kao sto su Chris, Fleischman,Megi ,Marilyn, Ruth -Ann i ostali>da ti neku snagu da zaboravis i rat i svaku glupost ljudskog roda!
Bilo je tesko vrijeme,ja sam trazila svoj identitet kao i vecina mojih vrsnjaka tinejdzera. I gle cuda,ova serija mi je pomogla u trazenju nekog smisla ,likovi su me ispunjavali toplinom.Ok, davali su mi jednu veliku iluziju,ali ako i takva iluzija ima efekta,sto da ne?
Bitno je da se dobro osjecas!I zaista ,poslije svakog gledanja ,dobro sam se osjecala,sretno...svaka epizoda se zavrsavala sretno ,na neki nacin,ali nepretenciozno...bas onako kako bi trebalo da bude...sreca visi u vazduhu i ti je uhvatis.Tako to rade Flajsman i kompanija.
Kad ja nisam mogla da uhvatim tu srecu tada,bar su je oni (likovi) "hvatali"umjesto mene.
Zato sam bila posebno sretna kada sam vidjela da se serija ponovo daje(sada vise ne)na HRT-u...opet iznova..sve sam pozaboravljala ..ali dobila sam u medjuvremenu godina iskustva i samim tim jos bolju bazu da shvatim i prihvatim te likove.Sad je slika upotpunjena.
I sad su mi savrseno jasne postale sve Chris-ove filozofske izreke...
sad sam se navikla da prihvatim Flajsmana takvog kakav je :)
Ova serija ce za mene uvijek biti nesto posebno.

Volim i SOPRANOSE.Jako! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2002, 19:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
s tripy je napisao:
a sto ste se svi zapalili za taj sex and city... serija je toliko glupa da ne mogu da vjerujem da ima toliko obozavalaca... Meni je licno bio dobar Seinfield ali ne ove poslednje epizode koje su bile retrospektivne...
Mucke (tj., Only fools and horses) su neprevazidjenje... Mini serije po romanima Stephena Kinga mi se isto tako svidjaju..

Sex and city nikako nije glupa, zapravo je vrlo zabavna i poucna! Dobro, nije sad poput West Wing, ali svakako jedan od boljih uradaka.
I kako to da zaboravim! Svoju najsladju i najsexy Ally McBeal!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 00:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Lithium je napisao:
Sex and city nikako nije glupa, zapravo je vrlo zabavna i poucna!

Dobro... zabavna... ovu cu nekako i da progutam... Da budem iskren, gledao sam samo jednu epizodu i sjecam se da je bilo jako puno "poucnih" rijeci (cini mi se da je pola epizode bilo o tome) koje pocinju sa k.... a sinonim su za muski polni organ. Mozda je ovo nekom poucno, dok meni sigurno nije...
Poucne serije su dokumentarne serije tipa Misterije Artura Clarke-a, Opstanak...
...
da ne nabrajam dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 01:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 18:20
Postovi: 236
Razjasni sta je za tebe pojam poucno.Mislis da su poucne samo serije o svemiru i nauci.Izvini ali to je samo jedan domen zivota.Sta je sa ljudskim odnosima.Sex&city je serija koja prikazuje 4 zene,4 razlicita karaktera i 4 zivotne price prikazane na zanimljiv nacin sa humorom.Ako hoces istu temu na dosadan i kako kazes poucan nacin gledaj Opru i sudbine ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sex and the City
PostPoslato: 09 Nov 2002, 01:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Gledao sam jednu epizodu dotične serije i umro sam od dosade. Naravno, ne može se suditi o nečemu na osnovu tako sitnog uzorka, ali to meni izgleda kao tipično američka bljutava "humoristička" serija u kojoj se, kao i u Friends, Seinfeld i sl., sve bazira na seksu, polnoorganskim šalama, propalim ljubavnim vezama i sl. Američki humor je skroz prizeman (doduše i tu zna da se provuče poneki biser kao npr. Sledge Hammer). Kao što sam već napisao u prethodnom topicu vezanom za serije, britanski humor je prava stvar, što se smijeha tiče Monti Pajton i Crna guja su neprevaziđeni, a ako vas zanima serija koja je stvarno ali baš stvarno poučna (u smislu što ima genijalno razvijene likove i skroz realne situacije) a ipak dovoljno smiješna, onda gledajte Mućke. Haug.

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 11:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
qq je napisao:
Razjasni sta je za tebe pojam poucno.Mislis da su poucne samo serije o svemiru i nauci.Izvini ali to je samo jedan domen zivota.Sta je sa ljudskim odnosima.Sex&city je serija koja prikazuje 4 zene,4 razlicita karaktera i 4 zivotne price prikazane na zanimljiv nacin sa humorom.Ako hoces istu temu na dosadan i kako kazes poucan nacin gledaj Opru i sudbine ljudi.

Ako se i bavi ljudskim odnosima, serija Sex and city radi to na banalan, izvrnut nacin koji se u mnogo cemu razilkuje od stvarnog zivota. Humor i poucno ne idu jedno sa drugim... zasto... jednostavno zato sto humor izvrce stvari kako bile smjesne. Po meni pomenuta serija nije poucna vec ima suprotan efekat po osobu koja se razvija... Jos jedna stvar...
Ta cetiri "razlicita" karaktera kako sam vidio se uglavnom podudaraju.. znaci moze se staviti znak = izmedju njih...
Naravno da su poucne serije o svemiru i nauci... Tu ces nauciti nesto novo sto nisi znao do tada. Sto se tice drustvenih odnosa, mi od rodjenja imamo usadjen instinkt za ponasanje u drustvu, gdje se dalje, on usavrsava u vjestinu kroz druzenje, upoznavanje novih likova i sl... Malo sam skrenuo sa teme... to je moje samo misljenje... ljudi su razliciti, tj., moje vidjenje se razlikuje od tvog.
Toliko od mene...
PS: Ako hoces seriju koja se meni dopada i koja opisuje odnose unutar jedne porodice i sire, to je svakako "Married with children" iliti Bracne vode...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 13:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Gledam redovno Prijatelje, E.R. i Jack & Jill. :)
Doskora je na RTRS bila ponedjeljkom serija "Mjesto zločina", sad su je valjda ukinuli. Šteta, baš je bila super. :(

Nisam nikako gledala Sex and City, a poslije Six feet under imam noćne more... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 18:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Ja sam esto malo i napisala za Sex&City u topiku E.R.
Kao prvo,moram priznati da seriju ne pratim ali sam imala prilike gledati 3 epizode(cak).
Moje misljenje o ovoj seriji nije Bog zna kakvo...i nakon 3 odgledane serije ja nisam nasla dovoljno razloga i da je nastavim pratiti ,onako u kontinuitetu.Serija se bavi sex-om na krajnje banalan nacin,isforsiran,znaci onako direktno...tu su 4 dame i njihovi muskarci i sex-ualne teme.Sve se svodi na jedno ,na sex i ko koga i kako.
Daleko od toga da sam puritanka :) ali zar se o sex-u ne moze govoriti,pisati,snimati na jedan suptilniji nacin..s dozom tajnovitosti, s vise sharma?i
Pri tomNEaglasavam da na ekranu ne treba biti sex-a i erotike,ali glavni smisaoove serije je bas to!Ok,serija govori o ljudskim odnosima...pardon ...o odnosima izmedju polova,ali licno,mene
vise interesuju LJUDSKI odnosi i veze razno_razne prirode u okvirima socijalnog konteksta.
Mozda se iz ove serije moze nauciti kako vrtiti muskarce oko malog prsta i
obratno...kako s kondomima(smetaju li pri odnosu i sl.)kao uopste uticati na sex-ualni zivot i ostalo.Ali moze li as ova serija pouciti necemu vise?Ma kakvi!Ja ne vidim da ista ima tu poucno sem toga,gore navedenog.
Nista necemo saznati o zivotu bar malo vise...vidjecemo samo jedan njegov aspekt.


Frojd bi objasnio da je sasvim razumljivo sto milione ljudi fascinira
ova serija. :lol:
Nemam nista protiv ove serije...ali smatram da ima mnogo POUCNIJIH stvari iserija za pogledat'.Ali opet zavisi sta mi to zelimo .Da li zelimo da nesto naucimo ili samo da se zabavimo puteg malog ekrana.Zato ne treba ni osudjivati ljude koji prate juzno-americke sapunice...to je neki njihov svijet iluzija u koji bjeze...pa makar on bio i TOLIKO banalno smijesan!
Pozdrav svima koji se slazu sa mnom u vezi Sex i Grad :wink:
Ma pozdrav svima!
>>>NORTHERN EXPOSURE IS THE BEST<<< :) :lol: :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3550 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 178  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs