banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 13:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1685 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2003, 23:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
NAGRADE UDRUŽENJA ON-LINE FILMSKIH KRITIČARA

Možda najmerodavniji od svih pokazatelja je upravo ovo udruženje, koje broji preko 150 filmskih kritičara koji svoje kritike objavljuju na Internetu. Suprotno od Globus, filmovi "Gospodar Prstenova: Dve Kule" i "Daleko Od Raja" su dominirali ovogodišnjim nagradama, a prvopomenuti je između ostalog osvojio i priznanje za najbolji film godine. Ovu nagradu su od 1998., od kada se zvanično dodeljuju, osvajali filmovi: "Poverljivo Iz L.A."(1997.), "Spasavanje Redova Rajana"(1998.), "Američka Lepota"(1999.), "Korak Do Slave"(2000.) i "Memento"/"Bulevar Zvezda", koji su podelili priznanje za najbolji film 2001. Evo kompletne liste dobitnika:

Najbolji Film: "Gospodar Prstenova: Dve Kule"
Najbolja Glavna Muška Uloga: Daniel Day Lewis - "Bande Njujorka"
Najbolja Glavna Ženska Uloga: Julianne Moore - "Daleko Od Raja"
Najbolji Muška Sporedna Uloga: Dennis Quaid - "Daleko Od Raja"
Najbolji Ženska Sporedna Uloga: Samantha Morton - "Suvišni Izveštaj"
Najbolja Režija: Peter Jackson - "Gospodar Prstenova: Dve Kule"
Najbolji Originalni Scenario: Todd Haynes - "Daleko Od Raja"
Najbolji Adaptirani Scenario: Charlie & "Donald" Kaufman - "Adaptacija"
Najbolja Kamera: Edward Lachman - "Daleko Od Raja"
Najbolja Scenografija: "Daleko Od Raja"
Najbolji Kostimi: Sandy Powell - "Daleko Od Raja"
Najbolji Zvuk: Ethan Van Der Ryn & Mike Hopkins - "Gospodar Prstenova: Dve Kule"
Najbolja Montaža: D. Michael Horton & Jabez Olssen - "Gospodar Prstenova: Dve Kule"
Najbolji Vizuelni Efekti: Jim Rygiel - "Gospodar Prstenova: Dve Kule"
Najbolja Muzika Iz Filma: Elmer Bernstein - "Daleko Od Raja"
Najbolji Dokumentarac: "Bowling For Columbine"
Najbolji Strani Film: "Y Tu Mama Tambien"
Najbolja Novi/a Glumac/Glumica: Maggie Gyllenhaal - "Sekretarica"
Najbolji Novi Režiser: Mark Romanek - "Jednosatna Fotografija"
Najbolja Glumačka Postava: "Gospodar Prstenova: Dve Kule"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2003, 02:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 18:20
Postovi: 236
Za one koje interesuju filmovi u 2003 u banjaluckim bioskopima!
U NAREDNIM SEDMICAMA:8 MILJA,FATALNA ZENA,NESANICA,ANALIZIRAJ TO
13.3.DARDEVIL-30 dana nakon Amerike.
1.5.X MEN 2 -1 dan ranije (kao SPIDER-MAN)
22.5.MATRIX 2 -7 dana nakon Amerike
Nije lose!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2003, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Samardžićev film predstavlja Hrvatsku na Berlinskom festivalu
Nakon tri godine hrvatska kinematografija ponovo će biti zastupljena na Berlinskom filmskom festivalu, koji se održava od 6. do 16. februara, i to sa filmom u režiji proslavljenog jugoslovenskog glumca i režisera Ljubiše Samardžića. U programu "Panorama" Berlinskog festivala biće prikazan film "Ledina" Ljubiše Samardžića, koji je snimljen u srpsko-bugarsko-bosansko- hrvatskoj produkciji. Producent filma je hrvatska kuća "Gral film", a u filmu je reč o beogradskom bračnom paru, Srbinu i Hrvatici, koji tokom rata u Hrvatskoj pokušavaju da žive mirno, ne obazirući se na mržnju suseda. Glavne uloge igraju Dragan Bjelogrlić, Zijah Sokolović i Ksenija Pajić. Zanimljivo je da film još nije završen i da ga je komisija Berlinskog festivala pregledala samo na kaseti, što nikako nije stalna praksa. To tim više potvrđuje ugledan status koji Samardžić uživa u Berlinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2003, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Otkriven najstariji film srpskih snimatelja
Otkriven je najstariji srpski filmski materijal iz 1908. godine, objavljeno je iz Muzeja jugoslovenske kinoteke. Reč je o 35 sekundi snimka pronađenog u zapaljivom filmskom fondu, inače neistraženom, koji krije mnogo nepoznatog. Na snimku su jedna od ulica starog Beograda, kolona ljudi, zastave, transparenti, itd. Pretpostavlja se da su na snimku zabeležene demonstracije iz 1908. godine povodom okupacije Bosne. Materijal se nalazi na identifikaciji, a reč je o prvom srpskom filmskom materijalu, jer su ga snimili naši snimatelji, dok je "Krunisanje kralja Petra Prvog Karađorđevića" iz 1904. godine snimio Britanac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Feb 2003, 14:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Objavljene nominacije za Zlatne maline
Dan uoči proglašenja nominacija za Oskara u Los Angelesu su objavljene i nomicaje za najgoreg glumca, najgoru glumicu i najgori film u 2002., kojima će pripasti nagrada Zlatna malina. Za najgoru glumicu kandidovane su Madonna, Jennifer Lopez, Britney Spears i Angelina Jolie. Među glumcima najveće šanse da bude izabran za najgoreg glumca ima Eddie Murphy, a posle njega slede Steven Segal, kao i prošlogodišnji pobednik Adam Sandler. U kategoriji za najgori film takmiče se "The Adventures of Pluto Nash", "Swept Away", "Crossroads", "Pinokio", kao i "Ratovi zvezda, epizoda 2: Napad klonova".


Nikako mi nije jasno zašto se Episode II nalazi ovde :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Feb 2003, 11:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Fishburne sprema ekranizaciju "Alhemičara"
Američki glumac i režiser Laurence Fishburne, koji upravo završava snimanje drugog nastavka filma "Matrix", već je najavio novi projekat. To će biti ekranizacija romana "Alhemičar", najpopularnijeg dela brazilskog pisca Paula Koelja. Film će se snimati pod okriljem studija Warner Bros, a najveći deo posla odradiće sam Fishburne koji će, kako javlja filmski časopis Variety, napisati scenario, odigrati jednu od uloga i režirati film.

Ovo će biti interesantno :)
Jedva čekam da bude gotov film


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Mar 2003, 20:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Anthony Hopkins po treći put stao na "ludi kamen"
Glumac Anthony Hopkins, poznat po ulozi superinteligentnog ljudoždera Hannibala Lectora, venčao se sa trgovkinjom antikvitetima Stellom Arroyave na privatnoj svečanosti, izvestio je predstavnik za štampu ove filmske zvezde. Hopkins (65) i Arroyave (46) venčali su se u subotu u Malibuu. Na svečanosti su bili članovi njihovih porodica i prijatelji. Hopkinsu je ovo treći brak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Mar 2003, 16:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pronašao sam ovo

________________________

Evo članka iz Klika pod naslovom Mel Gibson - veći katolik od pape?:

"U svom novom filmu o posljednjim Kristovim danima Mel Gibson optužuje Židove za Kristovu smrt. Slavni glumac i redatelj je pod snažnim utjecajem svog oca, katoličkog fanatika koji se već 30 godina suprotstavlja vatikanskim reformama.

Za Mela Gibsona oduvijek se znalo da je veliki vjernik, otac sedmero djece, i da je odan tradicionalnom ogranku katolicizma koji zagovara misu na latinskom i odbacuje reforme Drugog Vatikanskog koncila. U tome je Mel sljedbenik svog oca, Huttona Gibsona, umirovljenog željezničara koji je vrlo aktivan u teološkim raspravama i napisao je nekoliko knjiga s naslovima poput "Je li Papa katolik?" i "Neprijatelj je ovdje".

Svoju kršćansku vjeru Gibson je odlučio ispoljiti tako što će producirati i režirati film "The Passion" o zadnjih dvanaest sati u životu Isusa Krista. U taj film Gibson je uložio 25 milijuna dolara svog vlastitog novca, a snimljen je isključivo na latinskom i aramejskom i trebao bi se prikazivati bez ikakvih titlova. Dok Mariju Magdalenu glumi seksepilna Talijanka Monica Bellucci, a Mariju mađarska glumica Maia Morgenstern, uloga Isusa povjerena je Jimu Cavezielu, glumcu koji se također deklarira kao veliki vjernik, zbog čega je već odbijao snimati scene s golim partnericama u nekoliko filmova.

Međutim, freelancer Christopher Noxon je, pripremajući poseban članak o filmu koji će izići u nedjeljnom dodatku New York Timesa 9. ožujka, došao do podataka da bi Gibsonov film mogao biti izrazito antisemitski i optuživati Židove za Kristovu smrt. Gibsonov obiteljski prijatelj Gary Giuffre, koji dijeli njegove vjerske poglede, najavio je da će u filmu "krivnja za Kristovu smrt biti smještena tamo gdje spada".

U siječanjskom intervjuu s televizijskim voditeljem Billom O'Reillyjem Mel Gibson je na pitanje hoće li njegov film uznemiriti Židove odgovorio: "Mogao bi. Ali nije mu to cilj. Cilj mu je samo reći istinu." Pred O'Reillyjem popularni je glumac optužio Noxona da o njemu piše članak 'revolveraškog novinarstva', kopa po njegovu privatnom životu i uznemirava mu oca.

Noxon je intervjuirao i Huttona Gibsona, koji je izjavio da je "Drugi Vatikanski koncil bio masonska zavjera koju su poduprli Židovi", negirao da se Holokaust odigrao i nazvao papu Ivana Pavla Drugog garrulous Karolus, the Koran kisser (lajavi Karol kuranoljubac). U svojim teološkim polemikama Hutton Gibson Ivana Pavla Drugog naziva 'antipapom'; ljudi bliski Melu Gibsonu ističu da on, i pored svoje odanosti tradicionalnom katolicizmu, ipak ne dijeli najekstremnije stavove svog oca. Nadajmo se da je tako."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Mar 2003, 10:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Završen 31. Fest
Domaćom premijerom filma "Ledina" u režiji Ljubiše Samardžića u nedelju uveče je u Centru "Sava" završen glavni program 31. Festa. Počasni gost Festa, reditelj Ken Rasel primio je u nedelju uveče "Zlatni pečat Jugoslovenske kinoteke" za doprinos filmskoj umetnosti, a tom prilikom britanski reditelj je najavio da će ovoga leta početi snimanje igranog filma "Život Nikole Tesle" (The Life of Nikola Tesla). "Scenario sam završio posle puno istraživanja o tom velikom čoveku. Tesla je genije, a i filmičan lik. Ova velika tema može da bude i vizuelno fantastična", rekao je Rasel. Od 28. februara do 9. marta na Festu su prikazana 92 filma iz 40 zemalja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2003, 16:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Gorčin Stojanović, reditelj iz Beograda

Nakon filmova kao što je "Rimejk" u Beogradu uvijek vlada muk

U filmu se prepliće nekoliko strašnih scena od kojih je svaka odlično urađena - s ukusom, s mjerom, ali one naprosto udaraju u stomak

Reditelj Gorčin Stojanović nekadašnji je stanovnik Sarajeva, a danas živi u Beogradu i trenutno je najviše angažiran u TV projektu "Mešoviti brak", seriji koja bi se mogla smatrati srbijanskom "Vizom za budućnost". Stojanović je prisustvovao projekciji "Rimejka" u Beogradu i odmah je po završetku filma pristao iznijeti svoje utiske o onome što je vidio na filmskom platnu.

Konstatirajući da se radi o filmu koji više udara u trbuh nego u mozak, te da je to osjećanje koje je imao i nakon gledanja "Ničije zemlje" Danisa Tanovića, Stojanović je kazao i to da će, kada su u pitanju filmovi iz BiH, takvo osjećanje dominirati još dugo.
- Ovo je film koji ima nekoliko slojeva i to ne samo zato što ima nekoliko historijskih vremena koja se tu prepliću. Sve je tu urađeno na jedan odličan rediteljski način, prijelazi su izvedeni bez površnih analogija, mi pratimo priče, pratimo sudbine, ljude.
Naravno, jako je teško podnijeti onaj najgušći dio filma, jako teško, jer se tu prepliće nekoliko strašnih scena, od kojih je svaka odlično urađena - s ukusom, s mjerom, ali one naprosto udaraju u stomak. Nisam ni sumnjao da će Dino napraviti dobar film, ali ovo je veoma zrelo djelo, a njegov je debitantski film - kaže Stojanović i naglašava da se radi o veoma snažnom film koji se mora pogladati još jednom.

Ne žele znati

U Srbiji su, kaže, viđeni svi filmovi koji se tiču rata u BiH i nikada na tim projekcijama nije bilo previše ljudi.
- Ljudi očigledno ne žele neke stvari da znaju, uvijek je poslije tih filmova bio jedan muk. Volio bih da taj muk ima nekakav značaj, da se tu nešto shvatilo, ali ne bih mogao staviti ruku u vatru da to zaista jeste tako. Ali, u svakom je slučaju važno da se ti filmovi prikazuju, da ih bude što više. Kada bude pet, šest, osam takvih filmova, moći ćemo govoriti koji je bolji, jer sada su ovi filmovi više etičke nego estetičke pesnice u stomak, u lice, u srce. To tako mora biti - kaže Stojanović.

Mustafićev film prikazati na nacionalnoj televiziji

- Možda jeste, nažalost, ali možda je važnije da ova vrsta filma bude prikazana na nacionalnoj televiziji, jer to ipak ima jednu težinu i jer to vidi pet miliona ljudi, ili tri, ili dva. Postoje ti pokazatelji pa bi baš bilo zanimljivo vidjeti koliko to ljudi želi da gleda - kaže Stojanović.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rimejk???
PostPoslato: 13 Mar 2003, 00:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Čuo sam da je taj film užasno ljigava priča o četničkim agresorima. Naravno, nimalo me ne čudi što naša "braća" snimaju takve filmove, ali zašto ovi mazohisti u Srbiji moraju stalno da se pohvalno izražavaju o njima to mi je misterija...

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2003, 09:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Peter Jackson planira da snimi rimejk "King Konga"
Novozelandski režiser Peter Jackson izjavio je da namerava da snimi rimejk filma "King Kong" po završetku trilogije o "Gospodaru prstenova". "Postao sam režiser, jer sam video taj film kad mi je bilo devet godina. Sanjam da snimim modernu verziju ovog klasika", rekao je on i dodao da će se snimanje obaviti na Novom Zelandu i da će film izaći najverovatnije 2005. godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2003, 17:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2002, 18:20
Postovi: 236
Mislim da je vecina cula ali nije lose pomenuti.
Od 17.4. pa do 1.9 karta za sve projekcije u Palasu je 1KM!!!!!!!!!!!!
Naravno nije rijec o reviji filmova vec o novim projekcijama.Sjajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2003, 22:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pronašao sam ovo

Novi film Michaela Morra

Osvajač Oscara za 'Bowling for Columbine' će, nakon američke ljubavi prema vatrenom oružju, taknuti u još opasnije osinje gnijezdo - financijsku povezanost obitelji Bush i bin Laden.

Moore je trenutno u pregovorima s produkcijskom tvrtkom Mela Gibsona Icon Productions u svezi snimanja novog dokumentarca koji bi se trebao zvati "Fahrenheit 911". U filmu će biti preispitane mutne veze između bivšeg američkog predsjednika Georgea Busha starijeg, oca sadašnjeg predsjednika, i obitelji Osame bin Ladena, koja je navodno izuzetno financijski profitirala upravo zahvaljujući toj vezi.

"Glavna tema mog novog filma bit će ono što se dogodilo Americi nakon 11. septembra i način na koji je Bushova administracija iskoristila taj tragični događaj da progura svoje ciljeve", izjavio je Moore za Variety. "U filmu će svakako biti riječi i o povezanosti Busha i bin Ladena. Bit će postavljena brojna pitanja na koja ja još nemam odgovore, ali ih namjeravam naći."

Kakva su to pitanja koja zanimaju novopečenog oskarovca? "Bush stariji održavao je svoje veze s obitelji bin Laden sve do dva mjeseca nakon 11. septembra. Bin Ladenovi su investirali znatne iznose u Carlyle Group, koja je umiješana u mnoge stvari i jedanaesti je po veličini ugovarač u poslovima obrane, premda uglavnom samo kupuje bankrotirane tvrtke specijalizirane za obranu i onda ih preprodaje uz veliku zaradu."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2003, 00:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Najbolji glumac je Mel Gibson!
Za glumicu se ne mogu odluciti, uf mnoge su dobre!

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2003, 12:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo nije tema o najboljem glumcu i glumici pa molim da na to obratiš pažnju.

Ako ovde već postoji tema o najboljim glumcima možeš o tome pisati na njoj a ako nema...pa možda ne bi bilo loše ovoriti tu temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2003, 16:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Eh Vaderu jes ti neki ostar kriticar! :lol:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2003, 17:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Radi se o tome da postoji opasnost da sad i drugi ovde krenu pisati "a moj najbolji glumac je..." a ovo nije tema o tome.

Ako ti se da pogledaj da li ovde postoji tema o najboljim glumcima pa ako nema otvori je, vjerujem da će i drugi imati šta za reći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2003, 01:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
OK Vaderu cijenim tvoje misljenje, ipak ti imas nesto vise od 2000 poruka vise od mene.Hahaha, ma zezam se.
Sad sam prosao kraj KIC-a kad gori neki kombi (ko na filmu j... te).
Eto to je vezano za film. :lol:

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2003, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Aleksandar je napisao:
OK Vaderu cijenim tvoje misljenje, ipak ti imas nesto vise od 2000 poruka vise od mene.Hahaha, ma zezam se.
Sad sam prosao kraj KIC-a kad gori neki kombi (ko na filmu j... te).
Eto to je vezano za film. :lol:


Stvarno tvoje poruke obiluju sadrzajom i intelektom.. mislim
ako nemas sta napisati pametno zar nije bolje da cutis >?
covjek ti fino skrece paznju a ti se pravis lud ..
zar je tesko postovati neka pravila kulture ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1685 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 85  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs