banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 13:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 450 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Dec 2014, 11:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
Rodjena je prije Prvog doba, zbir prvog, drugog i treceg doba je oko 7 hiljada godina, znaci stariji od nje su od ovih glavnijih likova Sauron, Kirdan brodograditelj, i Bombadil al njega ne bi ni spominjao posto niko ne zna sta je ko je :) mozda ima jos likova koji su u tim godinama, entovi i sl, ako neko zna nek stavi (zna magistar tolkinologije Zoka sigurno)

S tim da su Galadriel i Kirdan razlicita sorta Vilenjaka, ona je Noldor a ovaj je ....ono drugo.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2014, 12:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Apr 2011, 15:27
Postovi: 1402
Bombadilo je car!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2014, 13:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2014, 14:08
Postovi: 284
zdero je napisao:
Bombadilo je car!


Slika

_________________
Defeating a sandwich, only makes it tastier.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2014, 14:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
To je ono djubre sto se pojavljuje u BFME 2, ide okolo, skakuce i pjeva i pobi sve zivo.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2014, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5209
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Pojavljuje se u prvoj knjizi LOTR- Druzina prstena


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Dec 2014, 19:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
goci master je napisao:
Rodjena je prije Prvog doba, zbir prvog, drugog i treceg doba je oko 7 hiljada godina, znaci stariji od nje su od ovih glavnijih likova Sauron, Kirdan brodograditelj, i Bombadil al njega ne bi ni spominjao posto niko ne zna sta je ko je :) mozda ima jos likova koji su u tim godinama, entovi i sl, ako neko zna nek stavi (zna magistar tolkinologije Zoka sigurno)

S tim da su Galadriel i Kirdan razlicita sorta Vilenjaka, ona je Noldor a ovaj je ....ono drugo.

Eru, Melkor, Bombadil.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 10:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1881
Lokacija: Transilvanija
Jel jos uvijek samo CAM varijanta novog Hobbita dostupna preko torrenta?
Obnovio sam gradivo s prethodna dva u HD rezoluciji, ali ono sto sam vidio na netu za novog, ne vrijedi kvariti dozivljaj...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1722
Nacekaces se...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 15:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Feb 2014, 14:08
Postovi: 284
drakula je napisao:
Jel jos uvijek samo CAM varijanta novog Hobbita dostupna preko torrenta?
Obnovio sam gradivo s prethodna dva u HD rezoluciji, ali ono sto sam vidio na netu za novog, ne vrijedi kvariti dozivljaj...


DVDscr-kraj januara

720p-1080p-sredinom marta

_________________
Defeating a sandwich, only makes it tastier.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 15:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10280
ferdinand je napisao:
Pojavljuje se u prvoj knjizi LOTR- Druzina prstena



... i to je jos jedna glupost iz filma LOTR! lik nije ladno spomenut !!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 15:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26569
Lokacija: Banja Luka
Ташко je napisao:
To je ono djubre sto se pojavljuje u BFME 2, ide okolo, skakuce i pjeva i pobi sve zivo.


I ima zajebanu zenu

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 22:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
_зока je napisao:
Eru, Melkor, Bombadil.


a kazu, izmedju ostalog i da je taj treci ustvari ovaj prvi

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 23:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2007, 10:01
Postovi: 1904
Lokacija: Arda
goci master je napisao:
da je Sauron bio bez svog prstena, a Galadriel sa svojim + ostali arsenal :)

Nisam skontao na pocetku, ali i ostala 2 vilenjacka prstena su bila u ovoj sceni jel tako? Jedan kod Elronda drugi kod Gandalfa. Po komentarima na yt i fb ljudi sad raspravljaju da li je Elrond koristio svoj, Galadriel svoj, koliko su mocni, da li su im moci aktivne ili pasivne, uloga Sarumana, da li je on mogao zapeti sa Sauronom u 1 na 1, u trejleru je bila ona scena "leave Sauron to me" bas sam mislio da ce se njih dvojica boriti. A posto je Saruman dobio Gandalfa u Gospodaru prstenova, a Sauron Gandalfa u proslom Hobitu (ne idu ga borbe 1 na 1) moze se pretpostaviti da bi se (mozda) ravnopravno borili. A i "bijeli" je izlgeda u hijerarhiji carobnjaka iznad "sivog" . Kada se Gandalf onomad reinkarnirao u Bijelog, izgledao je mnogo mocniji nego ranije.

_________________
“I’m Not a Paranoid Deranged Millionaire. Goddamit, I’m a Billionaire.” – Howard Hughes.

“I spent half my money on gambling, alcohol and wild women. The other half I wasted.”― W.C. Fields


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2014, 23:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jun 2010, 17:53
Postovi: 3865
Nadam se da na sljedećem kvizu neće biti pitanje iz Hobita...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Dec 2014, 19:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
goci master je napisao:
goci master je napisao:
da je Sauron bio bez svog prstena, a Galadriel sa svojim + ostali arsenal :)

Nisam skontao na pocetku, ali i ostala 2 vilenjacka prstena su bila u ovoj sceni jel tako? Jedan kod Elronda drugi kod Gandalfa. Po komentarima na yt i fb ljudi sad raspravljaju da li je Elrond koristio svoj, Galadriel svoj, koliko su mocni, da li su im moci aktivne ili pasivne, uloga Sarumana, da li je on mogao zapeti sa Sauronom u 1 na 1, u trejleru je bila ona scena "leave Sauron to me" bas sam mislio da ce se njih dvojica boriti. A posto je Saruman dobio Gandalfa u Gospodaru prstenova, a Sauron Gandalfa u proslom Hobitu (ne idu ga borbe 1 na 1) moze se pretpostaviti da bi se (mozda) ravnopravno borili. A i "bijeli" je izlgeda u hijerarhiji carobnjaka iznad "sivog" . Kada se Gandalf onomad reinkarnirao u Bijelog, izgledao je mnogo mocniji nego ranije.

Ne vidim što se Saruman ne bi mogao nositi sa Sauronom. Obojica su Majari.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1722
Da, ali Saruman nije direktan potomak Morgothov + covjek je, za razliku od Saurona, koji je cisto otkrovljenje Morgotha, tako da je taj Sarumanov line bio cisti recap LOTRa, odnosno easter egg za Sarumanov prelazak na tamnu stranu, pridruzivanje Sauronu, a ne borbi protiv njega.

I naravno da je Bijeli napredni stepen Sivog, dok je Smedji nesto izmedju, odnosno drugi vid magije, pa se ne moze mjeriti sa ostalima, ali po snaznosti, rekao bih da je izmedju Sivog i Bijelog carobnjaka.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 10:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Prvo, koliko je meni poznato, nijedan od čarobnjaka, sivi, bijeli, plavi, smeđi, nisu ljudi nego Majari koji su uzeli ljudsko obličje, a prije toga su lutali Srednjom zemljom u raznim oblicima. Drugo, Sauron nije potomak Morgotov (Melkorov) nego njegov najbolji "poručnik", sluga, tvorac prstenja. Prije Morgota bio je potčinjen Auleu, jednom od Valara (kovaču), onom koji je stvorio patuljke. I treće, nisam napisao da bi ga mogao pobijediti nego da bi se mogao nositi sa njim.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 11:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4339
Lokacija: Bojica Han
i sauron i gandalf su maiari s tim da je tolkin napomenuo jednom da je suron visi red maiara nego saruman gandalf radagast alatar i pallando
bjelo sivo smedje nisu katrate pojasi svaki od njih je bio zaduzen za drugaciji aspekt pomoci ljudima i vilenjacima s tim da je bjeli bio desetar
sem saurona bilo je jos maiara balrozi su maiari (u kasnijim knjigama barem)

a gandalf je sam rekao da se boji saurona pa ga je onda Manwe pocero stapom na zemlju bas iz tog razloga
doduse i Istari su na zemlji za razliku od saurona bili vise kao UN plavi sljemovi nijesu imali mandat da se raspojasaju

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 11:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Da, Balrozi su takođe Majari koje je zaveo Morgot. Pa ni svi Valari nisu isti po snazi. Melkor (Morogt) je najjači, po snazi mu je jedino sličan Manve ali je Manve jedini imao pravu moć razumjevanja Eruove volje i zamisli. Jbg, postoji dosta neslaganja. Vremenom je Tolkin prilagođavao priču, mijenjao je. Još kad je nakon njegove smrti sin preuzeo na sebe da objavi ono što je ostalo iza Tolkina....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2014, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4339
Lokacija: Bojica Han
bas tako balrozi su negdje prikazani malo jacim od uruk haia sa sikirama i toljagama a kasnije hibridi zmaja (ne kombajna) i minotaura ;) jebi ga kako su godine odmicale i prica postajala komplikovanija tako je i moralo negdje da dodje do malih odstupanja
tolkin je cesto navodio da je tomo namjerna eenigma i da takav treba i da ostane mozda je ero ojdanic a mozda je erin necak koji je malo cvrknut pa ga strikan poslao na zemlju da zajebava srndace i zeceve sa svojim pjevanjem po vas dan

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 450 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs