banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 16:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2002, 12:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
Sa zakasnjenjem sam pogledala film "Dogma" i mogu reci da sam vise nego impresionirana. Bog je zensko (i to Alanis Morissette, covjece!), Isus je crn i redom tako...
A sad, komentari, komentari...

_________________
Krivi smo mi sto smo cutali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2002, 13:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 11
jako mi se svidio, osim kraja, nekako mi je previse religiozan. cool mi je bilo vidjeti boga kao zenu, rock kako kaze da se i apostoli imaju sex. dobar film, samo je kraj previse na strani "dobro i bog uvijek pobjedjuju."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2002, 15:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, film je fenomenalan po mnogim pitanjima. Baš sad sam ga gledao, imam ga na računaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2002, 16:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 338
Lokacija: usa
Film je odlican, Ben i Mat su fantasticno
odglumili dobre-lose andele. Jedino Alanis je malo
priglupo odigrala ulogu Boga ( Boginje )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Maj 2002, 16:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tek je Alanis perfekno odigrala ulogu Boga!

Teško je to reći, tj. teško je shvatiti ali ovaj film je, svjesno ili potpuno nesvjesno od strane onih koji su ga pravili, odlično prikazao neke istine. Kao i Matrix.

Jedna od njih je upravo to kako je Alanis odigrala ulogu Boga: samo šuti, osmjehuje se, miriše cvijeće i izvodi vratolomiju dubljenja na glavi (tj. ponaša se kao dijete). Perfetno oslikan Otac Nebeski.

Pored toga ona statua Isusa Hrista je perfektno oslikala pravog Hrista, onako kakav je bio. Vjerovatno najbolja, najtačnija predstava Isusa putem statue. Odličan je govor sveštenika na početku filma prije nego što će pokazati statuu. Baš iste stvari je rekao sam Hrist u nekim objavama datim krajem 20. vijeka.

Pored toga ima još jako mnogo odličnih izjava, veoma tačnih konstatacija i pogleda na današnju organizovanu religiju. I Loki i onaj njegov jaran su neke stvari odlično rekli.

Film je udar na crkvene dogme i katolička crkva nije bila baš presretna sa njim. Ista stvar je bila i sa filmom Stigmata ali Dogma je poznatija jer je komedija a komedije bolje prolaze kod raje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 17:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Apr 2002, 01:00
Postovi: 109
Slazem se, Alanis je bila sjajna!
Jedina zamjerka ovom filmu je sljedeca: ima malo previse krvi za jednu komediju, ne mislite li?
Matt i Ben uopce nisu dobro uradili posao, inace Matt mi je u svakom filmu isti, ne prilagodjava se on ulogama, nego uloge prilagodjava sebi, sto da cini losim glumcem. Ben je potpuno bezlican i uopce ne mogu shvatiti zasto ga neke cure smatraju zgodnim. Ovaj film je komedija zahvaljujuci onoj dvojici proroka, a posebno mi je bio simpatican Boziji glasnik. Selma Hayek je bila genijalna, no jeste li primjetili da voli izvoditi striptize (sjetimo se "Od sumraka do zore")?
U svakom slucaju, film za deset. :smile:

_________________
Krivi smo mi sto smo cutali


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 20:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, ima krvi, to je možda uvođenje novih (nesvakidašnjih) elemenata u komediju. Glasnik (Alan Rickman) je odličan, sjajan je bio i u Hari Poteru gdje je imao odličnu ulogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Maj 2002, 22:43 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Film je dobar .. poprilicno dobar :)
Ali Jay & Silent Bob su legende :)
imam sve njihove filmove na disku ( Clerks, Moulrats, Chasing Amy, Dogma) i bas su originalni .. a zanimljivo je da je sam Silent Bob reziser tih filmova (za dogmu jos nisam siguran, a i ne da mi se gledati sad kraj i citati :)))))

Film je, kao sto rekoh, simpa .. iako je malo komercijala (matt, ben, salma - poznata imena, itd... :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2002, 08:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Jedan od dva najsmesnija filma 90-ih (drugi je Romi i Mishel overavaju maturu; jedan od prevoda koji je poprilicno trapav) :smile:
Dogma je ismejala crkvu.Kao sto je Vader rekao: "film je udar na crkvene dogme."Ipak meni jedan od najinteresantnijih likova je 13 apostol. pppp
Sama pomisao da je Isus bio pripadnik "rasne manjine" u Americi je interesantna,a i poprilicno ironicna i kriticna za americko drustvo.Ipak ne bih rekao da je ideja bila samo ocrniti ili blaze receno ismejati katolicku crkvu vec i samog boga.Jer ipak po filmu bog nije bezgresan.
Alanis je jako simpaticna u ulozi boga, i takva predstava boga je mnogo zanimljivija,ali naravno neprihvatljiva od strane konzervativne i pritajeno post-patrijarhalne katolicke crkve.
Pomisao da je muza(Selma Hayek) zakleti feminista je takodje zanimljivo,a rimska mitologija (muza) je dodatno lomljenje dogmi, i mesanje tzv. monoteisticke religije sa politeistickom.
Matt i Ben su nezanimljvi.Glasnik boga koji je notorni alkoholicar je odlicna ideja, ali opet se dobija implikacija preko bozanskih , cistih bica i alkoholizma da bog nije nepogresiv. Eto toliko film zasluzuje najvecu ocenu, bilo zvezdica bilo crtica. :smile:
Film za smejati se do suza.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs