banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 10:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1060 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Anime
PostPoslato: 05 Apr 2006, 09:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2005, 09:59
Postovi: 57
Sta mislite o animama?
Japanci bas znaju da naprave animirani film.
Evo nekih za koje ja mislim da su dobri:

Escaflone
Akira
Ghost in the Shel 1 i 2
Princess mononoke

Pa prokomentarisite, a ako ste gledali jos neki recite.


Poslednji put menjao Devilson dana 02 Avg 2009, 20:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2006, 11:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
super su mi, obozavam ih
appleseed
ninja scroll
berserk
...
itd.

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 18:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2006, 17:46
Postovi: 49
Lokacija: Lost
Anime su inace najbolja vrsta ''crtaca'', mada to oni u stvari nisu. Bas njihov uvek isti stil karaktera ih cini zanimljivim. Do nedavno je Manga anime Dragonballs serijal bio polularan, ali ne daju nove. Meni se svidjaju Angel Sanctuary, Aika, X-men. Super jaki karakteri koji ''umiru'' ya svoje principe/voljene. A posebno mi se svidja sto je glavni lik uvijek u dubini duse ponosni gentlmen po svaku cijenu :)
Mogu se na netu naci super Backgroundi anime tipa.
PS Helsing je strava-mislim super :D .

_________________
T o be or not to be a gentleman in this time is a serious question. But what when you're the only one who's gentle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 18:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2005, 18:41
Postovi: 702
BSE je napisao:
super su mi, obozavam ih
appleseed
ninja scroll
berserk
...
itd.


moram te razocarati, ali mi pricamo ovdje o "Anime" a vidim da ti ne znas sta je to!
Apple seed je "MANGA" isto kao i Berserk! Od toga sto si nabrojao samo je Ninja scroll anime!
nije dobro to dvoje mjesati! I apsolutno nije isto!

_________________
Mene cuva Bog, zivota mi mog, mene samo sreca prati, ja ne umijem tugovati!
Blago meni, blago meni, zivot mi je kao bajka
jednom u sto godina, takvog rodi majka!
Horoskopski znak, pravi veseljak,
srecna zvjezda vodi mene, volim pjesmu, vino, zene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Apr 2006, 22:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
Ne znam ali evo sta kaze Wiki:

Citiraj:
Manga (漫画 or マンガ or まんが, Manga?) is the Japanese word for comics and print cartoons. Outside of Japan, it usually refers specifically to Japanese comics.


http://en.wikipedia.org/wiki/Manga

Citiraj:
Anime (アニメ) is a style of cartoon animation originating in Japan, with distinctive character and background stylings that visually set it apart from other forms of animation.

...

Anime is influenced by Japanese comics known as manga.


http://en.wikipedia.org/wiki/Anime

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 12:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
1379465 - poprilicno lose poznavanje materije reklo bi se :)
posto je zomb1 vec odgovrio/la nema smisla da se ponavljam, ali drugi put provjeri sta pricas

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 13:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2005, 18:41
Postovi: 702
e moj care pojma ti nemas!

_________________
Mene cuva Bog, zivota mi mog, mene samo sreca prati, ja ne umijem tugovati!
Blago meni, blago meni, zivot mi je kao bajka
jednom u sto godina, takvog rodi majka!
Horoskopski znak, pravi veseljak,
srecna zvjezda vodi mene, volim pjesmu, vino, zene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 13:23 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2002, 09:01
Postovi: 76
*nekoliko ispravki, dakle,

-kaze se : anime (a ne anima)

-ako zelite nesto vise saznati o anime filmovima serijama ili bilo cemu sto ima veze sa animeom, dobar sajt da pocnete je : http://www.animenewsnetwork.com (english)

-a "domaci" sajt/forum je http://www.emulationgalaxy.co.yu (SCG, emulacija + anime + manga + jp drama +...)

-anime je kao sto samo ime kaze animacija (pa recimo : Akira, Dragon Ball, Ghost in the Shell, Berserk, Appleseed...)

-manga kao sto ime ne kaze, su jp stripovi (pa npr : Akira, Berserk, Record of Lodoss War, Appleseed...)

-kao sto vidite postoje i Appleseed i Berserk i mange i anime

-X-Men nije manga nego US comic, sto bi se reklo americki strip, kao sto je i super-bet-spider.men, znaci, nikakve veze sa Japanom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 17:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2006, 17:46
Postovi: 49
Lokacija: Lost
Ispravka ispravke, :fist:
Kao prvo, posto je anime skraceno od animare(nlat.)= davati dusu, stavljati u pokret, neko (citaj ja) moze pomisliti da je stvar o svim japanskim ili pseudojapanskim anime filmovima,serijalima, anime stripovima (pod stripovima ne mislim nikakvo svlacenje-ako se neko zaletio da me ispravi :x )
Kao drugo, i manga spadaju u tzv pseudojapanske anime - Dobili su ime po ostrvu Manga, u blizini japanskih ostrva. Kazem pseudo- jer imaju sve karakteristike pravog japanskog animca(karakteristicne face,izrazi lica, sad su tu i freaky frizovi), samo sto su se animatori htjeli odvojiti od klasicnog japanskog spreada. :evil: Ogranicite temu na real,clasic japan animes, npr.
Kao trece, ne trpaj mi X-mena u americke comicse, ne mislim na onu skupinu mutiranih lola sto jure po gradu, deprimirani sto ih niko ne shvata, bijesni na svijet a spasavaju ga, vec na ANIME X-MEN sa japanskom tematikom(citaj sastalo se 7 tipova iz raznih dinastija koji ce da brane Zemlju od unistenja, koje zeli poduzeti druga skupina od 7 lola) I tu je negdje kao centar lik koji se bori samo zbog djevojcice Sotori i njenog brata(uglavnom zbog njenog brata-jos jedna karakteristika japanskih tematika).
Ljudi, nemojte me vise frame-upovat, vidite da sam pocetnik na forumu, a ono svi na mene navalili, a ja O:) Poza :-P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 17:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2002, 09:01
Postovi: 76
da ja znam o cemu ti govoris, ne znam, ali nema veze, dakle,
da pojasnim za one koji nisu na LSD ili X.u >


"Kao prvo, posto je anime skraceno od animare(nlat.)= davati dusu, stavljati u pokret, neko (citaj ja) moze pomisliti da je stvar o svim japanskim ili pseudojapanskim anime filmovima,serijalima, anime stripovima (pod stripovima ne mislim nikakvo svlacenje-ako se neko zaletio da me ispravi)"

-anime je skraceno od animation (ko bi rekao)


"Kao drugo, i manga spadaju u tzv pseudojapanske anime - Dobili su ime po ostrvu Manga, u blizini japanskih ostrva. Kazem pseudo- jer imaju sve karakteristike pravog japanskog animca(karakteristicne face,izrazi lica, sad su tu i freaky frizovi), samo sto su se animatori htjeli odvojiti od klasicnog japanskog spreada."

-manga stil crtanja je nastao mnogooo davno pre nego je uopste postojala bilo kakva vrsta animacije


"Kao trece, ne trpaj mi X-mena u americke comicse, ne mislim na onu skupinu mutiranih lola sto jure po gradu, deprimirani sto ih niko ne shvata, bijesni na svijet a spasavaju ga, vec na ANIME X-MEN sa japanskom tematikom(citaj sastalo se 7 tipova iz raznih dinastija koji ce da brane Zemlju od unistenja, koje zeli poduzeti druga skupina od 7 lola) I tu je negdje kao centar lik koji se bori samo zbog djevojcice Sotori i njenog brata"

-ako ima X-Men anime, svaka cast, ja nisam cuo, pogledaj ga opet, mozda se ne zove X-Men



ne znam sta da ti kazem, manje koristi Britannicu i ostale enciklopedije (kvare oci)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 18:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2006, 17:46
Postovi: 49
Lokacija: Lost
OK, zaista ima jedna greska, za ono pod 1, lapsus skracenica, treba ''potice od reci animare'', mislim nisi glup pa da stavljas neku latinsku rijec u anglosaksonso podrucje :D .
No nismo govorili o stilovima crtanja vec animiranja. Sigurno i ti shvatas razliku i zato ti unaprijed oprastam, ali ono ti je, sefe , velika uvreda za Britannicu i sl.
Otkud ti to, bolan?Sta mi je iz toga? I zar pise u njoj i o anime? :o
Sto se tice X-mena, bio je nekad na VIVI, ne znam je li iko gledao, i stvarno mi se cini da se zove X-men, ako neko zna drugacije, nek javi.
PS
LSD i Extasy uopste ne pipam, majke mi, samo ponekad malo caja, dve, tri ili cetiri solje dnevno. Nije puno i uvijek mogu ostaviti :drinking: :drinking: :drinking: (citaj dehidrirati) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2006, 18:32 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2004, 16:27
Postovi: 524
Lokacija: Banja Luka, Borik
stare dobre nindza kornjace!!!! ;) :lol:

_________________
http://www.travian.ba/?uc=ba1_16306


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2006, 08:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2005, 09:59
Postovi: 57
Ko zna gdje moze da se nabavi BERSERK na CD ili na DVD, pogledao sam samo prvih 7-8 epizoda koje su bile u RASu i moram reci da mi je to najbolja anime serija koju sam gledao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2006, 12:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
elem kao sto je objasnjeno na stranim forumima manga su stripovi, anime su crtici

sto se tice berserka imam 25 epizoda i stripove (koje jos nisam poceo citati ali mi neko rece da se izgleda radnja nastavlja)
devilsone spremi dvd pa cu ti narezati

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2006, 13:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2005, 09:59
Postovi: 57
A kakav je ovaj Appleseed to nisam gledao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2006, 18:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Devilson je napisao:
A kakav je ovaj Appleseed to nisam gledao.



jako ,jako dobar !!

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2006, 01:40 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2004, 10:37
Postovi: 88
Lokacija: Banjaluka
Devilson je napisao:
A kakav je ovaj Appleseed to nisam gledao.

Odlican, malo vise komercijalan od berserka ali odlican, gotivna prica 8)
Sto se tice anime serijala tu mi je Robotech ubjedljivo najjaci mada volim i vecinu prethodno spomenutih anime - pojedinacno
Citiraj:
(koje jos nisam poceo citati ali mi neko rece da se izgleda radnja nastavlja)
devilsone spremi dvd pa cu ti narezati

Da, prica iz anime se nastavlja u mangi, inace je snimljena samo prva sezona anime tj 25 epizoda a mislim da ima oko 15 sezona manga 8)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2006, 07:38 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2005, 09:59
Postovi: 57
Mogu li se te mange sikinuti s neta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2006, 11:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2005, 18:41
Postovi: 702
more!

_________________
Mene cuva Bog, zivota mi mog, mene samo sreca prati, ja ne umijem tugovati!
Blago meni, blago meni, zivot mi je kao bajka
jednom u sto godina, takvog rodi majka!
Horoskopski znak, pravi veseljak,
srecna zvjezda vodi mene, volim pjesmu, vino, zene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Maj 2006, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Interesuje me jedan anime koji sam gledao prije ~10 godina, ako ne i ranije. Naravno imena mu se ne sjecam :) U glavnoj ulozi je neki djecak koji je od oca/babe/strine dobio medaljon koji je valjda 'kljuc' za prizivanje ogromnog borbenog mecha. Ako se dobro sjecam, mali zavrti medaljon po zemlji a onda ovaj iscrta pentagram u krugu iz cijeg centra izadje taj mech. Nakon toga se stvara neki vid simbioze malog i robota. Naravno klinjo se bori da izbavi svijet od zla :) U pitanju je serija, a ne dugometrazni film.

Zna li o kojem je animeu rijec? Jos bolje bi bilo kad bi ga neko imao :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1060 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs