banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1685 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 85  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2003, 10:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Više kaskadera a manje kompjutera u četvrtom "Indijani Džonsu"
Producent četvrtog nastavka "Indijana Džons" serijala Frenk Maršal nagovestio je u intervjuu za "Empire Online" da će u filmu biti što manje kompjuterske animacije, a što više pravih kaskaderskih poduhvata. To je i bila jedna od važnijih odlika prethodnih filmova. Na primer, okrugla stena ispred koje trči Harison Ford u filmu "Otimači izgubljenog kovčega" je prava i to celoj sceni daje dodatnu uverljivost i napetost. Maršal je rekao da su kompjuterski efekti ulenjili filmske stvaraoce, a njegova je želja da publika ponovo ostane sleđena u sedištima gledajući akrobacije kaskadera. U tom kontekstu je "pljunuo" i "Matriks" serijal, u kojem je zbog efekata zanemarena osnovna priča i upropašćena dobra ideja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Sep 2003, 09:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Film "Alhemičar" snimaće se u Jordanu
Film pod nazivom "Alhemičar", zasnovan na istoimenom bestseleru brazilskog književnika Paula Koelja, biće sniman u Jordanu, uz budžet od 80 miliona dolara. U intervjuu za brazilske medije, ovo je najavio sam Koeljo, dodajući da bi završni detalji projekta trebalo da budu usaglašeni krajem nedelje u Vašingtonu, na sastanku čiji će učesnici biti glumac Lorens Fišburn i jordanski kralj Abdulah. Glavnu rolu tumačiće upravo Fišburn, a pripašće mu i uloge režisera, producenta i scenariste. U toku su pregovori sa Džeremijem Ajronsom i Madonom, koji bi se takođe mogli pojaviti u ovom ostvarenju. (Tanjug)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Sep 2003, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Dejvid Bekam glumiće u filmu "Gol!"
Dejvid Bekam će najverovatnije zaigrati, ali ne za novi tim već za novi film ? "Goal!", prvi deo trilogije koja bi trebalo da prenese na bioskopsko platno svu lepotu fudbalske igre. U centru pažnje je fudbalski as latinoameričkog porekla koji odrasta u Los Anđelesu. Budžet filma je 30 miliona funti, ali nije objavljeno koliko bi Bekam mogao dobiti za ovakav "transfer". Producent filma je Lorens Bender koji je dobio "Oskare" za "Petparačke priče" i "Dobri Vil Hanting".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Okt 2003, 10:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Svečano prikazan novi Tarantinov film "Kill Bill"
Prvi deo filma "Kill Bill" Kventina Tarantina premijerno je prikazan u ponedeljak u Los Anđelesu najavivši povratak kontroverznog režisera nakon šestogodišnje pauze. Tarantino i njegova omiljena glumica, zvezda filma Uma Turman, svečano su otvorili projekciju, najavljujući da će drugi deo filma u bioskope doći početkom sledeće godine. Radnja filma vrti se oko lika koji tumači Uma Turman, ubice koja pokušava da ubije svog nekadašnjeg šefa. "Veoma je nasilan. Ljudi će napuštati bioskope jer će im ´Kill Bill´ doslovno okrenuti želudac", komentarisala je film Lusi Liu, takođe jedna od glumica u filmu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Okt 2003, 10:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2001, 01:00
Postovi: 542
hmmm e za taj novi film Quentina Tarantina se ceka neumorno.. imam sve njegove filmove.. super je cova, americki Kusta, stvarno sam veliki fan njegovih filmova

zna li neko dal je stvarno dobar taj film kako se prica? gledala sam neke isjecke i nije mi se nesto svidio.. ima folove iz onog filma "Natural Born Killers"cini mi se.. mada ne mogu vjerovati da je Tarantino los film napravio.. hmm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Okt 2003, 10:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Novi Džek Rajan umesto Bena Afleka?
Ben Aflek možda neće ponoviti ulogu iz filma "Svi naši strahovi" ("The Sum of All Fears") jer producenti nisu zadovoljni njegovom trenutnom reputacijom niti rejtingom među holivudskim zvezdama (papazjanija oko venčanja sa Dženifer Lopez i debakl njihovog zajedničkog filma "Gigli" samo su pogoršali situaciju). "Paramont" priprema film "Crveni zec" u kojem je Ben trebalo da još jednom odglumi Džeka Rajana, ovog puta u pokušaju da spreči čelnike Sovjetskog Saveza u atentatu čija je meta niko drugi do - papa Jovan Pavle II.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Okt 2003, 09:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vin Dizel neće igrati u nastavku akcionog hita "xXx"
Vin Dizel ipak neće glumiti u nastavku prošlogodišnjeg hita "xXx", piše "Hollywood Reporter". Glavnu ulogu dobio je Ice Cube. Dizel već radi "The Chronicles of Riddick", što je nastavak filma "Pitch Black", i nije želeo da paralelno sa tim radi još jedan filmski nastavak. Umesto toga, imaće naslovnu ulogu u filmu "Hanibal" o slavnom kartagenskom vojskovođi. Ipak, ostaje izvršni producent serijala "xXx", sa namerom da u svakom sledećem nastavku glavnu ulogu daje drugom glumcu. Pretpostavka je da će na taj način svaki film biti bolje primljen kod publike i više zaraditi na bioskopskim blagajnama. "xXx 2" će raditi Li Tamahori, režiser poslednjeg filma o Džejmsu Bondu, "The Another Day".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2003, 08:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Novi Džejms Bond biće Klajv Oven, Tarantino želi da režira
Po svemu sudeći, Klajv Oven postaće novi Džejms Bond, piše ugledni "Guardian". Oven je već neko vreme u igri da zameni Pirsa Brosnana, ali nikakvo zvanično saopštenje nije još potvrdilo ovu glasinu. Gotovo istovremeno sa ovom vešću pojavila se informacija da Kventin Tarantino želi da uradi novu verziju filma "Kazino rojal", što je naziv prvog romana o agentu 007. Džon Hjuston je, nažalost, napravio poražavajuće loš film na tu temu još 1967. godine. Nije mu pomoglo ni što su u filmu igrali Piter Selers, Dejvid Niven i brojna druga poznata glumačka imena. Tarantino bi, s druge strane, želeo da u njegovoj verziji upravo Pirs Brosnan bude još jednom "u službi Njenog veličanstva"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2003, 21:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 18:20
Postovi: 236
CINEMANIJA pocinje 1.11.2003. i ove godine imaju sjajan izbor filmova.Pogotovo su me iznenadili filmovi koji jos ni nisu prikazani u Americi ili su poceli sa prikazivanjem (Human stain,Kill Bill,In the cut,Mystic river...)a imace i Martix 4.11.
Pogledajte raspored
http://www.tuck.co.yu/cinemania.html#7
Nadam se da ce se nesto slicno desiti i kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Okt 2003, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Robert de Niro boluje od raka prostate
Poznatom američkom glumcu Robertu de Niru lekari su nedavno dijagnostifikovali rak prostate, objavio je u ponedeljak njegov publicista Sten Rozenfild. Ipak, lekari tvrde da De Niro ima dobre šanse da pobedi bolest. "Rak je otkriven rano, a De Niro je u odličnoj fizičkoj kondiciji pa lekari predviđaju potpuni oporavak", rekao je Rozenfild. 60-godišnjem De Niru rak je otkriven tokom rutinskog sistematskog pregleda. Pojedinosti o lečenju Rozenfild nije želeo da objavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Okt 2003, 11:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 18:20
Postovi: 236
POVRATAK KRALJA pocinje sa prikazivanjem u Banjaluci 1.1.2004.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Okt 2003, 23:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Novi film o Fantomu
Nakon debakla ekranizacije legendarnog stripa "Fantom" 1996. godine, kojoj nije pomogla ni ambiciozna glumačka postava u sastavu: Bili Zejn, Trit Vilijems i, "last but not the least", Ketrin Zita-Džons, u Holivudu se ta "neprijatna epizoda" više nije pominjala. No, Mel Stjuart - nekadašnji plivač i olimpijski pobednik (Barselona 1992. godine) koji se u međuvremenu prometnuo u scenariste, sada radi na priči za novi film. Očekuje se da to bude savremena verzija, uz upotrebu najnovije filmske tehnologije i kompjuterskih efekata. Doduše, producenti spominju nešto o tome kako bi "Duh koji hoda" mogao sada da se bori u "Matriks" stilu, ali to je verovatno samo neosnovana glasina...


Sudbina novog Džejmsa Bonda i dalje neizvesna
Klajv Oven je u nedavnom intervjuu objasnio da je sasvim neizvesno hoće li baš on postati novi Džejms Bond nakon što se Pirs Brosnan povuče iz igre. "Za sada su to sve samo glasine, koje ja čitam u novinama isto kao i svi ostali. Niko me nije zvanično kontaktirao tim povodom, a ako se to desi, razmišljaću tada o tome...", kaže Oven. Istovremeno su počele da kruže i nove priče kako bi Hju Džekmen (Volverin iz "X-Men" serijala) mogao da se okuša kao novi 007...


Tom Klensi insistira da Aflek i dalje glumi Džeka Rajana
Tom Klensi je u nedavnom intervjuu opovrgao mogućnost da se umesto Bena Afleka neko drugi oproba kao Džek Rajan u sledećoj ekranizaciji nekog njegovog dela. Naime, producenti su nagovestili da Aflek možda više nije podesna osoba za ulogu Klensijevog junaka zbog skandala kojima je ispunjen njegov privatni život i loših filmova koje je snimio sa Dženifer Lopez. Ali, sam pisac je rekao da je Ben bio toliko dobar u filmu "Svi naši strahovi" ("The Sum of All Fears") da je tokom pisanja romana "Red Rabbit", koji će poslužiti kao predložak za sledeći film, imao na umu upravo njega za ulogu Džeka Rajana, i nikoga drugog. Klensi je, inače, izvršni producent svih ekranizacija svojih dela što znači da, između ostalog, lično "aminuje" i glavne uloge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Okt 2003, 11:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Entoni Hopkins kao Ernest Hemingvej
Producentska kuća "Franchise Pictures" priprema se da uskoro započne snimanje biofilma "Papa" o Ernestu Hemingveju. Naslovnu ulogu tumači, nimalo iznenađujuće, Entoni Hopkins, a vrše se pregovori sa Meg Rajan o njenom učešću. Režiju potpisuje Edrijen Nobl. Pored ovog projekta, "Franchise" snima i film "Dead Fish", priču o zamenjenom identitetu. Glavnu ulogu plaćenog ubice igra Geri Oldmen.


Džim Keri snima novi film
Američki glumac Džim Keri snimiće film zasnovan na seriji "The Six Million Dollar Man" (Čovek od šest miliona dolara) iz 70-tih godina, čiji će režiser i scenarista biti Tod Filips, saopštila je kompanija "Dimension Films". Kako navodi studio, "kombinacija Kerija i Filipsa doneće svežu, veoma smešnu priču". U akciono-avanturističkoj seriji, koja je prikazivana od 1974. do 1978, Li Marvin igrao je pukovnika Stiva Ostina. Filips je režirao filmove "Old School" (Stara škola) i "Road Trip" (Izlet), a trenutno snima filmsku verziju serije "Starski i Hač". Keri je poznat po ulogama u filmovima "Maska", "Trumanov šou" i "Čovek na Mesecu". (Beta)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Nov 2003, 14:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Nastavci "Mister Bina" i "Džoni Ingliša"
Producentska kuća "Working Title" i Rouen Etkinson planiraju snimanje nastavaka celovečernjih filmova "Mister Bin" i "Džoni Ingliš", piše "Variety". Etkinson je zainteresovan da uradi oba filma i sasvim mu je svejedno kojim redom će ih raditi. Najverovatnije onako kako scenarija budu završavana. Film "Mister Bin", snimljen 1997. godine, zaradio je 238 miliona dolara širom sveta, dok je ovogodišnji "Džoni Ingliš" dostigao 157 miliona.


Najljigavije filmske scene
Časopis "Empire" izabrao je deset najljigavijih filmskih scena svih vremena. Nimalo iznenađujuće, na prvom mestu je "Dan nezavisnosti". U tesnoj konkurenciji izdvojena je scena kada Bil Pulmen, kao američki predsednik, drži čuveni govor o Danu nezavisnosti kada će Zemljani razbucati vanzemaljce... Odmah za tim sledi "Top Gun", završetak filma kada su Val Kilmer i Tom Kruz naglo postali sjajni drugari, a ne podnose se kroz ceo film. Četvrto mesto dobila su "Četiri venčanja i sahrana", scena kada je Hju Grant toliko očarao Endi Mekdauel da ona nije ni primetila kako je prestala kiša... Na spisku je svoje mesto našao i "Oficir i džentlmen", naravno sa završnom scenom ? Ričard Gir ulazi u fabriku, Debra Vinger mu se više ni ne nada, ali je on podiže u naručje, kačket joj pada, a kosa se raspliće... Kada je u pitanju Robin Vilijems, urednici "Empirea" teško su mogli da se odluče koji film i koju scenu da odaberu, ima ih isuviše. Konačno, za listu najljigavijih izabran je "Patch Adams".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Nov 2003, 15:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tarantino želi da snimi film o avionskoj nesreći
Ideju za film "Kill Bill" Kventin Tarantino i Uma Turman dobili su tokom snimanja svog prvog zajedničkog dela, "Pulp Fiction" ("Petparačke priče"). Skoro deceniju kasnije ta ideja je konačno realizovana. Sada su Tarantino i Semjuel L. Džekson dobili novo nadahnuće ? da snime klasičnu priču o rušenju aviona, jednu od onih koje su bile često snimane sedamdesetih godina. Kventina posebno privlači što bi na jednom mestu okupio skoro sve svoje dosadašnje glumce: "Džon Travolta bi bio pilot, Pem Grir (Džeki Braun) naravno stjuardesa, a među putnicima bi se našli Harvi Kajtel, Tim Rot, Majkl Medsen, Bridžet Fonda itd".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2003, 12:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Novi detalji o zapletu Epizode III "Ratova zvezda" (potencijalni SPOILER)
Sajt "TheForce.net" ima nove podatke vezane za "Episode III" serijala "Ratovi zvezda". Informacije su neproverene, pa ih treba uzeti sa rezervom. No, izgleda da će Anakin Skajvoker udaviti upotrebom Sile svoju nevestu, Padme, kada mu ona dovede Obi-Van Kenobija, što će mu izgledati kao izdaja. Zbog toga ona neće preživeti porođaj, nakon kojeg Joda i Obi-Van treba da odluče šta da urade sa decom - Lukom i Lejom. Joda se povlači na planetu Dagoba, čekajući događaje koje smo videli u filmu "Imperija uzvraća udarac"... Memorija droida C-3PO koji prisustvuje svim pomenutim scenama biće temeljito obrisana. Telo Anakina Skajvokera, skoro sasvim uništeno tokom duela sa Obi-Vanom, biva pokrpljeno na "frankenštajnovski" način i on se pretvara u Darta Vejdera. Njegovo prvo pitanje nakon buđenja vezano je za sudbinu Padme. Kada mu Palpatin saopšti šta je učinio, prelazak na Tamnu Stranu postaje potpun. Jedan od poslednjih kadrova filma biće Palpatin, Vejder i Tarkin na komandnom mostu Star Destroyera kako gledaju početak izgradnje Zvezde Smrti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2003, 12:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ko je pravi Roki Balboa?
Silvester Stalone će se najverovatnije naći na sudu povodom svog "Roki" filmskog serijala. 65-godišnji bokser Čak Vepner tvrdi da je on poslužio kao inspiracija za lik Rokija i traži od Stalonea procenat od jedne milijarde dolara, koliko je svih pet filmova zaradilo na bioskopskim blagajnama. Vepner tvrdi da je ranije pričao sa Staloneom na ovu temu i da mu je bio obećan novac ako ne izlazi pred novinare sa pričom. Ali, Slaj više ne prima njegove pozive. Vepner tvrdi da je njegov meč iz 1975. godine, kada mu je protivnik bio niko drugi do Mohamed Ali, poslužio kao podloga za prvi "Roki" film.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2003, 12:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Parodija na Harija Potera i Gospodara prstenova
Američka filmska kompanija MGM snimiće parodiju na filmove o Hariju Poteru i trilogiju "Gospodar prstenova". Taj studio kupio je scenario za film "Henry Bates and the Sorcerer´s Balls" (Henri Bejts i čarobnjakova jaja), priču u kojoj su glavni junaci umesto hobita bobiti, na koje su bačene seksualne čini, dok se, umesto Gandalfa, čarobnjak Gandolfini bori sa zlim čarobnjakom Enronom. Henri Bejts pohađa školu pod nazivom Akademija Sent Bagerers za dečake i jednu devojčicu i pokušava da ponovo zavlada svojim kraljevstvom - Zemljom srednjeg prsta. Scenaristi su Tim Stak Džejms R. Stajn i Dejvid Morgasen, tvorci serije "Sin plaže" - parodije na "Čuvare plaže". Još se ne zna ko će igrati glavne uloge u novoj parodiji. "Povratak kralja" - treći i poslednji nastavak serijala "Gospodar prstenova" - narednog meseca stiže u svetske bioskope, dok će treći film o avanturama Harija Potera, "Hari Poter i zatvorenik iz Askabana", premijerno biti prikazan u junu naredne godine. (Beta, Rojters)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2003, 15:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Film o Taličnom Tomu
Til Švajger, koji je trenutno angažovan na spektaklu "Kralj Artur", biće Talični Tom u francuskom igranom filmu "Daltonovi", prema poznatom stripu o usamljenom kauboju. Budžet filma koji će u bioskope stići kroz otprilike godinu dana je 25 miliona dolara, a naslovne uloge tumačiće francuski komičarski duo Eric Judor i Ramzy Bedia.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2003, 15:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Dejvidu Linču nagrada za životno delo
Američki sineasta Dejvid Linč je dobio nagradu za životno delo na Međunarodnom filmskom festivalu u Švedskoj, na kojem je prikazana i retrospektiva njegovih filmova. Proslavljeni reditelj ("Blue Velvet", "Lost Highway", "Mullholland Drive") izjavio je da inspiraciju dobija iz jedne male ideje, koja kasnije naraste u nešto veće. "Ideja je kao seme, nosi u sebi inspiraciju. Kada se zaljubite u ideju... ona vam tačno kaže šta da radite. I sve što ostaje na vama je da to prebacite u drugi medijum", rekao je Linč.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1685 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 85  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs