banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Sledeća

Najbolji serijal
Glasanje se završava 23 Feb 2009, 10:56
Star Trek - Kirk 9%  9%  [ 6 ]
ST:The Next Generation - Picard 55%  55%  [ 38 ]
ST:Deep Space Nine - Sisko 10%  10%  [ 7 ]
ST:Voyager - Janeway 22%  22%  [ 15 ]
ST:Enterprise - Archer 4%  4%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 69
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 26 Jan 2020, 10:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Kad je kapetanica Janeway iz budućnosti naoružala Voyager do zuba da bi im skratila put kući je meni bio lično najbolji momenat. Taman svaki susret s Borgom u Enterprise i Voyager je bio super uvodna priča za rat koji slijedi.
Opet kontam i filozofiju ST da je okrenut ka istraživanju, kulturama, raznovrsnim pričama i zapletima, a ne da se bazira isključivo na ratu s npr. Borgom...ali zato su imali savršenu priliku da filmovi preuzmu tu ulogu s maksimalnom slobodom od glumaca, radnje, novijim brodovima, tehnologijama i cijelim tim šokantnim iskustvom da tebi bliski ljudi postaju kao mašine, gube svoj identitet i rade po naredjenju.
Ali ne, oni su odlučili da siluju istu priču iznova o Kirku, Spoku...isto kao i SW gdje imaju beskrajne mogućnosti da naprave šta god, oni siluju priču oko Skywalkera, Palpatina itd. 10 puta bolja je priča iz igre KOTOR nego iz filma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 26 Jan 2020, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Nekima se nije ni ST Enterprise dopao


Meni je Enterprise bio odlican.
Nikako mi nije bilo jasno sto ga toliko ne vole.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 26 Jan 2020, 13:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ide mi teško ovo povezivanje priče, izgled da i stripove moram pročitati :lol:
Citiraj:
In the comics miniseries Star Trek: Countdown, a prequel to the Star Trek reboot (2009), Picard is depicted as having retired from Starfleet and becoming Federation Ambassador to Vulcan. In 2387, he works with Data, the new commanding officer of the Enterprise-E, Ambassador Spock, and the Romulan miner Nero to save the Romulan Star Empire from a cataclysmic supernova. He is present aboard the Enterprise as it confronts Nero, who has gone mad and begun killing non-Romulans after they fail to save Romulus. The Enterprise arrives too late to aid Ambassador Spock against Nero, believing both Spock and Nero to have been consumed by the artificial black hole that Spock created.


Ali sad mi je jasan Romulanac Nero iz JJ Abrams filma i sjećanje koje Pikard ima u ovoj prvoj epizodi.

Data je u jednoj epizodi TNG zaista konstruisao svoju kćerku kojoj se raspao pozitronski mozak.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 26 Jan 2020, 13:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Sama T'Pol je dovoljna da se serija svidi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 26 Jan 2020, 20:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
despot777 je napisao:
Sama T'Pol je dovoljna da se serija svidi...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Apsolutno saglasan! :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 28 Jan 2020, 23:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2013, 12:48
Postovi: 1539
Drizzt je napisao:
Kad je kapetanica Janeway iz budućnosti naoružala Voyager do zuba da bi im skratila put kući je meni bio lično najbolji momenat. Taman svaki susret s Borgom u Enterprise i Voyager je bio super uvodna priča za rat koji slijedi.
Opet kontam i filozofiju ST da je okrenut ka istraživanju, kulturama, raznovrsnim pričama i zapletima, a ne da se bazira isključivo na ratu s npr. Borgom...ali zato su imali savršenu priliku da filmovi preuzmu tu ulogu s maksimalnom slobodom od glumaca, radnje, novijim brodovima, tehnologijama i cijelim tim šokantnim iskustvom da tebi bliski ljudi postaju kao mašine, gube svoj identitet i rade po naredjenju.
Ali ne, oni su odlučili da siluju istu priču iznova o Kirku, Spoku...isto kao i SW gdje imaju beskrajne mogućnosti da naprave šta god, oni siluju priču oko Skywalkera, Palpatina itd. 10 puta bolja je priča iz igre KOTOR nego iz filma.

Da, stvarno je fora vidjeti kako Voyager rastura Borgove kocke kao da su od kartona, a sva uzvratna paljba tek blago podrhtavanje. :Fade-color
Pikard se čini zanimljiv, ali tek treba vidjeti u kojem pravcu se razvija priča.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 06 Feb 2020, 21:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odgledao i trecu epizodu, bogami bice ovo odlicno. Kako prica odmice sve vise mi se svidja.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 09 Feb 2020, 02:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne mogu više razlikovati Romulance i Vulkance, Romulanci više nisu u svojim uniformama, ni frizure im vše nisu kao u Sjevernoj Koreji, jeste da oni imaju malo izbočinu na čelu, ali ni to nemaju svi.

Federacija, izgleda nije bila za spašavanje Romulanaca, a Pikard im se usprotivio. Baš su se potrudili da zakomplikuju, toliko netipično za Zvjezdane staze.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 09 Feb 2020, 10:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Odgledao sam sve tri epizode i čini mi se odlično i mislim da će biti još bolje s sledećim epizodama. Pošto nije klasičan ST već baš "Picard" fokus radnje mi ima smisla. Na prvu onaj napard na mars me asocirao na BSG što mi nešto nije sjelo, ali sad kako odmiče radnja sve više se zaključuje da to nije bila buna AI već neki ljudski faktor koji se inflitrirao.

filozof sa vrbasa je napisao:
Ne mogu više razlikovati Romulance i Vulkance, Romulanci više nisu u svojim uniformama, ni frizure im vše nisu kao u Sjevernoj Koreji, jeste da oni imaju malo izbočinu na čelu, ali ni to nemaju svi.


Ni nema razlike izmedju Romulanaca i Vulkanaca jer i sami Romulanci potiču s Vulkan planete, samo kad su se razdovjili započeta je nova religija na Vulkanu gdje se praktikovalo napuštanje svih emocija u korist logike.


filozof sa vrbasa je napisao:
Federacija, izgleda nije bila za spašavanje Romulanaca, a Pikard im se usprotivio. Baš su se potrudili da zakomplikuju, toliko netipično za Zvjezdane staze.


I u ostalim serijalima ST uvijek je bilo problema s politikom Federacije tj. s par visoko pozicioniranih ljudi gdje se u tim epizodama prikazivalo da iako novac više ne postoji i društvo je skoro pa savršeno i dalje ljudska loša narav ispliva zbog lične koristi ili nekih svojih nastranih uvjerenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 09 Feb 2020, 13:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Tu je i ova federacijska tajna služba, koja je isto prikazivana kao kvarna, razvijali su clock device iako su potpisali sporazum sa Romulancima da to neće raditi.

Ja se sve potajno nadam da će se ona borgovska kocka uključiti i da će ih sve skupa odvući do najbližeg unimatrix kompleksa na jednu brzu asimilaciju :lol:

Lijepo je vidjeti da je Data konstruisao androida koji može da se kreše i ima emocije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 09 Feb 2020, 18:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Ćerka koju je Data napravio u TNG nije mogla da se dobro nosi s emocijama tako da je došlo do kolapsa njenog sistema i on je samo kopirao to malo njenog sjećanja u sebe. Ta ćerka je bila puni android kao i on.
Trenutna "ćerka" iz Picard serijala nije napravljena od strane Data već od Maddox i više je kao klon Data. Maddox se isto pojavljivao u TNG i zahtjevao još tada da se Data preda njemu da bi mogao da napravi masu klonova s njegovim sposobnostima, ali onda na specijalnom sudu Picard je uspjeo da odbrani Data-u i da mu mogućnost da ima ista prava kao i svi ostali u Federaciji.


Ima solidno dosta poveznica sa orginalnim ST:TNG i kontam da će ih biti još više. Hugh se takodje pojavljivao u 2-3 epizode TNG i sad su ga vratili u "Picard".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 09 Feb 2020, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Hugh, sjećam ga se, on je čak dobro podnio kad se odvojio od kolektiva, za razliku 7/9, koja je proživljavala heroinsku krizu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 09 Feb 2020, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Mene bi radovalo ako bi fokus priče bio Borg. Romulanci i Kligonci su izlizani već na maksimum.
Cijela ta priča oko Borga je započeta s Q-om koji je Enterprise instantno prebacio u Delta kvadrant i bukvalno ih "upoznao" s Borgom da su postali svjesni jedni drugih. Razlog tome je,kako je Q objasnio, da bi im dao da se pripreme za Borg koji će tek nekad u budućnosti doći do njihovog kvardanta, a u drugom slučaju Federacija ne bi imala nikakve šanse da se odbrani od njih. I sam Q je izbačen iz svog kolektiva zbog pretjeranog mješanja u tok vremena i ishode, ali u ovom slučaju je htjeo dati Zemlji barem neku šansu i nakon toga cijeli fokus Federacije bi trebao biti na mogući budući rat...što je donekle i nastavljeno u serijama DS9 gdje je njihov Defiant brod specijalno dizajniran samo za rat s Borgom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 09 Feb 2020, 22:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Pa do sad je jasno šta će biti tema, romulanska ozna ganja sintetike :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 14 Feb 2020, 01:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
eeeeeej četvrta epizoda mi je upala u oko kad sam vidio da je režiser Vilijam Rajker, nisam obraćao pažnju na prijašnje epizode, a upratio sam da je on režrao nekolio epizoda u svim star trek serijama, mislim da je ova epizoda uspjela dočarati malo romulansko društvo

netipično za st i ove svemirske bitke, nema red alert :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 14 Feb 2020, 01:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
A romulanski samuraji :D

Serija je bullshit i apsolutno nikakvih dodirnih tačaka sa star trek "duhom". Može se gledati samo ako ne očekuješ star trek.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 14 Feb 2020, 01:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
nema, ali razumljivo je nema misija niti star fleet protocola, niti istraživanja čudnih pojava, ali biće akcije

akcije najviše je bilo u star trek filmovima

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 14 Feb 2020, 09:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Kako sam negdje pročitao opis epizode "episode 4 surrenders quality for more setup", ali ok je.
Patrik je govorio da su ga zadnjih 20 godina konstantno bombardovali s ponudama da snimi novi star trek ali uvijek ih odbijao jer je smatrao da će time samo da upropaste priču koju su zatvorili s zadnjim filmom.
Na ovu je pristao upravo jer nije klasičan Star Trek.

Pusti bilo kome od mladjih generacija ST:DS9, TNG ili Voyager...ili čak orginalni Star Wars i svi će reći da je sranje nevidjeno, od glume do CGI-a. Onaj format serije u današnje vrijeme ne može proći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 14 Feb 2020, 13:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije mi jasan odnos Federacije prema Romulancima, raštrkani po svemiru u tim kolonijama, a jesu li skupa ratovali protiv Dominiona?

Mene više zanima ovaj nepotrebni podatak, da li je Pikard predao pismo na Romul kćerki onog njihovog maršala što je bio nasnkan lažnim informacijama o Romulanskim aktivnostima na planeti u Neutralnoj zoni...
https://m.youtube.com/watch?v=jVmldpYnFzw

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Star Trek
PostPoslato: 14 Feb 2020, 23:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Sevenka?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 787 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 40  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs