banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1685 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Avg 2002, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evo tema za filmske vijesti


Jason Preastley teško nastradao
Poznati američki glumac, Jason Preastley, teško je povređen u auto trkama, kada je na stazi "Kentucky Speedway" direktno udario u betonski zid. 32-godišnji Preastley, koji se proslavio ulogom Brandona u seriji Beverly Hills 90210, doživeo je udes na treningu i hitno je helikopterom prebačen u obližnju bolnicu na ispitivanja. Teška nesreća se dogodila prilikom brzine od preko 250 km/h. Preastley se bavi auto-moto sportom od 1991. godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2002, 17:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Okt 2001, 01:00
Postovi: 496
Jason je slomio kicmu u donjem dijelu , oba stopala i nos. Imao je veliku srecu jer nema znakova paralize tako da se ocekuje potpuni oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2002, 21:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Britanska glumica Katrin Catrlidge bh. publici poznata po ulozi novinarke Jane Livingstone iz Oskarom nagradjenog filma Danisa Tanovića "Ničija zemlja", preminula je u subotu uvece u 41. godini. Smrt je, kako nam je kazao Danis Tanovic, dosla iznenada i jos uvijek nije poznat uzrok. ?Dugo vremena me nije nista ovako pogodilo. Ne znam da li je to zato sto je Katrin u pitanju ili zbog cinjenice da je bila tako mlada?, kaze Tanovic koji je vijest docekao sa nevjericom. ?Bila je jedna od onih osoba koje rijetko srecemo u zivotu. To su oni ljudi za koje pocinjes osjecati kao da su ti familija. Katrin je bila divna, jednostavna...?, kaze Tanovic koji je jos uvijek u soku. Sarajevska publika bila je u prilici da upozna Katrin Cartlidge koja je bila gosca ovogodisnjeg Sarajevo film festivala. Vijest o njenoj smrti i u nasem gradu je docekana sa nevjericom. ?Katrin je bila jedna od najsarmantnijih gosci Festivala, bila je toliko vesela i puna zivota i veoma se radovala dolasku u Sarajevo. Planirala je uskoro poceti snimanje novog filma sa Beniciom Del Torom i Sean Pennom. Mnogo smo razgovarali o tome i ona je govorila da ce se vratiti u Sarajevo i dovesti i te glumce sa sobom. Najteze je sto je, osim takve divne osobe kakva je bila Katrin, svijet ostao i bez jedne od najboljih glumica, pred kojom je stajala velika karijera i mnostvo novih uloga?, kaze Mirsad Purivatra, direktor SFF. Katrin Cartlidge je na pocetku svoje glumacke karijere nastupala u pozoristima u Londonu i Edinburgu, a u svijet filma uveo ju je britanski reditelj Mike Leigh 1993. godine ponudivsi joj ulogu u filmu Naked. Uspjeh tog filma donio joj je nove uloge i nastavak saradnje sa Leighom u filmovima Career Girls, Topsy - Turvy i Secrets and Lies, a Cartlidge je radila i sa nekima od najpoznatijih evropskih reditelja medju kojima su Lars Von Trier i Milco Mancevski.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Okt 2002, 21:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Bruce Willis "umire muški" po četvrti put
Američki glumac Bruce Willis, biće neustrašivi policajac John McLain i u četvrtom nastavku akcionog hita Die Hard, "Umri muški", piše Hollywood Reporter. Očekuje se da će Willis i kompanija 20th Century Fox uskoro potpisati ugovor o snimanju četvrtog dela poznatog filma, rekli su listu izvori iz te kompanije. Prvi film iz serijala "Umri muški" u bioskopima se pojavio 1998., drugi 1990., a treći 1995. godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Okt 2002, 21:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
Vader je napisao:
Prvi film iz serijala "Umri muški" u bioskopima se pojavio 1998., drugi 1990., a treći 1995. godine.


Vader, da nisi malo "pobrkao" loncice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Okt 2002, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nisam ih ja pobrkao nego onaj ko je pisao tu vijest za drugi sajt. Ja sam je samo ovde prenio (copy/paste).

Vjerovatno treba 1988, 1990 i 1995. godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2002, 00:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Umro glumac Richard Harris
Irski filmski glumac Richard Harris (72) preminuo je od raka u jednoj londonskoj bolnici. Jedna od poslednjih njegovih uloga bila je u Gladijatoru gde je glumio Marka Aurelija, mlađa publika ga pamti po ulozi profesora Albusa Dumbledorea u prvom delu filma o Harryju Potteru. Igrao je glavne uloge u kultnim filmovima Juggernaut, Cromwell, Čovek zvani konj i Povatak čoveka zvanog konj. Za svoj rad osvojio je nekoliko nominacija za Oscara i Zlatni globus.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Okt 2002, 13:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Avg 2001, 01:00
Postovi: 24
Lokacija: Danska
Jedan od glumaca koji po meni zasluzuje Oskara ...
Vrlo dobar covjek ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2002, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Robertu De Niru nagrada za celokupnu karijeru
Američki filmski institut (AFI) iduće godine dodeliće nagradu za celokupnu karijeru američkom glumcu Robertu De Niru, objavila je u petak ta organizacija. "Robert De Niro jedan je od najvećih glumaca svoje generacije sa karijerom koja broji više od 60 filmova", istaknuo je predsednik AFI-ja Howard Stringer. "On je promenio način na koji se vidi doprinos glumca nekom delu", dodao je Stringer. Svečana dodela nagrade biće obavljena 12. jula u Los Angelesu. Ovu nagradu pre njega dobili su Orson Welles, Bette Davis, Henry Fonda, Alfred Hitchock, James Stewart, Fred Astaier, Gene Kelly i Billy Wilder.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Prenosim sa drugog foruma



Kako bi obeležio 11. septembar, dan kada su teroristi napali Njujork i Vašington, francuski studio "Kanal" napravio je omnibus film 11? 09?? 01 Septembar 11 ("Jedanaest minuta, devet sekundi, 11. septembar 2001"), koji se sastoji od 11 samostalnih radova poznatih svetskih reditelja. Problem je, pogotovo po oceni američkih medija, što su neki od delova filma antiamerički.

Američka štampa uveliko citira deo iz epizode egipatskog reditelja Jusufa Čaina. "Amerika i Izrael su demokratije, njihove vlade su izabrali njihovi ljudi, pa je legitimno napadati njihov narod", kaže neimenovani čovek koji se pojavljuje u filmu, a u nastavku sledi priča o "civilizacijama koje su uništile SAD" i "milionima žrtava" američke politike - od Vijetnama do Somalije. I u drugim epizodama SAD su posmatrane na izuzetno kritički način.

Film ima 11 delova, svaki traje po 11 minuta, a reditelji su imali punu slobodu izraza. Počinje radom iranskog reditelja Samira Makhmalbafa, u kojem iranska deca objašnjavaju: "SAD će nas bombardovati, zato moramo da gradimo skloništa". Uz napomene o mogućem američkom atomskom bombardovanju Irana, učitelj poziva mališane da minutom ćutanja odaju poštu žrtvama 11. septembra, no deca nastavljaju priču o vlastitim lokalnim tragičnim iskustvima.

Amerikance izgleda posebno boli britanski segment filma u režiji Kena Louča, koji se bavi 11. septembrom, ali 1973, kad je ubijen čileanski predsednik Salvador Aljende. Louč pokazuje koliku je podršku američki predsednik Ričard Nikson pružio diktatoru Augustu Pinočeu.

S druge strane, indijski sineasta Mira Nair fokusira pažnju na istinitu priču Amerikanca pakistanskog porekla koji je poginuo pomažući vatrogascima u Svetskom trgovinskom centru. Njegov neobjašnjivi nestanak na dan napada naveo je policiju i medije da posumnjaju da je on bio povezan s teroristima. "Do toga ne bi došlo da se zvao David", veli njegova majka.

Ostale priče su snimili Klod Leluš (Francuska), Šon Pen (SAD), Idrisa Ouedraogo (Burkina Faso), Amos Gitai (Izrael), Šoei Imamura (Japan), Alehandro Gonzales Inaritu (Meksiko) i Danis Tanović (BiH). Film još nije našao američkog distributera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 19:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Takođe sa drugo foruma o novom antisrpskom filmu

Kratak sadržaj
A film crew led by a director (Rufus Sewell) and a producer (Rupert Graves) travels to the Austrian Alps near the Yugoslav border to film three extreme sports enthusiasts being chased down by an avalanche for a commercial. What they don\'t know, however, is that they're filming near the secret hideout of Slobodan Pavle (Klaus Löwitsch), a Serbian war criminal. Accidentally catching him on film, they become locked in a life-or-death chase through the mountains.

Komentar:
Zar su toliki idioti da ne znaju da Slovenija granici sa Austrijom a ne Srbija
:D :roll: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Nov 2002, 20:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2002, 01:00
Postovi: 418
Lokacija: BL
Mozda misle na granice bivse SFRJ ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Dec 2002, 10:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tom Hanks najpopularniji glumac u Americi
Tom Hanks je zamenio Juliu Roberts na listi najomiljenijih filmskih zvezda u Americi, pokazala su najnovija istraživanja. Na drugom mestu nalazi se Mel Gibson, pa je tako Julia Roberts izgurana na treće mesto ove liste. Veruje se da je Tom Hanks prvu poziciju osigurao ulogom u filmu "The Road to Perdition". Na četvrtom mestu nalazi se Harrison Ford, na petom ga sledi Sean Connery, dok se na šestom mestu nalazi legendaerni John Wayne koji je preminuo još 1979. godine. "Niti jedan drugi pokojnik nikada se nije popeo među prvih deset," rekla je predstavnica kompanije za istraživanja javnog mnjenja, Nancy Wong.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hahaha!
PostPoslato: 26 Dec 2002, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Obožavam antisrpske filmove, uvijek se dobro ismijem! Osim Savršenog kruga, kad sam skoro umro od dosade. Ali ovi američki, britanski i ostali su legendarni! :D

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2003, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Holivudskom reditelju britanskog porijekla Ridleyju Scottu, mlađoj generaciji poznatiji kao reditelj filma 'Gladijator', britanska kraljica dodijelila je titulu viteza.

Kad je čuo vijest da je njegovo ime na novogodišnjoj listi britanske kraljice, reditelj "Gladijatora" i "Hannibala" priznao je da je zaista ganut.

Sir Ridley - kako će se odsada zvati - dobio je titulu Knights Bachelor zbog svog rada u britanskoj filmskoj industriji što uključuje režiju filmova : "Alien", "Legenda;J.I. Jane", "Blade Runnera", "Black Hawk Down" i "Thelma i Louise."

"Kao dječak, odrastajući u Južnom Shieldsu, nikada nisam ni zamišljao da bih mogao dobiti takvu čast. Izuzetno sam počašćen," rekao je reditelj.

Scottov "Gladiator" nominovan je za 12 Oskara, a između ostalog Američka filmska akademija dodijelila mu je nagradu za najbolji film godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Jan 2003, 22:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Prema anketama objavljenim prošle nedelje, američki glumac Tom Hanks pobijedio je Juliu Roberts u trci za najomiljeniju filmsku zvijezdu u SAD-u.

Tom Hanks, koji glumi u novom filmu Stevena Spielberga "Catch Me If You Can", nalazi se na prvom mjestu u ovogodišnjoj anketi kompanije Harris, ispred Mela Gibsona i Julie Roberts, koja se zadnjih godina redovno pojavljivala na vrhu liste.

Harrison Ford je na četvrtom mjestu, a slijede ga Sean Connery i John Wayne, koji je dobio šesto mjesto iako je preminuo još 1979. godine.

Na sedmom mjestu je Denzel Washington, a slijede Clint Eastwood, Tom Cruise i Sandra Bullock. Iako je Tom Hanks jasni favorit među muškarcima, Julia Roberts još uvijek predvodi listu ženskih zvijezda. Ona je najdraža i osobama između 18 i 29 godina, koje idu u kino mnogo češće nego oni stariji.

Tom Hanks je najdraža zvijezda bijelim Amerikancima, a Denzel Washington je najomiljenija zvijezda Afro i Hispanoamerikanaca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2003, 12:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Antonio zabranio Melanie da ide na plastične operacije
"Mrzim kad se žene prepravljaju operacijama, a to se odnosi i na moju spurugu", izjavio je poznati glumac Antonio Banderas u intervjuu koji prenosi Daily Mirror. Banderas smatra da je Hollywoodska pohlepa za lepotom odvratna, a takođe kaže da mu nedostaje rodna Španija u kojoj je sve prirodnije. "U Hollywoodu je sve lažno jer su u igri samo lova i filmovi", uveren je on. Upravo zbog toga je, kako kaže, zabranio Melanie da se više ikad koriguje plastičnim operacijama, ako joj je stalo do njihovog braka.

Bravo Antonio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2003, 11:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Brad Pitt kao Ahil
Nemački režiser Volfgang Petersen počeće u aprilu snimanje filma inspirisanog Homerovom "Ilijadom", a ulogu Ahila igraće američka zvezda Brad Pitt, izjavio je sineasta u intervjuu nemačkom dnevniku Welt. Film, koji će biti sniman za američki studio Werner trajaće "skoro dva sata i 45 minuta", i verovatno će se zvati "Trojanski rat", rekao je Petersen. Film će biti sniman u Evropi i severnoj Africi. Izbor slavnog glumca kao što je Brad Pitt za ulogu Ahila sasvim je opravdan, jer je "Ahil, kao najveći ratnik svih vremena, takođe neka vrsta zvezde", smatra Petersen. Budžet će iznositi između 130 i 145 miliona dolara. Petersen, koji poslednjih 15-ak godina živi u Hollywoodu, autor je filmova "Beskrajna priča", "Neprijatelj" i "Na liniji vatre".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Dva velika hita na u kinima 'Spider-Man' i 'Gospodar Prstenova' ravnopravno su podijelila glavnu nagradu na ovogodišnjoj, 29. po redu, dodjeli People's Choice Awards.

People's Choice prve su u nizu brojnih godišnjih nagrada u Sjedinjenim Državama, ali umjesto da pobjednika biraju razne stručne, kritičarske ili cehovske skupine, o njima direktno odlučuju gledaoci. Iako nema snagu Oskara, Emmyja ili Grammyja, ovaj je šou uopste vrlo popularan među Amerikancima.

Dobitnici:
Filmske nagrade:
Film u cjelini: "Spider-Man" i "Gospodar Prstenova: Druzina prstena" (podjela nagrade)
Drama: "Gospodar Prstenova: Druzina prstena" Komedija: "Moje grčko vjenčanje"
Glumac: Mel Gibson Glumica, Julia Roberts


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jan 2003, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Stvarno ne znam zašto je mnogima taj "Spider-Man" toliko dobar.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1685 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs