banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 12:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903 ... 963  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Maj 2018, 21:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
На препоруку форумаша @dadotb, управо сам одгледао њемачки филм "In the Fade". Обично не волим писати утиске након гледања, некако паметнија глава након дан, два, да се утисци слегну, но ето да направим изузетак и напишем коју.

филм заслужује апсолутно високу оцјену. За њемачке филмове (иако је сам режисер могуће етнички Турчин или Курд) је карактеристичан мањак драматургије на почетку филма (можда не би било лоше порадити на томе, наравно да при томе не изгубе свој филмски израз), прве сцене су тако обично неодређене, често није јасно шта очекивати, споро нас "увлаче" у причу, но касније то, наравно код квалитетних филова (а имају ту једног Фасбиндера од којег су имали шта наследити), добро испадне.

Тема је занимљива, актуелна, ту су и трауме главне јунакиње, неразумијевање и наравно предрасуде.
Сваки дијалог или сцена су у функцији филма, нема "празних" ходова, напротив, можда је и превише убрзана радња, на моменте то дјелује недоречено, ту се могло додати још дијалога, емотивног набоја (иако га има), и то јесте моја замјерка, овакав филм по неком мом поимању и виђењу требао би трајати па једно два и по сата. Ту мало више обрадити и негативце, и гледаоцима приближити ову проблематику.
Но, данашња размажена биоскопска публика баш и не гледа благонаклоно на предуге (мени добар филм никад не може бити предуг) филмове са превише дијалога у којима ваља укључити мождане ћелије. Такво вријеме.
А и слабије пролазе ти подужи филмови код награда. Овај је награђиван, има их подоста, што је мени чешће - него +, но како написах, филм заслужује високу оцјену.

Диана Кригер? О ову глумицу сам се огријешио, дуго сам је из неког разлога (могуће због улоге Хелене у "Троји" гдје бјеше више икебана), доживљавао тако, глумица којој је највећи квалитет изглед.

А онда је у серији "The Bridge" која се мени изузетно допало, оно што млађи филмофли кажу, покидала, баш покидала.
У овом филму је покидала. Па и дала филму додатни квалитет.

Филм је већ "dadotb" препоручио, свакако га вриједи погледати, и због изузетне Дијанине глуме, и заиста је добар.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 03:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
10/10
Jedan od najboljih filmova koji sam gledao,pogotovo u zadnje vrijeme,brutalno iskren, policajci se pokušavaju pridržavati pravila (ne provociraj manjine,crnce,geyeve...) ali se vidi da se iznutra kidaju,da im to još nije u prirodi. Ni kraj nije skroz Holivudski.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 05:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Слажем се са претходним коментатором, и "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" је и по мени, апсолутно одличан филм, но овдје и није кредибилно моје виђење, ту сам превише пристрасан јер готивим превише овакве филмове, оно "ђе ме нађе".

Већ ме овај режисер одушевио филмом "In Bruges (2008)", и овдје исти приступ, главна тема је само параван у чијој позадини се испрепличу комплексни односи и приче главних јунака, а види се утицај и браће Коен и серије "Фарго".

Главна јунакиња је у свом немирењу са постављебим обрасцем поимања ствари (било силовање, убиство, причали пар дана, идемо даље) долази у сукоб са градом, комшијама, бившим мужем који више мари да му неко таласање не наштети у животу на релацији посао млада љубавнца, системом, дирнула је у постављени систем вријености, и то води у нове проблеме и неспоразуме, не само јунакиње, него и свих који се упличу у ову причу.

Све личности су сложене, прозвани локални шериф је лик којег само врлине красе, омиљен у градићу, уз то му се и крај ближи, и који развија снажан емотиван однос према јунакињи, а опет који је свјестан да у постављеном систему случај никад неће бити ријешен.

Имамо и компликован однос јунакиње са "дежурним" кретеном, ограничен у поимању ствари (дијалог када му инспектор покушава помоћи да схвати да осумњичени силеџија не може бити тај кривац у овом случају, и уваљује кретена у већи проблем, је прејак) и који од лика који се "доказивао" друштву идиотским "подвизима" и размишљањем кроз причу доживљава метаморфозу и просветљење, налази свој пут и са јунакињом креће у неку своју потрагу за правдом.

Филм је критика и начина поимања ствари и постављеног система вриједности у америчком друштву, самим тим је и себе елиминисао из трке за фигурицу Оскара, коју је по мени и заслужио, барем од 9 номинованих филмова по мени је најбољи.
Сценарио прејак и омогућио је глумцима да се "остваре", дијалози у Фарго фазону, по мени то је већ велики комплимент.

@laoce је у праву за крај, не да није холивудски већ и прилично "јеретички", и крај по рукопису браће Коен, прије саме кулминације филм завршава, то је фрустрирајуће за гледаоце навикнуте на холивудске клишее, но суштина је да је крај ту неважан, ту је већ речено кроз филм све што се требало рећи.

За истинске филмофиле био би приличан гријех пропустити овај одличан филм.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 07:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
˝Procurio˝ je poster za Guardians 3

Spoiler:
Slika

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 09:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
^ Je l' to Groot u pozadini, odrastao?

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 09:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
To je teaser neki izgleda

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Džontra je napisao:
Zašto bi bio njihov cilj da iznenade čitaoce stripova


Tako izjavise, nisam im ja terapeut...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
National Parks Adventure

Trejler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0iqF2Tk_1WA[/youtube]
https://www.youtube.com/watch?v=0iqF2Tk_1WA

Dokumentarac o nacionalnim parkovima SAD. Prati put grupe ljubitelja prirode kroz razne parkove. Zaista odlicno uradjen i prilicno sazet.
Savrsen za opustiti se sat vremena i zaboraviti na sve... :)

Sto se samih parkova tice, imao sam priliku da obidjem svega nekoliko. Takvo nesto u Evropi prakticno ne postoji, osim mozda na samom sjeveru Evrope. Prava divljina!

Sve moguce i nemoguce preporuke!

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2018, 05:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2018, 19:26
Postovi: 154
In the Fade, razvalio film, odlicanm Fatih Akin dovoljno je reci, snjim nema greske, Kruger odlicna, teska tema, sve preporuke , od mene 4+


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2018, 08:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2018, 09:42
Postovi: 2625
Lokacija: PD
ne dijelim oduševljenje spram Three Billboards Outside Ebbing, Missouri.
po meni, film je odlično funkcionisao u prvoj polovini ali se poslije prilično raspao. rješenje po kom jedan izraziti bedkap doživi trenutnu preobrazbu odvelo je film u provaliju iz koje se do kraja nije oporavio. edipovština istog lika je prikazana diletantski, bolnički susret je kičerica, misteriozni saspens-lik iz Ajdaha nezaokružen, postupci likova nemotivisani...
kad bi se ocjenjivalo po prvoj polovini, film bi bio čista desetka. sveukupno, međutim, ne dobacuje dalje od sedmice.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2018, 17:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Apr 2018, 18:47
Postovi: 385
Синоћ сам (напокон) погледао филм “Molly's Game“. Дуго се већ каним, највише због Џесике Честејн, мени (и поред улоге у једном пропагандном филму према којем сам баш критичан) једне од омиљених глумица.

Филм о једној игри, покеру, за коју покераши кажу да није коцка већ игра вјештине, и биографска прича “принцезе покера“.
Од како је свијета и вијека људи коцкају, и коцкаће док је свијета и вијека, не могу против своје ћуди.

Коцкају сви, без обзира којем сталежу или категорији припадали. Наравно, није их коцка једнако “преузела“, домицијална пипулацуија би знала имати и друге садржаје да задовољи духовне потребе, за имигрантску популацију коцкање је у често једина забава.
И од оних који припадају највишем сталежу, немају исти однос, за старе племићке лозе, господу све више утонулу у декаденције то је само игра, разбибрига, за скоројевиће и пуно више.
А Америка је нација имиграната, ту ријеч скоројевићи и нема значење, ту су сви припадници горњег сталежа скоројевићи, зато је ту више страсти према коцки, која прелази у стање опсесије, а према покеру имају један посебан, виши, некад и култни однос.

Ту је и прича о Моли, принцези покера, њено путовање кроз тај свијет гријеха и порoка, на почетку путовања добија од судије пријатељски савјет “не крши закон док кршиш закон“.
То тако функционише, поред писаних постоје и неписани закони, и ти имају супремацију над писаним. И не кршите их. Моли је прекршила. И платила.
Када у тај свијет упаднете, свијет елите и овисника о коцки, а гдје је велика пара то је магнет за опасне и опаке ликове, ту постоје и бројна правила, и ту је важно опстати изнад површине воде. Но, нико не опстане, гомила се терет који вас вуче у дубину.

Ова тема је увијек захвална за филм. Опет, у биографским филмовима увијек постоји опасност да то постане само штури приказ онога што се већ зна, што ће рећи досадно, зато је мало фикције увијек добродошло, а ово је драматуршки одлично одрађен филм, свакако гледљив, без празних ходова.
Нема ту дубокоумних, тешких дијалога, они су ту у служби филма, приче кроз коју нас води нараторка.
Што се глуме тиче, Џесика Џестејн уобичајено за њу, што ће рећи бриљантна, уопште глума свих глумаца и глумица беспрекорно.

Овај филм ће, вјерујем, испунити очекивања оних који готиве такве филмове, по мени заслужује оцјену на имдб (7,5), доста високу када су биографски филмови у питању.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Gledao sam i ja "Molly's game", film je sasvim pristojan, al' ovaj sa recenzijama ubija u pojam.


Sinoć pogledah "Kong: skull island", ništa posebno, ali više nego dobro za odmoriti mozak sat i 45 minuta. Navukli su i solidnih glumaca.

6,5/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 12:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Za razliku od Vojvode oz Dervente, meni se Kong baš dopao...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 12:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa dopao se i meni, kao filmovi iz mladosti rane, al' to je to, nije neka sad filmčina


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 12:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Tako nekako, ima nešto magično kad se Kong bori s duplo većom hobotnicom, ili kad lik katanom u vazuhu presjeca tice zlosudnice...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 12:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pogledajte i Game night, dobar filmić.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 12:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Od kako mi je Šakal rekao davno da pogledam Džona Vika, ono što on kaže na ovoj temi, meni je svetinja...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Da je barem više ljudi koji me slušaju, sranja kao Holly motors više se ne bi ni snimala...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ili sranje od filma, The Last Jedi...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2018, 12:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Jeb´o te onaj ko ti dopusti da se vratis na forum i lupas gluposti

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 897, 898, 899, 900, 901, 902, 903 ... 963  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs