banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1530 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2004, 11:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Neka nam ova tema služi za obavještenja o zanimljivim filmovima koji će biti prikazani na TV-u. Dakle ako imate predložiti neki film koji će biti na televiziji navedite o kom filmu se radi, na kom programu i kada će biti prikazan.


Sutra (ponedjeljak), u utorak i srijedu će na HRT2 biti sva tri nastavka odlične Robert Zemeckisove trilogije "Povratak u budućnost"


Ponedjeljak, 22:25, HRT2 - Povratak u budućnost
Utorak, 22:15, HRT2 - Povratak u budućnost 2
Srijeda, 22:05, HRT2 - Povratak u budućnost 3


A u četvrtak, 22:25, HRT2, je Forrest Gump, traje 136 minuta

Tačni termini znaju nekad varirati pa nije loše naknadno provjeriti ih i na sajtu

http://www.hrt.hr/htv/program/raspored/ ... php?prog=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2005, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Danas na HRT2 u 16:45 se prikazuje Star Wars: Fantomska prijetnja (Episode I), a sledeće nedelje je Nova nada (Episode IV), pretpostavljam da će onda ići peta i šesta epizoda, i na kraju možda druga, a sve to zato što u maju stiže posljenja, treća epizoda.


Evo malo povodom toga sa sajta HRT-a


ZVJEZDANI RATOVI
STAR WARS

"Zvjezdani ratovi" najgledaniji je i najkomercijalniji znanstveno-fantastični filmski serijal svih vremena, autora Georgea Lucasa, o stanovnicima daleke galaksije koji se bore protiv tiranske vlasti Cara i njegovih pomagača.
"Dok sam snimao prve "Zvjezdane ratove" bio sam prilično ograničen u onome što sam htio postići, a što se odnosilo na domašaj priče. Nisam mogao prikazati široke scene na ulici, niti kreirati izvanzemaljce koji će se po ulicama kretati drukčije od ljudi. Tako ih nisam mogao predstaviti kao prave, specifične likove... S danas dostupnom digitalnom tehnologijom napokon sam dosegnuo točku u kojoj slobodno pokrećem sve svoje likove u kadru i u kojoj postižem njihove neusporedivo bolje i dramatskije izvedbe. To je oduvijek bio moj osobni izazov. Ali i izazov cijele filmske ekipe." Napisao je to američki redatelj i scenarist George Lucas početkom 1999., nekoliko mjeseci uoči premijere dugoočekivanog nastavka serijala "Zvjezdani ratovi".
Od prvog filma Epizode IV. – Nove nade iz 1977. do povratničkog naslova Epizode I. – Fantomske prijetnje prošle su 22 godine tijekom kojih je, kako to ističe Lucas, kinematografija doživjela neviđenu digitalnu revoluciju. Ono što je bila znanstvena fantastika sredinom sedamdesetih kad je Lucas počeo pripreme za rad na svom najvećem projektu, dvadesetak godina kasnije postalo je standard u snimanju ZF filmova. Unatoč zapanjujućem razvoju filmske tehnike, Lucasov je serijal o "jednoj dalekoj, dalekoj galaksiji" i njezinim stanovnicima bio i ostao klasična, svevremenska priča o borbi dobra i zla u kojoj su desetine milijuna obožavatelja prepoznali filmove koji su izvrsno pogodili njihov ideal zabave, uzbuđenja i svjetonazora. Lucas je cijelom projektu pristupio zanesenjački što se itekako vidi i u slici i u zapletu. Riječ je, naime, o priči koja ima sve odlike mitologije – središnji antagonizam 'veći od života', nadnaravna bića i legendarne junake, svojevrsni religijski kontekst, te crno-bijeli pristup zbivanjima s potanko opisanom kronologijom i uzročno-posljedičnim vezama. Tako su u središtu zapleta pobunjenici protiv uzurpatora vlasti u nekad prosperitetnoj Republici – savezu mnogobrojnih planeta – koji nastoje pobijediti Cara i njegove saveznike prije no što ovaj konstruira razorno oružje Tamnu zvijezdu i tako zauvijek prisvoji vlast.
Međutim, borba republikanaca i Carevih snaga zapravo je sraz između Sile i njezine tamne strane, pri čemu je Sila metafizički pokretač svega u svemiru. Lucas je kao autor priče vješto reinterpretirao mnoštvo poznatih povijesnih, religijskih i mitoloških motiva, a još je vještije profilirao središnje likove. Tako su na strani dobra princeza Leia, njezin brat Luke Skywalker, pustolov Han Solo, njegov suborac Chewbacca, jediji Obi-Wan Kenobi i Yoda, te roboti R2D2 i C-3PO, a na strani zla Car, njegovi jurišnici i saveznici poput Jabbe the Hutta, te strašni Carev pobočnik Darth Vader, zasigurno jedan od najbolje osmišljenih negativaca u povijesti kinematografije.
Odnosi ovih likova u žarištu su prva tri snimljena filma u serijalu. To su uz spomenutu Epizodu IV. – Novu nadu, redateljsko-scenarističko djelo Georgea Lucasa, i Epizoda V. – Carstvo uzvraća udarac redatelja Irvina Kershnera iz 1980. i Epizoda VI. – Povratak jedija u režiji Lawrencea Kasdana iz 1983. Treba istaknuti da je snimanje serijala potaknuto nevjerojatnim uspjehom inicijalnog filma (šest Oscara i 775,4 milijuna dolara zarade u svjetskim kinima) koji je uz "Ralje" Stevena Spielberga definirao pojam suvremenog blockbustera. Nelinearno označavanje epizoda nakon prva tri snimljena filma detektira Lucasovu želju da sljedeća trilogija pričom prethodi događajima iz prve trilogije. Ovaj je put Lucas režirao sva tri filma, pa su posljednjih šest godina dovršeni nastavci Epizoda I. – Fantomska prijetnja (1999), Epizoda II. – Napad klonova (2002), te Epizoda III. – Osveta Sitha koja u svjetska kina stiže 19. svibnja 2005. kao završni film serijala.
Ciklus je proslavio sve svoje glumce, osobito Harrisona Forda (lik Hana Sola) koji je uz Marka Hamilla (Luke Skywalker), Carrie Fisher (princeza Leia) i Aleca Guinnessa (za ulogu Obi-Wana Kenobija nominiran za Oscara) obilježio prvu trilogiju. U drugoj su trilogiji nastupili Liam Neeson (Qui-Gon Jinn), Ewan McGregor (mladi Obi-Wan Kenobi), Natalie Portman (princeza Amidala), Jake Lloyd (Anakin Skywalker kao dječak), Samuel L. Jackson (Mace Windu), Ray Park (Darth Maul), Terence Stamp (kancelar Valorum), Christopher Lee (grof Dooku), te Hayden Christensen kao mladi Anakin Skywalker i budući Darth Vader. Pet dosad prikazanih filmova u svjetskim je kinima zaradilo 3,362 milijarde dolara što ih čini najkomercijalnijim filmskim serijalom svih vremena. Napokon, o tome koliko je George Lucas nastojao digitalizirati svoje filmove govori i činjenica da je 1997. u povodu dvadesetogodišnjice premijere prvog filma u kina distribuirao remasterirane inačice prvih triju nastavka s novogeneriranim, odnosno digitalno obrađenim kadrovima. U tom su obliku filmovi u rujnu 2004. dočekali i DVD premijeru u fascinantnom izdanju s četiri diska koji su, baš kao i kinopremijere, doživjeli nezapamćen interes obožavatelja. Sljedeći je, dakle, veliki datum 19. svibnja 2005. Sila je očito i dalje uz Georgea Lucasa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2005, 00:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Znaju li se tacni termini filmova koji se najavljuju na pink-bh??
ima par dobrih, najavljenih... :wink:

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2005, 00:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Mar 2003, 23:48
Postovi: 87
Mozda sljedece godine? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Feb 2005, 13:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
pa HRT i RTL imaju jako dobre najave za Ozujak2005
filmovi ce se prikazivati uglavnom petkom i subotom, al` zna RTL prikazati neke i nekih drugim danima pa zato provjerite na stranicama

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2005, 12:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
15. mart u 23 casa, na novoj je lantana. to vam je australijski film koji ima strukturu kratkih rezova roberta altmana i svih slicnih filmova kao sto je magnolija pola tomasa andersona. vrlo pametan film. ali zaista pametan.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Mar 2005, 15:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sutra (12.03.) u 15:40 na HRT2 je Star Wars: Imperija uzvraća udarac, mada pomjeranja termina su moguća


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Mar 2005, 11:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
ovo je vec receno na drugoj temi, ali da ponovim ovdje. utorkom na nekom hrtu, ne znam da li ja 1 ili 2, imate ciklus filmova slobodana sijana, navece u osam sati. sledeci su maratonci. da li iko zna da li ce prikazati sirote male hrcke? taj sijanov tv film je vec bio na rtrs, ali da li ce biti ovdje? a na bhtv imate ponedjeljkom isto u osam imate ciklus bh drame. vec je bila zena s krajolikom i ovo malo duse.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2005, 18:27 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Veceras na HRT-u 2 ima super film koji sam gledao:
22.25: Nestali u 60 sekundi

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Mar 2005, 23:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Od slijedece subote na Novoj TV se pocinje prikazivati serijal Kum (The Godfather). Prvi dio iz serijala je : 02.04.2005 u 21:00h

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Mar 2005, 00:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jan 2005, 21:12
Postovi: 41
FLASH je napisao:
Veceras na HRT-u 2 ima super film koji sam gledao:
22.25: Nestali u 60 sekundi

Odlican film,moje preporuke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 11:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
imate subotom oko 10:30 Star Trek filmove

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
BSE je napisao:
imate subotom oko 10:30 Star Trek filmove

Na kom kanalu? Zgodno je i to navesti :)

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2005, 13:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ajme meni zaboravih
HRT2
Wraith of Khan je u 10:40
sad u subotu sam sasvim slucajno okretao kanale kako sam lezao pod gripom i odusevio se kad sam ugledao ST i kad sam pogledao na sajt HRT-a vidio sam da ce prikazivati subotom sve filmove (ne znam jos za Nemesis)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Apr 2005, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
"Star Trek: The Motion Picture" (1979), - 02.04.2005
"Star Trek II: The Wrath of Khan" (????), - 09.04.2005

"Star Trek III: The Search for Spock" (1984), - 16.04.2005
"Star Trek IV: The Voyage Home" (1986), - 23.04.2005
"Star Trek V: The Final Frontier" (1989), - 30.04.2005
"Star Trek VI: The Undiscovered Country" (1991), - 07.05.2005
"Star Trek: Generations" (1994), - 14.05.2005
"Star Trek: First Contact" (1996), - 21.05.2005
"Star Trek: Insurrection" (1998), - 28.05.2005
"Star Trek: Nemesis" (2002). - 04.06.2005 - ako ga bude


Eto malo bolji pregled svih filmova .. sto se tice termina, nisam ga htio navoditi uz svaki datum jer predpostavljam da ce ostati nepromjenjen - 10:40

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2005, 20:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 457
Lokacija: Banjaluka
Hvala vanja :)

_________________
Ivan M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2005, 10:21 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ne racunaj na Nemesis

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 08:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2003, 22:48
Postovi: 614
na obnu ce uskoro biti prikazan mini serija angels in america. ko prvi sazna kada je, neka postavi. dakle, angels in america, rezija majk nikols, glume meril strio i al pacino, sve po drami tonije kesnera.

_________________
and there is something decent in the universe
if i can feel all this, dicto millesimo
at the age of whatever


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 11:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Od sledece subote Star Trek se prikazuje od 10:00.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2005, 11:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Ebesh to.. Simsoni svakim radnim danom na RTL u 15:15.
Aj sad, aj sad :)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1530 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs