banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1775 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kinematografija Azije
PostPoslato: 09 Apr 2006, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
pa sad, da ne pravim neki uvod...
koliko ste upoznati, omiljeni filmovi, reziseri i sl.

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 00:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
u ovoj noci, koja ce biti besana i u kojoj ce biti postavljeno mnogo pitanja, tipa: zasto sam ja ja, kid a izjavljuje sledece o aziji:

cai ming liang je jedan od meni tri najdraza ziva rezisera (drugo dvoje su deni i kronenberg).

jasudziro ozu je jedan od meni dva najdraza rezisera ikada (drugi je sirk).

apicatpong virasetakul je meni najdrazi mladi reziser na svijetu (nakon njega martel, zirodi i krzanovski).

u posljednje vrijeme, pomisljam da je hou za mene vazniji od caija, ali ovo je tek u razmatranju.

tu je i abas kjarostami, koji je najvazniji zivi reziser na svijetu. ali stvarno najvazniji.

tu su i tren an hung, aojama shindzi i nobuhiro suva (mada je suva sve vise francuski reziser), svi licni favoriti.

tu je i erik ku, ciji je budi sa mnom, prelijep, prelijep, prelijep.

zatim, dzia zang ke. htio sam da budem on nakon platforme. hocu da sam ja napravio taj film.

tu je kitano, koji je sad kreten, ali ne mogu zaboraviti sonantinu i vatromet.

tu je i shoei imamura koji je jedan od najpametnijih.

i nagisa osima. njegov tabu je prelijep. to mu je najskorije.

ove korejance bas i nesto ne simpatisem. od kim ki duka mi je samo proljece... ok, ostali su uh, od parka simpatija za gdina osvetu je best, ali ni to nije da me preuredi. iran? osim kjarostamija i panahija i gobadija, nula bambija. samira i njen otac su mi dosadni. ali kjarostami je kjarostami.

pored svih divnih filmova na ovom svijetu, zaboravih i ono cudo. li keng senga i njegov nestali. sve sto lici na caija, meni je uh uh uh.

i tu su dva dokumentarca koji su predobri, najbolji dokumentarci u posljednje vrijeme (uz ove adama kurtisa): s-21 ritija pana, to vam je o genocidu u kambodzi, i zapadno od pruge wanga binga, uh, sto je to dobro, to je cisti film. devet sati napustenih fabrika i prostora. ja hocu to!!!

i, naravno, takesi mike koji pravi najzabavnije filmove na svijetu.

i hajao mijacaki. ciji mi je posljednji i najbolji. sad ga stvarno volim. ja sam glup i kasno skapiram neke stvari. i uopste, japanski animrani su prilicno dobri. ghost in the shell 2 me je razbio.

toliko toga. toliko toga. oni su sad najjaci. mada, juzna amerika je mjesto ka kome sad treba gledati.

da. skoro sam zaboravi kineze. osim dzie. ali oni su svoj vrhunac imali negdje pocetkom devdesetih. od svega toga, meni je raise the red lantern najbolji. ma i ona velika parada je super.

ej. skroz sam zaboravio vong kar vaija. cije je ime ispisano na zidu moje sobe. toliko.

o. pa onda tijan zuangzuang. proljece u malom gradu je mnogo bolji film nego sto mu je poklonjeno paznje. a njegov plavi zmaj je...

i na kraju (sada stvarno prestajem) dzi lou. ok je meni suzhu rijeka, ali purpurni leptir je ono sto me je oborilo s nogu. ljudi su bili tako nepravedni prema tom filmu.

aaaaaaaaaaaa. zaboravio sam pan ek rataratunga. ciji je posljednji zivot u svemiru savrsen. toliko mislim o tom filmu u posljednje vrijeme. jedva cekam da vidim nevidljive talase.

toliko.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 00:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
evo malo slika iz virasetakulovih filmova, koji je sada moj bog.

blazeno tvoj:

Slika

Slika

Slika

tropska bolest:

Slika

Slika

Slika

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 00:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
i evo nekoliko stvari koje je virasetakul rekao, cisto da se vidi koliko je pametan:


My works in film and video are personal, and have very few links with what’s going on. The current filmmaking atmosphere tends to get very complicated for me. I like to do simple sketches. I shot how I felt each day, some as short clips, some long, building the emotional structure along the way. On Blissfully Yours I was more focused. Tropical Malady, to me, was more temperamental. Since I made Tropical Malady during my “dark” period—I was at pain with some losses—the film is like my sorrow box. Some of the scenes, including the style and the structure, contain personal references. It may appear scattered to some, but it was the way I saw my memories at that particular time. The experience of making this film is very naïve and direct. When we shot in the jungle, I was more aware of how the movie was going. Somehow I felt like I was back in the past making a silent film where there was no man on earth.


Even though I grew up in a small town where the land is flat, there were strange animal sounds in a quiet night not unlike those up on the hills. The tales and the landscapes were imprinted in my mind. I always imagine a parallel world with these elements, one where I did not physically live. It situates in a remote jungle with hidden spirits. When I had a chance to make films, which in itself is to create another world, I always resort to this jungle.

I wanted a real old-fashioned mood of a horror film. But Tourneur never used a real monster; he would just use a shadow and a sound, and I wanted more monster. In the end, we agreed that Tourneur was right - never show the monster!

In this story, I have chosen not to dwell on the political issues of the Thai-Burmese border, but to focus on mundane and futile activities, which in themselves carry an underlying political message.

Even though the town in this film seems peaceful on the surface, the boredom, hidden emotional conflicts, and communication differences, produce psychological tensions between the protagonists of the story. The main character is a Burmese refugee whose fate has linked him to the lives of two Thai women in this border town. The film details their mundane activities on a typical lazy afternoon. The characters do not have a meaningful goal in life. Under two flawed political systems, they choose to remain ignorantly blissful.

Yes, now it's very common for everyone to make films. Yeah, and video for the young people. Before it was quite limited in terms of equipment and now so many kids are making video. Before, five or six years ago, there was a lot of work dealing directly with social issues quite outside of the personal style. Now we see a lot more people who are just talking about themselves, which I think is a better way because it reflects the society they're living in. In a personal way, that's more interesting, so you see more of this work, and the studios in Thailand are tapping into this area as well in hiring fresh graduates to direct a video and then go to film or direct a film cheaply. I think that the mood of making my kind of films is getting stronger here.

I tried to understand the pacing, the way this soldier moves through different landscapes.

I was asked many times about the darkness in this film. Technically, it was hard to capture darkness when there is a moon as the only light source in my mind. We tried some ways, but they all looked fake to me. So we ended up using little light, which scared the producer very much. My original idea was to have many parts of the second half in total black—that’s not possible commercially. So the producer was OK at least to see something. So we went on to light the night to be very heavy. I am not sure how to explain—to have the weight of the black on the actor. Some scenes were actually too dark to use. The result was like the theater was in the middle of the jungle. The audience shares the weight.

In Tropical Malady, like in my previous film Blissfully Yours, I set the jungle as one of the main characters. But this time the jungle is active, reacting more to the character’s mind. This character is a man in love. He is attached to another man who may or may not be real. The film is about the internal conflict of a man in nature. The landscape acts as a mirror, always reflecting double images, two worlds: human and animal, darkness and light, past and present.





Many films I see nowadays are like reading a book or something. I believe film has to be expressed in a medium that is not theater, a book, a narrative. Just the image. And it should be open, so for me it’s successful when people look at this image and interpret it in different ways according to their experience. For example I like watching things out of the windows, and when another person watches the same thing from a different angle, so much is expressed but not expressed. So it’s a different angle, a different point of view. It’s great that they can’t express all that they’ve seen in the same way. This comes back to the point that there’s no reality, because each person’s reality is different, and each person experiences time differently. Like, maybe after I hang up with you, you can tell other people it was a very long interview, and I can tell other people it was very short interview. It’s relative, it’s different.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 01:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
Tek kad ovako nesto procitam provalim koliko pojma nemam. KO SI TI COVJECE (mozda moj duboko skriveni mazohisticki alter ego)??! Jedino ti mozes kroz pricu Miikae-a predstaviti kao Michael Bay-a Azije!
Obozavam Miikae-a ali je mnoooogo tesko doci do njegovih filmova (napredujem polako…imam ICHI, VISITOR, IZO(u kojem me je Kitano iznenadio svojim pojavljivanjem) i ONE MISSED CALL).

RING je otvorio najezdu horora (psiholoskih trilera ustvari) od kojih stvarno mnogo dobrih ima (proklete da su vise curice u crnim haljinama).
PRITAJENI TIGAR je isto uradio za istoriske spektakle (HERO, MUSA….).
Ima tu i jako dobrih trilera tipa MEMORIES OF A MURDER (Koreja), ratnih filmova ZASTAVA (Koreja), socijalnih GEISA HOUSE, TWILIGHT SAMURAI, komedija KUNG FU HUSTLE…. Zajednicko svima ovima (komercionalnim) filmovima je ta prijeko potrebna svijezina. Iz tog razloga Hollywood je sada poceo masovno praviti remake-ove bilo cega sto dolazi iz Azije. Po svemu sudeci iduci koji mozemo ocekivati je remake, po meni, jednog od najboljih filmova u zadnjih nekoliko godina, OLDBOY.

@kid_A – da nemas kojim slucajem LIFE OF OHARU od Mizoguchi-a???
ustvari ja dolazim kod tebe na par dana sa 200tinjak diskova!!!!!!!

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 06:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
A mogu li se i ja ogrebati za koji cd-e??
Crni kid_a kako mozes upamtiti tolika imena, ja za sad znam samo kako se ja zovem. :lol: :lol: (i to je nesto) :lol: 8)

uh, trebace stignuti vas dvojicu. pomoc :(

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 09:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Okt 2005, 20:05
Postovi: 173
Lokacija: Ovdje
Respect!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
@Utopija - sto se Azije tice ja imam nekih 20ak filmova...samo reci!

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 12:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
ma nije da ja imam sve te filmove, neke sam gledao u beogradu, neke u sarajevu, neke na tv-u. moze se sve stici. nema lige of oharu. imam tales of pale moon i sanshoa. ta dva. procitajte ove izjave virasetakuna, pa recite sta mislite.

ali to nije bitno. :::

MORRISSEY U ZAGREBU 6. JULA. !!! UMIREM. DA! DA! DA!

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 14:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
Citiraj:
KO SI TI COVJECE


ja sam neko ko je sinoc zaspao u pola pet i porbudio se u sedam i sad pokusava da napravi nesto sto ce da voli i sto ce voljeti da radi. zvuci nemoguce? i jeste.

i ja ne volim majkle beja. ali zato mek dzija (carlijevi andjeli 1 i 2) naprosto obozavam.

hajde, ko je gledao novi mijacakijev film neka kaze sta misli. meni je houlov pokretni dvorac njegov najmagicniji film. mislim, i ranije sam ja njega volio, ali sad ga obozavam. mozda zato sto sam kao mali sanjao da imam kucu koju mogu da nosim svuda sa sobom.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Crtani je super, ali Spirited away (nakon drugog gledanja) je the best. 8) 8) 8) Video sam da vec sprema novi. :D :D :D

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 20:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
I believe film has to be expressed in a medium that is not theater, a book, a narrative. Just the image.

ova recenica govori mnogo. recite nesto o virasetakunu i njegovim izjavama. bas mi bi znacilo, zato sto mi je on u mnogo cemu blizak.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 20:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
Pa ja o filmovima iz Azije i ne znam tako puno gledao sam samo one najpoznatije (Zmaja, Hero i sl) uz poneki horor. Naravno tu je i Kurosawa i anime.

Kao sto rekoh znam jako malo...

Mijacaki je car nad carevima i od ono malo njegovih filmova sto imam omiljeni mi je Spirited Away. Prekrasno...

Btw. tu recenicu koju je kid a istakao uopste ne kontam.

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Film kao vizuelna stimulacija. Slika kao forma, ne stil kao forma. Novo slikarstvo. Samo sto slika pruza naraciju bez obzira koliko se to izbegavalo.


Tako nekako, bar sam ja tako shvatio. hehe :D :lol: :lol: 8)

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 21:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
ja mnogo gotivim Kurosawine SNOVE!!!

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 21:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2004, 00:25
Postovi: 2875
Lokacija: Klinika za privikavanje na alkohol
а ја ти онако ОТ кажем да имаш најјачи аватар на форуму.... :lol: :lol:

прејако!!!

:thumbleft:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2006, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
blagodarim 8)

sta mislite o Stephen Chow-u??

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 13:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
a sta je sa japanskim filmom Batlle royalle ,je li ko pogledao?
i to ne mogu nigdje da nadjem ,prokleta bl.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 15:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
battle royal je prilcno ok, ali nista previse dobro, sto te odlijepi. mogao se taj film naci u video klubu brooklyn, regularno. reziser je kindzi fukasaku, ciji je vrh bio mnogo ranije. ovdje je on samo jahao na mikeovom talasu.

a sad ona recenica. stvar je da se toliko pritiska stavlja na rezisere (u procesu obrazovanja, u procesu pronalazenja finansija, od producenata, fondova) da pricaju price. i zato se takve stvari moraju reci. ideje o takvom filmu, koji nije narativ, ide jos od impresionista i ideje cistog filma. naravno da se izvjesna kolicina naracije ne moze izbjeci, ali opet, postoji toliko toga osim price - postoji svijetlo i sjenke, bez kojih ne bi bilo filma, i zvuci, pokreti i tisina, sve to, nastrub price. virasetakul obraca paznju an sve te stvari.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 17:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Jul 2005, 00:47
Postovi: 7178
battle royal je kvlt


imam ga ja...droga i po!

_________________
I'm getting weaker, I'm getting thin
I hate how obvious I have been


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1775 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 89  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs