banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 04:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 868, 869, 870, 871, 872, 873, 874 ... 963  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Jan 2017, 09:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
800 je napisao:


Solidno je odrađen mada moglo je i bolje. Smatram da je Passangers za klasu bolji od ovog filma. Iako je Arrival pobrao sve lovorike. :wink:

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 09:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
800 остала без текста? Тако добар или тако лош?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 12:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2193
Jeste los, al` snimak koji gledaju ovi filmofili, DVD xyz.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2017, 14:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2013, 12:06
Postovi: 352
Zato ja ne skidam ili gledam cam filmoven upropaste dozivljaj, bar 720p minimum.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 20:37 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2017, 19:07
Postovi: 2
http://domrobinson.co.uk/dvd-fever/wp-c ... nta-2c.jpg Neka preskoci ko nije fan prvog mada je i za fanove tesko svarljiv

_________________
You can stay outside in the sun all day tossing ball around or you can sit at your computer and do something that matters!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ako je Passengers od necega za klasu bolji .. onda je to nesto BAS govno

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2017, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8504
800 je napisao:

Gledao sinoć- bolje da nisam. Očekivao nešto bilo šta, a dobio teško svarljiv hepi end!?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 00:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Maigret's Dead Man (2016)

Slika

:thumbright: :thumbright: :thumbright:

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 20:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
LA LA LAND

Film je apoteoza americke muzike i kulture, odnosno tog Los Andjelesa, Holivuda tj La la landa koji vise ne postoji. Ne znam da li je u skorije vrijeme ijedan film toliko americki - jedan lijep omaz Holivudu i zato zasluzuje sve te silne nagrade na Oskarima i samo na njima jer 14 nominacija je ipak previse.

Rezija je ono sto film cini lijepim, posebno u tim muzickim dijelovima koji, ma koliko pratili radnju, ipak istrgnuti iz cjeline, a to je mana filma. Ne velika, ali se primjeti razlika. Prvi dio filma obiluje u pjesmama dok u drugom skoro da i nema, sto opet u mjuziklima ne bi trebalo da bude.
Ono sto je najveca vrijednost samog filma, prvenstveno reditelja, sto je svu sladunjavnost izbjegao i pretvorio u simpaticnost. Znao je gdje treba stati, da ne prevrcemo ocima od holivudskih kliseja, a i tamo gdje ih ima lijepo ih je upakovao. Lijepe su scene kada se ne cuje muzika iz ploce, kada setaju pored svih ikona Holivuda, prolaze kroz studio.

Glumacki jedno briljira, drugo bolje da nije ni glumilo. Ema Ston je sjajna a Rajan Gosling imaju energiju starca koji je digao ruke od zivota, a nikad nije ni imao zivot (sta god da glumi, isto glumi, lose glumi). E takav glumac treba da nas ubijedi u ljepotu dzeza, prica o strasti prema muzici i svemu onome sto vise ne postoji u Holivudu, dok glumica glumi i daje posljednji atom.

Muzika je lijepa, ali samo u instrumentalima, jer je cinjenica da njih dvoje ne pjevaju sjajno.

Zakljucak, veoma lijep film, i to treci lijep film o muzici jednog mladog reditelja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
http://m.imdb.com/title/tt4936450/?ref=m_nv_sr_1

sve preporuke, za male pare kako se snimi dobar film

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Kakve veze pare imaju sa Mungiu-om?
Interesantno je da su mu filmovi sve bolji i bolji...bar meni. Cak mi je 4 mjeseca...najslabiji od njegovih. Graduation je kompletan, nijednog praznog hoda, cak i onu dozu napetosti ima a uz sve to jedna velika socio kritika. Ipak, rijetko ko ce nekad snimiti onakvu scenu sa blatom na brisacima na kraju filma kao on u Beyond the hills.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 21:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 31 Jan 2013, 18:13
Postovi: 2846
taksi je napisao:
Kakve veze pare imaju sa Mungiu-om?
Interesantno je da su mu filmovi sve bolji i bolji...bar meni. Cak mi je 4 mjeseca...najslabiji od njegovih. Graduation je kompletan, nijednog praznog hoda, cak i onu dozu napetosti ima a uz sve to jedna velika socio kritika. Ipak, rijetko ko ce nekad snimiti onakvu scenu sa blatom na brisacima na kraju filma kao on u Beyond the hills.

pare apropo amerskih blokbastera

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2017, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pogledah na HRT3 hongokongoaski film Zivot bez principa, radnja se odnosi na svjetsku ekonomsku krizu iz kineskog ugla, iako je Kina to prebrodila, najebali su mali ljudi.

Ako vam se svidio Poziv upozorenja, ovo je jos bolje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2017, 01:09 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Slika

naucis strani jezik i imas drugaciju percepciju vremena..mozda se filmom pokusava reci da linearno shvatanje vremena nije jedino koje covjek poznaje...mada jab reko da je ovo film sa sifrovanim porukama kako zeznut kineze i ruse da postanu lideru..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 04:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
La La Land

Slika

Bez pogledanog trailera ili pojma o čemu je ovaj film, a čuvši dobre kritke o njemu, odlučih da mu dam šansu.

Ovo je nadasve jedan veoma lijep film. Ima tu karakterističnu crtu starog holivudskog šarma, gdje su glumci tu da prikažu jednu priču, bajku u koju se gledalac može utopiti i uživati, bez previše neočekivanog.

Emma je fenomenalna, a iako mi Ryan na prvu nije sjeo, poboljšao se kako je film tekao.

Ples, kao glavni dio ovog žanra, je fenomenalan. Nisam veliki van mjuzikla na velikim ekranima, više ih volim uživo, ali ovo je jako dobro odrađeno. Koreografija je jako lijepo urađena, gomila swinga, waltza, tap i modern dance-a, fino usklađena sa muzikom, na nivou Broadwaya.

Iako mi je priča bila tako-tako, na kraju se to dobro sve uklopilo.

8.5/10

taksi je napisao:
Muzika je lijepa, ali samo u instrumentalima, jer je cinjenica da njih dvoje ne pjevaju sjajno.

Meni je i najbolja numera iz čitavog filma "City of Stars" koju njih dvoje pjevaju u duetu u sredini filma... puštao sam je još par puta nakon što je film završio.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2017, 16:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3659
Lokacija: House of Pejin
800 je napisao:


tačno tako. no koment.

nekada su haj koncept filmovi iza sebe imali gomilu ozbiljnih scenarista, danas uzmete neku glupu nju ejdž knjigu i napravite glupi film.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2017, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Slika

Manchester by the sea

Iako se mnogi kunu kako je Casey Affleck briljirao u ovom filmu, meni on generalno kao glumac ne lezi. Slazem se da je u ovom filmu odradio najbolji posao u karijeri i da ga nisam gledala u jos par filmova mozda bih i pomislila kako je zasluzio Oskara. Medjutim taj ´smotano-stidljivi´ nacin glumljenja mi je bio iritantan i ranije a bogami mjestimicno i u ovom filmu. Affleck junior na stranu, sve ostalo u filmu je savrseno: teska prica, sumorno okruzenje, klasicna muzika koja savrseno prati svaku promjenu raspolozenja glavnog lika te generalna posvecenost detaljima, ukomponovanost svih segmenata i ..... Michelle Williams. Ona se ukupno u filmu pojavljuje 10 minuta ali je u svakom kadru savrsena. Scena sa naslovnog postera, ona i Affleck, je najrazornija emotivna scena koju sam gledala u zadnjih 5 godina, ta tri-četiri minuta bukvalno ostavljaju bez daha. Iako je film solidna 7-ica, samo zbog pomenute scene od mene ima ocjenu 8/10.

Digresija: glumacki Michelle Williams u ovom filmu poredim sa Michael Shannon-om u Nocturnal Animals. Oboje su savrseni, ukradu svaku scenu u kojoj se pojave i zasluzili su nagradu.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2017, 00:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
800 je napisao:
Hacksaw Ridge (2016)
Biće ovo jedan od onih filmova kojeg će jedni braniti, drugi napadati.
Ja sam otvoreno pristupila filmu, oslobođena predrasuda prema bilo čemu i u skadu s tim, neke stvari su mi se dopale, a neke baš i ne, a na neka pitanja vjerujem da nema ni odgovora. Prvo koje se nameće jeste moralno: "Može li neko ko se iz ličnih ili vjerskih uvjerenja protivi ratu, učestvovati u istom?" Drugo pitanje se odnosi na veze i štele: "Da nije imao štelu preko tate, da li bi Doss prošao vojni sud i da li bi uopšte bio u ratu?"
Nije mi se dopala gluma glavnog glumca, njegova facijalnost iritira.
Dopala mi se tehnička strana filma i surovo prikazane scene borbi prsa u prsa.
U pogledu Gibsona i mog odnosa prema njegovim djelima, veoma ličan osjećaj i saučestvovanje u emocionalnim nabojima sam doživjela u "Pasiji". U ovom filmu su izostali.

6,5/10



Prije svega, drago mi je sto se Gibson vratio.

Takodje, u ovome filmu neke stvari su mi se dopale, a neke ne.

Sto se tice motivisanosti njegovog odlaska u rat- tu je sve opravdano. Sa jedne strane, osjeca duznost prema napadnutoj drzavi i iz patriotskih razloga odlazi u borbu. Sto je i objasnio kada je pricao o sramoti i da ne bi mogao da izdrzi da jedini ostane kod kuce. S druge strane, iz osjecaja duznosti prema Bogu, ne zeli da ubija druge, odnosno ne zeli ni da uzme pusku da ne bi dosao u iskusenje (objasnjenje ovoga prikazano kroz prisjecanje prijasnjih detalja iz porodicnog zivota mi je suvisno).
I cini mi se da kod njega nijednog trenutka nije bilo dileme da li postupa ispravno. Bitno je samo da je on postupak opravdao na taj nacin i da je to uvjerljivo.
Gledaoci mogu razmisljati o ovom moralnom pitanju, ali cini mi se da ono nije postavljeno u samom filmu.
Ovdje je jedino pitanje postavio vojni vrh (kao i ostali vojnici), i ono je iskljucivo pragmaticno- "Hoce neko ko ne nosi pusku u borbi predstavljati opasnost saborcima i smije li mu se dozvoliti da ide u rat?".

Sto se tice Garfilda, jeste iritantan i antipatican glumac, ali ocigledno je dosljedno predstavio Doss-a, o cemu je govorio i Desmond Jr. Tako da tu ne mogu zamjeriti nista, koliko god bih htio :)

Ono sto mi se nije svidjelo je to sto nedostaje emocija, kao sto i 800 rece. Znam, tesko je bilo prikazati ovaj cin ovog ocigledno velikog covjeka, ali ipak film je mogao da bude manje "dokumentaristicki". Na kraju sam imao utisak da gledam neke od onih dokumentaraca sa "rekonstrukcijom dogadjaja" gdje su ljudi prisutni iskljucivo zato sto je lakse kroz tih nekoliko dijaloga objasniti pricu. Nijedan sporedni lik (osim oca) nije bitan u filmu, niti je vazno ono sto govore.

Takodje, boravak u kampu je pun kliseja.

Scene borbe su uglavnom dinamicne i dobro snimljene.

Za one kojima se ovo se cinilo fantasticnim (i meni je nevjerovatno izgledalo), evo jedna zanimljivost: "Mel Gibson stated there were aspects of this event that were true but that he couldn't include in the film because he felt people wouldn't believe they were true. Doss stepped on a grenade to save his buddies and was hit by shrapnel, but as he was being carried away by medics he saw another soldier hurt; since Doss himself was a medic he jumped off his stretcher and treated that soldier and told the medics to take care of other wounded soldiers; he then crawled back to safety while being shot at by enemy snipers..."

Ocjena 7/10 jer nedostaje "duse"


Punch-Drunk Love (2002)

E, ovo je film kome ne nedostaje "duse". Tacnije, on je sav dusa, bez tijela. Kamera, muzika, boje- sve je melodicno i raspjevano. Ali, prica ne postoji. Anderson je bolji kada radi teze teme i ozbiljnije price.

Ocjena 7/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2017, 23:59 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Lion - nek uzme oskara..istnit dogadjaj o djecaku usvojenom iz indije koji nakon 25 god pronalazi svoju porodicu...razlog usvajanja nehumani uslovi za izgubljenu djecu u indiji i bolja buducnost u sredjenim zemljama..za 10 ku..zadovoljan za glumcima, pogotovo djecak sunny pawar koji je odglumio izgubljenog Saroo kao klinjo..

Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2017, 17:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Spavac, ima li novih torenata za stogod dobro?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 868, 869, 870, 871, 872, 873, 874 ... 963  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs