banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 06:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 886, 887, 888, 889, 890, 891, 892 ... 963  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Nov 2017, 01:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
insp_CaLLahan je napisao:
http://www.imdb.com/title/tt4954522/?ref_=fn_al_tt_1

I?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2017, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Subjektivno dao bi ocjenu koja je i na imdb-u,moze se pogledati...iako ne preferiram ovakve filmove.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2017, 19:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
http://www.imdb.com/title/tt3741834/?ref_=nv_sr_3
Solidno dobar film, po istinitom događaju. 8/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2017, 22:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Justice League - 7/10. (ako mi je Man of Steel 8.5/10, onda je ovaj slabiji za ocjenu i po, možda dvije)

Spoiler:
Prvo, filmu fali bar 45 minuta. Čuo sam da su nasnimili barem 4 sata filma, ali studio dominira naredbama a između ostalih da film traje 2 sata ''da se publika ne bi smorila''. Krenuvši od toga, dobili smo sve površno i plitko. Scenario je toliko užasan, da nije bilo odlične hemije između heroja film bi bio veća katastrofa od BvS. Neke scene stvarno nemaju smisla, čemu ono na početku sa WW kad spašava one ljude i baca bombu u vazduh? Šta to radi za motivaciju likova ili dalju radnju u filmu? Onda scene sa Batmenom i Akvamenom, kad dođe po njega i ta priča, isto haos. Uglavnom film se dijeli na tri dijela, okupljanje Lige, oživljavanje Supermena i na kraju zadnji fajt, i sva tri su toliko zbrzana da nijedan te ne uspije u potpunosti uvući. Plus, ona lokacija gdje se zadnji fajt odvija i ona ruska porodica UŽAS!
Međutim, ima film i jako dobrih momenata. Uglavnom svaki momenat sa Batmenom je odličan, volio bi da Aflek bar jedan solo film odradi. Mislim da je kasting ostalih heroja odličan, svi su dobri u svojim ulogama. Mislim da će solo filmovi biti puno bolji, kao što je slučaj sa WW i MoS. Dosta su se žalili na CGI u filmu, meni je bio dobar. Par scena sa Supermenom i usnama su presmješne i ono na kraju kad krene da transformiše zemlju je isto loš, ali recimo Stepenwolf je ok odrađen kad su se već odlučili da ga CG odrade. Ono što je filmu dalo dimenzuju su end credit scene. Obe su vrhunske i daju veću sliku, prva na dalji razvoj likova i veliki comic omaž, a druga proširuje DCEU i daje puno mogućnosti u kom mogu krenuti. Ima nade za DCEU, samo da ih studio malo pusti na miru i da snime koju scenu a da nije ispred velikog zelenog ekrana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2017, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Snajder nije u stanju snimiti film za kino prikazivanje
Watchmen, kino verzija, se nije dala gledati
Man of Steel manje vise
Batman vs Superman, isto

Meni je ovaj JL i dalje govno

Nek se iznapusava kurca

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2017, 23:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Sad sam čuo da će Blu Ray verzija trajati 3 i po sata. :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2017, 23:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2360
JL mi je više nego ok film. Nakon velikog razočarenja sa BvS, ovo je osvježenje. Fan sam DC-a. Problem sa filmovima je aj šo pokušavaju da ubrzaju radnju. Ima puno likova, pa onda sve natrpaju samo da bi približili film široj javnosti. Međutim, mi koji pratimo DC, najbolje vidimo te rupe u filmovima i znamo da fali puno toga. Npr u BvS radnja je hronološki užasna. I nije mi jasno zašto sada forsiraju ovoga starog Betmena. Istina, betmen je star kada se borio protiv supermena, ali je to nakon JL i svega ostalog, ali su oni sve to izokrenuli.

Elem, film mi je dobar, ne sviđa mi se odijelo od Flasha. Previše je kao oklop. Aquaman rastura. Ben Aflec kao betmen cak i nije toliki promašaj. Sa njim nekako do izražaja dolazi ona detektivska i liderska uloga betmena. Sve u svemu, ocjena 7,5/10. Radujem se nastavcima. I što bi Flash rekao: Dostojevski :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 00:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Kako misliš Batman je star i da se dešava da se borio protiv Supermena poslije JL? Kako filmovi u DCEU idu tako se odvija i radnja u istim. (osim Wonder Woman, ma da ustvari njen film je jedan veliki flashback)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 06:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2360
zdero je napisao:
Kako misliš Batman je star i da se dešava da se borio protiv Supermena poslije JL? Kako filmovi u DCEU idu tako se odvija i radnja u istim. (osim Wonder Woman, ma da ustvari njen film je jedan veliki flashback)


Borba izmedju Batmana u robotskom odijelu i supermana se odigrava kada Batman ima nekih 55godina. JL vise ne postojo, Arrow je ostao bez ruke i zavrsio je u zatvoru (neka je frka bila dok je jos postojao JL i sl) Clark i Brus su vec bili najbolji prijatelji i sve je to iza njih.

U filmu BvS oni se tek upoznaju i postaju saveznici, a desava se ta famozna borba izmedju njih. A u ovome filmu, mislim da su Batmana vec pokazali kao da je ostario (pocevsi od njegovog cjelokupnog izgleda).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 07:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Da, al ta borba je u Millerovom Batmanu
Ne prate filmovi nijedan kontinuitet, pogotovo ne taj, doslovce

Citiraj:
Sad sam čuo da će Blu Ray verzija trajati 3 i po sata.


To je jedina sansa da film ne bude govno

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 17:55 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
V@nja je napisao:

Meni je ovaj JL i dalje govno


_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Nov 2017, 20:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
Logan lucky...American made...po mom ukusu!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Nov 2017, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
^^
Да, прави филм за лагано послијеподневно гледање. 7/10

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 15:45 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
izaso je i Crooked House - Agatha Christie..takodje i Hangman se moze skinut..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2017, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2005, 09:40
Postovi: 2049
Le samouraï (1967)
http://www.imdb.com/title/tt0062229/

Slika

Muska tematika prikazana najnjeznijom lirikom.

Zanimljivo mi je koliko se Melville promijenio od prvenca Le silence de la mer (1949) do filmova s kraja sezdesetih i pocetka sedamdesetih.

Iako se i u Le Silence de la mer, s jedne, i u Le samouraï i Le cercle rouge, s druge strane,
bavi standardnim temama- usamljenoscu i visoko moralnim kriminalcima/zlocincima, ipak je nevjerovatna razlika u
stilu i formi ovih filmova.

Un flic nisam gledao, a vjerovatno ni necu, s obzirom da je i sam Melville cesto u sali govorio da ne zna ko ga je rezirao :),
ali cini mi se da je tek u posljednjim filmovima razvio 'melvilovski' poseban stil. Da, inspiracija su mu bili holivudski filmovi
(film noir i posebno The Asphalt Jungle, kao sto je cesto spominjao), ali on je ipak pravio nesto mnogo drugacije od toga, sto
se do tada nije moglo vidjeti.

Jednostavan, lijep (ovo je blaga rijec), jasan film; cjelina od koje se nista ne moze oduzeti, a sta god bi se dodalo, pokvarilo bi je.

Ocjena 8/10


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2017, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Blade runner 20149 je odlican film. Sjajna fotografija. Prvo to. Onda muzika, pa glumacka podjela. Osim Rajan Goslinga. Covjek je isti u apsolutno svim filmovima u kojima glumi. Doduse, uloga robota mu ovdje dobro i dodje. Ostali, vrlo dobri. Reditelj ima nekog jako dobrog za fotografiju....i u Sikariju, i u Arrival a posebno ovdje.

Ubistvo u Orijent ekspresu je los film. Dinamika nula, uloge preglumljene a Kenet Brana izuzetno los, nesimpatican i histerican Poaro. Ili ja ene mogu nikog drugog zamisliti osim originalnog iz serije u toj ulozi. Poznata imena u filmu a jedno veliko nista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2017, 07:21 
Slika

smor, odugovlacenje, copy paste vec milion vidjenih prica o skinsima, bandama, huliganima i slicno...zadnju trecinu sam na preskoke gledao..

3/10


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Dec 2017, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Meni je taj film ajd zdravo. Ali tezak. Sad ga ne bih mogla gledati.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2017, 18:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Milan je napisao:
Slika

smor, odugovlacenje, copy paste vec milion vidjenih prica o skinsima, bandama, huliganima i slicno...zadnju trecinu sam na preskoke gledao..

3/10

ja bih rekao da si se prepoznao u nekim likovima. :D

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2017, 01:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Upravo odgledala zadnji STAR TREK i dopao mi se. Kraj sluti na nastavak. Ali ono sto me nervira je potenciranje sexualne jednakosti , kao i u seriji. Mora biti barem jedan gej u posadi. Ni manje ni vise nego Sulu.
Ostalo: prica, akcija, gluma..... Dobra.

7,5/10

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19258 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 886, 887, 888, 889, 890, 891, 892 ... 963  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs